2.0 CRDi - min i max spalanie.

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Jaki macie silnik w aucie ?

14 lut 2010 10:27

Mam 2.0 CrDi, średnie spalanie po mieście to 7,3l/100km. W trasie: ostatnio zdziwiłem się i to dosyć mocno, bo wracając z gór na 400km spalił mi 16 litrów ropy łącznie. Średnia mówi za siebie: 4l/100km.
Zastanawiam się, czy to możliwe przy moim silniku :?

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki macie silnik w aucie ?

14 lut 2010 11:39

To chyba masz coś z kompem w aucie albo kalulatorem albo źle liczysz, serio :) Jakby Ci na 300 km spalił 16 litrów to i tak byłby rewelacyjny, fantastyczny wynik jak na ten silnik.

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Jaki macie silnik w aucie ?

17 lut 2010 09:35

Nie no, nie liczę źle. Przed wyjazdem z gór zalałem do pełna. Po powrocie do siebie, pojechałem na stację, zalałem i weszło 16 litrów. Przejechałem trasę o długości 400km. Zerowałem licznik. 403km dokładnie. Też mi się nie chciało wierzyć... :?

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Jaki macie silnik w aucie ?

17 lut 2010 09:41

z górki jechał :P

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: Jaki macie silnik w aucie ?

17 lut 2010 09:48

Prawie całą trasę 110km/h, bez żadnych wyskoków. Po raz pierwszy spróbowałem Eco :roll:

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki macie silnik w aucie ?

17 lut 2010 13:20

T0MEK napisał(a):Nie no, nie liczę źle. Przed wyjazdem z gór zalałem do pełna. Po powrocie do siebie, pojechałem na stację, zalałem i weszło 16 litrów. Przejechałem trasę o długości 400km. Zerowałem licznik. 403km dokładnie. Też mi się nie chciało wierzyć... :?

Nierealne, chyba że przed wyzjadem z gór weszło Ci do baku ze 6 litrów więcej niż po powrocie :wink:

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: 2.0 CRDi - min i max spalanie.

17 lut 2010 15:05

novee napisał(a):Nierealne, chyba że przed wyzjadem z gór weszło Ci do baku ze 6 litrów więcej niż po powrocie :wink:

a ja powiem że realne, stosując się do zasad Eco w swojej benzynie osiągnąłem bez problemu 5,2 l/100 km. Jeżeli nie wierzysz to proponuje zapisać się na kurs EcoDriving-u i sam się przekonasz co można osiągnąć. Ewentualnie mała lektura :P

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: 2.0 CRDi - min i max spalanie.

17 lut 2010 16:07

mjrPit napisał(a):
novee napisał(a):Nierealne, chyba że przed wyzjadem z gór weszło Ci do baku ze 6 litrów więcej niż po powrocie :wink:

a ja powiem że realne, stosując się do zasad Eco w swojej benzynie osiągnąłem bez problemu 5,2 l/100 km. Jeżeli nie wierzysz to proponuje zapisać się na kurs EcoDriving-u i sam się przekonasz co można osiągnąć. Ewentualnie mała lektura :P


Czytałem kiedyś wątek "Jazda Cee'dem by Vitaras". Akurat w czasie tego powrotu musiałem jechać spokojnie, całkowicie dostosowując swój styl do tego opisanego w w/w wątku. Cały czas jechałem 110km/h, a nogą lekko trzymałem gaz - tak, żeby nie powodować praktycznie zmiany obrotów na wyższe. Może jazda szła trochę wolniej, niż kilka dni wstecz, gdy zmierzałem w góry, ale wyszła o wiele tańsza.
I jeszcze raz powtórzę, byłem w niemałym szoku, jak sobie wszystko przeliczyłem good

AUTOR WĄTKU
potok
 

Re: 2.0 CRDi - min i max spalanie.

17 lut 2010 16:21

mjrPit napisał(a):a ja powiem że realne, stosując się do zasad Eco w swojej benzynie osiągnąłem bez problemu 5,2 l/100 km. Jeżeli nie wierzysz to proponuje zapisać się na kurs EcoDriving-u i sam się przekonasz co można osiągnąć. Ewentualnie mała lektura :P


Też tak myślę, chociaż nie szkoliłem się w zakresie Ecodrivingu :D Już półtora roku temu opisałem podobny wynik i też mi nikt nie wierzył :) a jazda była po prostu płynna i głównie na 6 biegu. Obecnie mogę też przyjąć każdy zakład na powtórzenie takiego spalania w opisanych wyżej warunkach ale niedowiarki wolą pyszczyć niż ryzykować utratę kasy 8-)
Opisywałem też, że na odcinku Sosnowiec - Wrocław i z powrotem (ok. 425 km) bez problemu osiągam średnie spalanie 8,5 l/100km przy równie płynnej jeździe, tyle że 2x szybszej :D
Mój silnik to 2,0 CRDi 180/360 (KM/Nm).
@ TOMEK - wszystko w porządku z Twoim komputerem i silnikiem, gratuluję dobrego wyboru jednostki napędowej :D

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: 2.0 CRDi - min i max spalanie.

17 lut 2010 16:33

potok napisał(a):Też tak myślę, chociaż nie szkoliłem się w zakresie Ecodrivingu :D

Ja też się nie szkoliłem...
potok napisał(a):Już półtora roku temu opisałem podobny wynik i też mi nikt nie wierzył :) a jazda była po prostu płynna i głównie na 6 biegu.

Dokładnie, w pełni to potwierdzam - 6 bieg i płynna jazda.
potok napisał(a):Obecnie mogę też przyjąć każdy zakład na powtórzenie takiego spalania w opisanych wyżej warunkach

No to jest nas dwóch :D
potok napisał(a): bez problemu osiągam średnie spalanie 8,5 l/100km przy równie płynnej jeździe, tyle że 2x szybszej :D

To akurat nie jest problem i myślę, że z tym nikt by się nie kłócił :P
potok napisał(a):Mój silnik to 2,0 CRDi 180/360 (KM/Nm).

Zapewne chip?
potok napisał(a):@ TOMEK - wszystko w porządku z Twoim komputerem i silnikiem, gratuluję dobrego wyboru jednostki napędowej :D

Wiem, co dobre 8-) Również gratuluję :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: 2.0 CRDi - min i max spalanie.

17 lut 2010 17:02

Ale ja nie twierdzę, że 2.0 CRDi nie jest w stanie spalić 4 litry na 6 biegu przy 100 km/h na jakimśtam odcinku. OK, mnie tylko ciekawi jakimi drogami i o jakich porach dnia i nocy jeździcie żeby na dystansie 400 km utrzymać takie tempo i taką jazdę... w Polsce... Dla mnie to nierealne, albo ja za nerwowy jestem, chociaż ostatnio to i tak gadam że się starzeję i spokojniej jeżdżę :P

AUTOR WĄTKU
T0MEK
 

Re: 2.0 CRDi - min i max spalanie.

18 lut 2010 15:30

Spokojnie, każdy czasem ma lepsze i gorsze dni :P
Jeżeli chcesz wiedzieć, jaką drogą jechałem to wracałem z Białki Tatrzańskiej "Krakowską". Był to niedzielny ranek, ruch na drogach praktycznie zerowy. I udało się jechać z taką prędkością praktycznie cały czas.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl