wysokie wskazania czujnika spalania

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
oksza
 

wysokie wskazania czujnika spalania

24 lip 2008 12:53

Witam wszystkich,

Jestem szczęśliwym posiadaczem cee'da SW 1,6 od miesiąca. Czujnik spalania pokazuje średnio po przejechaniu parokilometrowej trasy do pracy w mieście 10 litrów z hakiem. Nie jeżdżę na razie specjalnie dynamicznie, trzymam go zwykle na 3000 rpm czy to może być powodem? Na początku po wyjeździe z fabryki pokazywał jakieś śmieszne wartości, ale od tego czasu resetował go już parę razy.

Średnie chwilowe spalanie jest już różne, ale zasadniczo zwykle oscyluje wokół 10.

Co może być powodem?

Pozdrawiam wszystkich właścicieli!

AUTOR WĄTKU
maestro
 

24 lip 2008 13:01

komputer pokazuje dwa rodzaje spalań.... średnie od ostatniego wyzerowania i chwilowe mierzone po przejechaniu bodajże 500 m

trudno z Twojego postu wywnioskować o które Ci chodzi ?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

24 lip 2008 13:07

ok już domyśliłem się :)

10 litrów to trochę dużo ale może trasę masz specyficzną np. pod górkę? :) w drodze powrotnej do domu też masz 10 ?

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

24 lip 2008 13:15

zacznijmy od tego czy benz czy diesel :?:
pierwsze dwa baki miałem 10,5 i 10,3 jazda głównie w zakorkowanym mieście
w tej chwili 2,5kilo 2 miechy autko i jest około 8,0-8,5 nadal w zakorkowanym mieście
chyba kwestia dotarcia
tak naprawdę o średnim spalaniu można mówić po paru kilokm
a po paru km masz uśrednienie ze startu, z jazdy i z hamowania.
trochę pokory i cierpliwości 8)

AUTOR WĄTKU
oksza
 

24 lip 2008 13:42

:oops: wtopa - benzyna 1,6, przepraszam ze nie podałem.

mówimy o spalaniu średnim, trasa absolutnie nie pod górkę - z centrum Warszawy na Mokotów

rsimon napisał(a):tak naprawdę o średnim spalaniu można mówić po paru kilokm
a po paru km masz uśrednienie ze startu, z jazdy i z hamowania.
trochę pokory i cierpliwości 8)


bardzo dziękuję za odpowiedź. czyli nie powinienem się martwić takimi wartościami w cyklu miejskim?

dodam, że czasem kończę z 12-toma...

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

24 lip 2008 13:58

Jeśli robisz kilka km do pracy i z powrotem to wszystko jest ok. Po dotarciu spalanie trochę spada ale na krótkich odcinkach tak będzie.

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

24 lip 2008 14:40

przy tej trasie, to nie liczyłbym na mniej niż 9l/100. raz, że to same światła, dwa - krótka traska więc silnik nie nagrzany-chyba, że o 5 rano :D

AUTOR WĄTKU
oksza
 

24 lip 2008 16:11

super, bardzo wam dziękuję za uspokojenie mnie :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 lip 2008 17:11

10 po mieście to luzik

ja od 2 miesięcy nie zerowany licznik i kilka tysięcy km
średnie wg kompa 6,8 litra (1.6 beznzynka)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Arti
 

24 lip 2008 17:50

u mnie, jazda po mieście to raczej nie wskazuje więcej jak 7,5 litra (tylko ja to się raczej nigdzie nie śpiesze.
Ostatnio na odcinku jakiś 100 km pokazywał mi coś ok 9,5 (ale to było po odebraniu samochodu z naprawy - po bum), tak cieszyłem się z odebrania samochodu - jeździłem zastępczym focusem - brrrr.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

24 lip 2008 18:16

może wysokie wskazania licznika spalania spowodowane jest ciężka nogą :)

ale biorąc na przykład ceeda w firmie w której pracuje to pokazuje średnie spalanie około 30 litrów
okazuje się że licznik ten pokazuje wartości odwrotne
i tak mając samochód na biegu i jadąc bez wciskania gazu pokazuje 99 l zamiast 0
czemu tak jest? nie wiadomo, ale nikogo to nie interesuje, bo samochód jeździ ;)

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

24 lip 2008 18:39

e2ardo - bo jest na mpg - czyli 99 to masymalna wartość znacząca, źe przejedziesz 99 mil na galonie :D

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

24 lip 2008 21:18

kawanagila napisał(a):e2ardo - bo jest na mpg - czyli 99 to masymalna wartość znacząca, źe przejedziesz 99 mil na galonie :D


Ktoś bezmyślnie deptał klawiszki komputera i przestawił wskazania zużycia paliwa na "angielskie" - mile na galon.
Wystarczy przeczytac instrukcję i przełączyć na zgodne z naszymi tradycjami litry na 100km.

AUTOR WĄTKU
Wentor
 

26 lip 2008 10:40

U mnie średnie spalanie po przejechaniu 2000 km 4.8 l/100km Większość jednak po trasie. Ale przy przyspieszaniu spalanie sięga nieraz 20l/100km.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl