Bravo zbliża sie do Ceed

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marcin88
 

Bravo zbliża sie do Ceed

28 lut 2008 13:38

Witam

Ceny fiata bravo spadają. Podstawowa wersja Bravo z silnikiem benzynowym 1,4 l/90 KM kosztuje obecnie 47 990 zł (wcześniej 49 990 zł).
Rośnie konkurent Ceed. Dodać upust cenowy który można otrzymac od dilera - w fiacie dość często w przeciwieństwie do ceed, a w dodatku kredyty preferencyjne 3x0% - może być ciekawie. :D

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

28 lut 2008 14:04

Wyznawcy innych marek powinni po rączkach całować koreańców bo dzięki nim ceny ich wymarzonych autek spadają. Nie jest tak ,że "rośnie konkuret" , tylko musieli przestać zdzierać z klientów aby sprzedać.

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

Re: Bravo zbliża sie do Ceed

28 lut 2008 14:14

marcin88 napisał(a):Witam

Ceny fiata bravo spadają. Podstawowa wersja Bravo z silnikiem benzynowym 1,4 l/90 KM kosztuje obecnie 47 990 zł (wcześniej 49 990 zł).
Rośnie konkurent Ceed. Dodać upust cenowy który można otrzymac od dilera - w fiacie dość często w przeciwieństwie do ceed, a w dodatku kredyty preferencyjne 3x0% - może być ciekawie. :D


To kupuj bravo clapping :mrgreen: :lol:

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

28 lut 2008 14:41

Witam

Ceny fiata bravo spadają. Podstawowa wersja Bravo z silnikiem benzynowym 1,4 l/90 KM kosztuje obecnie 47 990 zł (wcześniej 49 990 zł).
Rośnie konkurent Ceed. Dodać upust cenowy który można otrzymac od dilera - w fiacie dość często w przeciwieństwie do ceed, a w dodatku kredyty preferencyjne 3x0% - może być ciekawie.

Tylko co dostajesz w zamian.W porównaniu z wyposażeniem ceeda to golec.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

28 lut 2008 15:15

Cena jak cena, ale ostatnio wsiadłem do Bravo... jak rany, ma strasznie przytłaczające wnętrze, niby kubatura podobna, ale wizualnie paskudnie zatłoczone. Jasne, kwestia gustu, ale po prostu nie widzi mi się. Albo przyzwyczaiłem się do ceeda - ten z kolei ma nisko poprowadzony kokpit, nieeksponowany tunel środkowy i stosunkowo duże okna przez co nie przytłacza wizualnie. Może to taki zamierzony efekt (wicie, "masywne, mocne, włoskie auto" ;-) ale w takim razie we mnie tego nie celowali.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

28 lut 2008 15:33

wiadomo Fiat to podstawa polskiej motoryzacji od dawna :? -tylko fakt Bravo golec a Cee'd nawet ten najtanszy juz dobrze wyposaÂżony :D

AUTOR WĄTKU
Boski
 

28 lut 2008 17:43

otóz to w podstawie bravo ma np. tylko dwie poduchy a silnik 1.4 słuzy co najwyzej do spokojnego toczenia sie po miescie przy czym sporo pali. Poza tym bravo to bardzo dobry samochód tylko mało na tylnej kanapie miejsca i ja w bezpośrednim wyborze wziąłem ceeda i jestem zadowolony

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

28 lut 2008 18:37

Odnośnie zdzierania z nas przez polskich dilerów to u brokera autocc auris jest 10 tysięcy tańszy niz w salonie.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 lut 2008 20:54

bravo bardzo ładne auta ale tylko dla 2 osób -pozatym to fijat :twisted:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
maro_t
 

29 lut 2008 19:56

sensor napisał(a):bravo bardzo Âładne auta ale tylko dla 2 osĂłb -pozatym to fijat :twisted:


Swoim Bravo jeÂździÂłem juÂż w 4 osoby dorosÂłe i nikt nie narzekaÂł na brak miejsca :)
Aczkolwiek niezaprzeczalnym faktem jest, Âże w ceed'ie jest wiĂŞcej przestrzeni.
To Âże to tylko fijat na razie mi w niczym nie przeszkodziÂło :)

Proszê mi tu nie pisaÌ o du¿ym spalaniu silnika 1.4 w Bravo. Ja mam 1.4 T-Jet, czyli powinien paliÌ jeszcze wiêcej, a tu co? Spalanie przez ostatnie kilka tankowaù 7,5 l/100 - jazda g³ównie codzienna do pracy po nieca³e 30km w jedn¹ stronê. Jazda taka trochê miejska, trochê podmiejska.
A przyjemnoœÌ z jazdy z turbink¹ bezcenna :)

Ja rozumiem, Âże kaÂżdy ma swĂłj gust, dlatego o wyglÂądzie i design'ie wnĂŞtrza nie bĂŞdĂŞ siĂŞ wypowiadaÂł, bo to sprawa gustu, ale proszĂŞ trzymaĂŚ siĂŞ faktĂłw przy krytyce aut innych niÂż ceed. :)

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

29 lut 2008 21:16

a ja jeÂździÂłem przed cee'dem fiatem brava - i nie dam zÂłego sÂłowa powiedzieĂŚ na markĂŞ :) bravka sÂłuÂżyÂła mi Âładnych siedem lat i nigdy mnie nie zawiodÂła /nigdy nie odmĂłwiÂła posÂłuszeĂąstwa/ i podoba mi sie do dzisiaj...
zgadza siĂŞ - byÂła trochĂŞ chimeryczna - tu jakaÂś kontrolka nie dziaÂłaÂła tu spalona ÂżarĂłwka podÂświetlenia zegarĂłw, tam niedziaÂłajÂący wskaÂźnik poziomu paliwa... ale z wszystkim przy pewnym samozaparciu moÂżna byÂło sobie poradziĂŚ... no i zawieszenie... wymiana wahaczy co rok! ! ! :?

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

27 mar 2008 00:35

Jak wybierałem autko, to brałem pod uwagę tkże Fiata Bravo. Trafiłem akurat na auto z wyprzedarzy rocznika, Dynamica 1.4 90 KM. Auto kosztowało normalnie 63 tys. ale zostało "przecenione" na 53 tys. jeśli chodzi o wyposazenie to z bajerów za dopłata miało w gratisie lakier metalik, nawigację, alarmi dealer dorzucał jeszcze dywaniki i zimowe opony. Ale autko miało tylko 4 poduszki, silnik 90 KM wydał mi się zbyt słaby, po odsunięciu foteli z przodu, na tylnej kanapie pozostało bardzo mało miejsca na nogi, półka, przykrywajaca większy niż w Ceedzie bagażnik tworzyła jakiś stopień za tylnymi siedzeniami, co wraz z niewielka tylna szyba skutecznie ograniczyło widocznośc niemal do zera. To oraz dziwne warunki gwarancji (bo kto tak naprawdę zrobi milion kilometrów przez trzy lata), spowodowało, ze wybrałem jednak Ceeda. Nie przeczę,że w salonie stał piękny Sport w kolorze czerwony maranello z silnikiem 1.4 T o mocy 120KM. Ale kosztował 75 tysi, a za to już można mieć topowa wersję Ceeda w dieslu 1.6 115 KM. Powiem tak-gdybym kupował sercem-wybrałbym Bravo. Ale rozsadek stanowczo powiedział: CEED.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

27 mar 2008 08:11

Włoskie auta zawsze kupujesz sercem, nie rozsądkiem. Zreszta spytaj alfiarzy, czy poleciliby CI to auto - 99% odpowiada "nie". A jak spytasz co kupią po obecnym autku - odpowiadają "Alfę Romeo" ... :D Zresztą codzienna wizyta w serwisie z czasem staje się takim samym nałogiem dla posiadaczy pięknych Włoszek jak palenie czy kawa :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
sko_fild
 

27 mar 2008 09:05

Miałem fiata i ... nie chce mieć już nigdy :twisted:

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

27 mar 2008 10:32

sko_fild napisał(a):Miałem fiata i ... nie chce mieć już nigdy :twisted:


Po doświadczeniach z Alfą 147 nie pozostaje mi nic innego jak się zgodzić :-)

AUTOR WĄTKU
stolarr
 

27 mar 2008 10:43

Moja teściowa ma Fiata - no cóż

DLA NIEJ DOBRYYYY hehehehhe :twisted:

AUTOR WĄTKU
maro_t
 

27 mar 2008 11:54

Sajmon napisał(a):... Ale autko miaÂło tylko 4 poduszki, silnik 90 KM wydaÂł mi siĂŞ zbyt sÂłaby, po odsuniĂŞciu foteli z przodu, na tylnej kanapie pozostaÂło bardzo maÂło miejsca na nogi, pó³ka, przykrywajaca wiĂŞkszy niÂż w Ceedzie bagaÂżnik tworzyÂła jakiÂś stopieĂą za tylnymi siedzeniami, co wraz z niewielka tylna szyba skutecznie ograniczyÂło widocznoÂśc niemal do zera. To oraz dziwne warunki gwarancji (bo kto tak naprawdĂŞ zrobi milion kilometrĂłw przez trzy lata), spowodowaÂło, ze wybraÂłem jednak Ceeda.


Jako posiadacz Bravo muszĂŞ siĂŞ ustosunkowaĂŚ do tej wypowiedzi. :)
WiĂŞc tak:
- silnik 1.4 90 KM: Faktycznie trochĂŞ za sÂłaby do tego auta, dlatego kupiÂłem T-Jeta :)
- iloœÌ miejsca z ty³u: faktycznie mniejsza ni¿ w Ceed'ie, ale Ÿle nie jest. Wozi³em ju¿ rodziców na tylnej kanapie i nie narzekali
- z tÂą zerowÂą widocznoÂściÂą do tyÂłu to znaczna przesada. Szyba jest owszem maÂła, ale w lusterku wstecznym wszystko dobrze widaĂŚ, z manewrami nie mam problemĂłw, a nie mam nawet czujnikĂłw parkowania.
- gwarancja jak gwarancja, pomijaj¹c slogany o milionie kilometrów jest to po prostu gwarancja na 3 lata bez limitu. Do tego do pó³ roku po kupnie mogê siê zdecydowaÌ na jej przed³u¿enie o rok lub dwa w cenie 600z³ za rok.

Jak na razie jestem super zadowolony Âże wybraÂłem sercem a nie rozumem :)

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

27 mar 2008 14:53

maro_t napisał(a):
Sajmon napisał(a):... Ale autko miaÂło tylko 4 poduszki, silnik 90 KM wydaÂł mi siĂŞ zbyt sÂłaby, po odsuniĂŞciu foteli z przodu, na tylnej kanapie pozostaÂło bardzo maÂło miejsca na nogi, pó³ka, przykrywajaca wiĂŞkszy niÂż w Ceedzie bagaÂżnik tworzyÂła jakiÂś stopieĂą za tylnymi siedzeniami, co wraz z niewielka tylna szyba skutecznie ograniczyÂło widocznoÂśc niemal do zera. To oraz dziwne warunki gwarancji (bo kto tak naprawdĂŞ zrobi milion kilometrĂłw przez trzy lata), spowodowaÂło, ze wybraÂłem jednak Ceeda.


Jako posiadacz Bravo muszĂŞ siĂŞ ustosunkowaĂŚ do tej wypowiedzi. :)
WiĂŞc tak:
- silnik 1.4 90 KM: Faktycznie trochĂŞ za sÂłaby do tego auta, dlatego kupiÂłem T-Jeta :)
- iloœÌ miejsca z ty³u: faktycznie mniejsza ni¿ w Ceed'ie, ale Ÿle nie jest. Wozi³em ju¿ rodziców na tylnej kanapie i nie narzekali
- z tÂą zerowÂą widocznoÂściÂą do tyÂłu to znaczna przesada. Szyba jest owszem maÂła, ale w lusterku wstecznym wszystko dobrze widaĂŚ, z manewrami nie mam problemĂłw, a nie mam nawet czujnikĂłw parkowania.
- gwarancja jak gwarancja, pomijaj¹c slogany o milionie kilometrów jest to po prostu gwarancja na 3 lata bez limitu. Do tego do pó³ roku po kupnie mogê siê zdecydowaÌ na jej przed³u¿enie o rok lub dwa w cenie 600z³ za rok.

Jak na razie jestem super zadowolony Âże wybraÂłem sercem a nie rozumem :)

Nie wspomnia³es nic o cenie za to cudo :) Ale có¿. Jak mówi staropolskie przys³owie:"ka¿da pliszka swój ogonek chwali" :wink: ¯yczê w takim razie radoœci z codziennego u¿ytkowania

AUTOR WĄTKU
mufc7
 

27 mar 2008 16:32

Sajmon napisał(a):
maro_t napisał(a):
Sajmon napisał(a):... Ale autko miaÂło tylko 4 poduszki, silnik 90 KM wydaÂł mi siĂŞ zbyt sÂłaby, po odsuniĂŞciu foteli z przodu, na tylnej kanapie pozostaÂło bardzo maÂło miejsca na nogi, pó³ka, przykrywajaca wiĂŞkszy niÂż w Ceedzie bagaÂżnik tworzyÂła jakiÂś stopieĂą za tylnymi siedzeniami, co wraz z niewielka tylna szyba skutecznie ograniczyÂło widocznoÂśc niemal do zera. To oraz dziwne warunki gwarancji (bo kto tak naprawdĂŞ zrobi milion kilometrĂłw przez trzy lata), spowodowaÂło, ze wybraÂłem jednak Ceeda.


Jako posiadacz Bravo muszĂŞ siĂŞ ustosunkowaĂŚ do tej wypowiedzi. :)
WiĂŞc tak:
- silnik 1.4 90 KM: Faktycznie trochĂŞ za sÂłaby do tego auta, dlatego kupiÂłem T-Jeta :)
- iloœÌ miejsca z ty³u: faktycznie mniejsza ni¿ w Ceed'ie, ale Ÿle nie jest. Wozi³em ju¿ rodziców na tylnej kanapie i nie narzekali
- z tÂą zerowÂą widocznoÂściÂą do tyÂłu to znaczna przesada. Szyba jest owszem maÂła, ale w lusterku wstecznym wszystko dobrze widaĂŚ, z manewrami nie mam problemĂłw, a nie mam nawet czujnikĂłw parkowania.
- gwarancja jak gwarancja, pomijaj¹c slogany o milionie kilometrów jest to po prostu gwarancja na 3 lata bez limitu. Do tego do pó³ roku po kupnie mogê siê zdecydowaÌ na jej przed³u¿enie o rok lub dwa w cenie 600z³ za rok.

Jak na razie jestem super zadowolony Âże wybraÂłem sercem a nie rozumem :)

Nie wspomnia³es nic o cenie za to cudo :) Ale có¿. Jak mówi staropolskie przys³owie:"ka¿da pliszka swój ogonek chwali" :wink: ¯yczê w takim razie radoœci z codziennego u¿ytkowania


wÂłaÂśnie w tym tygodniu bĂŞdĂŞ finalizowaÂł (dokÂładniej ktoÂś z najbliÂższej rodziny ale bĂŞdĂŞ nim czĂŞsto jeÂździÂł ja) zakup bravo 1.4 120 KM dynamic + pakiet z automatyczna klima... cena 65 tys... ale dziĂŞki ofercie kredytowej 5 lat 0% autko bĂŞdzie taĂąsze od cee'd-a... 8-)

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

27 mar 2008 16:52

ja daÂłem za mojego 55 tyÂś.. ale ten kredyt jest niezÂły zaprawdĂŞ, tylko jest tam chyba 5% (3250PLN)prowizji na wstĂŞpie i jakieÂś wiĂŞksze wymagania ubezpieczeniowo - gwarancyjne.. ale autko zacne bardzo - seat siĂŞ powinien nauczyĂŚ jak projektowaĂŚ zgrabny tyÂł samochodu a'la retro - patrz altea brrrr

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl