Koszty przeglądów

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

22 kwi 2009 18:51

I przegląd w Malibu

Przegląd techniczny - 300,01zł
Przegląd nadwozia z umyciem auta - 80zł
Płyn chłodniczy 0,5l - 10zł

Własne części:
- filtr oleju - 25,52zł
- filtr powietrza - 38,28zł
- filtr przeciwpyłkowy - 49,8zł
- olej 6l - 180zł, weszło 5,3l

dodatkowo dostarczyłem filtr paliwa 59,98zł + wymiana 48,8zł

Łącznie: 792,39

Zgłaszane usterki:
- stuki w układzie kierowniczym - usunięto (luzy w maglownicy)
- stuki w przednim zawieszeniu - usunięto (dokręcono amortyzatory)
- stuki prawy tył - nie stwierdzono, "jak się nasili proszę się zgłosić będziemy diagnozować"
- ręczny - podciągnięto
- przebarwienie (zaciek) na desce rozdzielczej - nie uwzględniono, próbowano mi wmówić że coś wylałem i kazano reklamować bezpośrednio w KMP

Ogólnie narazie jestem zdowolony mimo 3,5h jakie spędziłem w serwisie

AUTOR WĄTKU
less
 

22 kwi 2009 21:03

ziomas napisał(a):- olej 6l - 180zł, weszło 5,3l


Sprawdź doładnie poziom oleju, bo jak weszło 5,3 litra to masz poziom ponad stan maxymalny. Faktycznie nigdy nie zleje się silnika całego oleju i do 1.6 CRDi do maxa nie wchodzi więej niż 5l

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

22 kwi 2009 21:12

Dane z rozmów telefonicznych z Warszawskimi serwisami w celu umówienia się na pierwszy przegląd po roku czasu i 15000 km dla mojego auta 1,4 benzyna
cena za przegląd / wyszczególnienie.
580 / Kia Plaza, castrol 50zł/1l. 2h roboty
650 / Lech Szymczyk, castrol 60 zł/1l. 2h roboty
730 / Malibu, mobil 49 zł/1l. 2,5h roboty
760 / Carserwis, castrol/ 50 zł/1l. 3,5h roboty
750 / S.K.P., mobil 50zł/1l. nieznany czas roboty
780 / Car-Droom castrol 52zł/1l. 2,5h roboty
? / JACEK BALLAUN nie dodzwoniłem się
w większości cena za przegląd lakieru w cenie lub jako dodatek od 50 do 80 zł.
Cena filtrów: oleju około 50 zł, kabinowy 80 zł.
Dodatkowo odgrzybianie klimy 80 zł SKP nie wiem czym, 100 zł Kia Plaza ozonowanie, 120 zł Lech Szymczyk środkami chemicznymi.

AUTOR WĄTKU
Ladislao
 

23 kwi 2009 14:07

<span>e2rdo</span> napisał(a):760 / Carserwis, castrol/ 50 zł/1l. 3,5h roboty


Nie wiem po jakiego grzyba oni podają taką zawyżoną cenę. Ja 3 dni temu zapłaciłem dokładnie 650 pln (15 tys, benzyna) z Castrolem, przeglądem lakieru i autoalarmu, bez żadnych upustów. Może jakoś się asekurują???

AUTOR WĄTKU
GrzesiekOpoczno
 

23 kwi 2009 18:20

Witam!

Jestem po drugim przeglądzie mojej KII Tomaszów Maz. "ASPOL".
Z faktury ceny brutto:

1.Przegląd 194zł
2.Lotos5w/40 CRDI 213.45zł 5litrów
3.Filtr oleju 48.07zł
4.Wkład filtra powietrza 58.19zł
5.Filtr paliwa SPT2 CRDI 128.81zł
6.Płyn hamulcowy DOT-4 21.34zł
7.Wkład filtra klimatyzacji 48.50zł

Razem 712.36zł

Dodatkowo zgłosiłem:
- problemy z hamulcami (zostały przeczyszczone zaciski i przeszlifowany rant tarczy)
- pęknięte uszczelki wokół lusterek (zostały zamówione)
- problemy z wrzucaniem biegu wstecznego + drugiego (wyregulowano choć bieg wsteczny nadal z lekkim oporem wchodzi)

Auto odebrałem po 3h.Samochód został umyty. Panowie z serwisu mili i uprzejmi, nawet przy moim życzeniu bycia przy aucie podczas wymiany oleju.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Koszt przeglądu - własny olej i filtry

24 kwi 2009 11:41

Witam,
Poniżej przesyłam info jakie dostałem z Centrali KIAw sprawie dostarczania na przegląd własnego oleju i części. Co wy na to?

Szanowny Panie,
Dla zachowania warunków gwarancji istotna jest terminowa obsługa we wskazanym zakresie, przy użyciu części oryginalnych oraz środków smarnych o określonej jakości.

Może Pan dostarczyć do ASO własny olej. Pracownik odnotuje fakt w dokumentach warsztatowych, tak aby w przypadku awarii, której przyczyną mogą być własności dostarczonego oleju, możliwe było określenie odpowiedzialności i sposobu reklamacji.

Dopuszcza się stosowanie zamienników części oryginalnych, jeśli posiadają one cechy jakościowe porównywalne z oryginalnymi. Istnieje jednak obowiązek udokumentowania przez Dostawcę zamienników, iż jakość tychże jest zgodna z wymogami Producenta samochodu. Z tego też względu zakłada się w praktyce, że niezależnie czy rozpatrujemy użycie zamiennych części eksploatacyjnych, czy też eksploatacyjnych płynów dostarczonych ze źródła innego aniżeli Autoryzowany Serwis KIA w przypadku wystąpienia usterki Gwarant ma prawo odmówić roszczenia jeśli będzie istniał związek przyczynowo-skutkowy usterki z jakością zastosowanych części zamiennych, czy też płynów. W takim przypadku odpowiedzialność za usterkę będzie ponosić dostawca części.

Z powyższych względów zdecydowanie zalecamy korzystanie z usług ASO, jak i części oryginalnych przez ASO dystrybuowanych. Stanowi to pewność właściwej obsługi i eksploatacji samochodu, co przekłada się na jego trwałość.
Jednocześnie zastosowanie części oryginalnych jednoznacznie określa odpowiedzialność gwarancyjną.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

24 kwi 2009 11:44

ble ble ble przepłacajcie w naszych ASO za części a będzie żyło się lepiej, nam.

AUTOR WĄTKU
dankat
 

24 kwi 2009 18:36

e2rdo napisał(a):ble ble ble przepłacajcie w naszych ASO za części a będzie żyło się lepiej, nam.


Tu się nie zgodzę, co do pełnej krytyki. A wręcz trzymam stronę KMP. Dbają o swoje interesy i pismo czytelnie wyjaśnia zasady uznania / utraty gwarancji.
Np. klient przyjeżdża z własnym olejem (kupił sobie olej z pierwszego tłoczenia, Kujawski lub inny w "oryginalnym" opakowaniu). Dalej silnik ulega uszkodzeniu. I co ASO ma być winne.
W którymś z tygodników motoryzacyjnych w tym lub ubiegłym tygodniu była opisywana analogiczna sytuacja. Klient dał do wymiany swoje części, były słabej jakości, uszkodziły coś tam (nie pamiętam konkretnie sprawy), ale odpowiedź była jednoznaczna - nie naprawimy na gwarancji. Ktoś grosze zaoszczędził, a później stracił wiele więcej.

PS. Może ktoś ma tą gazetkę i streści. Przykład idealny

AUTOR WĄTKU
j0anna
 

26 kwi 2009 08:33

Pierwszy przegląd - benzyna 1.4 - Wadowski Zakopane

Usługa 185.00
Przegląd lakieru 50.00
Filtr oleju 10.80
Zmywacz do hamulców 6.88
Smar miedziany 6.62
Płyn do sprysk. 2.65
Filtr kabinowy 54 zł (własny kia.auto.pl)
Olej Castrol Edge 5W-30 4 litry (zostało 0.7 litra) - 160.00 (własny Selgros)

Razem: 476 zł

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

26 kwi 2009 09:42

przeglądem lakieru i autoalarmu,

jako że jestem przed pierwszym przeglądem zaintrygowało mnie to że robiony jest przegląd autoalarmu.
W jaki sposób jest on robiony i czy ma na celu podtrzymanie gwarancji oraz czy musi być wykonany w serwisie w którym zakupiłem auto?

AUTOR WĄTKU
Forge
 

27 kwi 2009 13:04

Pierwszy przegląd po roku eksploatacji - przebieg 9079 km.
Euro-Kas Katowice - kwoty brutto z faktury:
usługa przeglądu - 204,96 pln,
filtr pyłkowy - 103,21 pln,
filtr powietrza - 68,15 pln,
filtr oleju - 22,48 pln.

RAZEM BRUTTO: 398,80 PLN.

Miałem własny olej Orlen Platinum Syntetic 5W-40.
Przegląd powłoki lakierniczej zawarty w powyższej kwocie.

Zgłoszone usterki : pęknięte uszczelki lusterek zewnętrznych.

WRAŻENIA:
+ punktualne przyjęcie,
+ miła obsługa (Pan Wojciech),
+ propozycja w zakresie napojów i bieżąca prasa (miła pani),
+ wystawienie zlecenia naprawy na zgłoszoną usterkę (uszczelki zostały zamówione, czekam na kontakt),
+ klient otrzymuje kopię zlecenia ze zgłoszoną usterką,
+ czas realizacji 1,5 godziny (zaznaczyłem, iż nie chcę mycia auta i czyszczenia wnętrza po przeglądzie - autko przeszło takie zabiegi dzień wcześniej),
+ czystość i dbałość mechanika (jestem przeczulony na tym punkcie - nie zostawiono żadnych "niespodzianek" typu plamy, odciski palców)
- brak możliwości obserwowania czynności serwisowych (poczekalnia znajduje się nad salonem sprzedaży; ufam iż wlano mój olej),
- zmieniono ramki rejestracyjne na egzemplarze z logo Euro-Kas bez konsultacji ze mną (mogę wybaczyć za gratisowy przegląd lakieru),
- nie wyregulowano ręcznego, nadal słabo łapie (specjalnie tego nie zgłaszałem, taki mały teścik skrupulatności serwisu),
- z pewnością nie odkręcano kół i nie przeczyszczono układu hamulcowego (mam nadzieję, że skontrolowano zawieszenie).

Tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Ogólnie polecam, ja będę tam jeździł na kolejne przeglądy.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Przegląd powłoki lakierniczej

27 kwi 2009 16:01

Witam,
Dzisiaj robiłem II przegląd powłoki lakierniczej we Wrocku - koszt: 97 ,- zł brutto. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

27 kwi 2009 16:17

<span>Darek_Korbik</span> napisał(a):Dzisiaj robiłem II przegląd powłoki lakierniczej

czy wyszły jakieś niespodzianki :?:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Przegląd

27 kwi 2009 16:22

Tak. Rdza - ognisko korozji na tylnej klapie. Malowanie na początku maja - takie live! Jak na 1,5 roczne autko to klops.

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

27 kwi 2009 16:40

<span>Darek_Korbik</span> napisał(a):Tak. Rdza - ognisko korozji na tylnej klapie. Malowanie na początku maja - takie live! Jak na 1,5 roczne autko to klops.

W okolicy 3-go światła stop po stronie dyszy spryskiwacza :?:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Przegląd

27 kwi 2009 16:42

Nie. U mnie wyskoczyła ok. 10-15 cm poniżej napisu cee`d.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

30 kwi 2009 09:42

Witam!Drugi przegląd za mną.Wymieniono olej(castrol 190PLN),filtr oleju(19PLN),filtr powietrza(65PLN),filtr pyłkowy(85PLN) i płyn hamulcowy(41PLN),za całość zapłaciłem 750PLN.Przegląd trwał ok. 2 godziny,auto umyte,obsługa miła(KIA Soley Radlin)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

30 kwi 2009 10:03

<span>dankat</span> napisał(a):. Może ktoś ma tą gazetkę i streści. Przykład idealny

Mam tą gazetę,to AŚ z 20.04.2009.Sprawa dotyczy Forda Mondeo diesel w którym wymieniano pompę wtryskową i wtryskiwicze,3 dostarczył klient,1 był z serwisu,koszt 6,600PLN.Po ok. roku silnik znów nawalił,stwierdzono metalowe opiłki w układzie paliwowym,ponowna naprawa(pompa,wtryski),koszt 12,500PLN.Zaznaczam,że nie był to ten sam serwis.Ford uznał,że winne były wtryski dostarczone przez klienta i cały koszt naprawy musi on pokryć!

AUTOR WĄTKU
sevrin
 

Re: Przegląd powłoki lakierniczej

30 kwi 2009 12:49

Darek_Korbik napisał(a):Witam,
Dzisiaj robiłem II przegląd powłoki lakierniczej we Wrocku - koszt: 97 ,- zł brutto. Pozdrawiam


Ciekaw jestem z czego wynika różnica ceny tego przeglądu - w Jeleniej Górze przegląd antykorozyjny rozliczony był jako 0,5 roboczogodziny, czyli 0,5*130 = 65 PLN (brutto).

Czy w GAM Kia roboczogodzina kosztuje 194 PLN ?? czy też może u nich więcej czasu przewidują na ten przegląd ?? bo jeśli tak, to KMP powinna ustalić przynajmniej czas takiego przeglądu i rozliczać go wg stawki godzinowej w danym ASO.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Przegląd

30 kwi 2009 13:53

Hi,
Dobre pytanie. Może robili przegląd powłoki bardzo bardzo szczegółowy. Chociaż jak dla mnie te przeglądy to niezła ściema i wyciąganie kasy od klientów. Inne marki z tego co wiem nie kasują za przegląd lakieru.
Pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl