Nie do końca skazani na ASO?

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

11 lis 2007 09:41

Ile za ten olej????!!!!!

W LEE Motors Lotos coś ok 44 zł za litr, jeśli dobrze pamiętam.
Ja lałem Castrola Edge sport 0w40 za 49 zł za litr. ( swój , nie serwisowy.)

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

25 cze 2008 19:11

witam was bardzo serdecznie.

sam nie posiadam Kia Cee'd. Ale mam okazje pracowac w ASO Kia. Wczesniej pracowalem w dwoch ASO innej marki.

Odnosnie gwarancji.
Warunkiem zachowania jej jest przestrzeganie sie co do zalecen producenta odnosnie eksploatacji i serwisowania. Nie musi to byc ASO. To przepisy unijne. Warsztat wykonujacy naprawe czy tez przeglad musi byc w stanie udowodnic, ze przeprowadza to zgodnie z technologia producenta. Warsztaty specjalizujace sie w danych markach czesto maja dostep do najnowszych materialow szkoleniowych. Wazne by ASO tez inwestowaly w szkolenia i doskonalenie swoich pracownikow, by zatrudnialy zawodowcow.

Jezeli chodzi o czesci, to tez nie musza byc oryginalne czesci. Moga byc zamienniki o ile oczywiscie spelniaja odpowiednie wymogi producenta. Nieraz wazne jest aby mialy homologacje, np: reflektory.

Brutalna prawda o ASO (potwierdzaja to znajomi takze z innych marek)
Czesci oryginalne zawsze sa montowane w najwiekszych serwisach, molochach, gdzie nikt nie ma czasu ani ochoty bawic sie w szukanie zamiennikow. W malych ASO sa stosowane. Bywa, ze kasuje sie klienta za czesc oryginalna, a zamontowalo sie tanszy zamiennik. Nie chodzi o szkodzenie pojazdowi, ale jest to zwykle naciaganie klientow. Pamietajcie, ze ci sami producenci zamiennikow, dostarczaja identyczne czesci do fabryk. W koncu to jedna wielka kooperacja.

Odnosnie czesci do Cee'd.
Samochod w sprzedazy poltora roku i produkcja na Slowacji. Mimo, ze u naszych poludniowych sasiadow, czesci brakuje w sprzedazy detalicznej. Powodem jest to, ze dostawcy nie wyrabiaja sie z dostawami dla prodkji aut. A co dopiero do serwisow. Problemy z dostepnoscia czesci dotycza innych marek.

Zapewniam was na pocieszenie, ze serwisowanie Cee'dĂłw w ASO KIA nie jest takie drogie w porownaniu do innych marek, majacych samochody tej samej klasy. Jednak Cee'da nie kupuje sie by szpanowac, ale by nie przeplacac. Z zalozenia.

Pozdrawiam i zycze milej eksploatacji CeedĂłw oraz kompetentnej oblugi w serwisach

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 cze 2008 20:39

wow...
fajnie wiedzieć że ktoś się przyznał do tego że pracuje w serwisie Kia ;)
mam nadzieje tylko że często będziesz nas odwiedzał i doradzisz jak pozytywnie załatwiać sprawy w ASO

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6543
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

25 cze 2008 20:42

Jak rozumiem juz nie jestes pracownikiem ASO Kia :?: Ale dzięki za info - no i nie opuszczaj nas :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 cze 2008 20:44

pioter napisał(a):Jak rozumiem juz nie jestes pracownikiem ASO Kia :?: Ale dzięki za info - no i nie opuszczaj nas :wink:
kolega pisz że:
"Ale mam okazje pracowac w ASO Kia"
wiec wnioskuje że tam pracuje, bądź przymierza się do tego...

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

25 cze 2008 21:22

pracuje (w czasie terazniejszym) :D Choc w KIA dopiero zaczynam, hehe.

Bede starac sie sluzyc porada i pomoc, w miare mozliwosci oczywiscie

Pamietajcie:

Amator powie: "ten typ tak ma"
Doświadczony: "cecha, nie wada"
Profesjonalista natomiast znajdzie rozwiazanie....

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 cze 2008 21:31

piszesz że można korzystać z innych serwisów niż ASO KIA aby utrzymać gwarancję
więc moje pytanie:
jeśli jakiś serwis zrobi mi przegląd bądź naprawę pojazdu, jak mogę egzekwować od nich poświadczenia, że działali zgodnie z technologią producenta, aby utrzymać gwarancję w ASO Kia?

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

25 cze 2008 22:00

Z samym poswiadczeniem moze byc problem. Nie kazdy chce brac na siebie odpowiedzialnosc. Ale z tego co sie orientuje, to przede wszystkim powinno byc na papierze informacja dotyczaca zakresu przegladu. Zakres taki jak przewiduje producent. Olej musi byc o takiej lepkosci jak przewiduje instrukcja. Jak jest 5W 40 to ma byc 5W 40. Kwestia producenta raczej dowolna (sprawdze dla upewnienia sie). Jezeli trafiacie do jakiegokolwiek serwisu bierzcie wiec faktury, dokladnym wyszczegolnieniem zakresu prac mechanika. To tez dowod w razie jakich kolwiek roszczen.

Problemem bywa diagnostyka komputerowa. Nie kazdy serwis ma odpowiedni sprzet ze stosownym oprogramowaniem. Ale nie przesadzajmy. Ten owy komputer to tak naprawde zwykly maly skaner czy tez laptop.... Przewaga ASO polega na tym, ze moze nabiezaco uaktualniac oprogramowanie, ktore wgrywa przykladowo do kalkulatora wtrysku. Poza ASO moze sie okazac, ze owszem sprawdzimy defekty, ale ich nie wykasujemy. Szczerze przyznam, ze nie wiem czy komputerem od hyundai'a zrobimy diagnostyke w KIA. Obiecuje sie dowiedziec. :) Komputerm od Fiata sprawdzimy Alfe Romeo czy Lancie, a kompem od Citroena bywa maly problem przy Peugeocie.

Wracajac do czesci, to niektore serwisy ida na reke klientom, ktorzy przywoza swoje czesci typu filtry czy oleje. Oczywiscie kupione taniej niz w ASO.

Co do napraw to juz bywa troche bardziej skomplikowane. Ale to juz dzisiaj nie bede sie rozpisywal

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

26 cze 2008 10:17

WOW wierm ze skode mozna serwisować w innych warsztatach nż słunne ASO ale z tego co wiem oni maja podpisane jakieś umowy ze skodą i dzieki temu nie traci sie gwarancji a jest naprawde sporo taniej :) Ale o KIA nie słyszałem moze jest takze taka lista warsztatów które honoruje KIA ????

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl