Awaria hamulca ręcznego, tarczobębna.

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Faraam
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 26 sty 2017 20:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2007, Optimum+

Awaria hamulca ręcznego, tarczobębna.

25 maja 2017 08:48

Witam,
Ostatnio ręczny zaczął mi inaczej działać - tzn. Musiałem go coraz mocniej zaciągać, aż pewnego dnia na trasie coś zaczęło mi stukać w tylnym lewym kole. Ściągnąłem koło, wywaliłem osłonę tarczy, która była cała przerdzewiała - myślałem, że o nią co trze, ale nie... ściągnąłem tarcze i stamtąd wyleciało mi kilka połamanych elementów. Mam na myśli takie paski szerokie na 2 cm zrobione w kształcie tarczy. Z tego co mi się wydaje to są one wewnątrz tarczy i gdy zaciągany jest ręczny hamulec to tarczobęben o te elementy rozpiera tarcze i ją trzyma.
Pytanie moje czy jest możliwość gdzieś kupić ten element, czy tylko to jest element tarczy czy bębna? Czy pozostaje mi wymiana całego tarczobębna?

Norberto1
Brygadzista
 
Posty: 90
Dołączył(a): 10 lut 2017 11:05
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum+

Re: Awaria hamulca ręcznego, tarczobębna.

25 maja 2017 09:23

Pewnie rozleciały się okładziny szczęk hamulcowych
126p 650, forman 1.3, felicia 1.6, cee'd crdi 1.6 sw

tom937
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2016 07:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2007, OPT+

Re: Awaria hamulca ręcznego, tarczobębna.

30 maja 2017 19:16

mozna to kupic. nie pamietam ale placilem za rozpychacz cos ok 30 zl. musialbym fakture wykopac.
U mnie sie zblokowal reczny. Rozebralem, odblokowalem i tak jezdze juz 3 miesiac. Czesci leza 4 kpl,tarcze, klocki, zaciski,sprezynki,rozpychacze. Planuje jeszcze wypiaskowac zaciski i odswierzyc je. Za wszystko zaplacilem cos okolo 900 zl w tym tez byly 3 filtry.
KIA CEED 2.0 CRDI 2007 HATCHBACK-optimum +

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl