Gdzie najlepszy leasing na Ceeda SW?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

Gdzie najlepszy leasing na Ceeda SW?

16 maja 2008 20:30

Witam,
ktoś brał może leasing operacyjny na Ceeda SW.
Wersja osobowa ale na firmę.
Interesuje mnie procedura uproszczona 20% wpłata własna, 5 lat w CHF.
Pytałem tu i tam. Oferty się sporo różnią.
Może jakaś firma ma umowę z KIA na finansowanie i przez to dają dobre warunki.

AUTOR WĄTKU
sevrin
 

16 maja 2008 20:43

KIA ma umowĂŞ z EFL'em, ale nie polecam. Ja osobiÂście sprawdzaÂłem tu i tam, a umowĂŞ podpisaÂłem z Kredyt Lease, czyli z Kredyt Bankiem. W PLN wychodziÂło u nich najkorzystniej i to bez Âżadnego targowania siĂŞ. Jako jedyni teÂż udostĂŞpnili mi wczeÂśniej regulamin/ogĂłlne warunki umowy leasingu. Zaakceptowali teÂż ubezpieczenie promocyjne w Allianz'ie. MogĂŞ pĂłki co wystawiĂŚ im pozytywnÂą notĂŞ za obsÂługĂŞ.

AUTOR WĄTKU
novee
 

16 maja 2008 20:45

Bo ja wiem czy takie masz różnice?... Ja mam z EFLa przez salon przy kupnie załatwiony, przede wszystkim szybko i wygodnie, na razie placę i jeżdżę. Jak się wgryzałem dogłębnie w oferty i warunki, to różnice bardzo topniały...
"Ważne żeby plusy nie przesłoniły nam minusów" jak to w jakiejś komedii było :D

AUTOR WĄTKU
magbob
 

16 maja 2008 22:09

Polecam BPH Leasing - wynegocjowałem na 4 lata 113%, wpłata 20%, wykup 1%

AUTOR WĄTKU
kostel
 

17 maja 2008 16:16

sevrin napisał(a):KIA ma umowĂŞ z EFL'em, ale nie polecam. Ja osobiÂście sprawdzaÂłem tu i tam, a umowĂŞ podpisaÂłem z Kredyt Lease, czyli z Kredyt Bankiem. W PLN wychodziÂło u nich najkorzystniej i to bez Âżadnego targowania siĂŞ. Jako jedyni teÂż udostĂŞpnili mi wczeÂśniej regulamin/ogĂłlne warunki umowy leasingu. Zaakceptowali teÂż ubezpieczenie promocyjne w Allianz'ie. MogĂŞ pĂłki co wystawiĂŚ im pozytywnÂą notĂŞ za obsÂługĂŞ.




kia nie ma podpisanej umowy z EFLem tylko pojedyĂącze salonu

partnerem finansowym KIA na ca³¹ Europê jest GE Bank

a w przypadku leasingu wspó³pracuje z masterleasingiem

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

17 maja 2008 19:59

W PLN wychodziÂło u nich najkorzystniej i to bez Âżadnego targowania siĂŞ. Jako jedyni teÂż udostĂŞpnili mi wczeÂśniej regulamin/ogĂłlne warunki umowy leasingu. Zaakceptowali teÂż ubezpieczenie promocyjne w Allianz'ie. MogĂŞ pĂłki co wystawiĂŚ im pozytywnÂą notĂŞ za obsÂługĂŞ.

jakim cudem w PLN wyszÂło najkorzystniej?
Cwaniaki zwykle pchajÂą PLN bo na tym najwiecej zarabiajÂą. Rata w PLN wychodzi o 25% wiecej niÂż we CHF wiec nie ma mowy o zÂłociszach.

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

17 maja 2008 20:01

magbob napisał(a):Polecam BPH Leasing - wynegocjowałem na 4 lata 113%, wpłata 20%, wykup 1%

ale mnie interesuje 5 lat w CHF.
Mają na to ofertę?
W jednej firmie babka tez mi oferowała na 4 lata, ale jej mówię że ma być na 5. Wiec łaskawie zrobiła kalkulacje i wyszło drożej o pare % niz oferowali mi u konkurencji. Została wiec sama ze swoją kalkulacją

AUTOR WĄTKU
lukikme
 

24 maja 2008 19:23

Stanowczo odraczam Raiffeisen. Banda oszustów, a nie bank. Z rat leasingowych początkowo szacowanych na 1,3-1,4k, wychodzi mi teraz prawie 2k :!:
Wszystkiemu winne są przeliczenia kursu waluty - koszt leasingu wzięty w cenie kupna, a spłaty w cenie sprzedaży. Do tego cała reszta kosztów operacyjnych. Tak się nie robi...

Miałem szeroką perspektywę współpracy przy inwestycji budowlanej z Raiffeisen`em, niestety - ani jako firma, ani nawet osoba fizyczna do nich już nie zajrzę.

Raiffeisen - ODRADZAM

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

27 maja 2008 13:07

kurcze to dziwne,
to że liczą po kursie kupna a potem sie splaca po kursie kupna to normalka. Spread zjada parę % raty ale żeby aż taka różnica?
A pytałeś skąd taka rozbiezność. Powinno być 5-10%. wiecej.
Mi w jednej firmie zrobili kalkulacje a potem 2 mce później zrobili mi znów ale na znacznie wieksza kwote raty.
Pytam co sie stało i słysze, ze raty CHF rosną jak kurs spada.
Suma sumarum kwotowo po przeliczeniu na PLN wychodzi prawie to samo, ale można sie zdziwić.

AUTOR WĄTKU
PIOTREK
 

10 lip 2008 19:58

Szukaj¹c leasingu najlepsze oferty mia³em z PKO BP oraz EFL. Z powodu wygody(wszystko za³atwia³o siê w salonie) wybra³em ten drugi co okaza³o siê niestety b³êdem. Jest to typowa firma gdzie wszystko jest ³adnie do momentu z³o¿enia cyrografu a potem ka¿dy ma Ciê gdzieœ. Mam leasing operacyjny w z³otówkach uzale¿niony od WIBOR'u 1M. Niestety w Polsce wskaŸnik ten idzie do góry a co za tym idzie koszt leasingu jednak wysokoœÌ o ile wzros³a mi rata nie bardzo mi odpowiada³a wskaŸnikowi dlatego próbowa³em co kolwiek siê dowiedzieÌ w EFL. I tutaj pora¿ka. Pani sp³awia mnie do banku. Po wymianie z ni¹ zdaù co bank ma do tego skoro ich ksiêgowa wystawia fakturê, oznajmi³a mi , ze nie ma mo¿liwoœci siê skontaktowaÌ z dzia³em ksiêgowym telefonicznie ani przy pomocy poczty e-mail jedynie za poœrednictwem faxów których oni nie czytaj¹. Po kilku telefonach podda³em siê. Druga sprawa uruchomi³em portal klienta EFL jednak nie dostawa³em informacji o wystawionych fakturach. Zg³asza³em reklamacje te¿ mnie olano. Do tej pory ich nie dostajê. Ostatnia ju¿ przegieli na maxa podczas strajku pocztowców. Nie wysy³ali faktur tylko dosta³em informacjê smsem ¿e z powodu strajku faktury dojd¹ w innym terminie a na razie prosz¹ o wp³acenie kwoty na konto bo inaczej bêd¹ problemy. Dobrze, ze tu¿ przed strajkiem fakture dosta³ mój znajomy który tez ma u nich leasing i powiedzia³ mi, ze zmieni³y sie numery kont. Zadzwoni³em do EFL i faktycznie juz pieni¹zki mam wp³acac na inne konto ale nikt mnie w smsie o tym nie powiadomi³. Ciekawe gdzie by posz³y pieni¹dze jak bym dokona³ przelewu na stare konto.
Dlatego kaÂżdemu odradzam EFL.. jest to banda naciÂągaczy ktĂłrzy kaÂżdy wynegocjowany teoretycznie upust w leasingu odbiorÂą sobie z nawiÂązkÂą w wysokoÂści rat leasingowych.

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

10 lip 2008 22:51

a ja mam w getinie w pln. miał być efl ale pan z efl tak sie do tego zabieral ze po prostu szlag mnie trafil i chociaz pierwotnie efl wygladal na minimalnie tanszy to wybralem getin i jest calkiem ok. raty jakie mialy byc takie sa, a i wszystkie dodatkowe rzeczy zalatwilem w milej atmosferze, jak na razie polecam

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl