Przegląd - własny olej

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

novee
 

12 mar 2009 23:43

Nie martw się na zapas, będziesz zdrowszy :)

nero68
 

13 mar 2009 00:02

<span>mark</span> napisał(a):Nie licz na taką łatwiznę. KMP z serwisem nie załatwią problemu między sobą. Tylko załatwią ciebie ekspertyzą, np: "nalał Pan olej nie spełniający wymagań producenta i zatarł się silnik, możemy dokonać naprawy na Pański koszt", a ty będziesz musiał udowodnić, że podrabiany olej nalano w ASO.
Jak to zrobisz?

Jak "nalał pan olej niezgodny itd."??? To oni w ASO zalali. I jeżeli twierdzą, ze to moja wina, to oni muszą mi to udowodnić a nie ja. Skoro mnie oskarżają, to niech to udowodnią. Ja się nie będę tłumaczył, ze nie jestem wielbłądem.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

13 mar 2009 00:23

"Nie martw się na zapas, będziesz zdrowszy "
Nie martwię się o GVO :D
Nie martwię się o użytkowników z miejscowości ,gdzie mają możliwość wyboru ASO ,co za tym idzie obnizenia ceny usług ,lecz o tych ,którzy nie mają takiej alternatywy i są zmuszeni do korzystania z usług monopolisty.
Monopolista na rynku lokalnym zrobi wszystko ,by wygenerować jak najszybciej , za pomocą wszelkich dostępnych środków ,jak największy zysk . :twisted:
Cholera ,brzmi prawie jak wystąpienie na wiecu komunistycznym .
Dobrze ,że prawie robi ogromną różnicę
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 mar 2009 00:56

nero68 napisał(a):
<span>mark</span> napisał(a):Nie licz na taką łatwiznę. KMP z serwisem nie załatwią problemu między sobą. Tylko załatwią ciebie ekspertyzą, np: "nalał Pan olej nie spełniający wymagań producenta i zatarł się silnik, możemy dokonać naprawy na Pański koszt", a ty będziesz musiał udowodnić, że podrabiany olej nalano w ASO.
Jak to zrobisz?

Jak "nalał pan olej niezgodny itd."??? To oni w ASO zalali. I jeżeli twierdzą, ze to moja wina, to oni muszą mi to udowodnić a nie ja. Skoro mnie oskarżają, to niech to udowodnią. Ja się nie będę tłumaczył, ze nie jestem wielbłądem.


Dobra rada, obudź się i zacznij myśleć logicznie. Złością nic, nie wskórasz. Podałem tylko, bardzo prawdopodobną wersję. Oby tobie, ani nikomu innemu, nie przydarzyło się taka sytuacja.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

13 mar 2009 01:03

supertatajakuba napisał(a):"Nie martw się na zapas, będziesz zdrowszy "
Nie martwię się o GVO :D
Nie martwię się o użytkowników z miejscowości ,gdzie mają możliwość wyboru ASO ,co za tym idzie obnizenia ceny usług ,lecz o tych ,którzy nie mają takiej alternatywy i są zmuszeni do korzystania z usług monopolisty.
Monopolista na rynku lokalnym zrobi wszystko ,by wygenerować jak najszybciej , za pomocą wszelkich dostępnych środków ,jak największy zysk . :twisted:
Cholera ,brzmi prawie jak wystąpienie na wiecu komunistycznym .
Dobrze ,że prawie robi ogromną różnicę


Na wiecu komunistycznym, powiedzieli by trochę inaczej.
Dobrze, ze prawie robi ogromna różnicę :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

14 mar 2009 09:09

nero68 napisał(a):
<span>George</span> napisał(a):pioter napisał:
Poza tym wlewając dostarczony olej ASO niejako potwierdza, że jakość dostarczonego przez nas produktu nie budzi zastrzeżeń.

ASO nic nie potwierdza. Dlatego wpisuja Ci w papiery "olej własny". Mówiąc prościej. KLient nasz Pan. Prosi o zalanie własnego oleju? Proszę bardzo. Wykonujemy tylko czynności które zleca klient. Odpowiedzialności za olej nie bierzemy. Musimy sobie zdać sprawę, ze KIA decydując się na 7letnią gwarancję biedzie się broniła do krwi ostatniej przed naprawami gwarancyjnymi, jeżeli tylko w papierach stwierdzą, że coś się nie zgadza, to zwalą winę na klienta.


Otóż potwierdza, bo jeśli coś byłoby niezgodne ze specyfikacją to ASO powinno odmówić - dopiero wtedy powinien pojawić się wpis, że część/materiał eksploatacyjny nie spełnia wymagań określonych przez producenta ale został zastosowany na żądanie własciciela pojazdu. I to może skutkowac jak najbardziej utratą gwarancji.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

r1omen
 

03 cze 2009 09:03

Jako zielony w temacie moto/ASO mam kilka pytań:

1. Gdzie jest napisane, że ASO potwierdza jakość części/oleju, gdy sprawa opiera się o sąd to trzeba mieć takie rzeczy na piśmie

2. Kto odpowiada za usterki typu "zatarł mi się silnik, bo wlałem olej, który był markowy, a okazał się trefny"

Podchwytliwe:
KMP/ASO może stwierdzić, że pomiędzy przeglądami dolaliśmy oleju na własną rękę i to nie jest ich olej i gwarancji nie ma - to jest przecież nie do udowodnienia.

Trochę paranoiczne, ale lepiej wyjaśnić przed niż stresować się i płacić po.

ticzer
 

03 cze 2009 10:59

<span>r1omen</span> napisał(a):Trochę paranoiczne, ale lepiej wyjaśnić przed niż stresować się i płacić po.


No fakt 8-)
Jeśli zamierzasz lać trefny to lepiej nie ujawniaj sie na forum, Twoja sprawa ... :)
Natomiast jeśli kupujesz od pewnego dostawcy to ryzyko jest minimalne, że kupisz jakieś badziewie. Fakturę zakupu zachowujesz i tyle. Nie ma co martwić sie na zapas. Może w ASO zaproponują Ci taką cenę, że nie będziesz musiał kupować sam. Już widziałem na forum cenę oleju zalanego w ASO (coś ok. 150.- jeśli dobrze pamiętam), więc jest to atrakcyjna oferta. Negocjuj ze swoim serwisem. No i od serwisu zależy czy Ci wpiszą notkę dot. oleju czy nie (no i od oleju, jeśli im dasz jakąś podróbę, co wali po oczach, to raczej to opiszą).

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

03 cze 2009 11:57

można stwierdzić na podstawie badań - co to jest za olej ( na podstawie pakietu dodatków dodawanych do oleju)

inna sprawa takie dane są raczej nie do zdobycia :twisted:

robiłem już badania gdzie wyszło że nie jest zalany ten olej -który niby miał byc i UPsss
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

StaszekN
 

Re: Przegląd - własny olej

18 cze 2009 21:10

Witam,
dopiero tetaz zauważyłem kilka pytań do mnie odnośnie serwisu w Zakopanem. Jeśli chodzi o własny olej to nie wpisują tego do książki. Natomiast o roboty blacharskie to trzykrotnie korzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony. Tak więc gorąco polecam.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Przegląd - własny olej

19 cze 2009 07:57

Bo do książek nie wpisują, natomiast jest adnotacja w kijowym systemie komputerowym jaki dokładnie olej zalano.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

krisder
 

Re: Przegląd - własny olej

22 cze 2009 16:27

W trakcie przeglądu zalano dostarczony przeze mnie olej CASTROL EDGE 0W30 , odpowiedni wpis znalazł się w książce gwarancyjnej. Dlaczego miałbym się martwić skoro opakowanie było zaplombowane a sam olej przewyższa parametrami wymagania producenta auta i stosowany w serwisach Lotos. Nikt nie pozbawi mnie gwarancji za to że zamiast oleju klasy SL wleję olej klasy SM.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl