ANKIETA - ILE SPALA WASZ CEE'D

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
q8122
 

31 gru 2007 12:45

W dzisiejszym Auto Świecie omawiano test zużycia paliwa dla 20 aut różnych marek i kategorii i porównano dane producentów z rzeczywistym zużyciem.
Cee`d 1,4 CVVT znalazł się prawie po środku tabeli a dokładniej na 11 pozycji, czyli rzeczywiste spalanie okazało się wyższe niż dane producenta o 31%.
Przy założeniu że jeździmy autem 30 tyś km rocznie, to w ciągu 3 lat przy cenie Pb 95 - 4,5 zeta, koszt zwiększonego zużycia paliwa w porównaniu do danych fabrycznych wynosi 7.700 zł.
Co wy na to koledzy
Ale żeby poprawić swoje i Wasze samopoczucie to dalej podam, za Auto Świat oczywiście, iż różnica w spalaniu oraz wynikająca z tego dopłata, przy tych samych założeniach dla wybranych aut wygląda odpowiednio;
Mercedes ML 350; 33% i 15.800 zł
Toyota Aygo 1.0; 33% i 6.080 zł
Peugeot 107 HDI; 34% i 5.290 zł
Fiat Panda 1,3 Multijet; 37% i 6.050 zł
Ford C-Max 1,6 TDCI; 37% i 6.800 zł
Alfa Brera 2.2 JTS; 38% i 14.600 zł
Mitsubishi Colt 1.5 CZT; 38% i 10.530 zł
Toyota Prius; 40% i 6.880 zł
Honda Civic Hybryd; 43% i 8.100 zł
:?

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

31 gru 2007 14:39

dla 115 crdi wyszło w moim przypadku : + 24,67 % .

Spalanie po rozliczeniu faktur za paliwo z dotychczasowym przebiegiem (25.200km) daje średnią 5,236 l/100 km. :oops: :roll: angell yah

AUTOR WĄTKU
zimekartur
 

spalanie

03 sty 2008 15:19

po ierwszym pelnym baku srednio na komputerze wyszlo 7,4 90%trasa reszta miasto, zaraz po drugim tankowaniu, tez do pelna, spadlo do 6,5 ale to na dlugosci jakichs 10 Km, teraz jest polowa baku i utrzymuje sie na 7,1/100 km
... zobaczymy dalej. Przejechane ok 990 km. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
Konio
 

05 sty 2008 14:51

I30 chyba wypadł jeszcze gorzej choć nie wiem o jaki silnik chodziło bo widziałem tylko okładkę "Auto Świata" w internecie.
Ale jakoś w takie testy nie wierzę z prostej przyczyny, bo każde auto pali tak jak traktuje je kierowca (wiadomo są różnice wynikające z konstrukcji, nowoczesności silnika itp.) ale z życia wzięty przykład to Corolla ,którą jeżdżą moi rodzice. Ojciec osiągał około 7,5 - 8 litrów, mama 8,5 - 9 :)
To samo auto a wszystko rozchodzi się o sposób jazdy i ciężar nogi :D
Zresztą w ankiecie forumowej też widać ,że każdemu inaczej żre paliwo.

Z ciekawostek na którejś brytyjskiej stronie przeczytałem ,że I30 ma twardsze zawieszenie od Kia (hę? :D), w niemieckim teście na YouTube Hyundai miał krótszą drogę hamowania niż Golf i Ceed gdy w tym samym czasie jego hamulce zostały nisko ocenione w prasie polskiej (a i tak rozchodzi się o opony) Jedni mówią ,że jest ciszej w I30 inni ,że w Kia. Pomiary prędkośći na jednej polskiej stronie to 13.6 Hyundaia do setki a na innych 11.6. Przepraszam ,że tylko o Kia i Hyundaiu tylko pisze bo z tym jestem na bieżąco. Testy to na moje oko straszna ściema (trzeba testować własnym okiem uchem i tyłkiem (szczególnie zawieszenie))
P.S
Szukałem głośników do komputera. Na portalu Fraz.pl o ile pamiętam recenzent dostał orgazmu jak ich przesłuchał. Na Chip.pl zostały zjechane jako totalne pierdziawki :D
I bądź tutaj mądry.

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

05 sty 2008 15:13

Konio napisał(a):P.S
Szukałem głośników do komputera. Na portalu Fraz.pl o ile pamiętam recenzent dostał orgazmu jak ich przesłuchał. Na Chip.pl zostały zjechane jako totalne pierdziawki :D
I bądź tutaj mądry.


I tutaj pojawia się kolejny "parametr" czyli wiarygodność recenzenta-testera. Swojego czasu Chip miał bardzo słabą opinię wśród "znawców" (głównie przez wypisywanie bzdur ;) ). Myślę, że podobnie można do tematu podchodzić w sprawie testów motoryzacyjnych. Chociaż ja nie mam w tym temacie swojego faworyta to np. po wpadkach w Tescie 300 z Kia do ich danych zaufania juz nie mam ;)

Pomysl do realizacji przez chetnego - test wiarygodności mediów w temacie motoryzacji ;) Porównanie gazet, portali (programów TV nie ma co porównywać - jest ich raczej mało) w zestawieniu z danymi fabrycznymi (zbyt duża różnica może wskazać gdy któreś z mediów będzie przesadzało ;) tak jak w słynnym teście na Gazecie zdaje się gdzie spalanie diesla im wyszło około 9 litrów )

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

05 sty 2008 18:28

Dzisiaj, Autostradą non stop 130-140 , łyknął 7,2 l , Dokładnie pod wiatr.

Powrót, ta sama predkość marszowa , 5,4 l. Z wiatrem. :D

AUTOR WĄTKU
Boski
 

05 sty 2008 20:49

ja jak jeżdże latem na letnich oponach zużycie mam 5-5.3 i to jakbym nie jeżdził a zimą odpowiednio pół do 1 litr więcej średnio 5.8 mi ostatnio wychodzi Zimno i przede wszystkim mieksze opony i wszystko jasne

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

05 sty 2008 21:04

<span>Boski</span> napisał(a):ja jak jeżdże latem na letnich oponach zużycie mam 5-5.3

Latem notuję 4,5-4,8 a rekordzik udokumentowany w mojej galerii. :)

AUTOR WĄTKU
Boski
 

05 sty 2008 21:10

no tak vitaras tylko że ja jeżdże zazwyczaj na przodzie stawki a mój rekord na trasie 70km 4.2 z rzeszowa do stalowej woli i jechałem jak zawsze wyprzedając itp itd

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

05 sty 2008 22:28

<span>Boski</span> napisał(a):ja jeżdże zazwyczaj na przodzie stawki

Oj maruderem nie jestem. A wynik 3.3 był zrobiony w w szczególnych okolicznościach. A jak jezdżę to jest napisane w osobnym wątku. Poszukaj. :)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

06 sty 2008 00:52

zajcol napisał(a):wg kompa jakies 6,8l. Ostatnio jezdze tylko po Warszawie głównie w korkach. jak nie ma korków to prędkości tak do 75 km/h. Szczerze to liczyłem na jeszcze mniejsze spalanie. Alfa przy tego typu spokojnej jeździe paliła mi podobnie a miała jednak 25 kucy więcej.


mi dokładnie też tyle teraz komp pokazuje, więcej kulam się po mieście, teraz, normalnie jeżdżę powiedzmy po mieście ale obwodnicami i w lecie/jesieni spalanie było na poziomie 6,3 l - wg wskazań komputera :)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

23 sty 2008 14:08

Moja kijanka z motorkiem 1,6 benz w miescie pali okolo9,4l a na trasie spalil 8 litrow z klima i predkoscia srednia 130km.h

AUTOR WĄTKU
lukikme
 

23 sty 2008 19:56

Mój Ceed przy 3 pierwszych tankowaniach brał 7,1/7,2l na 100km (miasto/trasa - 50/50), jednak od piątku śmigam już na pełnym syntetyku, a spalanie wyraźnie spada. :wink:

AUTOR WĄTKU
wilam
 

23 sty 2008 20:15

<span>Woody</span> napisał(a):a na trasie spalil 8 litrow z klima i predkoscia srednia 130km.h

Z średnią prędkością, taką na wyświetlaczu :?:
Jak mi wychodzi średnia powyżej 80km/h to wydaje mi sie, że szybko jechałem w trasie, ale też spalanie nigdy nie przekracza 7l/100km :)

AUTOR WĄTKU
danhel
 

23 sty 2008 22:16

80% zakorkowany wrocław...20% trasa...ciężka noga ;)
wyszło 8,9 l/100
przejechałem około 1600 km
jazda od połowy grudnia..
pozdrawiam :)

AUTOR WĄTKU
bob
 

24 sty 2008 10:26

a u mnie pierwszy bak dopiero i komputer pokazuje średnie spalanie 6,2... w zasadzie to 50/50 miasto/trasa...
Lekko byłem tym zaniepokojony, ale czytając Wasze wypowiedzi mam nadzieję że z czasem zużycie zacznie spadać, zwłaszcza jak wymienię olej 8-)

AUTOR WĄTKU
zimekartur
 

25 sty 2008 14:31

Poczytując kolegów posty zaczynam się zastanawiać czy mi komputerek nie szwankuje. Ale... jak w podpisie, po pierwszym full baku srednie bylo ok 7,4. Pozniej poprawka na drugim ok 7,1 ... teraz, po tankowaniu ok 1/2 baku zatrzymal się na 6,6. Jazda głownie trasa do pracy ,wioska - miasto. W miescie pare kilomtrow raczej nie wplywajacych na całokształt. Nie szaleje ale tez nie truchtam ;) Z reguły predkosc od 90-120 czasem 130. Jak sie oczywiscie zdaze rozpedzic bo co rusz jakies swiatla. Po pierwszym klasycznym zlitrażowaniu faktycznie wyszlo mi ok 7-7,2/100. Ale teraz porownojac to do innych z forum to ... malo pali chlewcia ;-) Bezyna 1,6 122K DOHC. ... moze cos zle robie hehe... mysle tu o tym ze nigdy mi sie nie zatrymalo spalanie na poziomie 8-9 litrow niz na parenascie sekun. NIe ni mowie tu o chwilowym ;). Pozdrowienia dla wszystkich. Moze zechcecie to skomentowac. A oczywiscie większość z was posiada CRDi ...wiec nie ma co porownywac ale w stosunku do reszty...

AUTOR WĄTKU
Goldenos
 

25 sty 2008 16:00

Co do komentarza
Też 1,6 DOHC i ja codziennie robię 10 km do, oraz 10 km z ... pracy. tylko przez miasto. Na ostatnim baku samo miasto bez wypadów gdzieś dalej. Obecnie na wyświetlaczu świeci 7,7 l/100km. Ale muszę zaznaczyć, że ten bak starałem sie wyjeździć po emerycku :D
Średnio jednak mi wychodzi około 8 l
Najmniej na trasie miałem 6,5l

AUTOR WĄTKU
cor
 

25 sty 2008 16:37

Właśnie wróciłem przedwczoraj z małego wypadu feryjnego - Trasa drogą A1 - Ciechocinek - Łódź - Częstochowa - Katowice - Jastrzębie Zdrój (równe 400 km)
w dobrych warunkach atmosferycznych (jezdnia prawie wszędzie sucha, żadnych opadów na trasie) spalanie średnie na komputerze 6,8 l. (przed wyjazdem był kasowany). Jazda z prędkością do 130 km/h z przejazdem żółwim tempem przez Łódź i włączoną klimą całą drogę).

AUTOR WĄTKU
_soma_
 

03 lut 2008 22:58

Witam,

mam juz prawie 3000 tysiace i oto moje doswiadczenia ze spalaniem. na trasie gdansk - plock spala mi od 4,9 (dzisiaj) do 5,5. mysle ze bym zszedl do 4,7,gdyby nie koncowka i grzanie na obwodnicy i swiezo oddanym kawalkiem autostrady.

pozdr

SW - 1,6 CRDi - 115

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl