Koszty przeglądów

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Koszty przeglądów

21 gru 2012 21:31

c4rb0n napisał(a):....e wielu z Was przywozi swój własny olej. Jest aż tak znaczna różnica w cenie? ....

Witam
Ja przy przeglądzie po 1 roku płaciłem za olej z ASO (Lotos Quazar 5W30) płaciłem 180 zł. Raczej nie jest to tanio, ale tragedii też jeszcze nie ma. Miałem swoje filtry powietrza i kabinowy. Filtr oleju też z ASO - 31,44 zł, tak z ostrożności.

AUTOR WĄTKU
c4rb0n
 

Re: Koszty przeglądów

03 sty 2013 16:20

Witam,

Jestem już po przeglądzie u Wadowskich w Krakowie. 17kkm, ale rok mija. Oto kosztorys:

Robocizna:
Przegląd - 309,96
Dezynfekcja klimatyzacji - 38,75
Przegląd powłoki lakierniczej - 72,00

Materiały:
Filtr kabinowy - 122,09
Filtr oleju - 20,73
Płyn do dezynfekcji klimatyzacji - 51,21
Uszczelka korka oleju - 2,84

Razem: 617,58 + własny olej Shell Helix Ultra Extra 5W30 - 133zł

Samochód był do odbioru po ok 3 godzinach od momentu wejścia do salonu, umyty tak w środku, jak i na zewnątrz.

Nie mam wrażenia, że zostałem złupiony, wręcz przeciwnie, spodziewałem się o jakieś 100 zł wyższego rachunku.
Zgłosiłem 3 usterki: pęknięty kołnierz wokół dolotu powietrza, skrzypiące przednie zawieszenie podczas przejazdu przez progi, smród z klimatyzacji.
Kołnierz i gumowe mocowania drążka stabilizatora (taka była diagnoza po jeździe próbnej) mają być wymienione w sobotę, klimatyzacja została odgrzybiona.
Na temat obsługi serwisu pisałem już w dziale o rzeczonym serwisie, tutaj w skrócie dodam jeszcze, że jestem zadowolony, polecam i udam się tam pewnie jeszcze przy okazji następnego przeglądu. Mam nadzieję, że nie wcześniej ;).

AUTOR WĄTKU
MaRcOs
 

Re: Koszty przeglądów

03 sty 2013 20:27

oj jaki tam bogaty... 1 przeglad auta w serwisie, nie znalem jeszcze cen.. następny będzie bardziej oszczędny :)

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Koszty przeglądów

04 sty 2013 14:50

Witam,

Jestem już po przeglądzie u Wadowskich w Krakowie. 17kkm, ale rok mija. Oto kosztorys:

Robocizna:
Przegląd - 309,96
Dezynfekcja klimatyzacji - 38,75
Przegląd powłoki lakierniczej - 72,00

Materiały:
Filtr kabinowy - 122,09
Filtr oleju - 20,73
Płyn do dezynfekcji klimatyzacji - 51,21
Uszczelka korka oleju - 2,84

Razem: 617,58 + własny olej Shell Helix Ultra Extra 5W30 - 133zł

Samochód był do odbioru po ok 3 godzinach od momentu wejścia do salonu, umyty tak w środku, jak i na zewnątrz.

Nie mam wrażenia, że zostałem złupiony, wręcz przeciwnie, spodziewałem się o jakieś 100 zł wyższego rachunku.
Zgłosiłem 3 usterki: pęknięty kołnierz wokół dolotu powietrza, skrzypiące przednie zawieszenie podczas przejazdu przez progi, smród z klimatyzacji.
Kołnierz i gumowe mocowania drążka stabilizatora (taka była diagnoza po jeździe próbnej) mają być wymienione w sobotę, klimatyzacja została odgrzybiona.
Na temat obsługi serwisu pisałem już w dziale o rzeczonym serwisie, tutaj w skrócie dodam jeszcze, że jestem zadowolony, polecam i udam się tam pewnie jeszcze przy okazji następnego przeglądu. Mam nadzieję, że nie wcześniej .


Przeczytałem dokładnie ceny niektórych elementow Twojego przeglądu i tak się zastanawiam; czy możliwe jest, ze filtr kabinowy i filtr oleju do wersji benzynowej jest tańszy niż do diesla czy ja po prostu zapłacilem wiecej bo bylo "po znajomosci". Bo jakkolwiek rozumiem, że ceny częsci mogą się różnić w różnych wersjach silnikowych tak przy przeglądzie powłoki lakierniczej cena powinna byc jednakowa a ja zapłaciłem 23 zl wiecej. dziwna sprawa..i nie chodzi mi o to, żeby czepiać się szczegółów po parę złotych ale jakby nie było zapłaciłem prawie 2 razy wiecej za przegląd niż Ty a nie robili mi czyszczenia klimy bo ani tego ani płynu do jej czyszczenia nie widzę na fakturze (tyle, ze ja miałem po 2 latach). Widzę dopiero teraz że masz HB a ja SW wiec może stąd róznica w cenie przeglądu lakieru..

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Koszty przeglądów

04 sty 2013 18:07

Części zamienne jak filtr kabinowy itp znacznie taniej niż w serwisie można kupić w sklepie internetowym http://www.autokia.pl/ . Można w ten sposób oszczędzić nawet do 50 % czego sam doświadczyłem. Np drążek stabilizatora do przodu kupiłem z przesyłką za 66 zł (oryginał) a w serwisie to koszt około 130 zł.

AUTOR WĄTKU
c4rb0n
 

Re: Koszty przeglądów

04 sty 2013 18:12

W ogóle widzę, że posty pisane ok. roku, nawet kilku miesięcy wcześniej wskazywały na nieco wyższe kwoty, przynajmniej jeśli chodzi o części. Może obecnie mamy nieco lepszy czas i części są po prostu tańsze?

Widzę natomiast jeszcze, że obok każdego wpisu widnieje rabat 10.00, a pod koniec wpis: "Udzielono rabatu w kwocie brutto 68,61zł w tym usługi: 46,74 materiały 21,87". Za co - nie wiem, na klub się nie powoływałem.
A może późniejsze przeglądy są droższe? Widzę, że Twój był po 60kkm, za doradcą serwisowym wisiała tablica informująca, że do Cee'd'a istnieją przeglądy S, M i L, ja miałem S, późniejsze były chyba bardziej kosztowne (więcej roboczogodzin).

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Koszty przeglądów

04 sty 2013 20:15

I tak jestem zdania (nieważne czy to Wadowski czy inne ASO) , że to straszne zdzierstwo. To nie powinno tyle kosztować i myślę, że raczej w przypadku nowszych samochodów to pic na oko. Gwarancja okupiona sporymi kosztami wszystkich użytkowników przy okazji opłat za przeglądy. Wymieniają filtry, olej, czyszczą klimę i koniec bo nic więcej się dziać nie powinno. Zastanawiam się jakim cudem (robiłem przegląd z końcem listopada 2012) serwisant w Gaju nie zauważył, że mam przycięte od wewnątrz i to sporo (z jakiegoś powodu najprawdopodobniej źle ustawionej zbieżności) przednie opony? Zobaczyłem sam dopiero jak mi je zdjęli u wulkanizatora z felg po wymianie na zimówki. Po prostu nie było mnie przy przeglądzie i pewnie nikt nawet nie musiał sprawiać pozorów, ze coś robi. I jestem zdania, ze w 3 godziny to każdy laik by te parę filtrów z olejem wymienił, nie mówiąc o gościach posiadających w tym wprawę. To taka moja piątkowa refleksja nt serwisów po 2 tyskich:) Poza tym jeszcze raz powtarzam, ze sam wózek jest GIT:) no i nie mogę przeżałować tego oleju Lotosa za prawie 300 zyla? Nie miałem swojego i to moja wina ale niech ktoś powie, ze to nie jest zdzierstwo? Miłego łykendu:)

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Koszty przeglądów

04 sty 2013 20:26

Może to zależy od serwisu, ale u mnie np. nawet koła za każdym razem zdajmują i czyszczą zaciski, a na karcie po przeglądzie mam podaną grubość klocków hamulcowych. O smarowaniu ograniczników otwarcia drzwi podczas każdego przeglądu nie wspominając.
Może po prostu zmień ASO

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: Koszty przeglądów

04 sty 2013 20:33

Tak zrobię oczywiście i pojadę do Pateckiego jak sugerowali inni Koledzy. To był po prostu mój pierwszy przegląd z Kijanką bo kupiłem ją w lipcu 2012. A jeśli chodzi o klocki to też mi powiedzieli, ze tylne będą niedługo do wymiany; tym bardziej zastanawiam się jak mogli nie zauważyć tych opon skoro zaglądali w te "rejony". Szkoda mi o tyle, że poza tym defektem, opony są w naprawdę bardzo dobrym stanie jeśli chodzi o wysokość bieżnika.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Koszty przeglądów

04 sty 2013 20:47

c4rb0n napisał(a):W ogóle widzę, że posty pisane ok. roku, nawet kilku miesięcy wcześniej wskazywały na nieco wyższe kwoty, przynajmniej jeśli chodzi o części. Może obecnie mamy nieco lepszy czas i części są po prostu tańsze?

Widzę natomiast jeszcze, że obok każdego wpisu widnieje rabat 10.00, a pod koniec wpis: "Udzielono rabatu w kwocie brutto 68,61zł w tym usługi: 46,74 materiały 21,87". Za co - nie wiem, na klub się nie powoływałem.
A może późniejsze przeglądy są droższe? Widzę, że Twój był po 60kkm, za doradcą serwisowym wisiała tablica informująca, że do Cee'd'a istnieją przeglądy S, M i L, ja miałem S, późniejsze były chyba bardziej kosztowne (więcej roboczogodzin).

Ja przy zakupie samochodu dostałem kartę rabatową 5% na serwis i 3% przy ewentualnym zakupie następnego samochodu! :D

AUTOR WĄTKU
matemir
 

Re: Koszty przeglądów

07 sty 2013 17:05

Cześć Wam,
Wycena przeglądu w EuroKas Katowice:
Robocizna przeglądu mechanicznego – 2 x 178,35 (2 godziny robocze) = 356,70
Robocizna przeglądu powłoki lakierniczej – 0,5 x 178,35 = 89,17 zł – 50% (promocyjna cena) to finalnie 44,59 zł

Materiały:
filtr kabinowy – 151,00 zł
olej silnikowy – 5,3l x 49,20 zł 260,76
filtr powietrza – 69,30
filtr oleju – 51,40zł
płyn chłodniczy – 6,3l x24 zł=151,20 zł
płyn hamulcowy – 0,8 x 30,14 zł = 24,11 zł

Olej oczywiście zamierzam zakupić samemu, ale ten płyn chłodniczy mnie zaniepokoił. Zawsze dolewali niecały litr, a teraz dostałem informację, że "Jeśli chodzi o płyn to teraz jest zalecana wymiana całości a ostatnio był tylko uzupełniany ....".
Wiecie coś w tym temacie?
I jeszcze jedna informacja: "W przypadku, gdy zdecyduje się Pan zakupić u nas materiały do przeglądu to mogę zaproponować rabaty w wysokości 10 % na robociznę oraz 5 % na materiały."
... ale jeżeli weźmie się u nich ubezpieczenie, to dają kuponik "200 zł" na przegląd, a to brzmi już całkiem, całkiem.
Podsumowując, jak się podrzuci im swój olej plus kuponik, to idzie około 350zł zaoszczędzić. Można się jeszcze bawić w zakup filtrów, ale potem mogą krzywo patrzeć, także tutaj już sobie raczej odpuszczę.


Jeszcze wycena z Moto Katowice:
"Koszt robocizny 360 zł, olej Castrol 5W-30 462 zł, filtr oleju 40 zł, filtr kabinowy 90 zł, płyn hamulcowy 54 zł, płyn chłodniczy 100 zł. Możliwy rabat w wysokości 10% na robociznę."

Jeszcze info odnośnie wozu: Kia Cee'd SW 1,6 CRdi 2010, trzeci przegląd gwarancyjny.

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Koszty przeglądów

07 sty 2013 17:46

Zastanów się szybko i dzwoń do Etransa do Łazisk Górnych. W Eurokasie już im całkiem odwaliło. Ja to stwierdziłem, gdy poprosiłem o wycenę pierwszego przeglądu. Zaraz wybrałem Etrans. Kto Ci każe wymieniać cały płym chłodniczy??? Przeczytaj, co jest napisane w gwarancji, bo jest tak: na poczatku należy wykonać przegląd po 60000km lub po 48 m. Następnie co 40 000 lub co 24 m :ha każ więc im się ustosunkować do tego wpisu :!! Cenę oleju to mają z księżyca :lol: a filtra kabinowego to juz nie mówię. Ja jeżdże drugi rok na kabinowym za 30zł i oddycham...
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Koszty przeglądów

09 sty 2013 15:19

Dzisiaj robiłem przegląd w BDG Tarnów. Na fakturze mam:
1.Robocizna 287,51
2.Przegląd stanu nadwozia 89,70
3. Filtr pyłkowy 105,87
4. Filtr oleju 20,21
Filtr powietrza 66,43
6. Świece 63,96
7. Płyn hamulcowy 12

Razem 645,69
Olej własny Lotos Syntetic 5W40 87 zł/4L

Auto umyte wewnętrz i zewnatrz. Pozatym poszło do KIA zapytanie o akceptację naprawy malarskiej na podstawę relinga i klapę (odpryski przy listwie). Obsługa b.dobra. Serwis poleca.
A przegląd po 48 miesiącu (45 tys przebiegu)

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: Koszty przeglądów

11 sty 2013 20:48

No czytam i :szok ceny w EUROKAS w Katowicach. Dzisiaj byłem w ASO ŚRODULA Sosnowiec i koszt przeglądu III dla KIA CEE'D CRDI z ich materiałami, przeglądami jedyne 750 zł. I jeszcze można rozmawiać o rabacie 10 % na robociznę i 5 % na części. Z tego co wiem serwis dba o klienta :ok

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Koszty przeglądów

12 sty 2013 14:34

c4rb0n napisał(a):......Dezynfekcja klimatyzacji - 38,75.....Płyn do dezynfekcji klimatyzacji - 51,21........

Witam
U mnie robili to ozonem i zdarli ze mnie 180 PLN.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Koszty przeglądów

13 sty 2013 12:56

Ja klime dezynfekuję sam. Środek do dezynfekcji kosztuje w sklepie niewiele, roboty przy tym nie dużo..

AUTOR WĄTKU
Wojtek L.
 

Re: Koszty przeglądów

13 sty 2013 20:44

III przegląd - Solix
przegląd mechaniczny - 332,10 zł
przegląd lakieru - 83,03 zł
filtr oleju - 21,60 zł
uszczelka korka spustowego - 3,04 zł
filtr p/pyłkowy - 75,56 zł
chemia serwisowa - 4,93 zł
+ mój olej mobil1 5W50 - 90 zł (3L, resztkę miałem jeszcze).
Razem: 610,25 zł.

Udzielona zniżka 10% oraz wymienione na gwarancji sworzeń wahacza prawy przedni oraz prawy tylny łącznik stabilizatora.
Do tego jak przyjadą opaski (bak paliwa) to wymienią je gwarancyjnie.

AUTOR WĄTKU
matemir
 

Re: Koszty przeglądów

28 sty 2013 20:05

cześć,
po przeglądzie w EuroKasie w Kato - III przegląd:
przegląd robocizna - 156,94 - ale tylko dlatego, że dostałem kuponiki rabatowe przy zakupie ubezpieczenia na kwotę 200zł, czyli cena oficjalna: 356,94
przegląd nadwozia - 44,59 - tutaj obecnie mają 50% rabatu
materiał:
filtr kabinowy - 150,90
filtr oleju - 51,40
filtr powietrza - 69,31
płyn chłodzący lotos - 151,14 (ilość 6,3)
płyn hamulcowy - 24,11 (ilość 0,8)

dodatkowo jeszcze było:
żarówka, rejestracja - 6,00
żarówka H7 - 26,00
dezynfekcja klimatyzacji - 80,26

Czyli w sumie: 760,65 zł :) nieźle
plus własny olej Total Quartz 9000 5W40 5L - 84 zł

... ale żeby nie było tak pięknie, to jeszcze dostałem notkę "do wymiany klocki hamulcowe przednie i tylnie".
jak się dowiem szczegółów co, jak i za ile to dam znać.

pzdr. 4all

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Koszty przeglądów

29 sty 2013 09:37

matemir napisał(a):przegląd robocizna - 156,94 - ale tylko dlatego, że dostałem kuponiki rabatowe przy zakupie ubezpieczenia na kwotę 200zł, czyli cena oficjalna: 356,94
[...]
filtr kabinowy - 150,90
filtr oleju - 51,40
filtr powietrza - 69,31
płyn chłodzący lotos - 151,14 (ilość 6,3)

Widzę, że rabat ładnie odpracowali na cenach części :/
Klient zadowolony, bo otrzymał "rabat", oraz serwis, bo pewnie jeszcze na tym zarobił :pałka

AUTOR WĄTKU
matemir
 

Re: Koszty przeglądów

29 sty 2013 16:20

Piotr13 napisał(a):Widzę, że rabat ładnie odpracowali na cenach części
Klient zadowolony, bo otrzymał "rabat", oraz serwis, bo pewnie jeszcze na tym zarobił


Mała notka do wypowiedzi Piotra. Na częściach, fakt można było jeszcze ugrać. BTW - w trakcie tworzenia kosztorysu Panowie serwisanci nie wiedzieli jeszcze o rabacie, także to nie do końca tak, że potem sobie sztukowali stratę na częściach. Dla informacji ceny części z netu (pewno można jeszcze taniej znaleźć):
filtr kabinowy - 971332L000 - 65,01zł
filtr oleju - 263202A500 - 35 zł
filtr powietrza - 281132H000 - 40zł
czyli w sumie 150 zł minus koszty wysyłki można jeszcze uciąć.
BTW. 8 postów wyżej kosztorys który otrzymałem wcześniej, plus kosztorys z Moto. Także dalej bym się upierał, że jest nieźle, ale to już kwestia podejścia.
Pozdrawiam Piotra i całą resztę.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl