[C1] Fotel kierwocy trudny do ustawienia w Kia ProCeed

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Montrix
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lut 2018 20:26
Lokalizacja: Bielawa
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb/LPG 124KM
2009, 3

[C1] Fotel kierwocy trudny do ustawienia w Kia ProCeed

17 lut 2018 20:51

Witam

Moja Kia to ProCeed 1.6, 2009 rok, wersja 3.

Poruszam się ProCeed od kwietnia 2017 i wszystko byłoby super gdyby nie przedni fotel kierowcy.

Przednie fotele wydaja się być zupełnie nieproporcjonalne do reszty przedniej części kabiny. Sa po prostu za duże, wręcz ogromne.

Jest mi bardzo trudno ustawić pozycję fotela/siedzenia względem pozycji kierownicy i dostępu do urzadzeń (radio, ogrzewanie etc). Jak ustawię pozycję według kierownicy to nie można ręka swobodnie sięgnać radia etc.

Mam 184cm wzrostu więc nie jestem ponadwymiarowy czy za mały :) . W innych autach nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem ergonomicznej i bezpiecznej pozycji.
W Kia ProCeed to jest to bardzo trudne i wkurzajace.

Tył/oparcie fotela jest bardzo wysokie i moja głowa nie sięga do zagłówka. To jest moim zdaniem niebezpieczne.
Również plecy nie opieraja sie w całości o oparcie.
Jak przybliżę fotel to nogi nie maja miejsca. Jak podwyższę fotel to prawie dotykam glowa dachu i nie widzę przez przednia szybę.
Jak zupełnie obniże fotel to nogi sa zbyt zgięte i kolana bola.

Pośrednim rozwiazeniem był zakup miękkiego sportowego pokrowca z cienka warstwa pianki w środku. Zmniejszyło to ten fotel dla wielkoludów.
Ale to na dłuzsza metę się nie sprawdza, szczegolnie jak muszę gdzieś daleko jechać.

Czy ktoś z Was też ma podobne doświadczenia z fotelem w Kia Pro Ceed?

Również zastanawiam się czy nie można wymienić tych przednich foteli.

Czy fotele z Kia Ceed lub Pro Ceed z wersji CL2 (2013+) będa pasować? Mam dostęp do prawie nowych z Kia Ceed z 2015 roku. (niestey nie na miejscu więc nie bardzo mogę się przyjrzeć czy pomierzyć, sprawdzić wtyczki na poduszki etc).

Np. już zmieniłem kola z 17 na 16 z Kia Ceed z 2015 roku. Koła pasuja bez problemu. Na oryginalncyh 17 jazda była zbyt twarda i każda dziurę było czuć.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Fotel kierwocy trudny do ustawienia w Kia ProCeed

20 lut 2018 09:51

184 cm i głowa nie sięga do zagłówka??
Może Ty już masz zmienione te fotele?
A co do pozycji - kierownicę próbowałeś ustawić? Wpadłeś na to że ma dwupłaszczyznową regulację (w przeciwieństwie do wielu droższych aut)?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl