Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kevinwpi
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

29 lut 2012 23:52

Spoko, spoko to w Wawie jeżdżą taryfami typu: Mercedes klasy S AMG, Audi S6, Subaru WRC, Mitsubishi Lancer Evo 9, BMW M5 - pięciodrzwiowe itp., ale jak napisałem to zależy kto i co chce, bo w/w taryfach za trzaśnięcie drzwiczkami płacisz 50zł, nie wspominając o reszcie trasy.... i merc i lancer na pewno bez LPG, miałem okazję nimi kiedyś jechać....

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

01 mar 2012 20:56

kevinwpi napisał(a):Spoko, spoko to w Wawie jeżdżą taryfami typu: Mercedes klasy S AMG, Audi S6, Subaru WRC, Mitsubishi Lancer Evo 9, BMW M5 - pięciodrzwiowe itp., ale jak napisałem to zależy kto i co chce, bo w/w taryfach za trzaśnięcie drzwiczkami płacisz 50zł, nie wspominając o reszcie trasy.... i merc i lancer na pewno bez LPG, miałem okazję nimi kiedyś jechać....

50zł?Gdzie tak płacisz?Chyba ,że u oszustów ,max jest 8zł ja mam 6 ale nie długo wskoczę na 8.W dzisiejszych czasach taksa to umieralnia lipa ,nie piszę tego by zniechęcać,ale naprawdę jak zaczynałem to myślałem, że będzie lepiej.Ja nikogo oszukiwać nie mam zamiaru, mam swój kodeks moralny ,jak będzie coraz gorzej po prostu odejde.

AUTOR WĄTKU
kevinwpi
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

01 mar 2012 23:31

To nie u "oszustów" jak Napisałeś tylko to taksy na specjalne zamówienie i takie ceny ustalają, nikt nie każe nimi nikomu jeździć, mi się dwa razy udało - raz z klientem (jak pracowałem w ochronie) - chciał się pochwalić to mercem, a lancerem to z kumplem który należy do klubu spod znaku "M" i pożyczył go od tego gościa na godzinę, ale kwota była w cenniku w środku auta, co do innych taksówek w Wawie to wiem, że można i znaleźć takie (trafić), które za trzaśnięcie drzwiami wezmą mniej od Ciebie, bo 5zł, nie wiem jak teraz bo dawno nie jeździłem... Na taksi teraz trudno, bo ludzie mniej kasy mają to raz, a dwa przybyło wam konkurencji w postaci tzw. taxi tzn. tych co jeżdżą jako przewóz osób i z reguły są tańsi od Was. Nie zmieniając faktu rozumiem, że dla kolegów z klubu są u Ciebie zniżki na taksówkę jakby co?

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

02 mar 2012 02:22

kevinwpi napisał(a):To nie u "oszustów" jak Napisałeś tylko to taksy na specjalne zamówienie i takie ceny ustalają, nikt nie każe nimi nikomu jeździć, mi się dwa razy udało - raz z klientem (jak pracowałem w ochronie) - chciał się pochwalić to mercem, a lancerem to z kumplem który należy do klubu spod znaku "M" i pożyczył go od tego gościa na godzinę, ale kwota była w cenniku w środku auta, co do innych taksówek w Wawie to wiem, że można i znaleźć takie (trafić), które za trzaśnięcie drzwiami wezmą mniej od Ciebie, bo 5zł, nie wiem jak teraz bo dawno nie jeździłem... Na taksi teraz trudno, bo ludzie mniej kasy mają to raz, a dwa przybyło wam konkurencji w postaci tzw. taxi tzn. tych co jeżdżą jako przewóz osób i z reguły są tańsi od Was. Nie zmieniając faktu rozumiem, że dla kolegów z klubu są u Ciebie zniżki na taksówkę jakby co?


Wiesz dla mnie to są oszuści,wszyscy którzy podrabiają taksówki nie zależnie od tego w jaki sposób to robią czy są rzekomo ,,tani,,czy przesadnie drodzy,robią coś nie legalnie,a że w naszym kraju prawo mamy dobre ale już z jego egzekwowaniem bywa gorzej to oni jeżdżą bezkarnie ,według mnie każdy wyjazd jakiegokolwiek wynalazku taxi podobnego, powinien się kończyć na parkingu Policyjnym, bez żadnego głupiego tłumaczenia.Ciężko jest, :ok owszem trzeba coraz więcej godzin na mieście spędzać i ciąć koszta co oznacza gorszy stan techniczny samochodów oraz zmęczeni kierowcy, którzy mogą powodować zagrożenie na drodze,oczywiście nikt się tym nie przejmuje, póki jakiś zmęczony kierowca nie zabije kogoś ważnego np.polityka, wtedy będzie szum medialny i ktoś się zastanowi.A póki co jest fajnie wolny rynek liberalizm,a że to prowadzi do chłamu ,i zaniku kręgosłupa moralnego,komu to przeszkadza . Jasne ,że są zniżki dla członków klubu trzeba sobie ,wzajemnie pomagać. mybeer

AUTOR WĄTKU
kevinwpi
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

02 mar 2012 08:57

Super cieszy mnie fakt zniżek, a co do tych tzw. "oszustów" nie chcę się wypowiadać tak do końca, bo się nie znam i tak do końca nie wiem co i komu tak naprawdę wolno.... Jak będę potrzebował taksi to się odezwę - wyślę Ci wiadomość.....

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

02 mar 2012 09:48

żartujesz? Grubo :D

W tej chwili mi się wydaje że najekonomiczniejszym wyborem z nowszych aut byłby tfu tfu wiesiek pasek B6 1,6 8v + lpg
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

02 mar 2012 21:30

Ryba4 napisał(a):żartujesz? Grubo :D

W tej chwili mi się wydaje że najekonomiczniejszym wyborem z nowszych aut byłby tfu tfu wiesiek pasek B6 1,6 8v + lpg


Może i ekonomiczniejszy,ale ja nie lubię gazu,źle mi się kojarzy i śmierdzi w samochodzie,przy większym wypadku spalić się można,to nie fajna perspektywa.Po za tym,trzeba wziąść pod uwagę,że instalacja gazowa wymaga przeglądów ,silnik szybciej się zużywa wymaga częstrzych remontów ,dlatego bardziej mnie interesują hybrydy elektryczne,tylko ,że narazie to koncerny samochodowe eksperymentują to na użytkownikach ,ale za jakieś 10 lat to może być bardzo fajne rozwiąznie.Albo silniki spalinowe które mogą jako paliwa używać innych substancji niż benzyna,a za to tańszych.

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

02 mar 2012 21:30

kevinwpi napisał(a):Super cieszy mnie fakt zniżek, a co do tych tzw. "oszustów" nie chcę się wypowiadać tak do końca, bo się nie znam i tak do końca nie wiem co i komu tak naprawdę wolno.... Jak będę potrzebował taksi to się odezwę - wyślę Ci wiadomość.....

Ok.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

31 sie 2012 18:32

Ciężko powiedzieć jak długo zamierzam jeździć tym modelem Kia,póki co jest na tyle dobry i spełnia moje oczekiwania,że nie zastanawiam się nad żadna zmianą. Do tego dochodzi też ekonomia silnika- z kosztów jak i poziomu spalania jestem bardzo zadowolony.

arek314
Przedszkolak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24 kwi 2009 08:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

24 paź 2012 15:21

Jeśli mówimy o ekonomii to miałem okazję przejechać się na dłuższej trasie Octavią 1.6 MPI LPG 102 KM. Jeśli jeździć eko to pewnie dałoby się zamknąć w 7 litrach gazu. Auta jeźdżą w firmie i silniki nie robią problemów, 150 KKM znoszą w miare nieźle. CEED u mnie raczej na dożywocie zostanie, jak będę zmieniał oddam w rodzinie. Boję się głównie korozji, ale garażuje i sprawdzam regularnie.

edycja: Octavia z 1.6MPI to straszliwy muł, auto dla emeryta albo taksówkarza. Dla PH raczej za karę albo żeby mandatów było mniej :).
cee'd optimum 1,6 crdi 115 KM 2008

AUTOR WĄTKU
treeskel
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

05 lis 2012 17:37

Jeśli o mnie zaś chodzi to dopiero co nabyłem... 4 latka :)
Jeździć zamierzam jakieś 5 latek.. chyba że coś się w między czasie przytrafi... nigdy nic nie wiadomo :)

em_gie
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 cze 2015 23:00
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

01 lip 2015 16:07

Jeżdżę od nowości kombiakiem z 2007 roku, 1,6 CRDI, 90 KM. Przejechałem ponad 140 tys. Akumulator po 8 zimach nadal fabryczny, niedługo zmienię po raz pierwszy fabryczne tarcze hamulcowe. Nic się przez ten czas nie zepsuło, poza jedną awarią kluczyka (nie dało się odpalić, trzeba było go zakodować raz jeszcze za 30 zł)) oraz zaśniedziałym stykiem w stacyjce (to jeszcze na gwarancji, 5 minut roboty, ale po jeździe na lawecie do serwisu).
Poza tym oczywiście wyłamywał się 2 razy grot z kluczyka i rdzewiały ramiona wycieraczek, ale to wiadome.
Jeszcze nie miałem tak bezawaryjnego auta. A miałem ich sporo, też nowe. Będę jeździł do końca. Swojego albo ceeda.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

01 lip 2015 17:05

Ja będę jeździł do końca... leasingu :-)

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

01 lip 2015 17:52

em_gie napisał(a):Jeżdżę od nowości kombiakiem z 2007 roku, 1,6 CRDI, 90 KM. Przejechałem ponad 140 tys. Akumulator po 8 zimach nadal fabryczny, niedługo zmienię po raz pierwszy fabryczne tarcze hamulcowe. Nic się przez ten czas nie zepsuło, poza jedną awarią kluczyka (nie dało się odpalić, trzeba było go zakodować raz jeszcze za 30 zł)) oraz zaśniedziałym stykiem w stacyjce (to jeszcze na gwarancji, 5 minut roboty, ale po jeździe na lawecie do serwisu).
Poza tym oczywiście wyłamywał się 2 razy grot z kluczyka i rdzewiały ramiona wycieraczek, ale to wiadome.
Jeszcze nie miałem tak bezawaryjnego auta. A miałem ich sporo, też nowe. Będę jeździł do końca. Swojego albo ceeda.

W takim razie nIe dziwne, że dopiero teraz się zarejestrowałeś B) I że to przedlift tak zupełnie nic a nic, niemożliwe :!! Pogratulować :good
Tylko teraz powiedz to jakiemuś wieśwageniarzowi :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
kasia_mm
 

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

02 lip 2015 18:32

ja tez mam z 2007 i też oryginalny akumulator, nigdy - a zimy były różne - nie było problemu z odpalaniem:)

hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

02 lip 2015 20:53

Ja swój z 2009 roku wymieniłem już na nowy.
Ale to dlatego, że miałem zwarcie w instalacji (zawiesiło się radio i rozładowało akumlator)
potem zwarcie na alarmie (cały czas wył)
a potem były bardzo duże mrozy (około -30 stopni) i niestety stał na zewnątrz, potem odpalałem go i musiałem przejechać krótkie dystanse (nie zdążył się podładować).

No i ostatecznie zbyt duże ryzyko było i kupiłem nową centre - 3 rok ma i działa bdb :)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

03 lip 2015 19:20

Mam 2 i pół roku przetłukłem 48kkm, jeszcze jakie półtora roku i zjeżdżam do Polski na stałę to i kijankę sprzedam.
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

em_gie
Dopiero co...
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 cze 2015 23:00
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

15 lip 2015 21:52

Ryba4 napisał(a):W takim razie nIe dziwne, że dopiero teraz się zarejestrowałeś B) I że to przedlift tak zupełnie nic a nic, niemożliwe :!! Pogratulować :good
Tylko teraz powiedz to jakiemuś wieśwageniarzowi :lol:

Rejestrowałem się niedługo po kupnie, ale zapomniałem hasła, a zmieniłem maila, więc przepadło :-)
A jednak nie tak nic a nic! Przypomniałem sobie o jedynej robocie - sprzęgło przy 130 tysiącach :-( Może dlatego, że przy budowie domu traktowałem ceeda jako ciężarówkę i woziłem sporo materiałów.

PROTON
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 mar 2015 20:14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

17 lip 2015 20:46

Ja mam zamiar jeździć do końca, czyli pewnie z 15 lat.
Poprzednik Fiat Brava, skończył na szrocie po 18 latach użytkowania.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

17 lip 2015 21:58

Brawo, to się nazywa ekonomia :) Też kupowałeś nowy ?
Ale niestety obawiam się, że chyba Ceed tyle nie pociągnie :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl