Koszty przeglądów

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marruda
 

26 lut 2008 11:22

i sie juz pogubilam
jak czesto robi sie przeglad w dieslu?
myslalam ze co 15tys no i tak tez potwierdzil ASO...
a tu czytam ze co 20tys..
to jak to w koncu jest?

30tys juz zlecialo i nie wiem czy jechac czy nie:)

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

26 lut 2008 13:30

Droga Koleżanko. Przeglądy diesla co 20 000 km, benzynka co 15 000 km.

AUTOR WĄTKU
marruda
 

26 lut 2008 15:47

a no to dzieki, na 2 miesiace mam gdzies spokoj :)

BTW ja za 1 przeglad w sierpniu zeszlego roku zaplacilam cos ok 700zl
(zabijcie mnie ale nie pamietam co sie w tym miescilo; olej na pewno, jakies filtry) widze ze ladnie sie nacielam

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

26 lut 2008 16:35

<span>marruda</span> napisał(a):zaplacilam cos ok 700zl


spoko. Normalna cena. Ja zapłaciłem 244 za robociznę, 200 za filtry: oleju , powietrza i kabinowy klimy. ( LEE Komorniki). Olej był własny za 300. Razem 744.

Drugi przegląd jest droższy.

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

27 lut 2008 22:35

vitaras napisał(a):Castrol Edge sport 0W40.


lipa ...castrol to przereklamowana marka oleju jak chcesz dobry olej lej MOTULA

AUTOR WĄTKU
Olek
 

27 lut 2008 22:38

<span>Zemin</span> napisał(a):lipa ...castrol to przereklamowana marka oleju jak chcesz dobry olej lej MOTULA


HA HA HA :?

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

27 lut 2008 22:40

Olek napisał(a):
<span>Zemin</span> napisał(a):lipa ...castrol to przereklamowana marka oleju jak chcesz dobry olej lej MOTULA


HA HA HA :?


masz wątpliwości? Wiesz jaką marką jest motul?Widocznie nie wiesz skoro tak reagujesz. Odsyłam na www.motul.com

widzisz akurat mam sporo doświadczen ze swiatka rajdowego jak również z 1/4 mili. Wiesz co było w beczkach CASTROL na rajdach(w dobie kiedy w Polsce kwitły) wlewane do silników.... odpowiedz sobie sam ;-)
Ostatnio edytowano 27 lut 2008 22:48 przez Zemin, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Olek
 

27 lut 2008 22:46

Nie chodzi glownie ze Motul to zly olej, ale pisanie o tym ze Castrol EDGE to "lipa" jest conajmniej smieszne,

AUTOR WĄTKU
Zemin
 

27 lut 2008 22:49

Olek napisał(a):Nie chodzi glownie ze Motul to zly olej, ale pisanie o tym ze Castrol EDGE to "lipa" jest conajmniej smieszne,


Popytaj w odpowiednich kręgach to sie dowiesz czy castrol jest olejem wartym swojej ceny...

AUTOR WĄTKU
dankat
 

27 lut 2008 23:11

"Popytaj w odpowiednich kręgach to sie dowiesz czy castrol jest olejem wartym swojej ceny..."

Jest pewen polityk ktory zawsze wie, ale nie powie. Tak odnosnie tematu.

Mowiesz - wiem ale nie powiem. Prosba podziel sie wiedza. Nie kazdy zna sie na wszystkim, nie kazdy ma mozliwosc zasiegnac opini w odpowiednich kregach

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 lut 2008 00:06

<span>Zemin</span> napisał(a):lipa ...castrol to przereklamowana marka oleju jak chcesz dobry olej lej MOTULA


Którego w takim razie polecasz?

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

18 mar 2008 22:28

Moje pierwsze 2 kkm padły !!! Przegląd w ASO Łaziska - nie na próżno serwis ten ma tak dobrą opinię. Zgadnijcie drogie koleżanki (bo nie wątpię, że są wśród nas koleżanki) i koledzy ile Jędrek zapłacił za ten "pierwszy" wstępny przegląd ? ....... chyba i tak nie zgadniecie !
Zatem jak już wcześniej pisałem ASO w Bielsku Białej zaśpiewało za wymianę oleju i filtra 350 zł .... no tak zaśpiewali.
Wstępnie jak się umawiałem w Łaziskach poinformowano mnie, że koszt identycznej operacji wyniesie ok. 200 zł .... OK jadę ! Przyjeżdżam, zażyczyłem sobie olej ELF Exelium 5W40 - operacja trwała 25 minut - olej i filtr wymieniony - przychodzi do płacenia i szczęka mi opadła .... pozytywnie rzecz jasna -- zapłaciłem 141 zł po odjęciu rabatu dla stałego klienta bo takowym się właśnie stałem !!! :)
POLECAM !!!

AUTOR WĄTKU
magbob
 

18 mar 2008 23:16

Ja tez dziś zmieniałem olej po 1200km w Krakowie u Pateckiego
Olej miałem swój i filtr też ( łacznie 5l Castrola 143zł + filtr 30zł = 173zł )
Wymiana trwała około 30 minut i zapłaciłem 50zł
Wydaje mi się, że to dobry rezultat ...

AUTOR WĄTKU
kangur
 

19 mar 2008 23:28

dostałem dziwną infomacje od serwisu , gdy pytałem o cenę przegladu po roku . usłyszałem że obok przegladu mechanicznego olej + filtry musze dodatkowo zapłacić ok. 150 zl. za przegląd lakieru , gdyż przegląd lakieru rownież wymaga pieczatki i trzeba płacić ,aby utrzymać gwarancję . czy Wy rowniez przy przegladach mieliscie taka sytuację i płaciliście za przegląd lakieru ( zapewne mechanik obejdzie go do okola ) choc nie jest to mój pierwszy przegląd (zmiana samochodu) - to jestem zdziwiony

AUTOR WĄTKU
lalas
 

20 mar 2008 01:07

dzisiaj robiłem przegląd lakieru w Łaziskach, koszt przeglądu to 40 zł, także 150 zł to rozbój w biały dzień :twisted:

AUTOR WĄTKU
kangur
 

20 mar 2008 08:54

po kolejnej rozmowie - koszt przeglądu po roku tj. przegląd mechaniczny + przegląd lakieru ok. 720 zł. ( olej - Mobil)

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

20 mar 2008 13:45

Robił już ktoś 2 przegląd benzyny ? Ile zapłacił co wymienili ? Jaki masz silnik :) ?

AUTOR WĄTKU
Berger
 

21 mar 2008 19:32

Warszawa, ul. Rudzka, pierwszy przegląd po 20kkm, 720 pln brutto, przy czym nie naprawili kierunkowskazu

AUTOR WĄTKU
Lukasz-CEED
 

10 kwi 2008 10:47

Pierwszy przegląd po 15tys.
Kia Ceed 1.6 DOHC C+
Salon Etrans w Łaziskach Górnych dnia 13.12.2007r
Wymiana oleju, filtra i robocizna = 306zl brutto
Czas 2h
Auto umyte z zewnątrz.

Filtr pyłkowy wymieniłem sobie sam, chcieli 115zł(90+25) a ja kupiłem filtr na allegro za 45zl i wymieniłem w 5minut

Nie pamiętam jaki to był olej ( może na fvat pisze) ale tego samego dnia w Real-u sprawdziłem i był tam droższy o 2zł za litr :-)

Kiedyś mi fotel kierowcy piszczał/trzeszczał, umówiłem się, przyjechałem, posmarowali jakieś prowadnice i od września 2007 do teraz spokój.

Miał już ktoś w tym salonie drugi przegląd ? Ile zapłacił i za co ?
Ostatnio edytowano 10 kwi 2008 13:12 przez Lukasz-CEED, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
popmart
 

10 kwi 2008 12:47

Poleszek, Sopot

miło zaskoczony kompetencja pana przez telefon i szczegółowym opisem :

95 PLN - powłoka lakiernicza
245 PLN - cała robocizna
100 PLN - wszystkie filtry
55 PLN - 1 litr Castroil Magnatec 5w30 lub 5w40 mieści sie 5,5 litra sami policzcie (ok ~300), ale można mieć swój olej ale najpierw trzeba się skonsultować bo nie wleją każdego co sie chce.

ogółnie ze swojim olejem i powłoka lakierniczą wyszło mi ok ~650PLN nawet nieźle .... wydaje mi się że tam właśnie zawitam na przefgląd za 30 dni ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl