TANKOWANIE NA FULL !!!

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 kwi 2010 10:47

szady87 napisał(a):Wygraną mam w garści ;) A wiesz czemu ? bo macie zepsute samochody jeżeli wam odbija przy 39 L :lol:

U mnie ciurkiem leci do 47, 48 L :) Dlatego też uważam że nikt nie doleje u mnie 12L


Mam te same wskazania. Pierwsze odbicie ok. 48 l .
Po korek może wejdzie jeszcze max 7 l.
Jeszcze nie próbowałem.


Ps. łyskacze kopią i ostro poniewierają. Bądźcie ostrożni :D
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 kwi 2010 14:00

Jestem po tankowaniu - pierwsze zatrzymanie pistoletu 45,57 L pykanie przez około 1min dodatkowo + 2L = po korek zatankowane ;)

Nie mam złudzeń że mogę się zakładać ;)
George napisał(a):łyskacze kopią i ostro poniewierają. Bądźcie ostrożni


Za to następnego dnia nie mam kaca :)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 kwi 2010 16:00

szady87 napisał(a):Za to następnego dnia nie mam kaca :)

To farciarz z Ciebie, bądź mało pijesz :wink:
Łyski jest cięższe i przy większych ilościach kac jest większy niż po wódzie - jako "koneser" trunków kolorowych wiem z autopsji.

Żeby nie OT-ować, to pierwsze odbicie pojawia się u mnie po wlaniu ok. 46 litrów. Czy mieści się więcej nie miałem potrzeby sprawdzać.

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 kwi 2010 17:46

Do mojego ceeda po wyjeździe zaraz z salonu udało się wlać 61 litrów ON, z czego od czterdziestu-paru trzeba było sterczeć na mrozie i pomału dolewać pod korek....

AUTOR WĄTKU
Quercus
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 kwi 2010 18:26

W grudniu 2008 udało mi się wlać 60,3l :mrgreen: . Wg ostrożnych obliczeń na tym co miałem jeszcze w baku dałbym radę jakieś 50 km przejechać. Od pierwszego odbicia pod korek wchodzi mi 10 - 11,5l w zależności od dystrybutora (różnie pienią paliwo).

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 kwi 2010 21:14

Quercus napisał(a):W grudniu 2008 udało mi się wlać 60,3l


Quercus napisał(a):Do mojego ceeda po wyjeździe zaraz z salonu udało się wlać 61 litrów ON


w jaki sposób to możliwe skoro bak ma 53L ?

Turbodymomen widzę to pikuś przy was :?

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 kwi 2010 06:44

Jak ktoś nie wierzy to mogę zrobić zdjęcie przy tankowaniu na full -.-

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 kwi 2010 07:00

GrzesG napisał(a):Jak ktoś nie wierzy to mogę zrobić zdjęcie przy tankowaniu na full -.-

Wierze, sam tego doswiadczyłem.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 kwi 2010 07:44

W Ceed jest albo słabe odpowietrzanie tego baku albo rura jest taka duża :P po 1 odbiciu ponad 10 litrów można wlać dolewając pomału.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

21 kwi 2010 08:10

szady87 napisał(a):w jaki sposób to możliwe skoro bak ma 53L ? Turbodymomen widzę to pikuś przy was :?


Bo co innego pojemność nominalna (katalogowa) a co innego rzeczywista. Ja też już raz zalałem ~60 litrów, tak więc wiem, że da się więcej niż instrukcja podaje.
Gorzej, jak ktoś się przejmie wartościami katalogowymi - czasami są przypadki, że ktoś naczyta się, że do baku wchodzi X, wleje o 5% wiecej i robi karczemną awanturę na pompiarni, że dystrybutor zawyża ... :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

21 kwi 2010 08:17

pioter napisał(a):Bo co innego pojemność nominalna (katalogowa) a co innego rzeczywista


W sumie też racja - piszą prędkość maks 188km/h a u mnie nie raz mijała wskazówka mijała 200 :twisted:

A dla to ceed ceedowi nie równy :)

pierre_nick napisał(a):nie wiem jak ty, szady87, ale ja to tłumaczę bryłą samochodu [hb, pro, sw] i ew. długością przewodów [rury] od wlewu do zbiornika


Chyba raczej w każdym jest taki sam. Może tylko dane przekłamują tak jak napisał Piotr.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

21 kwi 2010 17:44

Też lałem juź na "rezerwowy" bak 60 literków - dla mnie to nic nowego :D

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 sie 2010 08:17

i ja przetestowałem swojego ceeda w tym temacie, dwa razy po zatankowaniu do odbicia 45/46 litrów (od rezerwy) potem mogłem wlać jeszcze niecałe 13 litrów (aż paliwo było widać przy korku), więc bak ma niezłą pojemność, obróciłem do Tarnowa i z powrotem na jednym tankowaniu i jeszcze nast dzień po mieście śmigałem :D komp oczywiście widział tylko pełny bak i wskazywał błędny zasięg (wskazówka paliwa zaczęła opadać po przejechaniu 230 km).

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 sie 2010 21:34

Potwierdzam , potwierdzam po odbiciu wchodzi jeszcze ok 13 l ale trzeba lać na pół cyngla. Kie tak mają z Tym bakiem .
Pozdro!!

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 wrz 2010 22:36

mjrPit napisał(a): dwa razy po zatankowaniu do odbicia 45/46 litrów (od rezerwy) potem mogłem wlać jeszcze niecałe 13 litrów (aż paliwo było widać przy korku), więc bak ma niezłą pojemność,.

Elektrozawór odpowietrzania kanistra nie jest objęty gwarancją bodaj w żadnej marce. Nie zdziw się więc, gdy przyjdzie Ci za niego zapłacić kilka stówek :twisted:
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

19 wrz 2010 22:39

Czyli lepiej mniej a trochę częściej tankować.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 wrz 2010 08:49

Zdecydowanie. Układ odpowietrzania ma swoje określone zadanie i wykonuje je prawidłowo tylko na sucho. Nie jest robiony po to, by uprzykrzyć klientowi życie, ponieważ producent auta nie ma żadnego interesu w tym, czy kierowca zatankuje sobie 53, czy 60l. Kiedyś miałem całą serię wymian EVAP'ów w autach jednej firmy i okazało się, że facet zarządzający flotą w tej firmie wręcz zachęcał handlowców do tankowania pod korek. Każdy EVAP kosztował coś koło 500zł. Płaczu było co nie miara... Ale tak to już jest, kiedy flotą w firmie zarządza marketingowiec z krwi i kości, który nie ma bladego pojęcia o eksploatacji pojazdów, działaniu podzespołów, wyglądzie podzespołów, etc. :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 wrz 2010 11:38

W okresie upałów nie wolno tankować zbiornika paliwa w samochodzie do pełna, ponieważ grozi to pożarem. Powodem zagrożenia jest znaczna rozszerzalność paliw – zarówno benzyn, jak i oleju napędowego – pod wpływem temperatury. 50 litrów paliwa w zimnym podziemnym zbiorniku stacji
paliw, rozszerza się w baku pojazdu
w czasie panujących obecnie upałów nawet o 1 litr! Dlatego należy wlewać do zbiornika proporcjonalnie mniej paliwa, w zależności od pojemności baku. Bezpiecznym
rozwiązaniem wydaje się tankowanie do pierwszego „odbicia" pistoletu dystrybutora, pod warunkiem, że został on głęboko włożony do wlewu paliwa.

Jeśli ktoś naleje paliwa do pełna, np. pod korek, to rozszerzające się paliwo dostawać się będzie do układu odpowietrzenia, gdzie może zapalić się pod wpływem temperatury. W przypadku pojazdów z silnikiem Diesla
, trzeba dodatkowo uważać, aby nie zalać układu odpowietrzania (po odgięciu małej klapki przy wlewie) – co robi wielu kierowców
przed dalekimi wyjazdami. Zalany układ odpowietrzenia nie spełnia swojego zadania i stwarza dodatkowe zagrożenie w razie ewentualnego wypadku. To już igranie z ogniem, i to nie tylko w czasie obecnych upałów.

Inny problem związany z pełnym zbiornikiem i rozszerzającym się paliwem, to ewentualne przedostawanie się oparów z układu odpowietrzenia do kabiny. Teoretycznie takie zjawisko nie powinno mieć miejsca, ale kiedy układ odpowietrzenia zostaje zalany paliwem albo dostaje się do niego rozszerzające się pod wpływem temperatury paliwo, nie spełnia swojej funkcji. Może wówczas dojść do przedostania się np. oparów paliwa do kabiny i zatrucia podróżujących. To bardzo nieprzyjemne, a później śmierdzi w kabinie – opowiada znajomy kierowca, który doświadczył tego samemu.

Z powodu rozszerzania się paliwa pod wpływem temperatury nie wolno także nalewać do pełna kanistrów. Należy pamiętać, że przewożenie kanistrów z paliwem w samochodzie, stwarza ryzyko pożaru w czasie ewentualnej kolizji drogowej. Jeśli dojdzie do uszkodzenia albo otwarcia się kanistra, np. po uderzeniu o inny przedmiot, następuje rozlanie paliwa, które może się od razu zapalić od powstałej w czasie kolizji iskry elektrycznej.

Radzimy tankować w dostępnych przy dystrybutorach rękawiczkach. Chronią one nasze ręce przed oparami paliwa oraz ewentualnym brudem i zarazkami pozostawionymi na pistolecie przez innych użytkowników. W ten sposób nie pobrudzimy sobie także kierownicy.

Robert I. Bielecki
Foto: Statoil, Orlen


Muszę przyznać że nigdy nad tym się nie zastanawiałem a ma to sens.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 wrz 2010 12:04

witia_2005 napisał(a):W okresie upałów (...)

Obszernie, rzeczowo i na temat.
Natomiast z punktu widzenia producenta jest tak, jak opisałem wcześniej - zero tolerancji dla użytkowników z zalanym EVAP'em. Ten układ można uszkodzić tylko mechanicznie (co nie podlega żadnej dyskusji), albo poprzez zalanie paliwem. Teoretycznie może się zdarzyć przypadek, gdy zalanie nastąpi na skutek błędnie poskładanego układu wlewu paliwa przez mechanika, tudzież blacharza po naprawie powypadkowej, ale to jest tak marginalny scenariusz, że raczej nie powinien mieć miejsca.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: TANKOWANIE NA FULL !!!

20 wrz 2010 12:12

Jerry czy każdy rodzaj silnika ma EVAP? dlaczego pytam bo wiadomym jest ze inaczej zachowuje się benzyna a inaczej olej napędowy.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl