I Przegląd

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

05 cze 2009 07:03

<span>dominik070779</span> napisał(a):Powiedz tak jak ja, że to dzięki klubowi tu jesteś bo słyszałeś same pozytywne opinie na temat serwisu.

OK. Zobaczymy co oni na to. 8)
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: I Przegląd

16 cze 2009 20:38

No i jestem po pierwszym przeglądzie w LEE MOTORS Komorniki.
Stan licznika 14853km.
Start o godzinie 11, po 1,5h bylem już w swoim aucie jadąc do domu.
Zgłaszane usterki - sygnał raz działa raz nie. Przez tydzień było ok. teraz jest tak jak przed przeglądem czyli działa jak mu się chce :(
Koszty:
filtr oleju - 20,89
filtr powietrza - 64,75
filtr pyłkowy - 91,05
olej LOTOS (5 LITRÓW??? :? ) - 209,60
przegląd 15tys.- zniżka 5% dla forumowiczów - 266,57
przegląd lakieru - gratis
Razem: 652,85 PLN

Moje wrażenia:
przy kasie zwróciłem uwagę, że 5 litrów oleju to zdecydowanie za dużo jak na silnik 1.4. Pan powiedział że weszło 4,9 i zaokrąglili do 5l.
Po powrocie do domu, przewertowałem instrukcję obsługi, w której jak byk jest napisane, ze do mojego silnika wchodzi 3,3 litra oleju. Dzwonię do serwisu!!!
Pytam się gdzie weszło im 1,7l oleju!!! Pan (lekko drżącym głosem) przyznał się do błędu i przeprosił. Zaproponował, że przy następnym przeglądzie będzie to odliczone. Więc nie drążyłem tematu, ale niesmak pozostał.
Następnego dnia rano, przed wyjazdem do pracy sprawdzam poziom oleju i trafił mnie szlag. Olej był około 1,5 cm ponad maksimum. Dzwonię!!! Pytam: czy jak przez następne 15 tys km przejadę z tak przelanym olejem i jeżeli coś się stanie, to czy biorą odpowiedzialność za to na siebie?!!! Pan stwierdził, że absolutnie nie mogę tak jeździć i zaprasza do serwisu na spuszczenie oleju. Serwis mam od swojego miejsca zamieszkania ponad 50 km i jest czynny w godzinach mojej pracy :) 8-16. Pan w ramach zadośćuczynienia zaproponował rabat przy następnym przeglądzie.
Wychodzi na to, że następny przegląd będę miał prawie za darmo :P
Niesmak pozostał i nie zamydlą go nawet rabaty przy następnym przeglądzie :(
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: I Przegląd

16 cze 2009 22:39

Czytając Twojego posta na temat jakości obsługi w tak chwalonym dotychczas serwisie można się załamać. Osobiście jestem "ciągany" do odpowiedzialności przez swoich przełożonych za o wiele mniejsze niedopatrzenia. Za takie niedbalstwo jeżeli nie został bym zwolniony z pracy to na pewno długo nie mógłbym się doliczyć pieniędzy każdego 10-tego. :twisted:

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: I Przegląd

17 cze 2009 07:14

krisder napisał(a):Czytając Twojego posta na temat jakości obsługi w tak chwalonym dotychczas serwisie można się załamać. Osobiście jestem "ciągany" do odpowiedzialności przez swoich przełożonych za o wiele mniejsze niedopatrzenia. Za takie niedbalstwo jeżeli nie został bym zwolniony z pracy to na pewno długo nie mógłbym się doliczyć pieniędzy każdego 10-tego. :twisted:

Jadac tam na przegląd myslałem tez ze z jakoscia bedzie dużo lepiej, niestety czar prysł :(
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: I Przegląd

20 cze 2009 14:51

to jak się już u nich pojawisz to poproś o zwrot kasy na ten olej co go za dużo dolali oraz jeśli twierdzą że dadzą rabat to niech to będzie na piśmie :P
po roku czasu kto to będzie pamiętał że dali ci ustny rabat ;] szczególnie że stan osobowy takiego serwisu może się zmienić z 5 razy...
a jak jesteś bardzo rozgoryczony to i poproś o zwrot kasy za dojazd bo w końcu to z ich winy musiałeś znów do nich jechać ;)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

Re: I Przegląd

22 cze 2009 13:27

e2rdo napisał(a):to jak się już u nich pojawisz to poproś o zwrot kasy na ten olej co go za dużo dolali oraz jeśli twierdzą że dadzą rabat to niech to będzie na piśmie :P
po roku czasu kto to będzie pamiętał że dali ci ustny rabat ;] szczególnie że stan osobowy takiego serwisu może się zmienić z 5 razy...
a jak jesteś bardzo rozgoryczony to i poproś o zwrot kasy za dojazd bo w końcu to z ich winy musiałeś znów do nich jechać ;)

Olej upusciłem we własnym zakresie, nie miałem czasu i ochoty na kolejną wizyte w ASO diabloo
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: I Przegląd

22 cze 2009 16:03

Właśnie jestem po pierwszym przeglądzie w Auto Kompleks w Legnicy
Zgłoszony hamulec ręczny do podciągnięcia i ubytki lakieru w okolicy listwy oświetlenia tablicy rejestracyjnej (klapa bagażnika).
Własny olej Castrol Edge 0W30. Na paragonie:
1 filtr kabinowy - 104.43
2 filtr oleju - 23.38
3 filtr powietrza - 87.93
4 przegląd okresowy (robocizna) - 200.00
W sumie 415.74 Pln. i 2.5 godz.
W sprawie lakieru naprawa przesunięta na inny termin z powodu urlopu lakiernika. Samochód nie umyty, ale jak dla mnie to nie problem. Wolę na "swojej" myjni. Wygląd serwisu w porównaniu z konkurencją nie powala na kolana ale wiem z doświadczenia (Citroen) że za miękkie fotele w klimatyzowanych, metalowo szklanych akwariach trzeba sporo płacić a jakość usług nie idzie w parze z wyglądem salonu. :)

AUTOR WĄTKU
cee'd up
 

Re: I Przegląd

25 cze 2009 15:11

Carserwis, W-wa, 1 Sierpnia:
1. Przegląd (w tym ozonowanie klimy 42,- netto) - 465,92
2. Olej Lotos KIA 5W40 (3x1 l) - 111,01
3. Filtr oleju - 21,81
4. Filtr powietrza - 48,46
5. Filtr p.pyłkowy - 71,77
Całość: 718,97 zł
Zastosowano rabaty: 5% - pkt 1. oraz 3% - pkt. 2-5

AUTOR WĄTKU
kalie
 

Re: I Przegląd

27 cze 2009 18:27

Witam serdecznie.
Mój 1 przegląd w WROBUD Wrocław.

Rabatów żadnych nie dostałem, nie pytałem też o nie bo nie miałem pojęcia, że czasem można je dostać :-)

Przegląd - 219,60zł
Filt powietrza - 64,97zł
Filtr p/pyłowy - 103,21zł
Filtr oleju-wkład PCT RIO3 - 36,26zł
Olej silnikowy - Castrol 5W-30 - 5,4l - 304,78zł
Płyn układu chłodzenia Castrol - 0,4l - 8,94zł
Płyn spryskiwaczy Biofix - 1l - 3,38zł
Przegląd stanu nadwozia - 80zł

Razem: 821,14zł

Pan nie miał czasu na odpowiedź na moich kilka pytań.
Po skończonej robocie : poproszę o kilka podpisów pieniążki i papa.

Już zdążyłem odwyknąć od traktowania klienta jak petenta :-)

AUTOR WĄTKU
WISIEN
 

Re:

30 cze 2009 12:20

cisco napisał(a):
<span>kafar</span> napisał(a):przez 11 miesięcy zrobiłem 8000 km i nie chce mi się jechać na pierwszy przegląd z tak małym przebiegiem.
Czy jak pojadę po np. 16-17 miesiącach to będę miał problemy w ASO ????

w warunkach gwarancji jest napisane, ze albo po 15k km albo po roku w zaleznosci od tego co nastapi wczesniej
jezeli teraz nie pojedziesz bedzie to rownoznaczene z utrata gwarancji.


Jeśli się nie mylę to w warunkach gwarancji dla samochodu z silnikiem diesla jest rok lub 20 000km.

AUTOR WĄTKU
elmex
 

Re:

15 lip 2009 19:26

Klapa tylna do malowania na gwarancji przez listwę bagażnika oraz trzecie światło stopu - te elementy nie mają uszczelek i obcierają lakier. Rozmawiałem z lakiernikiem - są zawaleni malowaniem tylnych klap na gwarancji;-))))),


to samo tylna klapa obciera i trzecie światło stop
i d*** blada

nawet się rdza pojawiła, na przeglądzie skierowali do malowania, a wina wydaje mi się leży po stronie beznadziejnych spinek zderzaka w SW - potrafi się ułamać i zderzak odstaje w górę i d***

AUTOR WĄTKU
pablo7702
 

Re: I Przegląd

26 lip 2009 11:29

czy ktoś może wie jak kasować inspekcję oleju w cee'dkach?

AUTOR WĄTKU
guciu
 

Re: I Przegląd

05 sie 2009 18:50

Witam.
Mój 1 przegląd w Kia-Makarewicz Bydgoszcz.

Robocizna - 244,00zł
Filt powietrza - 62,05zł
Filtr klimatyzacji - 93,88zł
Filtr oleju - 40,26zł
Olej silnikowy - miałem własny (dokonany o tym wpisu w książce gwar.)
Filtr paliwa - 145,91 (wymieniony na moje życzenie)
Przegląd nadwozia - gratis

Razem: 586,10zł - myślę że dość tanio.

Bardzo uprzejmie i miło. Czas - 2 h

AUTOR WĄTKU
1grzegorz
 

Re: I Przegląd

24 sie 2009 20:30

Witam
Miejsce akcji: CARSERWIS przy ul.17 Stycznia, Warszawa
Samochód: Kia Ceed SW, silnik 2.0 BENZYNA, pierwszy przegląd po 15 tyś km.

Auto umówione na godz 15, koszt przeglądu ustalony telefonicznie 850 zł.
Samochód wstawiony 10 min przed czasem, wpis na zleceniu 1,6 benzyna (zdaniem pana jak benzyna to musi być 1,6) koszt przeglądu 1050 zł - po interwencji zmieniono na 850 zł.
Po długim tłumaczeniu, że to jest jednak 2.0 benzyna, zmieniono zlecenie na prawidłowe. W zleceniu wpisano olej do wymiany "Lotos Formula CRDI".
Do godz 16:30 nic nie zrobiono z autem, oprócz włączenia radia mimo iż zgłaszana była usterka związana z gniazdem USB i odtwarzaczem MP3.
Pomimo moich usilnych próśb w zleceniu nie wpisano istotnych usterek: szarpnięcia przy przyspieszaniu, ściągania w lewo i drgań na kierownicy.

Auto zabrałem, spróbuję szczęścia w innym serwisie.
Brak jakiegokolwiek profesjonalizmu, zdecydowanie odradzam.
Pan przyjmujący auto potrafił tylko przepraszać za swoje błędy i pomyłki.

ps.klient obok zgłosił usterkę radia, odesłano go na Wolumen po wzmacniacz antenowy :)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: I Przegląd

25 sie 2009 08:40

1grzegorz napisał(a):Miejsce akcji: CARSERWIS przy ul.17 Stycznia, Warszawa...

Carserwis jest na ul. 1 sierpnia ;)
Z przykrością stwierdzam 1grzegorz, że nie jesteś pierwszym "poszkodowanym" przez ten serwis.
Widać, że panom z Carserwisu na klientach w ogóle nie zależy, a swoją pracę traktują jako zło konieczne.
Może jakieś wspólne pismo do KMP zmieni ich stosunek do klienta.
Sorry za :ot:

AUTOR WĄTKU
1grzegorz
 

Re: I Przegląd

28 sie 2009 15:15

Faktycznie, Carserwis na 1 Sierpnia - omijajcie.

Drugie podejście do przeglądu:
ul.Czyżewska
Inny świat, miło, sympatycznie i tanio.
Przegląd po 15 tyś, wymiana filtrów, oleju itp wraz z przeglądem blacharskim - 650 zł
Przegląd trwał lekko ponad 2 godz, bez problemu wpisali wszystkie uwagi w zlecenie, bez problemu odpowiadali na wszystkie pytania - to mi się podoba.
Radio do obserwacji, jak będzie się jeszcze zawieszało to do wymiany.
Auta nie umyli, ale przecież to nie myjnia, nie mam pretensji.
Polecam.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: I Przegląd

28 sie 2009 19:19

1grzegorz napisał(a):(...) wraz z przeglądem blacharskim - 650 zł

Auta nie umyli, ale przecież to nie myjnia, nie mam pretensji.


Niby nie muszą myć ale ich tajemnica jest jak przegląd blacharki i lakieru zrobili skoro ni eumyli auta :twisted:

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: I Przegląd

28 sie 2009 19:53

Piotr13 napisał(a):
1grzegorz napisał(a):Miejsce akcji: CARSERWIS przy ul.17 Stycznia, Warszawa...

Carserwis jest na ul. 1 sierpnia ;)
Z przykrością stwierdzam 1grzegorz, że nie jesteś pierwszym "poszkodowanym" przez ten serwis.
Widać, że panom z Carserwisu na klientach w ogóle nie zależy, a swoją pracę traktują jako zło konieczne.
Może jakieś wspólne pismo do KMP zmieni ich stosunek do klienta.
Sorry za :ot:


Ja już pisałem w sprawie Carsewisu do KMP i w dostałem odpowiedz, którą można streścić tak: Carserwis to wybitni fachowcy a ja kłamię pisząc krytyczne uwagi o ich pracy :)

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: I Przegląd

29 sie 2009 07:34

jumko napisał(a):
Piotr13 napisał(a):
1grzegorz napisał(a):Miejsce akcji: CARSERWIS przy ul.17 Stycznia, Warszawa...

Carserwis jest na ul. 1 sierpnia ;)
.....
Ja już pisałem w sprawie Carsewisu do KMP i w dostałem odpowiedz, którą można streścić tak: Carserwis to wybitni fachowcy a ja kłamię pisząc krytyczne uwagi o ich pracy :)

W kupie siła. Jak byśmy walnęli klubowe pisemko, musieliby to potraktować poważnie - ale po co. Najlepiej omijać CARSERWIS szerokim łukiem.
Koniec :ot:

AUTOR WĄTKU
dlugi
 

Re: I Przegląd

27 wrz 2009 20:10

A mi nie chcieli zrobić przeglądu przy 16 tyś tłumaczyli się tym że jak coś się stanie poza granicami kraju to nie uznają mi gwarancji ball

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl