Producent podał realne spalanie

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
motto
 

Producent podał realne spalanie

25 kwi 2008 20:52

Witam,
Aż się pochwalę. Zatankowałem do pełna, wyzerowałem wszystkie liczniki, przełączyłem komputer w tryb pokazywania zasięgu i wyruszyłem w trasę. Nie przejmowałem się zbytnio spalaniem, jechałem sobie normalnie z prędkością rejsową 100km/h. Czasami było 80-90 (rzadko), czasami 1110-120 przy wyprzedzaniu. Droga ogólnie nie była zapchana. Zrobiłem 230 km. W miejscu docelowym znajomy oglądał auto i mówi o 6,3 Ci spalił przy średniej prędkości 73 km/h. ładnie. Aż nie wierzyłem musiałem przekonać się naocznie. Przed droga powrotną znów zatankowałem do pełna, znów wyzerowałem wszystkie liczniki i wystartowałem w drogę powrotna do domu. Znów jak poprzednio rejsowa 100km/h z niewielkimi odchyłami. Po dojechaniu do domu sprawdziłem spalanie 6,4. Myślę, że to 6,1 które podaj producent jest bardzo realne (tym bardziej, że dotyczy zapewne prędkości 90km/h). Nie zdziwiłbym sie też gdyby mojej żonie na trasie spalił poniżej 6, bo ona tak do 90 jeździ i raczej nie więcej. Auto ma 3kkm przebiegu.

AUTOR WĄTKU
mufc7
 

25 kwi 2008 20:55

pełne zerowanie liczników zapewnia tylko wyjecie bezpiecznika 8-)

AUTOR WĄTKU
motto
 

25 kwi 2008 20:59

mufc7 napisał(a):pełne zerowanie liczników zapewnia tylko wyjecie bezpiecznika 8-)
Miałem na myśli wyzerowanie wszystkiego co można zrobić przyciskiem reset. Poza tym po wyjęciu bezpiecznika przebieg auta nie wyzeruje się :)

AUTOR WĄTKU
mufc7
 

25 kwi 2008 21:01

motto napisał(a):
mufc7 napisał(a):pełne zerowanie liczników zapewnia tylko wyjecie bezpiecznika 8-)
Miałem na myśli wyzerowanie wszystkiego co można zrobić przyciskiem reset. Poza tym po wyjęciu bezpiecznika przebieg auta nie wyzeruje się :)

chodzilo mi o komputer pokladowy.... 8-)

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

25 kwi 2008 21:09

Mi na trasie Kraków-Białka Tatrzańska-Kraków (około 200km w obie strony) z trzema osobami na "pokładzie" i sprzętem snowboardowym spalił 6,5l na 100km :)

AUTOR WĄTKU
Przemko
 

25 kwi 2008 22:38

Mi na trasie Bielsko-Doncaster (1900km) przy dużym obciążeniu i średniej 101 km, średnie spalanie 6,5l na 100km 8-)

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl