Cena nowego Ceed'a a kurs Euro

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

12 lis 2008 00:59

Właśnie znalazlem ofertę promocyjną z ingliszlandu:

http://www.kia.co.uk/offers_ceed1.asp?id=1

dizelek w cenie benzyny...

AUTOR WĄTKU
Kowalski9
 

12 lis 2008 17:27

WidzĂŞ Âże rzeczywiÂście nie ma co liczyĂŚ na obniÂżki. ZÂłotĂłwka jest po weekend'zie wyjÂątkowo sÂłaba. PrzecieÂż strata 10% w stosunku do euro i korony to ok. 4000PLN w cenie samochodu. Sam nie wiem co mam robiĂŚ. MiaÂło byĂŚ tak dobrze (silna zÂłotĂłwka, gospodarka niezaleÂżna od kryzysĂłw na Âświecie) a wyszÂło jak zwykle.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

12 lis 2008 17:54

Ja jestem w podobnej sytuacji...Narazie udało mi się jedynie dostać dobry rabat ale na Megane (kombi). NIewiem jaka cena dzisiaj by była bo oferte miałem z przed wprowadzenia rabatu 8000tys (było 5000). Generalnie lepiej wyposażonego Megane miałbym za 62540 z silnikiem benzynowym 1.6:)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

12 lis 2008 18:00

mark_TDDI napisał(a):Ja wynegocjowałem 1.6 CRDI SW 2008 za 66.650:
-optimum plus (wnętrze czarne+dół jasny)
-srebrny metalik
-automatyczna klimatyzacja
-ESP
-alufelgi 16" + opony letnie
-felgi stalowe 16 + opony zimowe
-autoalarm
-czujnik cofania
-listwy boczne
-dywaniki gumowe i welurowe
-pakiet ubezpieczenia na 1 rok

Wydaje mi się, że cena dość OK - ja w każdym razie jestem zadowolony.
Stan palcu jest taki sobie - jak juz wcześniej wspominałem, może nie być z czego wybierać.
Aaaaa.....Słowacja wchodzi do strefy euro, więc kto wie jak zachowają się ceny....


No dla porównania Megane o którym pisałem w wersji Dynamique więcej o:
- czujnik wycieraczej i świateł,
- napinacze pasów na tylnych zewnętrznych siedzeniach,
- bez opon zimowych i ubezpieczenia
- zasłonki na tylnych drzwiach ale brak przyciemnianych szyb
- składane lusterka, karta hands free

Pierwsza rozmowa i cena 62540 jeszcze do negocjacji jak obiecał Dealer..Narazie się wstrzymałem bo już rabat wzrósł do 8000 tys. Kombi ma być produkowane do marca 2009 więc sądzę że rabaty będą takie jak teraz albo jeszcze większe bo aut mają naprodukowanych a sprzedaż wiadomo jaka jest. Ja czekam :))

AUTOR WĄTKU
woytazs
 

12 lis 2008 18:04

Hmmm. Ja chyba jednak poczekam. Słyszałem dziś wypowiedź jakiegoś analityka rynku i twierdził, że bardzo spadła liczba sprzedawanych nowych aut i jest to niedobra sytuacja dla dealerów. Znaczące jest to, że firmy zaciskają pasa i już nie tak chętnie jak przed laty decydują się na zakupy flotowe przed końcem roku.

Zatem poczekam chyba jeszcze te 2-3 miesiące i będę naiwnie liczył, że zostaną akurat odpowiednie dla mnie "leżaki 2008" i uda się wtedy wynegocjować jakiś pokaźniejszy rabat.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

12 lis 2008 20:47

<span>toomas</span> napisał(a):napinacze pasów na tylnych zewnętrznych siedzeniach,
ale że takie pirotechniczne tak?

AUTOR WĄTKU
mark_TDDI
 

13 lis 2008 07:24

Brałem pod uwagę Megankę, ale fajna cena wychodzi tylko w benzynie. W dieselku nie jest już tak różowo i cena osiągnęłaby zapewne 70 kpln, więc jak na schodzący model z niezbyt chlubną przeszłością za dużo...

AUTOR WĄTKU
mark_TDDI
 

13 lis 2008 07:27

1. czujnika świateł nie wykorzystasz - całą dobę jeździmy na światłach (zbędny bajer)
2. czujnik wycieraczek zwykle nie działa jak potrzeba, więc IMHO zbędne również...(sami mi to odradzali)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

13 lis 2008 08:22

e2rdo napisał(a):
<span>toomas</span> napisał(a):napinacze pasów na tylnych zewnętrznych siedzeniach,
ale że takie pirotechniczne tak?


tak, takie jak na przednich

AUTOR WĄTKU
toomas
 

13 lis 2008 08:25

mark_TDDI napisał(a):Brałem pod uwagę Megankę, ale fajna cena wychodzi tylko w benzynie. W dieselku nie jest już tak różowo i cena osiągnęłaby zapewne 70 kpln, więc jak na schodzący model z niezbyt chlubną przeszłością za dużo...


To jest model po liftingu. Rozmiawaiałem z kilkoma znajomymi posiadającymi Megane z prdukcji po 2006 roku i potwierdzają, że awarie praktycznie nie występują. Ale wiem jaka opinia jest o autach na F i osobiście wsadzam ją glęboko w ... o koreańskich autach też kiepsko mówią i piszą :)) Ja mam inne kryteria doboru aut :)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

13 lis 2008 08:26

mark_TDDI napisał(a):1. czujnika świateł nie wykorzystasz - całą dobę jeździmy na światłach (zbędny bajer)
2. czujnik wycieraczek zwykle nie działa jak potrzeba, więc IMHO zbędne również...(sami mi to odradzali)


Ad 1 może,
Ad 2 u siostry w Corolli działa poprawnie w ok 95% przypadków, mi się podoba i uważam to za dobrą rzecz.

AUTOR WĄTKU
novee
 

13 lis 2008 09:52

<span>toomas</span> napisał(a):Generalnie lepiej wyposażonego Megane miałbym za 62540 z silnikiem benzynowym 1.6

zgodnie z linkiem który dawałem, Lagune 2.0 benzyna Dynamique masz za 3 tysiace złotych więcej bez żadnej łaski i dodatkowych rabatów. To gdzie ta okazja na Megane???

http://renault.pl/media/cennik-promocyj ... I_AM08.pdf

Trochę brzydki ma przód, ale za te pieniądze to się sam zaczynam zastanawiać :roll:

AUTOR WĄTKU
toomas
 

13 lis 2008 11:07

novee napisał(a):
<span>toomas</span> napisał(a):Generalnie lepiej wyposażonego Megane miałbym za 62540 z silnikiem benzynowym 1.6

zgodnie z linkiem który dawałem, Lagune 2.0 benzyna Dynamique masz za 3 tysiace złotych więcej bez żadnej łaski i dodatkowych rabatów. To gdzie ta okazja na Megane???

http://renault.pl/media/cennik-promocyj ... I_AM08.pdf

Trochę brzydki ma przód, ale za te pieniądze to się sam zaczynam zastanawiać :roll:


Pisałem wcześniej że ta centa jest gdy był rabat 5000 tys, teraz jest 8000 więc sądzę, że cena będzie 59540...
I jeszcze jedno. W cenie Megane zawarte wyposażenie dodatkowe warte 7300 zł. W Lagunie z tego co na szybko patrzyłem też trzeba by doliczyć troche wyposażenia i różnica w cenie nie byłaby już 3000 tys. Jak porównujesz to bierz pod uwagę taki sam poziom wyposażenia.

AUTOR WĄTKU
mark_TDDI
 

13 lis 2008 11:25

W Rzeszowie oferowano mi lagunę III w wersji Dynamique (2.0 benz/140 KM) za 69,5 kpln, więc cena była fajna. Mój osobisty szwagier jeździ laguną II fl z końca 2006 roku - 1.9 dci (też po liftingu i miał to być przełom w jakości Renault) i niestety przeklina dzień, gdy przyszło mu do głowy wydać na ten samochód 120 kpln. Zaczęło się od drążków kierowniczych (po 25 kkm) i wiązek ABS osi tylniej, poprzez system ciśnienia w kołach i kartę hands free (całkowity brak możliwości otworzenia samochodu) - czasem równiez autko się nie zamyka. Później dołączył podnośnik szyby w tylnich lewych drzwiach (sama się opuszczała i podnosiła - cyrk). Wielokrotnie pojawiała się tzw dyskoteka - różne kontrolki - nie wiadomo z jakiej okazji (to taki specjalny system, zapewniający że nie zaśniesz podczas jazdy w swym komfortowym trzeba przyznać fotelu;-). Ostatnia nowość, to system audio Cabasse - jak mu coś nie pasi, to przerywa odtwarzanie i wypluwa nagle płytę.
W Renówkach niestety usterki elektroniczne (w dużej mierze to pierdoły, ale jednak) otrzymujesz w standardzie, tak jak w focusie i mondeo korozję...
Co daje kijanjka - pewnie się niebawem przekonam;-)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

13 lis 2008 12:00

mark_TDDI napisał(a):W Rzeszowie oferowano mi lagunę III w wersji Dynamique (2.0 benz/140 KM) za 69,5 kpln, więc cena była fajna. Mój osobisty szwagier jeździ laguną II fl z końca 2006 roku - 1.9 dci (też po liftingu i miał to być przełom w jakości Renault) i niestety przeklina dzień, gdy przyszło mu do głowy wydać na ten samochód 120 kpln. Zaczęło się od drążków kierowniczych (po 25 kkm) i wiązek ABS osi tylniej, poprzez system ciśnienia w kołach i kartę hands free (całkowity brak możliwości otworzenia samochodu) - czasem równiez autko się nie zamyka. Później dołączył podnośnik szyby w tylnich lewych drzwiach (sama się opuszczała i podnosiła - cyrk). Wielokrotnie pojawiała się tzw dyskoteka - różne kontrolki - nie wiadomo z jakiej okazji (to taki specjalny system, zapewniający że nie zaśniesz podczas jazdy w swym komfortowym trzeba przyznać fotelu;-). Ostatnia nowość, to system audio Cabasse - jak mu coś nie pasi, to przerywa odtwarzanie i wypluwa nagle płytę.
W Renówkach niestety usterki elektroniczne (w dużej mierze to pierdoły, ale jednak) otrzymujesz w standardzie, tak jak w focusie i mondeo korozję...
Co daje kijanjka - pewnie się niebawem przekonam;-)


Ja nie neguje historii i wiem co potrafiły robić dawniej renówki :) No ale podobno firma zaczęła się starać i faktycznie widać że jakość nowych aut (po 2006) jest już dobra.
A co do Ceeda - mi się podoba i też biorę go pod uwagę ale wolałbym aby był po liftingu - zawsze to większość wad wieku dziecięcego już nie będzie. Denerwuje mnie tylko jedna rzecz w ceede - nie moge mieć elektrycznie składanych lusterek z silnikiem 1.6 benzyna..chore to jakieś..

AUTOR WĄTKU
mark_TDDI
 

13 lis 2008 13:22

Szczerze powiem, że dla mnie to tez wielka niewiadoma.
Są przecież tacy, których ceed już z równowagi wyprowadził; większość jednak nie pisze jak fajnie i bezawaryjnie im sie jeździ.
Mam nadzieję, że w samochodzie który kupię (a samochód pojawił się pod koniec 2006 roku), coś będzie lepiej (myślę, że przykład kolegi sensora, który jako jeden z pierwszych rejestrował spore ilości usterek a po zmianie jakoś nie narzeka, może tu być obrazem sytuacji). Tak to już jest, że pierwsze serie mają różne upierdliwe przypadłości, które później są stopniowo eliminowane. Lifting ceeda - myślę że dopiero w 2010 - samochód zbyt dobrze się sprzedaje.
Tak samo jest z każdą inną marką - wybierz to co lubisz; nie kieruj się poradami czy tekstami o awaryjności zawartymi na forach jak to....

AUTOR WĄTKU
toomas
 

13 lis 2008 13:33

Generalnie przy wyborze biorę w jakimś stopni pod uwagę opinie innych. Pozatym kieruje się dostępnością i opinią o serwisie a zwłaszcza tym czy auto się podoba, ma odpowiadające mi wyposażenie no i oczywiści cena :) A znaczek na masce jest dla mnie bez znaczenia :) Ważne żebyśmy z żoną byli zadowoleni. Narazie jeździmy Picanto i powiem, że autko małe ale naprawdę fajne :) Uważam, że KIA/HYUNDAI zrobili ogromny postęp i ich auta są godne zaufania - gorzej z serwisem i dostępnością części (zamienników). No ale początki są trudne :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

13 lis 2008 13:48

toomas napisał(a):
novee napisał(a):
<span>toomas</span> napisał(a):Generalnie lepiej wyposażonego Megane miałbym za 62540 z silnikiem benzynowym 1.6

zgodnie z linkiem który dawałem, Lagune 2.0 benzyna Dynamique masz za 3 tysiace złotych więcej bez żadnej łaski i dodatkowych rabatów. To gdzie ta okazja na Megane???

http://renault.pl/media/cennik-promocyj ... I_AM08.pdf

Trochę brzydki ma przód, ale za te pieniądze to się sam zaczynam zastanawiać :roll:


Pisałem wcześniej że ta centa jest gdy był rabat 5000 tys, teraz jest 8000 więc sądzę, że cena będzie 59540...
I jeszcze jedno. W cenie Megane zawarte wyposażenie dodatkowe warte 7300 zł. W Lagunie z tego co na szybko patrzyłem też trzeba by doliczyć troche wyposażenia i różnica w cenie nie byłaby już 3000 tys. Jak porównujesz to bierz pod uwagę taki sam poziom wyposażenia.


wg. tego co pisałeś:
No dla porównania Megane o którym pisałem w wersji Dynamique więcej o:
- czujnik wycieraczej i świateł,
- napinacze pasów na tylnych zewnętrznych siedzeniach,
- bez opon zimowych i ubezpieczenia
- zasłonki na tylnych drzwiach ale brak przyciemnianych szyb
- składane lusterka, karta hands free

nie mam czasu teraz na przegladanie specyfikacji, ale te dodatki są warte chyba tylko cennikowo 7300, a wg. mnie sa to takie głupoty, bez których się jeździ tak samo i mnie nie podnecają. BTW. te napinacze w jednych Megane są, a w innych nie ma??? Zresztą w Lagunie są seryjne.

Patrz obrazek, czego w Lagunie Dynamique seryjnie brakuje?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
toomas
 

13 lis 2008 14:45

W wersji Dynamique która porównywałem brakuje automatycznej klimy, elektrycznie składanych lusterek i lusterka wewnętrznego samościmniającego, czujnika deszczu, czujnika świateł...
Mylę się?

Wiem, że ta Laguna ma dobrą cenę ale mi nie potrzeba tak dużego auta. Wydaje się, że mała różnica w cenie, ale potem koszty są wyższe, większe spalanie, droższe ubezpieczenie...

AUTOR WĄTKU
novee
 

13 lis 2008 15:09

<span>toomas</span> napisał(a):W wersji Dynamique która porównywałem brakuje automatycznej klimy, elektrycznie składanych lusterek i lusterka wewnętrznego samościmniającego, czujnika deszczu, czujnika świateł...

klima 1500 dodatkowo, ale ja Ci dałem ceny bez negocjacji, więc jeszcze coś można pewnie urwać lub dołozyć gratis.
Z tych elektrododatków, to wg. mnie tylko to samościemniające lusterko jest przydatne, reszta to już czyste gadgety, czujnik świateł... po co jak cały rok na światłach jeździsz?


<span>toomas</span> napisał(a):Wiem, że ta Laguna ma dobrą cenę ale mi nie potrzeba tak dużego auta.

To jest argument, nie potrzebujesz więc OK.


<span>toomas</span> napisał(a):Wydaje się, że mała różnica w cenie, ale potem koszty są wyższe, większe spalanie, droższe ubezpieczenie...

A to już trochę naciaganie. Albo Cię stać na nowe auto, albo nie. Przy jeździe głównie w trasie, tak na szybko kalkulując to koszty pewnie będą ze 100zł miesięcznie wyższe, a przy nowym aucie to żaden wydatek.

A wracając do początku dyskusji, to ja Cię nie namawiam na siłę na Lagunę, tylko staram się przekonać lub daję argument do dyskusji w salonie, że ta cena na Megane to żadna okazja, jak parę groszy więcej Laguna kosztuje.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl