TANKOWANIE NA FULL !!!

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Mark_Master
 

TANKOWANIE NA FULL !!!

01 sie 2008 07:00

Witam,

Użytkuję ceed'a od stycznia. Samochód nie jest doskonały (oj daleka jeszcze droga) a ja jestem wymagający i czepialski :D Jednak tym razem chciałem poruszyć sprawę tankowania.
Swoim samochodem jeżdżę 0-1 (empty-full). Tankuje tylko wtedy gdy "żydek" leży a kontrolka się pali i komp pokazuje -- do przejechania. Zawsze jadę na stację i leję pod korek.
Ot tak mam i nie bawię się w dolewki po 50 PLN :) I tu zaczyna się "ciekawostka". Pierwsze ~43 litry wchodzą w 90 sekund (jak w F1 :) ) Wtedy to wybija jakoby był pełny. Ale tak nie jest.
Dalsza zabawa w dolewanie kończy się na 55~56 litrach ale po jakiś 5 minutach. Czy w waszych samochodach też tak jest ? Czy może mój po prostu ma kłopot z odpowietrzaniem zbiornika i stąd taka zabawa.
Przyznam się szczerze, że trochę mnie to wkurza. Rozumiem "dłubanie" i powolne dolewanie 3~4 litrów ale ponad 10 to już lekka przesada. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w temacie

pozdrawiam :D

AUTOR WĄTKU
esliwinski
 

01 sie 2008 07:08

U mnie w Ceed Crdi i u ojca w Sorento Crdi to samo. Paliwo diesel strasznie pieni się przy szybkim przelewaniu stąd te "problemy". Można albo lać tak jak ty albo całą zawartość zbiornika w tempie żółwia.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 sie 2008 07:38

wowi :) a to dlatego nie moge nalać wiecej niz 40 pare literków :)

Myśłe ze to normala przypadłość

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

01 sie 2008 08:52

U mnie jest tak samo.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

01 sie 2008 09:11

Dokładnie - ostatnie 10 litrów to zabawa pistoletem.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 sie 2008 09:56

nie mam albo nie zwróciłem na to uwagi

a jak zatankujecie do 1 odbicia to wskazówka na skali na ile jest ? na 4/5 zbiornika czy ful?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 sie 2008 10:00

ja tankuje do 1 odbicia i wskazówke mam na full ale wchodzi zawsze ok 43l
Dzisiaj bede tankował bo żydek sie zaświecił i zobacze ile wejdzie jak naleje pod korek :)

AUTOR WĄTKU
swender
 

01 sie 2008 10:09

U mnie jest tak samo, jak mam już resztkę w baku, to pod kurek wchodzi 59,5 litra ale od ok 45 litrów to jest zabawa, tak więc tankowanie trwa ok 5-10 min.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 sie 2008 10:28

to jakimy mamy zbiorniK jak tankuje 43 litry a zbiornik ma 50 to oki rezerwa pali się od 80km gdzies


to ile kija ma zbiornik?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Daru
 

01 sie 2008 10:42

:D Panowie ale w czym problem, mniej wejdzie mniej zapłacimy. Mój sąsiad zawsze tankuje za 50 zł i sobie chwali. :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 sie 2008 11:22

no tak ale mi chodzi o to żeby nie podjeżdżać codziennie pod stacje tylko zatankować raz i jeździć jak najdłużej :)

AUTOR WĄTKU
Mark_Master
 

01 sie 2008 11:42

Czyli mamy tak samo :) Dobre i to bo myślałem że to taki mój odosobniony przypadek :wink:

Max co udało mi się "wcisnąć" to 56,76 l, czyli wychodzi na to iż mamy w autku pond 60 litrów paliwa !!!!

Bardzo lubię takich co 2 dni na stacje po paliwo za 50 PLN - "bo taniej" jeżdźą a stacja 10 km w jedną stronę. I tak niby jest taniej ??? :?

AUTOR WĄTKU
lenarty
 

01 sie 2008 12:07

jeżeli po pierwszym odbiciu wskazówka wskazuje, że jest pełen bak, to jest pełen. A to, że lejecie w przewód prowadzący do zbiornika, w który mieści się prawie 10 litrów, to inna sprawa. tylko nie ma co się wtedy dziwić, że często odbija, bo się paliwo w wąskim przewodzie spienia.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 sie 2008 12:43

<span>lenarty</span> napisał(a):jeżeli po pierwszym odbiciu wskazówka wskazuje, że jest pełen bak, to jest pełen. A to, że lejecie w przewód prowadzący do zbiornika, w który mieści się prawie 10 litrów, to inna sprawa. tylko nie ma co się wtedy dziwić, że często odbija, bo się paliwo w wąskim przewodzie spienia.


ok ale zbiornik mam 53l prawda a rezerwy jest na 80km max czyli ok 10 l
jak przejeżdżam na rezerwie ok 50 km i leje do pełna to wchodzi mi ok. 43l to coś jest nie tak, powinienem zatankować więcej ok 50 l :)

AUTOR WĄTKU
potok
 

01 sie 2008 12:59

Grzech napisał(a):ok ale zbiornk mam 53l prawda a rezerwy jest na 80km max czyli ok 10 l ...


Wg mnie to jest ok 5 litrów, i to w mieście :wink:

AUTOR WĄTKU
MariuszKuśmierski
 

01 sie 2008 13:45

<span>Mark_Master</span> napisał(a):Pierwsze ~43 litry wchodzą w 90 sekund (jak w F1 ) Wtedy to wybija jakoby był peÂłny. Ale tak nie jest. Dalsza zabawa w dolewanie konczy się na 55~56 litrach ale po jakiś 5 minutach.



A ja byłem przekonany, że Cee'd ma zbiornik o pojemności 53 litrów.
I pewnie kilka było przed wjechaniem na stację? Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

01 sie 2008 13:48

W instrukcji obsługi poprzedniego auta jest wyraźnie napisane "nie tankować po trzykrotnym odbiciu dystrybutora. Grozi poważną awarią". Nie widziałem o jaką awarię może chodzić, ale prawdopodobnie chodzi o paliwo, które może dostać się do przewodów odpowietrzających. W instrukcji Cee'da nic o tym nie pisze ale podejrzewam, że chodzi o to samo. Problem z tankowaniem po korek występuje we wszystkich współczesnych autach.

AUTOR WĄTKU
potok
 

01 sie 2008 14:18

Zawsze tankowałem auta po zaświećeniu "żydka", czasem wyjątkowo wcześniej przed długą podróżą i nie rozumiem problemu z tankowaniem pod sam korek, toż to jakiś debilizm aby upychać jak najwięcej paliwa w baku.
Dla przykładu:
wracam z pracy o 15stej , temp. powietrza 29 C, tankuję 60 litrów pod korek ( trwa to 8 minut :cry: ), dojeżdżam do domu 3 km, zostawiam auto przed domem na słońcu do godz. 19-20stej, temp. paliwa w chwili tankowania to znacznie poniżej 20 C, po kilku godzinach wskutek rozszerzalności termicznej 3-4 litry wylewają się w trawnik :( i gdzie ecozieloni :?: Z benzynką bywa gorzej - większy faktor rozszerzalności termicznej :wink:

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

01 sie 2008 14:19

Ciekaw jestem co to może być za poważna awaria. Od ponad roku tankuję pod korek i nie zauważyłem żadnej awarii. A BTW to co się może stać wielkiego jak paliwo dostanie się do przewodów odpowietrzających?
Moim zdaniem jedyne zagrożenie to rozszerzalność cieplna paliwa. Jeżeli zatankujemy pod korek i zostawimy w upał to paliwo może rozszerzając się rozerwać gumowy przewód.
Wg mnie jak po zatankowaniu pod korek jedziemy w trasę to jest ok.
Tyle teorii u mnie :)
no to się potok zgraliśmy w czasie :)

AUTOR WĄTKU
potok
 

01 sie 2008 14:23

No właśnie o to chodzi Hazel :D
pozdr

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl