pełne odliczenie VAT od cee'da

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

03 sie 2011 15:19

Cześć
Odświeżę trochę temat.
Mam cee'da z kratką za siedzeniem pasażera. kupiłem go w pażdzierniku 2010.
Przeglądalem dziś ofertę na Kia.pl wraz z cennikiem na Ceed'y i znalazłem myslę interesującą wiadomość dla właścicieli mały i dużych firm.
Ceed jest sprzedawany jako 2 osobowy - czyli kratka za siedzeniami kierowcy. Moje pytanko brzmi. Czy mają teraz ceeda z kratką za siedzeniem pasazera moge go przerobić tak by była krata za kierowcą i odliczać sobie vacik z paliwa?
co o tym sądzicie?
przerabial moze juz ktos ten temacik?
pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6876
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

03 sie 2011 18:11

Sebo83 napisał(a):Czy mają teraz ceeda z kratką za siedzeniem pasazera moge go przerobić tak by była krata za kierowcą

Skoro jest za siedzeniem pasażera to i za kierowcy chyba też i vice versa? :D

Wiem wiem, chodzi Ci o kratkę za tylną kanapą, czy można przerobić na kratkę ZA PIERWSZYM RZĘDEM FOTELI. Przerobić możesz ale vatu nie odliczysz, auto musi wyjechać fabrycznie z taką a taką homologacją i kropka, przerabiałem temat ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

06 sie 2011 09:17

może zrobić homologacje pełną pytanie ile to kosztuje 10 tys? 15 tys?

przynajmniej dawno temu tak było można zrobić niejako fabryczną homologację -ale kosztowao to dużo pieniędzy i musiało dotyczyć konkretnego typu nadwozi silnika itd

ze wględu na cenę homologacji fabrycznej był okres jak szukałem auta z kratką i np astra 3 z kratką była dostępna TYLKO jako kombi 1.3 diesel
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

09 sie 2011 10:39

sensor napisał(a):może zrobić homologacje pełną pytanie ile to kosztuje 10 tys? 15 tys?

przynajmniej dawno temu tak było można zrobić niejako fabryczną homologację -ale kosztowao to dużo pieniędzy i musiało dotyczyć konkretnego typu nadwozi silnika itd

ze wględu na cenę homologacji fabrycznej był okres jak szukałem auta z kratką i np astra 3 z kratką była dostępna TYLKO jako kombi 1.3 diesel

Nic nie dadzą żadne homologacje. Odliczanie VAT od paliw jest wyłączone dla samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, z wyjątkiem m.in. pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy lub van. Kia Ceed więc nijak się ma do takich pojazdów. (inne przypadki wymienione w ustawie pomijam, bo to już kompletnie inna bajka)
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6876
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

09 sie 2011 13:14

zgadza się kolego, ale jak będziesz miał ceeda z jednym rzędem siedzeń, kratką i FABRYCZNĄ homologacją (a takie dopiero teraz wprowadzili do oferty) to szafa gra.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

09 sie 2011 13:45

Tylko z doświadczenia wiem, że kratka według fiskusa nie będzie "ścianą lub trwałą przegrodą". Ale nic, zobaczymy jak się sprawy rozwiną. Na razie VAT od paliwa zablokowany tylko na okres przejściowy do końca 2012 r.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6876
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

09 sie 2011 13:58

a w grudniu 2012 okres się wydłuży ;)

A w seicento/panda/fiesta/corsa van co masz jak nie kratkę za pierwszym rzędem foteli? O czymś takim mówię.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

10 sie 2011 09:31

Ja to wszystko wiem, ale wyobraź sobie, że mieli opory żebyśmy w firmie odliczali VAT od samochodu ciężarowego z osobną kabiną, ale ona miała 2 rzędy siedzeń. W takim przypadku musieliśmy wykazywać, że auto ma część bagażową większą niż 50% długości. To była typowa ciężarówka, a oni zaczęli mi prawie wmawiać, że to w myśl przepisów podatkowych osobowy. Trzeba się było przepychać z urzędnikiem.

Ryba4 napisał(a):a w grudniu 2012 okres się wydłuży

Chyba nie ma na to szans, bo Wincent wynegocjował ten wyjątek z Unią, w połączeniu z innymi warunkami. Ostatnio na szkoleniu twierdzono, że na przedłużenie tego Unia w żadnym wypadku nie da zgody.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6876
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

10 sie 2011 11:41

a nasz super rząd da zgode haha ;] Złodzieje i tyle
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

23 sie 2011 17:20

Panowie to jak z tymi vanami jest? Kumpel ma jedno osobową działalność, jeździ peugeotem 207. Teraz aby odliczać vacik od paliwa kupił Fiata Pande 2 osobowego z homologacja na ciężarowe i z WBITYM W DOWÓD REJESTRACYJNY info o VAT-1.
Od 3 miesięcy księgowa odlicza mu vacik od każdej fakturki wystawionej na nr rejestracyjny Pandy....

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6544
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: pełne odliczenie VAT od cee'da

23 sie 2011 20:25

Dokładnie, wystrczy spełnić warunki (jeden rząd siedzeń dla aut do 3,5 tony, trwała przegroda części ciężarowej) i zrobić VAT-1, by można było odliczać VAT i od zakupu, i od paliwa
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl