2.0 CRDi - min i max spalanie.

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
potok
 

2.0 CRDi - min i max spalanie.

24 sie 2008 12:08

Koledzy jeżdżący większym turbodieslem, piszcie nt. spalania, pendzyniarze mają swój wątek 1.6 DOHC a co z nami :?: :)
Pozdr.

AUTOR WĄTKU
potok
 

24 sie 2008 12:46

Napiszę w takim razie o moim spalaniu.
Wyjazd sobota 3:00, przyjazd 10:00 Ruciane Nida, drogi puste, jazda do W-wy ok. 110 później 80-90 km/h, jazda za synem, który prowadził wyładowane Volvo 940 na propan-butan. Średnie spalanie wg komp. 4,5 litra na 480 km trasy. Po kilku dniach skok do Władysławowa (320 km) tam średnia wskazywała 4,9 litra, kilka dni pojeździłem z drugim synem i jego żoną po wybrzeżu i Helu, średnie podniosło się do 5,4 litra. Powrót do domu (610 km) spalanie utrzymywało się na poziomie 5,5 litra i takie też wskazanie było średnią na dystansie 1740 km. Liczone wg zatankowanego paliwa i przebiegu wynosi 5,6 litra/100km. Tankowałem dwukrotnie: V-power i Supradiesel, po pierwszym odcinku komputer wskazywał zasięg na baku 1150 km, na codzień w domu w jeździe miejskiej jest to 750-800 km. Jeździłem głównie sam z niewielkim bagażem, silnik 170/355 (KM/Nm), za kilka dni spróbuję pojeździć zagranicznymi autostradami, już na A-2 udało się osiągnąć 233 km/h wg TomTom-a

AUTOR WĄTKU
novee
 

24 sie 2008 13:53

Może by to jakos uporządkować? Bo już chyba n-ty wątek o spalaniu jest, z tego o 2.0 CRDi też już było np. w wątkach ogólnych o tym silniku.

AUTOR WĄTKU
potok
 

24 sie 2008 14:04

novee napisał(a):Może by to jakos uporządkować? Bo już chyba n-ty wątek o spalaniu jest, z tego o 2.0 CRDi też już było np. w wątkach ogólnych o tym silniku.


Masz rację, chociaż sam wpisywałeś się do wątku spalania 1.6 DOHC :D
Może najlepiej byłoby pogrupować tematykę spalania w odniesieniu do modelu silnika - w sumie 5 wątków :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

24 sie 2008 16:59

Jakoś tak wyszło że się wpisałem :) Ale bardziej chodzi mi o kompilację wątków o spalaniu, bo już lepiej wg. mnie wtrącić swoje w inną dyskusję niż tworzyć 5 wątków dla 5 silników, potem 5 dla rekordów spalania dla 5 silników a potem jeszcze watki typu 1.6 CRDi vs. 2.0 CRDi, 1.4 vs. 1.6 benzyna, 1.6 benzyna vs. 1.6 CRDi i wszelkie inne kombinacje.

Może zacznijmy się logować na spritmonitor.de i tam porównywać?? Wg. mnie juz trochę tego za dużo się robi.

AUTOR WĄTKU
potok
 

24 sie 2008 17:14

Porównywanie spalania przez różne silniki nie jest wg mnie specjalnie trafione, a licytowanie się który lepszy jest chyba jeszcze głupsze. No cóż 5 wątków z wyodrębnionym silnikiem w dziale koszty utrzymania może dać klarowniejszy obraz rzeczywistości niż jeden: "ile spala wasz cee`d".
Nie pomyślałem natomiast o takim zawziętym współzawodnictwie, widocznie jestem bardziej ciapaty od Ciebie :)

AUTOR WĄTKU
KZ
 

24 sie 2008 18:01

potok napisał(a):Porównywanie spalania przez różne silniki nie jest wg mnie specjalnie trafione, a licytowanie się który lepszy jest chyba jeszcze głupsze. No cóż 5 wątków z wyodrębnionym silnikiem w dziale koszty utrzymania może dać klarowniejszy obraz rzeczywistości niż jeden: "ile spala wasz cee`d".
Nie pomyślałem natomiast o takim zawziętym współzawodnictwie, widocznie jestem bardziej ciapaty od Ciebie :)


Zakładajcie, zamknę wtedy ten ogólny. Pomysł jest dobry...

AUTOR WĄTKU
novee
 

24 sie 2008 18:53

Dobra, to ja już nie kombinuję, niech będzie 5 - dla każdego silnika, ale tylko 5 :)

A mój pali w trasie 6,5 w mieście 8 (bez szczególnych korków), w codziennym jeżdżeniu trasa/miasto 50/50 jakieś 7,3-7,4.

Na autostradzie pije dużo powyżej 150km/h, 160-170 to okolice 9-10 przy równym trzymaniu tempa.

AUTOR WĄTKU
potok
 

24 sie 2008 19:53

novee napisał(a):...Na autostradzie pije dużo powyżej 150km/h, 160-170 to okolice 9-10 przy równym trzymaniu tempa.


No wiesz, ja procka mam niespełna 3 m-ce i jeżdżę krótkie odcinki głównie w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej, tu palił mi przed naprawieniem oprogramowania 7,1-7,5 litra ale nie miałem okazji sprawdzić jak jest obecnie. Te 1,5 kkm na polskich "autostradach" opisałem powyżej, potwierdzam fakt, że najprzyjemniej jeździ się na dobrej autostradzie w zakresie 160-180 km/h, silnik ma jeszcze spory potencjał przyspieszania ale żeby to sprawdzić dokładniej muszę wyjechać do Słowacji, Czech lub najlepiej Niemiec. Jestem zadowolony z tego pierwszego litrażowania w trasie i predkości max ale na A-2 leciałem mocnym baksztagiem :D Natomiast kultura pracy silnika znacznie się poprawiła i jest zbliżona do mocnej benzynówki bez kompresora.

AUTOR WĄTKU
novee
 

24 sie 2008 20:32

<span>potok</span> napisał(a):Natomiast kultura pracy silnika znacznie się poprawiła i jest zbliżona do mocnej benzynówki bez kompresora.
a mnie się i bez zmian softu znacząco spiiiiiiiiiiiiiiiiiiii*liła i mnie szlag trafia, bo jeździ jak czołg, pisałem wielokrotnie na forum. Zamiast cichutkiego terkotania na postoju mam dududuudududu jak w czołgu, zamiast świstu i szumu powietrza na autostradzie własnie w ok. 160-170 mam huuuuuczenie jak w benzynie z dziurawym wydechem.

Oczywiśćie na moje sugestie że to może jakaś poduszka, mocowanie itd. ASO twierdzi - wszystko OK. Zresztą zawsze tak twierdzi, spójrz:

http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?p=34483

Cholera nie mam czasu i sił na to auto i kłótnie z ASO. Ja się kłócę i często wygrywam z organizatorami przetargów, bo takie mam zajęcie, ale tam durne bo durne ale jakieś przepisy i reguły są.
Za to w rozmowie z ASO się czuję jak na planecie PRL, a serio nie mam czasu na ich ustawiczne "nękanie" i trucie d...y żeby każdą pierdołę załatwić.

AUTOR WĄTKU
potok
 

24 sie 2008 20:49

Współczuję Ci novee, ale nie wiem jak Ci pomóc, próbowałem diagnozować to huczenie ale nie bardzo rozumiem źródła jego powstawania, pozostaje Ci tylko nacisk na ASO. Mój silnik przed naprawą sterowania miał podobnie dobre parametry jak Twój, teraz jest wyśmienity :)

AUTOR WĄTKU
swender
 

25 sie 2008 07:15

potok napisał(a):Mój silnik przed naprawą sterowania miał


A na czym ta naprawa sterowania polegała?
Mi pali średnio 5,5 l w jeździe ok 80/20 trasa/miasto ale jeżdze dość spokojnie. Ostatnio jechałem do niemiec - 4 osoby + ok 100 kg bagażu, cały czas praktycznie autostrada z prędkością ok 140 - wział 6,8 l/100 (900 km) a z powrtoem 3 osoby + ok 200 kg bagazu prędkość na autostradzie to cały czas równiutkie 150 km/h na niemieckim aral ulitmate - wziął 7,2/100. Mysle, ze to wartości akceptowalne clapping

AUTOR WĄTKU
novee
 

25 sie 2008 07:52

No, na spokojnie na autostradzie to Ci wychodzi normalnie jak na spokojną jazdę (wg. mnie zaczyna pić jak się trzyma tempo powyżej 150km/h), 5,5 litra to dla mnie normalnie nieosiągalne, raz takie spalanie miałem jak w śnieżycę wracałem i ślisko było, więc bez gazu jechałem :roll:

W wartościach bezwzględnych to może i spalanie jest akceptowalne, natomiast jeśli porównam i mi pali mniej więcej tyle co benzyna o tej samej mocy, to pomijając osobiste preferencje, żadnego sensu kupowania diesla już nie widzę.

AUTOR WĄTKU
potok
 

25 sie 2008 09:13

Naprawą sterowania nazywam delikatny chiptuning :) podwyższenie mocy i momentu odpowiednio o 30 i 50 jednostek z jednoczesnym wygładzeniem ich przebiegu. Wykres jest mniej stromy i pozbawiony wahnięć. Zainteresowanym mogę wysłać go na maila.
Odnośnie kupowania diesla to novee ma rację, sam powinienem był kupić 1.4 DOHC gdyż był by to optymalny wybór zarówno pod względem użytkowym jak i ekonomicznym, jeżdżę dziennie głównie w mieście krótkie odcinki po kilka kilometrów, prawie zawsze na zimnym silniku. Lecz nie da się ukryć, że ta nadwyżka mocy pod maską bywa czasem użyteczna no i daje kierowcy satysfakcję :) Taką samą filozofię stosują różne znane firmy: Audi, BMW itp. - mogłyby robić oszczędne toczydełka a wkładają w małe i niezbyt luksusowe pojazdy silniki o mocach bliskich 200 KM, na przykład A3 czy "1"BMW.

AUTOR WĄTKU
moon
 

25 sie 2008 11:58

Ja się tylko przerzucę z innego wątku
Krótka podsuma po trzech miesiącach i 7500 przebiegu.

Średnie spalania, jazda mieszana oscyluje przy średnio dynamicznej jeżdzie około 7.4

Spalanie po mieście, przy średnio dynamicznej jeżdzie- około 8.5 litra

Spalanie średnie w trasie przy niskich prędkościach [znaczy się dozwolonych] około 6.6-6.8, przy zachowaniu dobrej dynamiki.

Łekodrajwing na trasie Sosnowiec-Jaworzno-Chrzanów-Jaworzno-Sosnowiec- 4.7

Trasy- Katowice-Kraków lub Katowice-Wrocław spalanie około 10 litrów


Po niecałych czterech miesiacach zmienił sie tylko przebieg- niecałe 11 tysięcy.

AUTOR WĄTKU
potok
 

25 sie 2008 15:32

Wiesz co księżycówko :wink: wydaje się, że moja naprawa oprogramowania okazuje się o 1-1,5 litra skuteczniejsza, mimo tej samej f-my MT :D W przyszłym tygodniu wracam do pracy, może zamienimy się cee`d-kami na parę godzin :?:
Pozdr.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

25 sie 2008 17:20

maks 10 (miasto)

min 5.2 (trasa)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
potok
 

31 sie 2008 19:22

Wróciłem dzisiaj z kilkudniowego spaceru po Polsce i Czechach, G.Stołowe, Kamenne Mesto itp. - łącznie 800 km w tym 350 autostrady z pewną prędkością, 3 osoby , mały bagaż i duuupa z oszczędności paliwa - 6,9 l/100km, to dużo w porównaniu z 4,5 nocą na Mazury w zgodzie z przepisami drogowymi :) Jechałem na ON z Statoil, wydaje się mało-oszczędne, powrócę chyba do Neste, kiedyś spalanie na nim wychodziło najmniejsze ale obawiam się niektórych sygnałów o jakości tanich paliw :wink:

AUTOR WĄTKU
novee
 

31 sie 2008 20:47

No, 6,9 jesli z tego miałeś ok. 45% autostrady to standard (zakładając że na autostradzie ze 150 lub ciut wyżej ciągnąłeś). Czyli tyle co na moim, zwykłym sofcie.

AUTOR WĄTKU
potok
 

31 sie 2008 22:34

Ciągnąłem 160 -180, a w upierdliwych warunkach - "chwilowych miszczów" - 220. Komp wykazywał chwilowe od 11- 17 l/100km, w porywach 25 :)

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl