TANKOWANIE NA FULL !!!

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 paź 2009 10:09

Myślę, że jak ktoś lubi mieć dużo paliwa, jest to bardzo ważne itd; i kupuję Ceeda, to ma nierówno.
Wystarczy przeczytać specyfikacje i porównać z innymi autami.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 paź 2009 10:33

Jak to mama mawiała: "do pierwszego odbicia a później lekko poklepać". 8-)

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

27 paź 2009 22:20

A tak na poważnie, to nigdy nie miałem z tym problemu, odbija zawsze tak samo. I zawsze tankuje do pierwszego odbicia (chyba, że robiłem test spalania ;-).

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re:

27 paź 2009 22:28

pablocovalik napisał(a):a ja dzis zalalem ceedka 1.6 115 diesel w ilosci 60,95 litra i nic sie nie wylało
to bylo na lotosie to chyba powinno byc ok
aha pierwsze odbicie jakies 48 litrów a potem to pod sam korek przez chyba 5 minut...tak sie pieniło
i komp pokazal ze do przejechania 730 km i wskazówka była ponad full



Sorry że się czepiam ale nie studiowałem tego tematu wcześniej :)

jak to możliwe jest wlać 60.95 litrów w nasze zbiorniki ? ja max ale to dosłownie max kiedy to już na rezerwie zrobiłem około 120km
od momentu kiedy komputer przestał pokazywać ile do stacji ja zrobiłem jeszcze około 60km wiec myślę że do stacji dojechałem
na oparach i też lałem po korek, od pierwszego odbicia pistoletu wlałem jeszcze 4 litry i już ni czorta więcej się nie dało. W sumie
zalałem 51 litrów.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: Re:

27 paź 2009 22:53

szady87 napisał(a):W sumie zalałem 51 litrów.

Udało mi się wlać na maxa ponad 55 litrów (do testu), ale nie wiem ile miałem jeszcze w baku. Przestałem testować spalanie aby miec spokojne noce ...

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

18 lis 2009 20:48

Ten model Tak ma .
W Kia Cerato też po pierwszym odbiciu pistoletu wchodziło jeszcze 13 l paliwa pod korek.
W Ceed jest tak samo. Po odbiciu weszło 13,5.
Wlewam pod korek ,żeby rzadziej odwiedzać stację a nie z żadnego innego powodu.
Bo 13 l/100km to 140 - 150 km dalszej jazdy.
Pozdro!!

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 lis 2009 10:24

Wlewam pod korek ,żeby rzadziej odwiedzać stację a nie z żadnego innego powodu.
Bo 13 l/100km to 140 - 150 km dalszej jazdy.


Tylko, że nalanie tych 13 litrów trwa tyle co pozostałych 48 litrów.
Jeżeli chciałeś rzadko odwiedzać stacje benzynowa to po kiego grzyba kupiłeś auto z takim bakiem?
Renault Megane- 60litrów
Skoda Octavia- 55 litrów
Peugeot 308- 60 litrów
Fiat Bravo- 58 litrów
... Honda Civic- 50 litrów

Wybrałeś auto z najmniejszym zbiornikiem w klasie, twierdząc, że zależy ci na rzadkich wizytach na stacji. To ja wybiorę Civica lub Bravo bo zależy mi na kombi;/
A teraz oblewasz się paliwem, paskudzisz stacje, niszczysz auto, przepłacasz za źle działający licznik w dystrybutorze i blokujesz ów dystrybutor przez kilkanaście minut. Summa summarum czasu nie oszczędzasz, ale... rzadziej bywasz na stacji, dłużej, ale rzadziej. Yeah.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 lis 2009 17:47

moon Dramatyzujesz. Też tankuję pod korek ale TYLKO i wyłącznie kiedy jest pusto na stacji. Zarówno jedno jak i drugie auto. Dlaczego? Jak poprzednik żeby mieć większy zasięg. Tankuję albo nad ranem albo późno w nocy, wtedy kiedy jest mały ruch. I jakoś się nie upaćkałem, pobrudziłem, czasu może nie zaoszczędziłem ale na pewno częstotliwość wizyt na stacji.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 lis 2009 18:15

no dobra...
a co z tym odpowietrzaniem czy jak to się tam nazywa?
takie pakowanie pod korek nie robi kuku?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 lis 2009 18:23

Kubeusz napisał(a):a co z tym odpowietrzaniem czy jak to się tam nazywa?
takie pakowanie pod korek nie robi kuku?


pewnie tak, szczególnie w dyszlu. Ale co tam ...
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 lis 2009 18:28

George napisał(a):
Kubeusz napisał(a):a co z tym odpowietrzaniem czy jak to się tam nazywa?
takie pakowanie pod korek nie robi kuku?


pewnie tak, szczególnie w dyszlu. Ale co tam ...

hipokryci... ;)

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 lis 2009 20:44

Kubeusz napisał(a):no dobra...
a co z tym odpowietrzaniem czy jak to się tam nazywa?
takie pakowanie pod korek nie robi kuku?


Kubek na razie bez kuku.I pewnie tak zostanie. :D

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 lis 2009 20:31

moon napisał:
]Wybrałeś auto z najmniejszym zbiornikiem w klasie, twierdząc, że zależy ci na rzadkich wizytach na stacji. To ja wybiorę Civica lub Bravo bo zależy mi na kombi;/
A teraz oblewasz się paliwem, paskudzisz stacje, niszczysz auto, przepłacasz za źle działający licznik w dystrybutorze i blokujesz ów dystrybutor przez kilkanaście minut. Summa summarum czasu nie oszczędzasz, ale... rzadziej bywasz na stacji, dłużej, ale rzadziej. Yeah."


Wybrałem auto ,a nie bak.Bak był nabyty z dobrodzejstwem inwentarza.
Niczego nie oblewam,niczego nie polewam ,niczego nie paskudzę i nie psuje.
Mam wprawę tankuję TAK 6-lat i wszystko 'bangla na 102".
Tankuję Tak na samoobsługowych nikogo nie blokuję a trwa to tylko ok.3-4 min dłużej/sprawdzone/ jak się ma wprawę.
A jakbym jeździł pikapem i tankował 200l to też bym długo wlewał.
Każdy leje tyle ile MU potrzeba i żadnego problemu tu nie widzę.

POZDRO!

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

21 lis 2009 10:28

Dlaczego? Jak poprzednik żeby mieć większy zasięg.

Dlaczego to nie wiem.
Natomiast przemyślałabym kilka kanistrów. Lub beczkę z napisem Texaco Oil.
Ja obiecuje taką mojemu psu na budę, jak będzie niegrzeczny. Gdybyś chciał kupić... to ja się podepnę- będzie może taniej.

Mam wprawę tankuję TAK 6-lat i wszystko 'bangla na 102".


Tak, tak. Mój tato od 20 lat nie używa zimówek, bo nie ma różnicy. I jeździ na rezerwie bo się nic nie dzieje. Fakt- czasem mu siądzie pompa paliwa, ale co tam.
Ja natomiast od 10 lat nie leję pod korek, choć wcześniej przez 6 lat lałam pod korek i uważam to za, sorki, głupie i nonsensowne.

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

21 lis 2009 19:16

moon napisał(a):
Dlaczego? Jak poprzednik żeby mieć większy zasięg.

Dlaczego to nie wiem.
Natomiast przemyślałabym kilka kanistrów. Lub beczkę z napisem Texaco Oil.
Ja obiecuje taką mojemu psu na budę, jak będzie niegrzeczny. Gdybyś chciał kupić... to ja się podepnę- będzie może taniej.

Mam wprawę tankuję TAK 6-lat i wszystko 'bangla na 102".


Tak, tak. Mój tato od 20 lat nie używa zimówek, bo nie ma różnicy. I jeździ na rezerwie bo się nic nie dzieje. Fakt- czasem mu siądzie pompa paliwa, ale co tam.
Ja natomiast od 10 lat nie leję pod korek, choć wcześniej przez 6 lat lałam pod korek i uważam to za, sorki, głupie i nonsensowne.



Pozdrawiam Cię gorąco!!!
Ale pytam??????????????? po co podbijasz ciągle bębenek??/
Ty lejesz po swojemu- i nikt Cię nie krytykuje ,to po kiego kija Ty krytykujesz innych,którzy lubią pod korek??
Przecież Cię TO tankowanie innych pod korek nie dotyczy ,to po co przelewasz żółć??? :evil:
Ty np.wolisz brunetki , a ja blondynki ale to co z tego? Nie Twój problem.
Ty lej do odbicia-masz do tego CAŁKOWITE prawo , a ja/ i wielu innych/ POD KOREK i też MAMY PRAWO.
I jeżeli nie zauważyłes żadnych skutków ubocznych/żeby pomóc i doradzić/ to nie komentuj ,jeżeli nic z tego z punktu widzenia techniki nie wynika.

Pozdrawiam lejących :D na fuul!!!! drinkss i resztę TEŻ!

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

21 lis 2009 20:20

JarquezWar napisał(a):Ty np.wolisz brunetki


Obawiam się że to może nie być prawda :wink:

Sorry za OT
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
potok
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

22 lis 2009 02:54

JarquezWar napisał(a):I jeżeli nie zauważyłes żadnych skutków ubocznych/żeby pomóc i doradzić/ to nie komentuj ,jeżeli nic z tego z punktu widzenia techniki nie wynika.

Pozdrawiam lejących :D na fuul!!!! drinkss i resztę TEŻ!


Owszem wynika diabloo , tankowanie 40-stu kilku litrów trwa poniżej minuty a Ty napisałeś wcześniej, że Twoja technika dolewania zajmuje ci 3-4 minuty ale pewnie sięga też 5 a to znacznie dłużej niż umycie wszystkich szyb. Gdybym czekał za frajerem, który po zatankowaniu bierze się za szyby to chyba nakopałbym mu do d... mybomb
Ja po odbiciu czekam góra 10 sekund i 1/3 strumienia dopełniam do kolejnego odbicia (zwykle wchodzi dodatkowo 1 - 1,5 litra) wystarczy, później staram się szybko zapłacić i zwolnić miejsce następnemu kierowcy.
Miłośnikom "dolewek" proponuję by w mojej okolicy tankowali na pustych stacjach lub nocą albo wozili ze sobą przyczepkę z cysterną i na poboczach dolewali co 50 km "pod korek" :P inaczej może się zdarzyć do d... :twisted:

AUTOR WĄTKU
Sławek
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

22 lis 2009 10:39

hehe.. dyskusja bardzo interesująca, nie ma co :D
Ja leje zazywczaj do pełna i do równej kwoty, np. odbije na 167 zł to dolewam do 170 i tyle :)
Płacę i jadę.
Szrokości ;)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

22 lis 2009 12:11

hehe ale dyskusja..zaraz dojdzie do tego ,że jedni jeżdżą z przepisami a inni nagminnie łamią prawo i oni będą mieć pretensje ,że tak wolno tamci jeżdżą i blokują im drogę. :lol:
PS. A po drugie sugeruję zainteresować się przedmówcą( lub osobą której się chce udzielić odpowiedzi) - chociażby jakiej płci jest ona bo wychodzą niezłe klocki jak się czyta cały wątek.
Pozdrawiam kierowców i kierowniczki naszego forum hii
PS.
moon napisał(a):Natomiast przemyślałabym kilka kanistrów.

JarquezWar napisał(a):I jeżeli nie zauważyłes żadnych skutków ubocznych/żeby pomóc i doradzić/ to nie komentuj

jeśli nie wiecie " o co kaman"
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

22 lis 2009 18:44

potok napisał(a):
JarquezWar napisał(a):I jeżeli nie zauważyłes żadnych skutków ubocznych/żeby pomóc i doradzić/ to nie komentuj ,jeżeli nic z tego z punktu widzenia techniki nie wynika.

Pozdrawiam lejących :D na fuul!!!! drinkss i resztę TEŻ!


Owszem wynika diabloo , tankowanie 40-stu kilku litrów trwa poniżej minuty a Ty napisałeś wcześniej, że Twoja technika dolewania zajmuje ci 3-4 minuty ale pewnie sięga też 5 a to znacznie dłużej niż umycie wszystkich szyb. Gdybym czekał za frajerem, który po zatankowaniu bierze się za szyby to chyba nakopałbym mu do d... mybomb
Ja po odbiciu czekam góra 10 sekund i 1/3 strumienia dopełniam do kolejnego odbicia (zwykle wchodzi dodatkowo 1 - 1,5 litra) wystarczy, później staram się szybko zapłacić i zwolnić miejsce następnemu kierowcy.
Miłośnikom "dolewek" proponuję by w mojej okolicy tankowali na pustych stacjach lub nocą albo wozili ze sobą przyczepkę z cysterną i na poboczach dolewali co 50 km "pod korek" :P inaczej może się zdarzyć do d... :twisted:



Przeczytaj jeszcze raz ,nikt za mną nie czeka,nikogo nie blokuje i nie tankuje 200 litrów w suva lub pickupa.
Proponuję naucz się czytać ze zrozumieniem i nie pitol pierdół.
Ja wolę blondynki i nie mój problem co TY lubisz-MASZ DO TEGO ABSOLUTNE PRAWO --TAK JAK I JA!!!!!
To lej sobie co i jak lubisz ,a ja leję po swojemu i nie marudź TYM co leją na FUL jak nic z tego nie wynika!!!


PROSZĘ ADMINA O ZAMKNIĘCIE WĄTKU ,BO ZACZYNA SIĘ JAŁOWA DYSKUSJA,KTÓRA NICZEGO NIE WYJAŚNIA I NIE TŁUMACZY.
TYLKO SZKODA CZASU!!!
Pozdrawiam!!!

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl