ON zwykły czy nie ?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

08 maja 2008 06:19

czy ktoÂś tankuje na JET'cie?
Mam pod samym blokiem i w weekendy zawsze obniÂżajÂą cene. W salonie trochĂŞ mnie postraszyli Âżeby na JET'cie nie tankowaĂŚ tylko na takich stacjacj jak Orlen, Shell, BP itp.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

08 maja 2008 08:08

Poczytaj wcześniejsze posty .pisałem o moim przypadku na poprzedniej stronie :D
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
Boski
 

08 maja 2008 09:21

sensation przeczytałem bardzo uważnie twojego posta piszesz ze nie ma różnicy na paliwach ale zeby tankować na dobrych stacjach a od czasu do czasu przepalić lepsza benzynka typu supra czyli samzaprzeczasz swojej teorii no bo są tutaj conajmniej 2 sprzeczności. Dla mnie dobra stacja = markowa stacja typu statoil shell bp. Apropos w centrach dystrybucji paliwa masz dla przykładu 3 rodzaje 95pb. Skad wiem ze na statoil jest ok w auchan gnojówka? Bo na statoilu przejechałem 50kkm w rok nigdy nie było problemów, a znajomym po zatankowaniu samochody nie paliły jednemu nawet zamarzło w przewodzie. Jak dla mnie wystarczy co by samemu na własnych wtryskach przekonać się ze jednak warto tankować wzbogacone paliwa.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

08 maja 2008 19:37

Poczytajcie sobie co można zatankować na markowej stacji.
http://www.motofakty.pl/artykul/stacja_ ... aliwa.html

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

08 maja 2008 20:32

<span>mark</span> napisał(a):Poczytajcie sobie co można zatankować na markowej stacji.
http://www.motofakty.pl/artykul/stacja_ ... aliwa.html

Tę lekturę polecam w szczególności Boskiemu clapping

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

08 maja 2008 21:02

Niestety w każdej firmie się to zdarza.Ja słyszałem o zmieszaniu paliwa na Statoil w Krakowie,ale na szczęście pracownicy zorientowali się w trakcie rozładunku,więc sprzedaż została wstrzymana.Tu wina leży po stronie kierowcy cysterny,a nie stacji paliw.Nowe cysterny mają sterowanie spuszczania paliwa elektroniczne-w cysternie jest tylko jeden króciec spustowy.Zawinił czynnik ludzki tyle,że najgorsze jest to,że stacja płaci za remonty tylko tym,którzy mają paragon.Ja biorę faktury,więc mam podkładkę,ale czytając powyższy artykuł zachęcam po każdym tankowaniu to zabierania paragonu

AUTOR WĄTKU
prt
 

08 maja 2008 21:51

a trochę odbiegając od głównego wątku -
a ja zachęcam do zabierania/żądania paragonu wszędzie, gdzie się tylko da.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

08 maja 2008 22:01

Paragony, faktury, stacja markowa, ktoś sie pomylił, czynnik ludzki itd.
A gdzie rzetelność, profesjonalizm, uczciwość?

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

08 maja 2008 22:15

Mark, rzetelność i uczciwość to pod ziemię się zapadają jak tylko trzeba pokryć koszty naprawy. W dzisiejszych czasach trzeba uczciwość innych samemu wywalczyć. Popieram więc w 100% prt - zawsze brać ze stacji kupon/fakturę. ZAWSZE. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

09 maja 2008 08:31

Zgadzam się, trzeba brać po tankowaniu paragon lub fakturę. Po to by mieć podstawę do reklamacji, w przypadku zatankowania szajsu. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

09 maja 2008 23:41

<span>prt</span> napisał(a):a ja zachęcam do zabierania/żądania paragonu wszędzie, gdzie się tylko da.

kazdy kto coś Ci sprzeda jest zobowiązany wystawić Ci paragon (itp, generalnie dowód zakupu), więc jesli pójdziesz do biedronki a pani ma zły dzień i paragony wyrzuca od razu to możesz się nawet sądzić a ona zapłaci mega kare. idziesz na stacje i nie dostaniesz paragonu- idz do szefa a pracownika tak ustawi ze do konca zycia zapamieta. jest nawet jakis telefon, ze jesli nie dostales wlasne paragonu to sie dzwoni i przyjezdza kontrola. to jest tak samo "niebezpieczne" jak sprzedaz alkoholu/fajek nieletnim, tylko sie tego tak nie rozdmuchuje... warto znac przepisy i swoje prawa :wink:

AUTOR WĄTKU
adam08
 

10 maja 2008 00:17

ziomas napisał(a):czy ktoÂś tankuje na JET'cie?
Mam pod samym blokiem i w weekendy zawsze obniÂżajÂą cene. W salonie trochĂŞ mnie postraszyli Âżeby na JET'cie nie tankowaĂŚ tylko na takich stacjacj jak Orlen, Shell, BP itp.

OdnoÂśnie stacji jest tylko jedna reguÂła: DopĂłki sam nie sprawdzisz to nie bĂŞdziesz wiedziaÂł. OczywiÂście sÂą pewne koncerny jak shell, o ktĂłrych osobiÂście nie sÂłyszaÂłem zÂłego sÂłowa(poza cenÂą) ale kaÂżda stacja ma swojego wÂłaÂściciela, ktĂłry albo jest uczciwy albo jest mniej uczciwy :twisted: i albo dajÂą dobre paliwo albo dolewaja do niego jakiegoÂś syfu Âżeby zarobiĂŚ kosztem klientĂłw.
Co do Jeta to tankowaÂłem na nim kiedyÂś benzynĂŞ 95 i byÂłem zadowolony ale gdy przesiadÂłem siĂŞ na Diesela to szybko zmieniÂłem stacjĂŞ i teraz tankujĂŞ na shellu ( tzn. do czasu- za dwa tygodnie odbieram swojego ceeda :D 1,6 i znĂłw benzyna)

AUTOR WĄTKU
prt
 

11 maja 2008 12:06

Sensation napisał(a): (...) to jest tak samo "niebezpieczne" jak sprzedaz alkoholu/fajek nieletnim, tylko sie tego tak nie rozdmuchuje... warto znac przepisy i swoje prawa :wink:


i jest to przede wszystkim nieuczciwe, bo cały VAT idzie do kieszeni sprzedawcy, że nie wspomnę o ukrytym zysku, od którego też nie będzie podatku i tak dalej i tak dalej...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 maja 2008 17:46

pamiętajmy że dieselki sa duzó wrażliwsze na jakośc paliwka(nowoczesne) myśle że jak bym kupił na ON to był lał uszlachetniony

ale ze z natury nie lubie ryzykować jeżdzę na benzynce -w razie W mniejszy ból głowy

jeszcze raz napisze extremalnie to mondeo kolegi od biznesów 17 tys km i remont kapitalny cąłego układu paliwowego po układach dla stałego klienta 16 tys go to kosztowało
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

12 maja 2008 19:41

Wiecie-człowiek też będzie żył jedząc np.smalec,jakieś roślinki zapijając mlekiem,ale na pewno będzie zdrowszy jedząc lepsze rzeczy 8-)
Ja mam autko na benzynę,więc mniej wrażliwe na jakość paliwa a mimo to zawsze tankuję V-Pover,Supremę i tym podobne.Jak ktoś zamierza jeździć autem przez niezbyt długi okres,to może lać zwykłe paliwo.Ja kupiłem auto na ok 6 lat,więc nie żałuję.Dłużej wytrzyma katalizator,wtryski i zawory też będą w lepszym stanie

AUTOR WĄTKU
novee
 

12 maja 2008 20:05

misiek1 napisał(a):Wiecie-czÂłowiek teÂż bĂŞdzie ÂżyÂł jedzÂąc np.smalec,jakieÂś roÂślinki zapijajÂąc mlekiem,ale na pewno bĂŞdzie zdrowszy jedzÂąc lepsze rzeczy 8-)
Ja mam autko na benzynê,wiêc mniej wra¿liwe na jakoœÌ paliwa a mimo to zawsze tankujê V-Pover,Supremê i tym podobne.Jak ktoœ zamierza jeŸdziÌ autem przez niezbyt d³ugi okres,to mo¿e laÌ zwyk³e paliwo.Ja kupi³em auto na ok 6 lat,wiêc nie ¿a³ujê.D³u¿ej wytrzyma katalizator,wtryski i zawory te¿ bêd¹ w lepszym stanie


Eeee tam, bez przesady, to jest tylko auto... Szczególnie w benzynie nie masz co przep³acaÌ za Vervy, V-powery itd. Parê aut w ¿yciu mia³em, ¿adnych superpaliw jeszcze nie by³o, a jeŸdzi³y i nic siê nie dzia³o. Najlepiej znaleŸÌ sobie jedn¹ "swoj¹" stacjê i laÌ normalne dobre paliwo i zbieraÌ faktury/paragony. Jak maj¹ Ciê oszukaÌ to mog¹ i na zwyk³ym i na Vervie te¿.
Ja w tej chwili lejĂŞ ON z Neste w ÂŁodzi przy ul. BrzeziĂąskiej (przy M1) ew. na DÂąbrowskiego (przy Lidlu) i jest lux, wg. mnie lepiej niÂż na Vervie na ktĂłrÂą mam kartĂŞ flotowÂą. A z kolei wlaÂłem V-power Diesla na Traktorowej w ÂŁodzi i siĂŞ wyraÂźnie marniej odpychaÂł przy starcie.

Co do porównania Neste z Orlenem, to poza tym mam œrednio ok. 120z³ mniejsze wydatki na paliwo (przy ró¿nicy ok. 35gr na litrze) , czyli np. 6 lat= 72 mies= 8640z³ przep³acasz za marketingowe g³upoty.
Ciekawe co bĂŞdzie od 2009r jak w caÂłej Unii paliwo bĂŞdzie bezsiarkowe (poniÂżej 10ppm siarki). Jak wtedy producenci paliw bĂŞdÂą wciskaĂŚ te 'lepsze' paliwa.

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

12 maja 2008 23:55

<span>novee</span> napisał(a):Eeee tam, bez przesady, to jest tylko auto... Szczególnie w benzynie nie masz co przepłacać za Vervy, V-powery itd. Parę aut w życiu miałem, żadnych superpaliw jeszcze nie było, a jeździły i nic się nie działo. Najlepiej znaleźć sobie jedną "swoją" stację i lać normalne dobre paliwo i zbierać faktury/paragony. Jak mają Cię oszukać to mogą i na zwykłym i na Vervie też.


dobrze gada, polać mu :!:

AUTOR WĄTKU
novee
 

13 maja 2008 11:04

heh, dziÂś na BrzeziĂąskiej w ÂŁodzi rĂłznica miĂŞdzy VervÂą Orlenu a Neste ON - 45gr! (4,64:4,19) - stacje sÂą jakieÂś 300m od siebie...
ÂŚwiadomie pomijam ekodiesel Orlenu, bo pierwszy raz w zyciu po nim widziaÂłem jak mĂłj cee'd zakopciÂł na czarno przy odpalaniu i puÂściÂł sadzĂŞ na kostkĂŞ przed domem i mi siĂŞ potem przydÂławiaÂł przy wdepniĂŞciu gazu :twisted:

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl