1,6 CRDI 115KM spalanie

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

30 wrz 2009 11:21

Mogę spokojnie uwierzyć w 3,8L/100km przy 60 km/h. Tym bardziej w 5,5 na trasie. Natomiast przejazd przez takie miasta jak Bydgoszcz, Trójmiasto, Warszawa (Praga i Wisłostrada)... to bez korków 7,5 około. Po Tczewie w systemie - zimny start / parę kilometrów / postój... to jest w zależności od pory roku i dystansów 7,5 do 10 L/100km. Może masz jednak swoje sposoby. :P (Może zepsuty komputer? :wink: )
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

30 wrz 2009 12:11

Możne jeszcze dodać że spalanie pokazane przez komp. jako średnie obejmuje spalanie większe i mniejsze na tym dystansie ( od tego jak podałeś 3,8 l ). Zakładając że droga była pusta (na dystansie 300 km ???????? ) i nikt Ci nie przeszkadzał, to trzeba jeszcze uwzględnić rodzaj drogi, wzniesienia i nierówności i to że pokonałeś odległość w 4 dni !!!
Idąc dalej tym tropem skoro wynik końcowy to 3,8 l, to pokonując ta drogę musiał by palić chwilowo mniej niż 3,8 l. A to juz jest bardzo trudne do wyobrażenia nawet po trzech piwach mybeer

No ale ... gratuluję :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

30 wrz 2009 12:45

Ostatnie 5 000 km. czyli wyjazd wakacyjny

średnie spalanie 5,5 :D

średnia prędkość 78 km/h :D
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 143
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

01 paź 2009 08:03

George napisał(a):Idąc dalej tym tropem skoro wynik końcowy to 3,8 l, to pokonując ta drogę musiał by palić chwilowo mniej niż 3,8 l. A to juz jest bardzo trudne do wyobrażenia nawet po trzech piwach mybeer

No ale ... gratuluję :wink:


A zdejmij nogę z pedału gazu i zobacz ile komp pokazuje Ci spalania? :D Nigdy nie miałeś chwilowego spalania w okolicach 2-3 litrów? No nie wierzę :) Nigdy nie zdarzyło Ci się nie śpieszyć, a za to chcieć podziwiać widoki za oknem? 8-)
To naprawdę nie jest trudne. Rozpędź auto do prędkości 75km/h i utrzymuj tą prędkość. Ten wynik odkryłem przypadkowo wcale nie starając się jeździć ekonomicznie - samo tak wyszło :P Wszak urlop jest od tego, by wypocząć 8)
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

01 paź 2009 09:39

KaReS napisał(a):A zdejmij nogę z pedału gazu i zobacz ile komp pokazuje Ci spalania? :D Nigdy nie miałeś chwilowego spalania w okolicach 2-3 litrów? No nie wierzę :) Nigdy nie zdarzyło Ci się nie śpieszyć, a za to chcieć podziwiać widoki za oknem? 8-)
To naprawdę nie jest trudne. Rozpędź auto do prędkości 75km/h i utrzymuj tą prędkość. Ten wynik odkryłem przypadkowo wcale nie starając się jeździć ekonomicznie - samo tak wyszło :P Wszak urlop jest od tego, by wypocząć 8)


Kolega ma calkowita racje. Nawet nie podziwiajac widokow, a jadac na spotkanie za tir'em 90 km/h, mozna uzyskac spalanie na 5 biegu w granicach 4.5 litra. A jak sie jedzie za trzema tir'ami, ktore nawet jednej odleglosci miedzy soba nie trzymaja i do tego przez wioski, to czlowiek ma ogrom czasu na testy i przemyslenia, i wychodzi ze spalanie zaczyna rosnac bardzo po przekroczeniu 2k obrotow.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

01 paź 2009 12:07

KaReS napisał(a):A zdejmij nogę z pedału gazu i zobacz ile komp pokazuje Ci spalania? :D Nigdy nie miałeś chwilowego spalania w okolicach 2-3 litrów? No nie wierzę :)



Na luzie będzie palił 0,1 l na 100 km. Ale jak długo można jechać na luzie :D

Co do chwilowego spalania ... 2 - 3 litra, to powiem Ci że nie. Po prostu aby utrzymać stałą prędkość a jechać oszczędnie pokazuje ok. 4 l. Oczywiście że pokaże mniej jak odpuszczę gaz. Tylko potem trzeba się rozpędzić :wink:
Tak więc ... zazdroszczę jednostki napędowej good
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

01 paź 2009 20:22

George napisał(a):
KaReS napisał(a):A zdejmij nogę z pedału gazu i zobacz ile komp pokazuje Ci spalania? :D Nigdy nie miałeś chwilowego spalania w okolicach 2-3 litrów? No nie wierzę :)



Na luzie będzie palił 0,1 l na 100 km. Ale jak długo można jechać na luzie :D

Co do chwilowego spalania ... 2 - 3 litra, to powiem Ci że nie. Po prostu aby utrzymać stałą prędkość a jechać oszczędnie pokazuje ok. 4 l. Oczywiście że pokaże mniej jak odpuszczę gaz. Tylko potem trzeba się rozpędzić :wink:
Tak więc ... zazdroszczę jednostki napędowej good


na redukcji i 0.0 bedzie na kompie,ale na 4 potem i 12.0 wyświetli

średnia po Europie u mnie 6.7 (130-200 km/h)
w Polsce srednia 100-110 z dzisiaj 5.7 l/100 km - ruch średni - wyprzedzanie tirolotów itp.

ale zeby zelsc poniżej 5 ... nierealne :twisted:

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

02 paź 2009 20:43

W mieście nie jestem w stanie zejść poniżej 8l. Korki, światła, i taki tam. Czasami się wkurzam, ale już mi przechodzi... Staram sie jeździć oszczędnie ale nie wychodzi. Do bani ponieważ liczyłem, że bedzie do 7l. a to d..a :evil:

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

03 paź 2009 16:00

Grubyas napisał(a):W mieście nie jestem w stanie zejść poniżej 8l. Korki, światła, i taki tam. Czasami się wkurzam, ale już mi przechodzi... Staram sie jeździć oszczędnie ale nie wychodzi. Do bani ponieważ liczyłem, że bedzie do 7l. a to d..a :evil:


a co lejesz w bak ?
ja leje bp ultimate i obecnie spalanie wg wskazań kompa 6.0 z czego część to trasa ... ale na co dzień korki. Ale też już tak nie gazuje jak kiedys ... :twisted:

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

07 paź 2009 21:23

Leje zasadniczo na firmowych (BP, Statoil, Shell ostatnio w akcie desperacji ... Lukoil), na jednym baku w miescie (do zapalenia sie rezerwy) moge przejechac ok. 650 km. Załamka, teraz po Lukoil'u srednia wychodzi mi 9l. :( Chyba to zgłoszę w ASO, no a kiedy widze co wypisuja forumowicze, to chyba dla podniesienia ego swego auta wypisuja, ze w miescie pali im 6-7 l. Jesli natomiast jest to prawda to mybomb . W trasie przy stalej 180km/h pali mi 12l. (wyłączam wtedy wskaznik).

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

07 paź 2009 21:54

Grubyas napisał(a):Leje zasadniczo na firmowych (BP, Statoil, Shell ostatnio w akcie desperacji ... Lukoil), na jednym baku w miescie (do zapalenia sie rezerwy) moge przejechac ok. 650 km. Załamka, teraz po Lukoil'u srednia wychodzi mi 9l. :( Chyba to zgłoszę w ASO, no a kiedy widze co wypisuja forumowicze, to chyba dla podniesienia ego swego auta wypisuja, ze w miescie pali im 6-7 l. Jesli natomiast jest to prawda to mybomb . W trasie przy stalej 180km/h pali mi 12l. (wyłączam wtedy wskaznik).


ja po zalaniu statoilem miałem to samo 8-9 l, byłem w ASO i ... zdiagnozują i stwierdzą pewnie ze to paliwo, ja dopiero po zalaniu dwukrotnie BP ultimate odczułem różnice w spalaniu i komp obecnie pokazuje 6.0-6.2 l przy dużych prędkościach może palić znacznie więcej :twisted: nie pamiętam ile mi palił przy 200 ale sporo :!: Trzeba uważać na wskazówkę poziomu paliwa.

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 06:27

Mozna roznie jezdzic. Jak jechalem trase jak emeryt to na ziorniku zrobilem 1150 km i jeszcze dwa dni jazdy po Krakowie - wyszlo okolo 1300 km. Spalanie srednie bylo okolo 4,7-4,8. Pozniej jazda, a w zasadzie korki po Krakowie, to juz srednia przerazajaca bo ponad 7. Przy predkosciach rzedu 140 km/h na trasie spalanie u mnie oscyluje w granicach 5,7-6,4, a jak pocisne to okolo 14. Ostatnio scigalem (raczej "scigalem") GT-R'a i predkosci byly rzedu 190-200 km/h to na komputer wolalem nie patrzyc - spalanie rzedu 14-15, a wskaznik paliwa to w oczach sie przesuwal...

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 11:40

kociol napisał(a):...Przy predkosciach rzedu 140 km/h na trasie spalanie u mnie oscyluje w granicach 5,7-6,4...

Mam pytanie - co znaczy prędkość rzędu 140 km/h?
Robiłem sobie test. Odcinek pomiarowy prawie 100 km. Na całym odcinku prędkość nie spadała poniżej 130 km/h, a nie przekraczała 140 km/h i zużycie paliwa wyniosło 7,6 L/100km.
Zastanówmy się:
- czy ja mam zepsuty samochód?
- czy może Ty inaczej rozumiesz zużycie, albo prędkość?
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 12:44

ludzie kórzy palą crdi 115 w mieście 8l mają cięzką nogę

w wawie na trasie wał miedzyszyński, siekierki , dolinka, puławska w sumie ok 30 km spalanie wychodzi mi regularnie 6,8-7l , bywaja także spore korki na tej trasie zazwyczaj poruszam się w godzinach 7.00; 13.00; 17.00, biegi zmieniam na 2000-2200 obrotów i kiedy silnik wpada w wibracje (1500-2200)... jak zaczynam wjezdżać do centrum to szybko wchodzi na 7,5 bo w centrum korki są "nerwowe" i nie da się ich pokonywać na "luźnej 1"

w trasie ostatnio A2 200km średnia 139km/h :? spalił równo 6,5 Diesel GTL , srednia może być myląca bo właściwie cały czas prułem 140 równo ....

spalanie momentowe w okolicach 2,5 -3 no problemo 4 bieg i ok 1800 obrotów tylko dotknięty pedał gazu ...

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 14:01

popmart napisał(a):w trasie ostatnio A2 200km średnia 139km/h :? spalił równo 6,5 Diesel GTL , srednia może być myląca bo właściwie cały czas prułem 140 równo ....


Jakim cudem wyszła Ci średnia 139 przy stałej jeździe 140??? Żeby średnią 139 uzyskac na A2, to trzeba cały czas grzać 160-170 i to jak jest w miarę pusto, bo wystarczy parę TIRów na lewym pasie i już wtedy na pustych kawałkach musiałbyś grzać 180 żeby średnią podtrzymać.

AUTOR WĄTKU
kociol
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 14:35

kotin napisał(a):Mam pytanie - co znaczy prędkość rzędu 140 km/h?

Jechalem miedzy minimum 135 a 145 km/h. Rowny kawalek autostrady w Niemczech, odcinek pomiarowy okolo 170 km.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 16:19

novee napisał(a):
popmart napisał(a):w trasie ostatnio A2 200km średnia 139km/h :? spalił równo 6,5 Diesel GTL , srednia może być myląca bo właściwie cały czas prułem 140 równo ....


Jakim cudem wyszła Ci średnia 139 przy stałej jeździe 140??? Żeby średnią 139 uzyskac na A2, to trzeba cały czas grzać 160-170 i to jak jest w miarę pusto, bo wystarczy parę TIRów na lewym pasie i już wtedy na pustych kawałkach musiałbyś grzać 180 żeby średnią podtrzymać.


było pusto jechałem bez przerwy ot tak ..... casem było 120 czasem 150 .... praktycznie 200km bez zwalniania

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 16:52

kociol napisał(a):Jechalem miedzy minimum 135 a 145 km/h. Rowny kawalek autostrady w Niemczech, odcinek pomiarowy okolo 170 km.
Pozdrawiam

Muszę jeszcze raz sprawdzić spalanie w takim razie, i to od tankowania, do tankowania, a nie na komputer. Może faktycznie zejdzie mi do 6,5? Może jechałem pod wiatr... na pewno jechałem na "zwykłym" dieslu, a nie V-Pover, LOTOS Dynamic, czy Orlen Verva. Różnica o litr jest jednak spora, nawet biorąc pod uwagę wszystkie wymienione potencjalne różnice. :oops:
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

08 paź 2009 22:33

Jak czytam, że w mieście pali niektórym 7 l. to z podziwu wyjść nie mogę 8-) Proponuje następujący test, zatankujcie wieczorem, rano przed ruszeniem wyzerujcie wskaźniki i na zimnym silniku ruszajcie w miasto zakorkowane. Kilka dni temu doświadczyłem załamania, kiedy w korku (a wyjeżdżając ze swojej bramy ładuje sie w korek) patrząc na wskaźnik spalania, widziałem jak dziesiąte litra skaczą co kilka sekund (zimny silnik, korek, wyzerowany wskaźnik). Wyłączyłem wskaźnik, żeby zachować zdrowie psychiczne. Nie wierzę w historię o spalaniu w mieście (podkreślam mieście a nie "mieście" gdzie są ze trzy skrzyżowania :D ) na poziomie 7 l. Znajomy ma C1 z silnikiem diesela 1,4 o mocy 54 kM, no i taki może spalic w mieście ze 3-4 litry, natomiast Ceed co ma 115 kM i waga inna ... rachunek prosty. Ale sie nie upieram, jeśli głosów (nie emeryckich !) będzie więcej to zgłoszę to chyba w ASO.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: 1,6 CRDI 115KM spalanie

09 paź 2009 05:36

Grubyas napisał(a):Jak czytam, że w mieście pali niektórym 7 l. to z podziwu wyjść nie mogę 8-) Proponuje następujący test, zatankujcie wieczorem, rano przed ruszeniem wyzerujcie wskaźniki i na zimnym silniku ruszajcie w miasto zakorkowane. Kilka dni temu doświadczyłem załamania, kiedy w korku (a wyjeżdżając ze swojej bramy ładuje sie w korek) patrząc na wskaźnik spalania, widziałem jak dziesiąte litra skaczą co kilka sekund (zimny silnik, korek, wyzerowany wskaźnik). Wyłączyłem wskaźnik, żeby zachować zdrowie psychiczne. Nie wierzę w historię o spalaniu w mieście (podkreślam mieście a nie "mieście" gdzie są ze trzy skrzyżowania :D ) na poziomie 7 l. Znajomy ma C1 z silnikiem diesela 1,4 o mocy 54 kM, no i taki może spalic w mieście ze 3-4 litry, natomiast Ceed co ma 115 kM i waga inna ... rachunek prosty. Ale sie nie upieram, jeśli głosów (nie emeryckich !) będzie więcej to zgłoszę to chyba w ASO.


a ja umiem kierować tak że mi pali 7 i co , poruszam się po warszawie ale 2-3 pasmówkami i nawet bywają korki, ale na tych trasach pokonuje to na "luźnej 1" ... aby nie było umiem także spalić 8,5 jak jestem nerwowy, ruszam 1 spod świateł i staram się bez sensu wyprzedzać, zmieniać pasy itp ... tak jak napisałem zmiana biegów na 2000 i spali mniej ... owszem na zimnym pali dużo ale ja mam zimny silnik przez 1/6 trasy .... bo moja trasa w mieście to 30km i pomiar uskuteczniam uczciwie wczoraj jak wróciłem z pracy (puławska - dolinka - czerniakowska - ślasko dąbrowski - radzymińska ) ogólnie było luźno na koniec po 290 km takiej lub bardzo podobnej trasy, mam srednią 6,9 , na tym baku tylko po mieście .... w samym centrum to już inna bajka ale pojawiam się tam tylko jak muszę czyli 1 na miesiąc ....
też długio jeździłem w okolicach 7,5-8 ale przestalem się popisywać na drodze i spadlo ...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl