Gdzie ubezpieczyć w leasingu ?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

Gdzie ubezpieczyć w leasingu ?

06 mar 2008 10:19

Cześć wszystkim :)

Czy ktoś z Was ma samochód w leasingu ?
Ja mam samochód w leasingu KIA Cee`d 1.4L Comfort+.
Użytkowany prawie rok (rok minie w maju 2008).
Pierwsze ubezpieczenie jest w Ergo Hestia (pełny pakiet) i wyniosło 2342,00zł.
Kolejny rok ubezpieczenia mam zaproponowany w :

- PZU - 2528 zł
- Generali - 2995 zł
- Hestia - 2283 zł
- Compensa - 2388 zł
- Allianz - 2933 zł

W której firmie opłaca mi się najbardziej ubezpieczyć i dlaczego ?
Zakładam że nie spowoduję żadnego wypadku ,czyli będę miał bezszkodową jazdę.
Zaznaczam ,że tylko w tych firmach mogę ubezpieczyć.
Na mnie nie ma co ubezpieczać pojazdu ponieważ nie mam żadnych zniżek.

Proszę o wszelkie porady i sugestie oraz ocenę kosztów w w/w firmach.

Dzięki z góry :)

AUTOR WĄTKU
magbob
 

06 mar 2008 12:28

Myślę, że zależy to od firmy leasingowej

Odebrałem auto 2 tygodnie temu i firma leasingowa ( BPH Leasing ) zgodziła się na ubezpieczenie auta w pakiecie Allianz oferowanym przez Dealera.

Powiedziano mi, że za rok, też z tym nie powinno być kłopotu, a stawka obliczana będzie od niższej wartości

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

13 mar 2008 15:40

Ja chociaż mam auto na kredty konsumencki też mam ubezpieczone w Alianz i po roku czyli za kilka dni też bede miał na nowo przeliczaną stawke.

AUTOR WĄTKU
arturo_1.6crdi
 

13 mar 2008 18:38

Ja mam auto w w Europejskim Funduszu Leasingowym (EFL) i ubezpieczone w Allianz.

AUTOR WĄTKU
MariuszKuśmierski
 

EFL i Allianz

06 maja 2008 21:55

Ja równie¿ mam autko w EFL i ubezpieczone w Allianzie (1800 z³ za pakiet promocyjnie dla Cee'da). W tym roku ma byÌ taniej, bo wartoœÌ autka mniejsza - pakiet ponoÌ 3,9% wartoœci. Jak ju¿ przed³u¿ê (przed 15.05) to napiszê, co i jak.

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

07 maja 2008 00:07

W niższą stawkę nie wierzcie. W zeszłym roku płaciłem 1800 za alianz (oc+ac), teraz mi zaśpiewali 2500 pomimo mniejszej wartości. Polecam Link4, to samo za ok. 1600. Podobno już się dogadali z BPH

AUTOR WĄTKU
MariuszKuśmierski
 

08 maja 2008 18:38

boe6666 napisał(a):W niższą stawkę nie wierzcie. W zeszłym roku płaciłem 1800 za alianz (oc+ac), teraz mi zaśpiewali 2500 pomimo mniejszej wartości. Polecam Link4, to samo za ok. 1600. Podobno już się dogadali z BPH


Dzisiaj przedłużyłem ubezpieczenie na 2-gi rok (nadal Allianz). Wycenili brykę na 48.056 PLN brutto; wysokość składki 1634 PLN. Jestem miło zaskoczony - wychodzi jakieś 3,4% za pełen pakiet OC, AC, NW, Assistance. Miejsce ubezpieczenia: KIA MARVEL ŁÓDŹ. Mimo wszystko jednak wolę Allianz niż LINK4 (opinia czysto subiektywna - mam pozytywne doświadczenia z Allianzem i wypłatą odszkodowania).

Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

25 cze 2008 12:27

Panowie (i Panie :) ) powiedzcie mi czy warto ubezpieczać cały czas auto w Ergo Hestia?
Mam 24 lata, auto jest w leasingu.
Czy opłaca mi się ubezpieczać nadal w Ergo Hestia czy gdzieś indziej? Czy ten ubezpieczyciel jest godny polecenia ?
To moje pierwsze auto i czy jak już je wykupię po skończeniu leasingu czy następny ubezpieczyciel uzna mi te 4 lata bezszkodowej jazdy,jeśli auto było w leasingu ? Zaznaczę że jestem jedynym użytkownikiem pojazdu, firma jednoosobowa.
Za drugi rok pełnego ubezpieczenia w leasingu w Ergo Hestia (pierwszy rok też u nich było ubezpieczone) zapłaciłem 2173zł brutto.
Autko to Kia Cee`d 1.4 Comfort Plus.

Dzięki za podpowiedzi.

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

07 lip 2008 22:32

Czy ktoś się wypowie ?

AUTOR WĄTKU
bns
 

07 lip 2008 23:33

Nawet jak skonczyles leasingowanie auta to popros leasingodawce o przedstawienie oferty ubezpieczenia na kolejny rok( nie wazne, ze auto juz wykupione). Przewaznie jest taka mozliwosc i zalatwiajac to przez nich powinienes otrzymac korzystniejsza oferte niz indywidualnie. Przynajmniej ja mam takie doswiadczenia. Warto porownac. pzdr.

AUTOR WĄTKU
novee
 

25 wrz 2008 18:32

Cholera, a u mnie auto w leasingu EFL, pierwszy rok w pakiecie Allianz, teraz wartość spadła z 71900 na 53100 i pakiet zdrożał z 1750zł na 3100!!! O co kurde chodzi? I do tego Allianz jest jak na razie najtańszy! (Link4 był tańszy, ale EFL tego nie uznaje). POMOCY!

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

26 wrz 2008 00:21

novee napisał(a):Cholera, a u mnie auto w leasingu EFL, pierwszy rok w pakiecie Allianz, teraz wartość spadła z 71900 na 53100 i pakiet zdrożał z 1750zł na 3100!!! O co kurde chodzi? I do tego Allianz jest jak na razie najtańszy! (Link4 był tańszy, ale EFL tego nie uznaje). POMOCY!


??? :? 26% utrata wartości po pierwszym roku, weź mnie nie strasz !
Ja w październiku będę się boksował ws. ubezpieczenia, pojadę do salonu gdzie kupiłem auto ale Twój post spowodował że zadzwonię do mojego opiekuna i zapytam o stawki jakie może mi zaproponować. Też Allianz

AUTOR WĄTKU
novee
 

26 wrz 2008 09:39

Wycena wg. ubezpieczycieli wychodzi od 51600 do 54 tysiący. Wg. eurotaxu auto było warte na poczatku września 55700, ale ja już mam ponad 50 tys. km nastukane.

Jeśli chodzi o wartość ubezpieczenia, to właściwie może byc i 50 tys. zł, bo i tak w razie czego dostaniesz tyle ile było wg. eurotaksu na dzień szkody.

Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl