Dotarcie a spalanie

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
aronlubbiker
 

Dotarcie a spalanie

18 lut 2008 18:26

Mam ceeda 1.4i
Przejechane 400km, średnie spalanie wskazywane przez komputer to 9,9l
Tylko jazda po miescie w korkach.
Czy jest to wynik ok w pierwszych 2000km? Niedługo spadnie?

Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
less
 

18 lut 2008 18:32

u mnie w dieslu (ale powinno być podobnie) praktycznie nie zmieniło się od początku (oczywiście w podobnych warunkach). Aktualnie przejechane nieco ponad 10 000 km.

AUTOR WĄTKU
Webster
 

18 lut 2008 18:41

U mnie z początku pokazywało ponad 12L z czasem spadło do 9,8

AUTOR WĄTKU
msiem2
 

18 lut 2008 18:52

ludzie! chyba nieźle ciśniecie te swoje kijanki. u mnie w 1,6benz, w jeździe po Warszawce komputerek pokazuje 7L, a zrobione mam 2100km. Chyba za duże to spalanie u was.

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

18 lut 2008 19:04

Uwielbiam kiedy ktoś twierdzi, że jego auto nic nie spala lub spala mniej niż katalogowo....i to jeszcze po mieście clapping . Katalogowe spalanie jest już nieźle zaniżone ale jeśli ktoś osiąga mniej to pozostaje tylko pogratulować :) . U mnie cały czas spalanie oscyluje miedzy 9 a 10l/100km (wskazanie komputera) po krakowskich korkach (kto zna Kraków ten wie) i osobiście uważam to za dobry wynik. Nie szaleje po drogach, ale nie uważam też żebym jeździł jakoś szczególnie wolno.

Pozdrawiam :D

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

18 lut 2008 19:05

Ja mam auto od czerwca 2007.
Przejechane już 17tyś.
Generalnie auto paliło około 9L na początku ale to tylko dla tego,że
nie mogłem się do gazu przyzwyczaić i dość mocno wykręcałem silnik.
Po wymianie oleju na nowy (po 6tyś km) i przyzwyczajeniu się do gazu auto pali 7,8-8,2 L/100 km co mnie całkowicie zadowala.
Jeżdżę płynnie i niezbyt wolno :)

Zmień olej na coś lepszego i mniej gazuj :)
U mnie pomogło :)
Ja zalewam tylko Castrolem 5W-30 :)

AUTOR WĄTKU
rav
 

18 lut 2008 19:06

msiem2 napisał(a):ludzie! chyba nieźle ciśniecie te swoje kijanki. u mnie w 1,6benz, w jeździe po Warszawce komputerek pokazuje 7L, a zrobione mam 2100km. Chyba za duże to spalanie u was.

Człowieku, nie pisz takich bzdur. Takie spalanie w mieście jest nie możliwe :evil: Potem ludzie czytają i się zastanawiają czy coś z ich samochodem jest nie tak.

AUTOR WĄTKU
aronlubbiker
 

Odp

18 lut 2008 19:30

No tak, ale jak jade po drodze 120km/h (troche duzy wiatr na zewn.) i mi komputer wskazuje 9l/100km to nie wiem czy płakac, czy moze po dotarciu spadanie. Jesli tak to o ile. W AOS mówili ze podczas docierania zuzycie paliwa jest wiekssze. Ale zeby az o tyle...

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

Re: Odp

18 lut 2008 20:03

aronlubbiker napisał(a):No tak, ale jak jade po drodze 120km/h (troche duzy wiatr na zewn.) i mi komputer wskazuje 9l/100km to nie wiem czy płakac, czy moze po dotarciu spadanie. Jesli tak to o ile. W AOS mówili ze podczas docierania zuzycie paliwa jest wiekssze. Ale zeby az o tyle...


Jest większe. Jak większe, to zależy od tych mikronowych różnic na pracujących częściach, które mają się ponoć po tych 2000 km wyrównać. Natomiast wiesz, jeżeli jechałeś 120 pod silny wiatr, to musisz do prędkości dodać szybkość wiatru (np. jeżeli to było 30 km/h to zużycie było takie, jakbyś pruł 150 km/h, wówczas owe 9l/100km nie dziwi). Natomiast wiatr w plecy to bajka, bo musisz odjąć :-)
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
lalas
 

18 lut 2008 21:05

boszeee jak czytam wyniki spalania co poniektórych to normalnie nie wiem czy śmiac się czy płakać :twisted:
mój po mieście pali w okolicach 6,8-7,2 L, zależy jak leży, spalanie z komputera, tu piszą, że 1,6 benzyna w mieście pali 7 i da sie jeszcze mniej :lol: :lol: :lol:
i tak uważam, że jakaś część użytkowników zaniża spalanie podawane tu na forum, tylko nie wiem po co :wink:

AUTOR WĄTKU
domino77
 

18 lut 2008 21:10

u mnie 1200 - miasto 5,8l
trasa (odcinki 60-120km) - 5,2l

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

18 lut 2008 21:14

<span>lalas</span> napisał(a):mój po mieście pali w okolicach 6,8-7,2 L, zależy jak leży, spalanie z komputera, tu piszą, że 1,6 benzyna w mieście pali 7 i da sie jeszcze mniej


Ja też nie mogę jakoś w to uwierzyć ze benzyna pali mniej niz diesel, mi pali tak jak tobie Lalas 6,8 do 7 po mieście zalezy jaki styl jazdy - ale z tym spalaniem benzyny po mieście to lekka przesada :!:

AUTOR WĄTKU
Konio
 

18 lut 2008 21:14

Wydaje mi się ,że duży wpływ na spalanie ma miasto w jakim mieszkamy :D
Ktoś pisze "spalanie w mieście" przejeżdżając 15 km w 15 min a inni robią 15km w 45 min.
W Poznaniu w korkach I30 1.4 na dotarciu (jeśli to w ogóle coś zmienia) 8,9l według komputera. A ostatnio zresetowałem komputerek i weekendowa wycieczka za miasto (płynna jazda jakieś 40-50km) 6,8l
Jestem zadowolony.

AUTOR WĄTKU
domino77
 

18 lut 2008 21:25

Konio masz pełną rację. Małe miasta - mniejszy ruch, mniej korków, itd.
Wawa, Poznań, Kraków i inne - niestety dużo większy ruch a co za tym idzie przejechanie 20 km to czasami wieczność.....

AUTOR WĄTKU
danek
 

18 lut 2008 21:29

Mi też pali około dyszki, ale na komputerze pokazuje 9,3. Ważne jest aby samemu sprawdzać przy tankowaniu do pełnego baku :)

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

18 lut 2008 21:56

Bez sciemy jazda po miescie swietym :P 8,8 pokazuje komputer silnik 1,6 benzynka w 80% miasto ,często 8 km i przerwa/praca/ potem powrót myślę że ok :mrgreen: Skoda Felicia na tych samych odległościach paliła 9,5 literka silnik 1,3MPI

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

18 lut 2008 21:59

A jeszcze na liczniku 7kkm

AUTOR WĄTKU
magbob
 

18 lut 2008 22:04

Podobno po wymianie oleju na lepszy zmniejszy się zużycie. Ja mam aktualnie chyba najmniejszy przebieg z Was wszystkich 90km i komputer pokazuje 7,8l/100km, ale jeszcze mam znikome doświadczenie z gazem, poprostu uczę się tego auta, poza tym jak przyciśnie się pedał przyspieszenia to aż miło poczuć tą moc .... a wtedy łyka oj łyka ...

AUTOR WĄTKU
Boski
 

18 lut 2008 22:21

Jeżdzić palić nie narzekać bo jak to patrzec na spalanie i cieszyć się jazdą toż to o wypadek nie trudno:)

AUTOR WĄTKU
cor
 

18 lut 2008 22:58

Ja od siebie powiem tyle - na trasie - 400 km Jastrzębie Zdrój - Ciechocinek, krajową 1 przez Łódź 6,8 litra z prędkością dochodzącą miejscami do 130-140 ale głownie około 110 (oprócz Łodzi).
W swoim mieście jeżdżę na poziomie 8-8,5 litra ale są przypadki że mnie ponosi wtedy gazu nie oszczędzam....

Następna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl