Koszty przeglądów

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 wrz 2008 11:48

<span>Shred34</span> napisał(a):przegląd lakieru 122zł

szczególnie za to
cena jest chyba jak narazie najwyższa z dotychczasowych raportów :/

<span>Shred34</span> napisał(a):Zgłaszałem trzeszczenie w desce rozdzielczej i muszę się umówić na rozebranie deski i sprawdzenie wszystkich mocowań

nie rozumiem tez dlaczego nie zrobili tego od razu?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

04 wrz 2008 12:06

Kojot napisał(a):wow .. 3 dni im zajął przegląd? :) robili te filtry i olej? :D Czy zgłaszałeś jakieś problemy i dlatego tyle wyszło? :D


Napisałem, że karteczkę dostali.
Malowanie klapy. (pod plastikiem nad rejestracja popękał lakier, znana sprawa) i jeszcze kilka pierdół. I tak 3 dni to mało myślę.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Shred34
 

04 wrz 2008 23:55

<span>e2rdo</span> napisał(a):nie rozumiem tez dlaczego nie zrobili tego od razu?


Bo to zajmuje podobno cały dzień. Mam zostawić auto rano i odebrać po południu. Będą rozbierać całą deskę rozdzielczą i sprawdzać wszystkie mocowania. Niestety będę miał czas na takie zabawy za minimum 2 tygodnie, ale jak tylko coś z tym zrobią to napiszę co i jak.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
neekee
 

25 wrz 2008 17:09

A czy ktos robil przegladzik w ASO na Odrowaza na Brodnie w Warszawie?
Pytam bo tu mam najblizej.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
radzioc
 

26 wrz 2008 05:54

Gdzie polecacie robic przeglady w Lodzi i jakie sa ceny ? Najblizej mam do Lancara bo mieszkam na chojnach ale jak warto to pojade chdzies dalej :)

AUTOR WĄTKU
marbial
 

26 wrz 2008 09:51

radzioc napisał(a):Gdzie polecacie robic przeglady w Lodzi i jakie sa ceny ? Najblizej mam do Lancara bo mieszkam na chojnach ale jak warto to pojade chdzies dalej :)


Podobne pytanie, ale w kwestii Trójmiasta?

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

26 wrz 2008 13:41

neekee napisał(a):A czy ktos robil przegladzik w ASO na Odrowaza na Brodnie w Warszawie?
Pytam bo tu mam najblizej.
Pozdrawiam


ASO KIA na Odrowąża??? W którym miejscu?
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
novee
 

26 wrz 2008 17:24

radzioc napisał(a):Gdzie polecacie robic przeglady w Lodzi i jakie sa ceny ? Najblizej mam do Lancara bo mieszkam na chojnach ale jak warto to pojade chdzies dalej :)


Jak na razie, mimo że jakiś rewelacyjny nie jest, Landcar chyba będzie ok. Na tle pozostałej nędzy jakoś się jeszcze broni.

AUTOR WĄTKU
neekee
 

28 wrz 2008 19:34

Paweł W. napisał(a):
neekee napisał(a):A czy ktos robil przegladzik w ASO na Odrowaza na Brodnie w Warszawie?
Pytam bo tu mam najblizej.
Pozdrawiam


ASO KIA na Odrowąża??? W którym miejscu?


Moj blad. Chodzilo mi o Wysockiego - przedluzenie Odrowaza:))

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

29 wrz 2008 10:06

radzioc napisał(a):Gdzie polecacie robic przeglady w Lodzi i jakie sa ceny ? Najblizej mam do Lancara bo mieszkam na chojnach ale jak warto to pojade chdzies dalej :)


Ja polecam Marvel - krótkie terminy, bardzo sprawnie działają. koszt 1 przegladu to ok 700 zł z wymiana filtru kabinowego.
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

AUTOR WĄTKU
petr
 

30 wrz 2008 12:50

neekee robiles przeglad na Wysockiego ? ja mam jeszcze czas do przegladu ale tez mam tam najblizej , u nich kupowalem swojego ceeda i jestem ciekaw jakosci uslug w ASO

AUTOR WĄTKU
novee
 

30 wrz 2008 13:05

<span>zbudas</span> napisał(a):Ja polecam Marvel - krótkie terminy, bardzo sprawnie działają. koszt 1 przegladu to ok 700 zł z wymiana filtru kabinowego.

noo, a jedź do nich z usterką :P BTW. filtr kabinowy, weglowy kosztuje 49zł w normalnym sklepie samochodowym albo na allegro.

AUTOR WĄTKU
neekee
 

01 paź 2008 18:25

No wiec wlasnie odebralem auto z salonu po pierwszym przegladzie. Od razu z reka na sercu szczerze polecam ASO na Wysockiego w Warszawie.
Bardzo mila i solidna obsluga. Mnie obslugiwal sam kierownik serwisu. Sam zwrocil uwage na kilka spraw ktorych ja nie wylapalem po krotkim wspolnym przejechaniu sie przed salonem.
To co widnieje na fakturce:
- przeglad podstawowy 297pln
- zerwanie naklejek 27pln
- filtr powietrza 61.94pln
- filtr oleju 20.90
- filtr a/c 93.67
- podkladka korka oleju 1.72
- plyn chlodzacy 21.62
- plyn do spryskiwaczy 19.29
Laczny koszt przegladu 574.89

Oczywiscie mialem wlasny olej.

Dodatkowo zglosilem:
- slaby reczny - wyregulowano
- czasem wlaczajaca sie kontrolka poduszki przy zmienie ustawienia kolumny kierownicy - zrobiono, jeden pin w zlaczu niestykal
- zle spasowana zaslepka poduszki bocznej w slupku po prawej stronie - wymieniono, podobno byla zalozona z innego miejsca
- plamy na lakierze na masce - usunieto (nawet w prezencie dostalem tubke pasty do usuwania przebarwien na lakierze)
- przetarty na zalamaniu skorzany worek na drazku zmiany biegow - zamowiony, bedzie w nastepnym tygodniu i zostanie wymieniony
- poproslilismy o odklejenie naklejek z tylniej szyby i klapy - zostaly odklejone (27 pln). Niektorzy powiedza ze to duzo ale jesli oni to odklejaja i uszkadza paski odladzajace na szybie to szyba zostanie wymieniona na gwarancji
- klimatyzacja slabo chlodzila - zapchany filtr, zostal wymieniony

Auto zostawilem na ok 4 godzinki
Dodam ze ceny dotycza benzynki:))
Dostalismy na czesci rabat 5% i na robocizne 10%

Poniewaz byl to moj pierwszy przeglad to nie mam odniesienia do innych ASO jednak ogolnie jestem bardzo zadowolony z obslugi i z wykonania uslugi.
POLECAM!!:)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

03 paź 2008 20:00

<span>neekee</span> napisał(a):plyn do spryskiwaczy 19.29

cenią sobie...
<span>neekee</span> napisał(a):poproslilismy o odklejenie naklejek z tylniej szyby i klapy - zostaly odklejone (27 pln). Niektorzy powiedza ze to duzo ale jesli oni to odklejaja i uszkadza paski odladzajace na szybie to szyba zostanie wymieniona na gwarancji

ja to poprosiłem o usuniecie tych naklejek przy odbiorze samochodu
wiec miałem za free ;)


czy miną już rok użytkowania samochodu, czy jeszcze nie?
bo ciekawi mnie czy zapomniałeś o przeglądzie lakierniczym oraz ile u nich on kosztuje ;)

AUTOR WĄTKU
neekee
 

06 paź 2008 08:10

Rok nie minal.Samochodzik jest z marca.
Ktos juz pisal o przegladzie lakieru - chyba 100pln ale nie jestem pewien.

AUTOR WĄTKU
danhel
 

08 paź 2008 17:56

witam!
jak to jest z przeglądem lakieru?
czy jest on obowiązkowyna 1 przeglądzie
(15 tys)....czy wpływa na przedłużenie gwarancji na lakier jak jest zrobiony...a jeżeli nie jest zrobiony to co?
co jeżeli się ma drobne wgniecenie i rysy spowodowane użytkowaniem...
czy wtedy przy zwykłym przeglądzie traci się gwarancję na lakier?? czy można sobie odpuścić i naprawić dopiero przed przeglądem lakieru....

pozdrawiam

i przepraszam za lekki laicyzm w tym temacie;)

AUTOR WĄTKU
Kojot
 

08 paź 2008 18:12

przegląd lakieru lepiej robić co roku, a nie co 15kkm :) taniej wyjdzie :) jeśli nie zrobisz to stracisz gwarancję na lakier/perforacje (chyba:P). Małe wgniecenia, rysy etc. nei mają znaczenia na gwarancję, chyba że poważnie naruszyły lakier i podkład/zabezpieczenie antykorozyjne :D

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

10 paź 2008 10:13

<span>Kojot</span> napisał(a):przegląd lakieru lepiej robić co roku

A dokładniej przed upływem roku :)

AUTOR WĄTKU
tYrYs
 

14 paź 2008 14:28

"- zerwanie naklejek 27pln "

ha ha

szkoda, ze nie wiedzialam, bo moglam przy kupnie zaproponowac doplate 27 zl w zamian za nieprzyklejanie...

AUTOR WĄTKU
mjwj
 

20 paź 2008 12:07

Witam. Właśnie wróciłem z salonu Moto Gabra w Bielsku. Przegląd CRDI 1.6 kosztował mnie następujaco.
Przyjęcie pojazdu 49,20
Obsługa techniczna 264,00
---------------------------------------------
313,20 netto

Oraz

filtr oleju 34,78
filtr pow. 49,18
filtr pyłkowy 64,00
Castrol 5w30 SLX LL 279,99
-----------------------------------------------
Razem brutto 808,87

Teraz prosze szanownych kolegów o ongo czy to drogo, czy tanio czy w normie, druga sprawa, że chcieli 920, powiedziałem, że nie zapłacę, bo przez telefon mówili, że 700 zł, wiec z łaską powiedzieli, że po kosztach 808, pozdr... mjwj

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl