jak jest z tym spalaniem - pomocy

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

20 kwi 2008 12:47

novee napisał(a):popmart - to poÂśrednio wynika, Âże Cee'd ma moduÂł, ktĂłry karze za przekraczanie prĂŞdkoÂści? Do przepisowych 110-130 jest ok., a potem moÂże ÂżreĂŚ ile chce? To muszĂŞ niemieckiego diesla kupiĂŚ, tam nie ma ograniczeĂą na autostradach i w silnikach :D I przy 170 km/h silniki VAG czy BMW palÂą w okolicach 7 litrĂłw...


Co to za moduÂł i co daje poza wiĂŞkszym spalaniem?
Czy wystĂŞpuje we wszystkich silnikach KIA?

AUTOR WĄTKU
Boski
 

20 kwi 2008 13:08

słuchając utyskiwań posiadaczy 2.0crdi bardzosię ciesze ze jak kupowałem swojego ceedka nie było jeszcze 2.0 w ofercie bo chciałem takiego własnie. 1.6 crdi jest cichutki bardzo dynamiczny zawstydza wiele mocniejszych aut i pali mi przy dynamicznej mieszanej jeżdzie ze wskazaniem na trase 5-5.3. silnik 1.6 uważam za najmocniejsza stronę tego samochodu kocham ten silnik:)

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 14:11

mark napisał(a):
novee napisał(a):popmart - to poÂśrednio wynika, Âże Cee'd ma moduÂł, ktĂłry karze za przekraczanie prĂŞdkoÂści? Do przepisowych 110-130 jest ok., a potem moÂże ÂżreĂŚ ile chce? To muszĂŞ niemieckiego diesla kupiĂŚ, tam nie ma ograniczeĂą na autostradach i w silnikach :D I przy 170 km/h silniki VAG czy BMW palÂą w okolicach 7 litrĂłw...


Co to za moduÂł i co daje poza wiĂŞkszym spalaniem?
Czy wystĂŞpuje we wszystkich silnikach KIA?


To ja sobie trochê ¿arty stroi³em, bo wychodzi ¿e Cee'd ma kompa zestrojonego, ¿eby paliÌ w miarê ma³o tylko przy szybkoœciach pomiarowych, a powy¿ej nikt siê nie przyk³ada³ do optymalizacji spalania. A wiêkszoœÌ innych producentów zak³ada, ¿e kierowcy "niezywkle chamsko ³ami¹ prawo" i je¿d¿¹ na autostradach z du¿ymi szybkoœciami i wtedy ich silniki te¿ powinny ma³o paliÌ.

Swoj¹ drog¹ poczyta³em i w Sportage'ach problem jest znany, ale t³umaczono to tym, ¿e diesle s¹ zestrojone do jazdy terenowej pod innym obci¹¿eniem i dlatego du¿o w jeŸdzie szosowej i autostradowej pal¹.... To mo¿e ja mam silnik ze Sportage? :D

AUTOR WĄTKU
zibi.s
 

20 kwi 2008 15:16

<span>novee</span> napisał(a):Jazda autostradą ma swoje prawa i tak jest wszędzie i albo się przystosujesz albo nie, ale tego nie zmienisz. Nie osądzaj mnie i tysięcy kierowców na autostradach o chamstwo i nieuczciwość (zaznaczam, nie piszę o Polsce, bo u nas jest wolnoamerykanka a nie jazda autostradowa).
Przy 160km/h obowiązują pewne zwyczaje i kultura i tego też trzeba się nauczyć.

w 100 % sie zgadzam -albo snujesz sie za tirami albo sie dostosujesz inaczej udręka. robie 1000 km tyg. (kier.HH) i łamie przepisy bo inaczej sie nie da

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

20 kwi 2008 16:38

<span>novee</span> napisał(a):Zakładam że nie fantazjujesz, nie jest to myślenie życzeniowe i masz dobre pomiary. Serio, nie wiem jak Ci się to udaje


klikinij na ikone spalania w moim podpisie, to zobaczysz jak to wyglada na jakis 12000 km.

Jezeli wale 180 kmh po niemczech to spalanie chwilowe tez mam 10-12 litrow natomiast z calej trasy wychodzi okolo 7. Srednia prędkośc przejazdowa z komputera 100-110 kmh, wiec wynik niezly.

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 kwi 2008 17:32

Trasa po Niemczech to inny Âświat :) Âśrednia 110 to luz na dystansie np 800km i jedziesz sobie spokojnie 140-150 autostradkÂą.

U mnie Âśrednie spalanie z ostatniej trasy:

ÂŁĂłdÂź-Praga-ÂŁĂłdÂź - niecaÂłe 1200km, 14 godzin czystej jazdy - Âśrednia 85 km/h wyszÂło 7,3-7,4 litra...

Trasa ÂŁĂłdÂź-CzĂŞstochowa-Olesno-Opole-Nysa-KÂłodzko-Nachod-Hradec Kralove i Praga.
Na caÂłym dystansie od ÂŁodzi do CzĂŞstochowy 2 pasmĂłwka (do 120km/h jak siĂŞ da, bo tÂłoczno i tiry i ÂświatÂła) i od Hradec do Pragi luks nowa autostrada (ok. 90 km w jednÂą stronĂŞ). Prawda taka, Âże autostradÂą wszyscy podganiajÂą, bo miĂŞdzy CzestochowÂą a granicÂą i do Hradec jedziesz sznurkiem, miejscami lepsze kawaÂłki trasy i da siĂŞ tira wyprzedziĂŚ. Nie ma siÂły Âżeby w PL osiÂągaĂŚ Âśrednie 100 i powyÂżej ani jadÂąc normalnie ani jak kamikaze, chyba ze z ÂŁodzi do Poznania.

qbear wÂłaÂśnie na autostradzie, jak przy 180 km/h 10-12 litrĂłw to normalka, to ja dziĂŞkujĂŞ... Tyle palÂą benzyny, a dobre diesle powinny mniej... O tym caÂły wÂątek, Âże 2.0 CRDi Âżre duÂżo w trasie na tle innych diesli, poza jazdÂą 'turlanÂą' miĂŞdzy tirami.

BenzynÂą 1.8 140KM tÂą samÂą trasĂŞ robiÂłem kilka razy ze ÂśredniÂą 6,6-7,1 litra :roll:

AUTOR WĄTKU
swender
 

20 kwi 2008 18:08

MI pali pomiędzy 5,5 a 6 ale jeżdzę dość spokojnie. Na autostradzie jadąc ok 140-150 wychodzi ok 7. Rzeczywiście, trochę za dużo. Octavka 1,9 przy takich prędkościach pali ok 1 litr mniej, tak więc jak bedą jakieś pomysły na obniżenie tego - ja się piszę.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl