Koszty przeglądów

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Koszty przeglądów

03 lis 2012 19:06

A w którym ASO był robiony ten pierwszy przegląd - bo cena trochę jak z Transbudu. Niestety ma on nienaljlepsze opinie. Można trochę informacji jak to wyglądało?

@ moscow : Transbud z różnych względów również tych o których wspominasz utracił autoryzację KIA. Obecnie działa w tym obiekcie jakaś firemka z tą samą obsadą świadczącą usługi serwisowe na tym samym żałosnym poziomie a gwarancje odsyłają do sąsiadów!

Pozdrawiam:
gisio
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Koszty przeglądów

04 lis 2012 10:50

koziu napisał(a):Witam
Własnie jestem po 3 przeglądzie cena 1100zł.
Olej Castrol 0w30
Dezynsekcja klimatyzacji
Wymiana wycieraczek przód.

Reszta standard.



dezynsekcja ? a co za owady się zalęgły???
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
MaRcOs
 

Re: Koszty przeglądów

04 lis 2012 21:40

1 przegląd po zakupie 4 letniego ceed'a kombi 2008
wrobud wrocław

olej wlasny shell-a 5L - 170zł
przeglad m-ot - 390zl
wymiana zarowki - 44zl
zlecone prace mechaniczne - 70zł (założenie oslony grilla - brak śrub z mojej strony), sprawdzenie łożyska
antena - 116,81 (nie mialem w ogole)
filtr oleju 23,03
filtr pylowy 104,07
spinka podszybia ed - 27,45
swieca zaplonowa - 80,04zł
zalepka ramienia wycieraczki - 12,99zł
zarowka H7 - 26zł

w zaokrągleniu 895zł
obsługa bardzo dobra, autko miałem do odbioru po ok 2,5 godzinie

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Koszty przeglądów

05 lis 2012 08:37

MaRcOs napisał(a):wymiana zarowki - 44zl
zarowka H7 - 26zł


70 zeta za H7 z wymianą... :szok
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Koszty przeglądów

05 lis 2012 08:40

skrot napisał(a):70 zeta za H7 z wymianą...

Bogatemu wszystko wolno. Ty byś wymienił sam a Kolega dał zarobić ASO czy to coś złego :?? :ha
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
moscow
Brygadzista
 
Posty: 79
Dołączył(a): 24 kwi 2012 22:05
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Szczecińska

Re: Koszty przeglądów

05 lis 2012 15:54

gisio napisał(a):[...]
@ moscow : Transbud z różnych względów również tych o których wspominasz utracił autoryzację KIA. Obecnie działa w tym obiekcie jakaś firemka z tą samą obsadą świadczącą usługi serwisowe na tym samym żałosnym poziomie a gwarancje odsyłają do sąsiadów!

Pozdrawiam:
gisio

Dosyć cenna informacja. Dzięki :-)
Zadzwoniłem do nich, teraz nazywa się ta firma Grand Auto. Powiedzieli, że od września nie są ASO. W każdym razie z informacji jaki mi podali mają uprawnienia do robienia przeglądów samochodów KIA. Spytałem z ciekawości, ile kosztuje pierwszy przegląd takiego auta jak moje (CEE'D 1 FL, Benzyna) - podali cenę 450 PLN Brutto. Przed zakupem (jakoś tak w kwietniu) dopytywałem się między innymi tam o ceny przeglądów - podawali cenę pierwszego na poziomie 600 PLN.
Cee'd M 1.6 (126) DOHC MY12 HB SIRIUS SILVER (18-05-2012)
Obrazek

leto
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 04 maja 2012 08:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Koszty przeglądów

05 lis 2012 18:18

Podobnie jak MaRcOs, odwiedziłem Wrobud we Wrocławiu, na przegląd po 4-latach, Cee'd SW, benzyna.
Standardowy przegląd + wymiana płynów + filtry + czyszczenie układu klimatyzacji + cztery świece zapłonowe = troszkę ponad 1000zł brutto. Od momentu wejścia do wyjścia z serwisu zajęło wszystko dokładnie 120min. Jestem bardzo zadowolony. Mycie auta w cenie ;)
| Kia Cee'd | SW | Optimum | 122KM | 2008r |
Obrazek
Obrazek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3746
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Koszty przeglądów

05 lis 2012 18:54

Nie kumam zdzierają z niektórych na maksa, a i tak zadowoleni są :ha

MaRcOs
- filtr pylowy 104,07
- wymiana zarowki - 44zl clapping

Chyba zacznę, żarówki wymieniać, na zlecenie.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Koszty przeglądów

05 lis 2012 19:38

skrot napisał(a):
MaRcOs napisał(a):wymiana zarowki - 44zl
zarowka H7 - 26zł


70 zeta za H7 z wymianą... :szok


To się nie ma co dziwować w Marvelu w Łodzi powiedzieli mi za żarówkę z wymianą 95 zł jak się zacząłem buntować to zeszli na 75zł, a w Landkarze 65 zł. Jedną wymieniłem tu a drugą tam, nie powiem obie to były Philipsy tylko nie wiem jakie. Teraz jeżdżę prywatnie do elektryka, który pracuje w jednym z serwisów i za wymianę obu na Philipsy X-treamy zapłaciłem 10 zł :ha
Serwisy muszą na czymś zarabiać :twisted:
A jak kolega zauważył a co bogatemu nie wolno :ok
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Koszty przeglądów

19 lis 2012 14:17

Ceed 1.4DOHC przegląd po 4 latach w Carserwis 1-Sierpnia Wa-wa. Koszt 906zł po rabacie.Wymieniono: płyn hamulcowy, olej Lotos Quazar 5W30 3L z filtrem, filtr kabinowy.Czas: 3 godziny.Stałem przy samochodzie, mogłem porozmawiać z mechanikiem.Wydruk ze ścieżki diagnostycznej,stan akumulatora + wpisana grubość tarcz , klocków,głębokość bieżnika.Ustawiano i sprawdzono światła.Wymieniono w ramach akcji serwisowej opaski zbiornika paliwa.Samochód na koniec umyty. Ogólnie jestem zadowolony.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1364
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Koszty przeglądów

20 lis 2012 21:12

moscow:

Może i nazwa inna ale ekipa ta sama! Mają (jeszcze) urządzenia i narzędzia KIA po starej firmie co nie znaczy, że mają dostęp do aktualnych danych dot. samochodów KIA (bo trzeba wykupić abonament na stosownej stronie KIA a to kosztuje).

Podam przykład foremki X -Mig z Warszawy która notabene reklamuje się jako sprzedająca auta z pewnej ręki serwisowane w dużej mierze u nich niby zgodnie z przepisami UE! Na potwierdzenie tej tezy mają jakiś śmieszny certyfikat powołujący się na rozporządzenie UE (jestem w stanie podobny wygenerować na własnym komputerze!). O braku dostępu do danych technicznych KIA nie wspomnę!. Konsekwencje są takie, że obecnie jeden z ich klientów musi zapłacić za usterkę związaną z niewykonaną akcją serwisową a niestety trafiło na turbinę (zapewne akcja opisana w innych postach).

Na co zwracać uwagę podczas zlecania przeglądu:

- doradca obowiązkowo winien wydać kopię zlecenia!
- na zleceniu powinien być opisany stan pojazdu ( począwszy od rzeczywistego wskazania licznika a skończywszy na usterkach nadwozia!)
- obowiązkowo zaznaczyć na zleceniu sprawdzenie akcji serwisowych zgodnie z zaleceniami producenta!
- części użyte do przeglądu winny być oznakowane zgodnie z przepisami RP (naklejka na opakowaniu z nazwą i adresem firmy „gwaranta” wprowadzającej ją na teren polski –reguluje to stosowna ustawa!
- żądać zwrotu zużytych części!

To są podstawy … resztę jak na razie zachowam dla siebie ;)

Pozdrawiam:
gisio
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Koszty przeglądów

21 lis 2012 16:05

skrot napisał(a):
MaRcOs napisał(a):wymiana zarowki - 44zl
zarowka H7 - 26zł


70 zeta za H7 z wymianą... :szok


No proszę, a W-wie tylko 5 dych... :ha

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Koszty przeglądów

21 lis 2012 16:19

W dniu wczorajszym robiony przegląd po 60000/2lata
Wadowscy - Gaj pod Krakowem (niechetnie z powodów, o których pisałem w innym temacie ale okazało sie, że Pan W jest kolegą mojej żony ze szkolnych lat o czym nie miałem pojecia i moze bedzie solidniej i taniej/
Cena razem 1.193,- /robocizna 493 + materiały 700/auto umyte z zewnatrz no ale inaczej byc chyba nie mogło skoro maja zrobić przegląd powłoki lakierniczej, żona odwieziona przez nich do pracy i przywieziona po 3 godzinach z powrotem do serwisu po auto. Mogłem troche zaoszczędzić na oleju kupujać samemu i moze niekoniecznie ten tzn Lotos 5W40 ale nie rozpisując sie za wiele nastapiło drobne nieporozumienie z żoną /tydzien temu mowila mi, ze przeglad jest w czwartek i ja wzialem wolne z pracy bo chcialem byc przy tym a okazalo sie, ze jej sie "pomylilo" i przeglad byl wczoraj (o ja pierrd...e dzizus k..a). Na fakturze za 5 litrow oleju widnieje cena 258,- a dzis rano tam gdzie król piechotą chodzi, w gazetce Makro zobaczyłem 4 litry Lotos 5W40 za 72 zł!!! :szok :pałka Nawiazując do postu Gisia powyżej; dokumenty jakie otrzymałem to oczywiście poza FV: kopia zlecenia usł serwisowej, formularz obsługi okresowej, i wydruk o braku błedów z komputera. Kopie FV wstawiam do galerii, może ktoś odgadnie po symbolach do czego która żarowka słuzy bo spalona miałem tylko ta do oświetlania kabiny na środku dachu. P.S. Nie wiedziałem, ze olej w dieslu po wymianie nie jest taki ładny jak w benzynie tylko od razu wpada w czerń-jakby go w ogole nie wymienili przez co od razu zagotowałem po wyjeciu dzis rano bagnetu z silnika:)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Koszty przeglądów

28 lis 2012 09:51

jak olej jest czarny w dieslu jakiś czas po wymianie( ile km ?) to znaczy że olej działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! syf ma być rozproszony w oleju a nie na ściankach silnika!
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Koszty przeglądów

28 lis 2012 10:50

jak olej jest czarny w dieslu jakiś czas po wymianie( ile km ?)

Nie przejechała wiecej z tego serwisu do domu jak 25 km

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Re: Koszty przeglądów

28 lis 2012 10:57

Przegląd po 4 latach w ASO Gdynia. Koszt 606zł włącznie z przeglądem nadwozia. Wymieniono: płyn hamulcowy, olej Lotos Quazar 5W30 3,3 l z filtrem, filtr kabinowy. Materiały serwisu. Łączny czas 4,5 godziny. Samochód umyty włącznie z brudem pod maską silnika. W ramach akcji serwisowej wymieniono skraplacz klimy oraz sprawdzono stan wiązki elektrycznej z przodu samochodu (zalecenie serwisowe). Opaski do baku paliwa będą wymienione później jak będą mieli w magazynie. Ogólnie jestem zadowolony.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

AUTOR WĄTKU
mowso
 

Re: Koszty przeglądów

06 gru 2012 12:41

Mikołów przegląd na 80tys - wymiana oleju, filtrów, klocki przód i tył, tarcze tył, płytn hamulcowy - robocizna jakieś 700zł części swoje :(

Edit
Łaziska oczywiście jakoś zawsze mi się myli :-)
Ostatnio edytowano 17 gru 2012 01:15 przez mowso, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Koszty przeglądów

09 gru 2012 12:23

Na pewno Mikołów? Czy przypadkiem nie chodzi Ci o Etrans w Laziskach?
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
c4rb0n
 

Re: Koszty przeglądów

18 gru 2012 21:32

Witam,

Na początku stycznia planuję pierwszy przegląd mojego Ceed'a (po roku). Usłyszałem, że sama robocizna (Kraków - Wadowscy) ma kosztować 390 zł. Mam natomiast parę uwag dla serwisantów do zgłoszenia i chciałbym prosić Was o pomoc, chciałbym wiedzieć, czy wszystkie rzeczy dobrze rozumiem.

Widzę, że wielu z Was przywozi swój własny olej. Jest aż tak znaczna różnica w cenie? Doradca serwisowy powiedział mi, że mogę przywieźć swój własny olej, ale muszę zwrócić uwagę, żeby był odpowiedni dla zmiennych faz rozrządu. Jak to rozpoznać?

Chciałbym zgłosić stukanie w zawieszeniu, zwłaszcza z prawej strony i zwłaszcza z tyłu. Ktoś ostatnio w innym temacie opisał stukanie podobne do ziemniaków latających w bagażniku i ja też się z tym identyfikuję. Możliwe, że to łączniki stabilizatorów? (Głupie pytanie: stabilizatory mamy i z przodu i z tyłu?) Czy wymiana ich powinna być zrobiona w ramach gwarancji?

Inną usterką jest chrobotanie w zawieszeniu, przednie lewe koło, podczas przejeżdżania przez progi zwalniające. Czy to może być związane z niskimi temperaturami, czy może zaproponować sprawdzenie amortyzatorów?

Chcę też poprosić u usunięcia smrodu z nawiewu przy włączonym obiegu wewnętrznym, opisane w innym wątku jako "chiński trampek". Czy możliwe, że wymiana filtra kabinowego może tutaj pomóc? Czy raczej poprosić o dezynfekcję klimatyzacji?

Generalnie moim problemem jest to, że nie wiem jak rozmawiać z tymi mechanikami: czy tylko wskazać im symptomy i objawy i czekać na to, co oni zrobią? Czy bardziej prosić o konkretne naprawy, jak wymiana łączników stabilizatora albo odgrzybianie klimatyzacji?

Bardzo proszę o radę. Wrażenia po przeglądzie opiszę wkrótce.

Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Koszty przeglądów

19 gru 2012 12:01

Widzę, że wielu z Was przywozi swój własny olej. Jest aż tak znaczna różnica w cenie? Doradca serwisowy powiedział mi, że mogę przywieźć swój własny olej

U Wadowskiego leja Lotosa 5W40 (mowia, ze taki jest zalecany i potem zeby gwarancja byla uznana tralalala) i jak pisalem kilka postow wyzej z wlasnego doswiadczenia mowie Ci, ze kupujac samemu zaoszczedzisz sporo kasy. Reszte tez mozesz przywiezc swoja ale na tym juz Cie tak nie orżną bo to stosunkowo tanie sprawy. Poza tym jak wszystko przywieziesz swoje to moga jakos niechetnie patrzyc-rozumiesz co mam na mysli. Ale olej na pewno kup sam. W galerii masz do wgladu moja fakture z cenami czesci w Geju u Wadowskiego;)Pozdro

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl