Ubezpieczenie w pakiecie dla KIA

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

Ubezpieczenie w pakiecie dla KIA

03 wrz 2007 16:19

Pytanie do osób które zakupiły swój pojazd w ciągu ostatnich dni.
Czy pakiet Alianz AC/OC za ok ~ 1800zł jest cały czas dostępny ,a jeśli nie to jakie ubezpieczenie wybraliście , w jakiej cenie i dlaczego?

AUTOR WĄTKU
less
 

03 wrz 2007 16:25

Co prawda jeszcze nie kupiłem, ale zamówiłem 29 sierpnia, czyli kilka dni temu. Info z dwóch salonów było że pakiet za 1750 złotych jest dostępny

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

03 wrz 2007 16:35

less napisał(a):Co prawda jeszcze nie kupiłem, ale zamówiłem 29

Jaki termin odbioru?

AUTOR WĄTKU
less
 

03 wrz 2007 16:39

2 miesią…ce od daty zamówienia

AUTOR WĄTKU
Lopez
 

03 wrz 2007 18:37

Ja odebrałem w piątek 24.08. Pakiet w Allianz był jeszcze wtedy dostępny.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

03 wrz 2007 19:33

dzisiaj tez byl dostepny, jutro tez ma byc :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
MAJKEL
 

10 wrz 2007 22:00

Pakiet teraz kosztuje 1800!!?????
Ładnie! Ja w lutym zapłaciłem 3000zł w Allianzie i to najtaniej było na rynku. Jak myślicie ile będę musiał zapłacić na następny rok ?

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

11 wrz 2007 08:11

MAJKEL napisał(a):Pakiet teraz kosztuje 1800!!?????
Ładnie! Ja w lutym zapłaciłem 3000zł w Allianzie i to najtaniej było na rynku. Jak myslicie ile będę musiał zapłacić na nastepny rok.?

Wygląda na to, że Allianz dla Kia ma specjalną ofertę i szczerze mówią…c wą…tpie żeby utrzymała się za rok.
Zresztą… cena to jedno. Jeśli masz pakiet ten sam no to można się wk..
Ale jeśli nie no to może masz lepszy pakiet.
Wystarczy żeby AC nie zwracało 100% szkody i już leżysz przy pierwszej stłuczce lub włamaniu do auta.

oskar

AUTOR WĄTKU
prez
 

11 wrz 2007 09:53

Fakt - można się nieźle podkurzyć jak się zabuliło niemal 2 razy więcej ... .

W salonie informują… nas, że jest pakiet specjalny za 1700 i że będzie obowiązywać w momencie odbioru (to już za dosłownie kilka dni, a zamawiane jako jedno z pierwszych SW z początkiem II połowy lipca). Z Allianzem jestem związana od lat jako klient i niedawno załatwiają…c zgłoszenie zbycia mojego auta dowiedziałam się od mojego agenta, że te pakiety dla KIA są… bardzo dobre, nie wspominają…c szokującej ceny. Jeśli będzie tak samo jak 6 lat temu dla Renault - to sama sobie podgratuluję :)) Wtedy pakiet znosił wszelkie udziały i redukcje. Dla ciekawostki dodam, że sam allianz zakupił flotkę cee'dów do własnej dyspozycji. Stą…d pewnie takie ciekawe pakiety - obustronna transakcja. Oby na dobre wyszła.

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

11 wrz 2007 11:33

prez napisał(a):Wtedy pakiet znosił wszelkie udziały i redukcje.

co masz na mysli?

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

11 wrz 2007 17:33

oskarq napisał(a):
prez napisał(a):Wtedy pakiet znosił wszelkie udziały i redukcje.

co masz na mysli?


Co prawda nie do mnie pytanie, ale jako czlowiek z ubezpieczen postaram sie wyjasnic ;)
Standardowa oferta ubezpieczenia AC uwzglednia:
a) udzial wlasny przy szkodzie - czasami w rozbiciu na szkode kradziezowa i inna. co oznacza, ze jak nam auto ukradna to nie dostaniemy 100 % wartosci na jaka ubezpieczylismy auto tylko np 90 albo 80 % (a pozostale 10-20 % to nasz udzial wlasny)
b) redukcje sumy ubezpieczenia - po szkodzie czesciowej suma ubezpieczenia jest zmniejszana o pewna wartosc
c) franszyzy - mozna by powiedziec ze sa to minimalne progi od ktorych ubezpieczyciel odpowiada za szkode (np. aby dostac odszkodowanie szkoda musi byc wieksza niz 300 zl)
d) amortyzacja czesci - jezeli jest uwzgledniona mamy nizsza skladke, ale za to uszkodzenia wyceniane sa po cenie czesci uzywanych, a nie nowych.

Kolezanka prez wspomniala, ze 6 lat temu pakiet dla Renault znosil 2 pierwsze z wymienionych czynnikow.

A ja jestem ciekaw (i stad sie tak rozpisalem) - czy obecny pakiet dla Ceed ma wlaczone czy zniesione ktores z powyzszych rzeczy w polisie?

AUTOR WĄTKU
less
 

11 wrz 2007 19:47

z tego co czytałem w ulotce reklamowej (ubezpieczenie zawieram jutro więc dostaną OWU) to na pewno jest gwarancja pełnego odszkodowania (cena zakupu z faktury) przez pierwsze 6 msc po zakupie

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

11 wrz 2007 20:03

less napisał(a):z tego co czytałem w ulotce reklamowej (ubezopieczenie zawieram jutro więc dostanę OWU) to na pewno jest gwarancja pełnego odszkodowania (cena zakupu z faktury) przez pierwsze 6 msc po zakupie


No wiec czekamy co jutro będzie miał "less" w polisie bo sam jestem ciekawy.

MikeTNK dzięki za wyjaśnienie. teraz przynajmniej będę wiedział co kupuję:):)

A tak swoją… drogą… dwa razy mi się włamali do pandy i ukradli radio i za każdym razem robiłem to w ASO i ubezpieczyciel zapłacił za całość.
Było to później niż 6 miesięcy o których pisał less. Mam nadzieje że nie będzie po roku czy dwóch takich problemów żebym musiał walczyć o to.
Bo tak to wole dorzucić trochę kasy i kupić lepsze ubezpieczenie.

oskar

AUTOR WĄTKU
less
 

11 wrz 2007 20:42

spokojnie, tak jak pisałem gwarancja zwrotu pełnej wartości auta w ciągu 6 miesięcy dotyczy KRADZIEŻY całego auta

AUTOR WĄTKU
prez
 

12 wrz 2007 07:10

Wszystko się zgadza. Nasz agent ubezpieczeniowy jest dobrze przygotowany tematycznie. Czekamy na szczegóły polisy promowanej dla ceedków.

Ja będę uświadomiona za jakiś tydzień mniej więcej pewnie jak będę polisę podpisywać.

AUTOR WĄTKU
reni
 

12 wrz 2007 20:47

Polisa znosi udzial wlasny i amortyzacje czesci.
pozdr

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

12 wrz 2007 21:04

reni napisał(a):Polisa znosi amortyzacje czesci.
pozdr

Czyli większa składka ale wycena po częściach nowych ??

oskar

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

15 wrz 2007 19:06

Z moich ustaleń po wizycie w paru salonach najbardziej wiarygodna wydaje się taka wersja w której na dzień dzisiejszy ubezpieczenie wynosie 1750 (Allianz podpisał bardzo atrakcyjną umowę z KIA jeśli chodzi o ubezpieczenie na pierwszy rok użytkowania, zwłaszcza dla użytkowników bez zniżek). Jeżli zdecydujemy się po roku na kontynuację ubezpieczenia poprzez salon (tzw. ubezpieczenie dilerskie) płacimy 6% od wartości samochodu (po roku czasu wartość spada do takiego poziomu, że przy symulacji w moim przypadku - cena zakupu 61000 - wyliczyli mi jakieś 2500 na drugi rok). Rożnica ja widać się pojawia ale w miarę upływu lat procenty maleją i wartość też i nabieramy zniżek (jeżeli żadnych nie posiadaliśmy).

PS W jednym tylko salonie handlowiec powiedział że wysokość ubezpieczenia nie ulegnie zamianie - ale bardzo szybko wyprowadzili mnie z tego błędu w innych salonach.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 10:32 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

06 paź 2007 19:57

Mogę potwierdzić pakiet Alianz AC/OC/NW w cenie 1750 zeta od ceny wyjściowe 61100 ,pakiet ubezpieczeń dość konkurencyjny w stosunku do innych firm ubezpieczeniowych na rynku.

AUTOR WĄTKU
mholka
 

ubezpieczenie

08 paź 2007 18:22

więc tak...ja ubezpieczyłem w AXA zniżki OC 60% AC 50 % do tego NW, oczywiście zniesiony udział własny koszt 1300 zł na rok Łódź

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl