jak jest z tym spalaniem - pomocy

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

jak jest z tym spalaniem - pomocy

20 kwi 2008 01:40

prosze o opinie uzytkownikow silnika 2.0 crdi

moj cos za duzo pali, w miescie nawet starajac sie spokojnie jezdzic wychodzi mi spalanie 10-10,5 l/100km

dzisiaj specjalnie zrobilem test na autostradzie. po wyzerowaniu licznika i po przejazdzce ok 60km ze stala predkoscia 130km/h na 6 biegu wyszlo mi 7,5l/100km (specjalnie unikalem przypieszen - typowy rejs)

moze juz zglupialem i sie czepiam, ale wydaje mi sie ze to jednak troche duzo. benzyna o takich parmetrach potrafie spokojnie zejsc nizej. jezdzilem wczesniej dieslem i w miescie bylo ok 8l, a na autostradzie okolo 6,5l

jak to jest u Was ??

AUTOR WĄTKU
popmart
 

20 kwi 2008 06:21

za dużo imo

1,6 CRDI (pali mniej ale nie tak znowu wiele)

to realnie 5 trasa i 6,5 miasto (średnie) w wawce pali 7l

twój powinien 5,5 ; 7 ;7,5

jak długi czasookres pomiarowy i ile przejechane w sumie ?

AUTOR WĄTKU
zibi.s
 

20 kwi 2008 07:00

moze pali w normie a przeklamuje komputer. sprawdzales?

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 09:09

Witaj w klubie :twisted:

Ja już pisałem o 2.0 CRDi w wątku o spalaniu, w mieście jak się turlam jest OK, na trasie masakra, więcej niż benzyna o porównywalnej mocy, autostrada to są okolice 9-10 litrów.
Byłem z tym w serwisie, nic. Teraz popytałem na forum o TDI i facet z Vtechu mi niestety wyjaśnił, że 2.0 CRDi to jest nałogowy pijak. Chipowali Sportage z tym silnikiem w automacie, bo żarła 12 litrów w mieście. Nie mogli pojąć jak to jest możliwe, że diesel tyle spali i nie kopci, a ten typ tak ma. Potwierdził, że X razy przyjeżdżali klienci i walczyli z tym silnikiem żeby mniej palił.

I proszę tych wszystkich twierdzących, że 9-10 litrów na autostradzie dla diesla jest normalne, o niezabieranie głosu. TO NIE JEST NORMALNE SPALANIE DLA DIESLA! TYLE PALI BENZYNA 1.8-2.0L POJEMNOŚCI! To jest spalanie dla 2.0 CRDi, który jest... dziwny :?

Ja stwierdzam po raz kolejny, że auto fajne, ale z silnikiem to się mocno naciąłem. Zresztą jakby wtedy, kiedy musiałem kupić auto, był 1.6 CRDi od ręki, to bym go kupił.

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 09:13

popmart napisał(a):za dużo imo

1,6 CRDI (pali mniej ale nie tak znowu wiele)

to realnie 5 trasa i 6,5 miasto (średnie) w wawce pali 7l

twój powinien 5,5 ; 7 ;7,5


popmart- dzięki za dobrą wolę, ale Twoje szacunkowe spalanie dla 2.0 CRDi, to jest science fiction niestety. W mieście dodaj litr, w trasie spokojnie 2. Potrafię spalić w trasie 6,5 ale to nie jest jazda, tylko turlanie za ciężarówkami.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

20 kwi 2008 09:45

novee napisał(a):

Ja już pisałem o 2.0 CRDi w wątku o spalaniu, w mieście jak się turlam jest OK, na trasie masakra, więcej niż benzyna o porównywalnej mocy, autostrada to są okolice 9-10 litrów.
Byłem z tym w serwisie, nic. Teraz popytałem na forum o TDI i facet z Vtechu mi niestety wyjaśnił, że 2.0 CRDi to jest nałogowy pijak. Chipowali Sportage z tym silnikiem w automacie, bo żarła 12 litrów w mieście. Nie mogli pojąć jak to jest możliwe, że diesel tyle spali i nie kopci, a ten typ tak ma. Potwierdził, że X razy przyjeżdżali klienci i walczyli z tym silnikiem żeby mniej palił.

I proszę tych wszystkich twierdzących, że 9-10 litrów na autostradzie dla diesla jest normalne, o niezabieranie głosu. TO NIE JEST NORMALNE SPALANIE DLA DIESLA! TYLE PALI BENZYNA 1.8-2.0L POJEMNOŚCI! To jest spalanie dla 2.0 CRDi, który jest... dziwny :?


Coś dużo pali to 2,0 CRDI. Czy nie ma sposobu, na ujarzmienie apetytu na paliwo tego silnika? Może chip albo soft?

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 10:04

Szanse są... Sprawdzę rozwiązanie na sobie i jak będzie działać, to może się uda dla członków klubu specjalną ofertę załatwić.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

20 kwi 2008 10:15

Czekamy na wyniki testu.

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 10:19

To trochę potrwa, przewiduję koło miesiąca. Przejadę 4-5 tys. km i zobaczymy jakie będą efekty.

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

20 kwi 2008 10:31

kruca - 8,5 - 9 w miescie, 5,5 w trasie, autostrady 7-7,5 (niemieckie)

hmmm....
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 10:48

Zakładam że nie fantazjujesz, nie jest to myślenie życzeniowe i masz dobre pomiary. Serio, nie wiem jak Ci się to udaje. BTW. dla mnie jazda autostradą to jest 2800-3000 obr na 6 biegu - czyli 160-170 km/h (gł. czeskie i słowackie, na poznańskiej rzadko jak jest pusto). Na moje wyczucie, auto wtedy jedzie optymalnie, a w normalnym kraju jadę mniej więcej równo z innymi, nie szarpię, nie hamuję, wyprzedzam ciężarówki. Przy tych prędkościach spalanie na poziomie 9-10l jest zawsze (czasem 9, czasem 10, zależy od paliwa, wiatru itd.).

A 5,5 w trasie jest dla mnie nieosiągalne, no chyba że jest pusto i jechałbym 100 km/h na 6-tce. Rzadko są takie warunki do jazdy... i chęć na taką męczącą jazdę też.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

20 kwi 2008 10:52

szczerze współczuje zakupu 2.0 Crdi jak ja kupowałem to jeszcze ich nie było ... i dobrze bo zastanawiałem sie czy nie lepiej 2,0 mo moze mniej wysilony by mniej palił ... a tu zonk ... bo jaki sens ich kupowania ... lepiej zwirusować 1,6 115 na 130 ...

ach no jak się jeździ 160-170 Km/h to się nie dziwie

w polsce mamy ograniczenia 90 /110/130 a jeśli sie ma to gdzieś no to pali jak smok ... juz przy 140-150 km/h

ale to już nie to forum tylko takie o radarach i łamaniu przepisów ...

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 10:57

Teraz bym tak zrobił :roll: Auto naprawdę całkiem niezłe, nawet porównując do moich doświadczeń z Hondami, ale ten silnik do niego jest bez sensu... Niedużo lepsza dynamika, za cenę dużego spalania.

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 11:14

Panowie, ja nie chcĂŞ byĂŚ pouczany, ani nikogo pouczaĂŚ, ale na dobrej AUTOSTRADZIE 160-170 km/h to nie jest Âżaden extreme i Cee'd jest do tego przystosowany. I jakoÂś w CZ i SK na autostradzie jadĂŞ 'w strumieniu' otaczajÂących pojazdĂłw, nie blokujĂŞ ruchu i nie jestem teÂż kamikaze.

W Polsce to inna bajka, czasem mi siĂŞ tak udaje jechaĂŚ na poznaĂąskiej A2 jak jest pusto, ale w normalnych warunkach siĂŞ zwyczajnie bojĂŞ i jadĂŞ 130-140. Nie zmienia to faktu, Âże 2800-3000 obr. to wg. mnie nie jest ÂżyÂłowanie i tĂŞpienie silnika i spalanie jest duÂże.

Co do przepisĂłw, to staram siĂŞ jeÂździĂŚ jak w Czechach, 100 do 120 poza miastem i ok. 60 po wsiach, tylko u nas jest to czĂŞsto niewykonalne ze wzglĂŞdu na (do wyboru): ciĂŞÂżarĂłwy, traktory, pijanych kolarzy, krowy, stare rzĂŞchy, miejscowych tjuningofcuf itp. itd.

MĂłj 2.0 CRDi jest w firmie jako auto 'rejsowe' i tak jeÂździ. Natomiast jeÂśli pali wiĂŞcej niÂż beznynowe Hondy jeÂżdÂżace mniej wiĂŞcej na tych samych trasach, to jest to dla mnie fenomen.

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 11:33

popmart - to poÂśrednio wynika, Âże Cee'd ma moduÂł, ktĂłry karze za przekraczanie prĂŞdkoÂści? Do przepisowych 110-130 jest ok., a potem moÂże ÂżreĂŚ ile chce? To muszĂŞ niemieckiego diesla kupiĂŚ, tam nie ma ograniczeĂą na autostradach i w silnikach :D I przy 170 km/h silniki VAG czy BMW palÂą w okolicach 7 litrĂłw...

AUTOR WĄTKU
ronnie21
 

20 kwi 2008 11:43

<span>popmart</span> napisał(a):jak długi czasookres pomiarowy i ile przejechane w sumie ?


przejechałem 2500km, licznik spalania zeruje co kilkaset. liczyłem tez wg sposobu "pod korek" i wychodzi podobnie.
<span>novee</span> napisał(a):ale na dobrej AUTOSTRADZIE 160-170 km/h to nie jest żaden extreme

w sumie racja, od pewnego czasu na polskiej a4 jak latam w niedziele wieczorem to przy 160 km/h nie zabardzo jest kogo wyprzedzic:) coraz szybsze auta ludzie maja - no a wracajac do spalania przy takiej predkosci to 9l/100km jak nic. jakpisalem wyzej robilem testa przy 130km/h i wyszło 7,5l a moim zdaniem powinno byc o 1 l mniej, szlag mnie trafia

pozdro

AUTOR WĄTKU
popmart
 

20 kwi 2008 11:52

novee napisał(a):popmart - to poÂśrednio wynika, Âże Cee'd ma moduÂł, ktĂłry karze za przekraczanie prĂŞdkoÂści? Do przepisowych 110-130 jest ok., a potem moÂże ÂżreĂŚ ile chce? To muszĂŞ niemieckiego diesla kupiĂŚ, tam nie ma ograniczeĂą na autostradach i w silnikach :D I przy 170 km/h silniki VAG czy BMW palÂą w okolicach 7 litrĂłw...


nie ceed tylko czÂłowiek powinien mieĂŚ taki moduÂł ktĂłry nakazuje postĂŞpowaĂŚ UCZCIWIE a juz przedewszyskim wobec innych jadÂąc po drodze o 40-50 km na godzine wiecej Âłamiesz prawo w sposĂłb niezwykle chamski i czy zaprzeczysz temu czy nie naraÂżajac innych ... a spalanie w autach nie jest podawane przy predkosciach 160-170 .... wiedc nie ma sie co dziwiĂŚ.

nie mam zamiaru o tym dalej dyskutowaĂŚ. i kupuj dowolny smochĂłd mnie to wiele nie obchodzi. Nie mieszkamy w NIEMCZECH. to co twierdzisz to zwykÂły relatywizm.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

20 kwi 2008 11:56

Panowie,
proponuje ECO-Driving :D i spalanie spadnie :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

20 kwi 2008 12:10

polecam ulotke ktora zawiera najwazniejsze zasady eco-drivingu
http://www.ecodrive.org/fileadmin/dam/e ... ulotka.pdf
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 12:35

popmart - jak Ty, z rĂŞkÂą na sercu, jeÂździsz przepisowo to Twoja sprawa, ale powstrzymaj siĂŞ proszĂŞ od wycieczek osobistych o chamskim Âłamaniu przepisĂłw. ÂŁamanie przepisĂłw to jest, ale nie wiem czy chamskie, bo na autostradach tak siĂŞ jeÂździ poza SkandynawiÂą, a w Polsce nie ma za bardzo warunkĂłw. I czytaj ze zrozumieniem - napisaÂłem Âże jadĂŞ normalnie w 'strumieniu' innych samochodĂłw np. na czeskiej czy sÂłowackiej autostradzie. NORMALNIE I PÂŁYNNIE. Nie wiem kto kogo wtedy naraÂża, natomiast uwielbiam przepisowych, ktĂłrzy bez patrzenia w lusterko zmieniajÂą pas na autostradzie na lewy i zaczynajÂą wyprzedzanie TIRa z prĂŞdkoÂści 100-110km/h. I z tego co widzĂŞ, to na autostradach najwiĂŞcej zagroÂżenia powodujÂą Ci wszystkowiedzÂący przepisowi, ostatni sprawiedliwi.
Jazda autostrad¹ ma swoje prawa i tak jest wszêdzie i albo siê przystosujesz albo nie, ale tego nie zmienisz. Nie os¹dzaj mnie i tysiêcy kierowców na autostradach o chamstwo i nieuczciwoœÌ (zaznaczam, nie piszê o Polsce, bo u nas jest wolnoamerykanka a nie jazda autostradowa).
Przy 160km/h obowiÂązujÂą pewne zwyczaje i kultura i tego teÂż trzeba siĂŞ nauczyĂŚ.

Proponujê jeszcze raz, ze zrozumieniem przeczytaÌ kiedy, gdzie i w jakich warunkach z jakimi predkoœciami je¿d¿ê. To s¹ prêdkoœci jakie osi¹gam, nie œrednie z trasy. Jak siêgam pamiêci¹ przez 13 lat i jakieœ 500 tys. km. mimo "niezwykle chamskiego ³amania prawa" nie spowodowa³em zagro¿enia ruchu, ani nie spowodowa³em wypadku, a poprzedni¹ Hondê rozbi³em na autostradzie przy 40 km/h na zwê¿eniu jak pan przede mn¹ siê przestraszy³ ciê¿arówki i wjecha³ przede mnie i zahamowa³ do zera. Przepisowo jecha³... i ja te¿.

A dygresja o niemieckich dieslach byÂła ironiczna, tylko trzeba to wyczuĂŚ...

cisco - ECO-driving to piêkna sprawa, tylko praktycznie nie do zastosowania na naszych drogach. Pisa³em jak je¿d¿ê na normalnych drogach w Czechach i wtedy jest fajna p³ynna jazda. Natomiast autostrada to inna sprawa i 2.0 CRDi na autostradzie przestaje byÌ ECO (z ca³¹ odpowiedzialnoœci¹ twierdzê, ¿e Octavia TDI i 1.9 i 2.0 przy takiej samej jeŸdzie na autostradzie pali w okolicach 7l, Cee'd powy¿ej 9l)

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl