No i stało się........ przywaliłem

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 18:52

Kia asistance korzystałem po 30 dniach od zakupu i 4500km na liczniku jechali do mnie ze 4 godziny stałem na głównej trasie Szczecin _Poznań w odległości po 25km od 2 miejscowości kilkudziesięcio tys
dwoniłem kilkadziesiąt razy


ta firma naprawde nie radzi sobie z NICZYM
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 18:55

co Ci się stało z samochodem, że musiałeś asistance wezwać?

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

16 sty 2008 18:55

koledzy powiem wam tak poki samochod jest w miare nowy tzn ceed jako model to czesci na rynku zbyt duzo miec nie beda, poza tym gwarancja 5 lat daje wam pewnosc ze nie bedziecie musieli kupowac zadnej czesci samemu i starac sie naprawic bo serwis zrobi to za was.

Wniosek. Dopiero za 5 lat bedzie dowolny dostep do czesci cee'da bo po tym czasie uzytkownicy sami sobie beda naprawiac wszystko. Do tego czasu ASO ma monopol i w sumie dobrze bo wiece ze dostaniecie nowa czesc ( bo niby z czego regenerowac) i wam ja zamontuja na gwarancjii

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 19:03

U mnie wcześniej skończy się gwarancja, na pewno szybciej niż 7 lat przejadę 150k km.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 19:10

odłączyła się wtyczka od czujnika temp

zapaliła się kontrolka awaryjna silnika -patrze dalej a temp wody na 0 lato było goraco-klima wentylator w aucie na maxa -pogrzebałem pod maską bo wymyśliłem że wtyczka ale nie trafiłem na odpowiednią
potemokazało sie że ta odpowiednia była jakby to napisać od 2 strony silnika - od przegrody z kabiną

nie widziałem temp silnika +kontrolka nie ryzykowałem przegrzania czy uszczelki pod głowica wezwałem asistance i się zaczeło
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 19:25

racja lepiej nie ryzykować - nie ma to jak fabrycznie skręcony silnik.

AUTOR WĄTKU
less
 

16 sty 2008 22:20

może nie jest jeszcze za późno, albyś zamówił sobie lampki od Pro_ceeda. Wg mnie są znacznie łądniejsze szczególnie gdy masz ciemny kolor lakieru

Powinny pasować a dla ubezpieczyciela to bez różnicy

AUTOR WĄTKU
rav
 

16 sty 2008 22:48

<span>less</span> napisał(a):może nie jest jeszcze za późno, albyś zamówił sobie lampki od Pro_ceeda. Wg mnie są znacznie łądniejsze szczególnie gdy masz ciemny kolor lakieru

Noooo, też bym tak zrobił :wink:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6534
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 sty 2008 08:52

Ja też przyłaczam się do kolegów którzy cieszą sie Hazael że nic nikomu się nie stało. Auto - trudno, naprawi się, przeczekasz.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

17 sty 2008 09:30

pioter napisał(a): Auto - trudno, naprawi się, przeczekasz.


Tak, podobno trzeba ćwiczyć cierpliwość zawsze się przyda - więc ćwiczę ;)

A co do lampek od pro_ceeda to zapytam, to dobry pomysł, ciekawe czy pasują.
Ostatnio edytowano 18 sty 2008 22:44 przez Hazael, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
TomM
 

17 sty 2008 18:28

sensor napisał(a):Kia asistance korzystaÂłem po 30 dniach od zakupu i 4500km na liczniku jechali do mnie ze 4 godziny staÂłem na g³ównej trasie Szczecin _PoznaĂą w odlegÂłoÂści po 25km od 2 miejscowoÂści kilkudziesiĂŞcio tys
dwoniÂłem kilkadziesiÂąt razy


ta firma naprawde nie radzi sobie z NICZYM


Ja korzysta³em z KIA Assistance, a raczej moja ¿ona, bo mnie wtedy nie by³o w pobli¿u. By³o tak: tydzieù po kupnie ceed'a nie mog³a wy³¹czyÌ alarmu, wezwa³a KIA Assistance, laweta zjawi³a siê po 30 minutach. ZawieŸli auto i ¿onê do najbli¿szego ASO (40 km). Dosta³a samochód zastêpczy, którym wróci³a do domu. ¯ona stwierdzi³a, ¿e nie ma czasu jeŸdziÌ po odbiór naprawionego auta, wiêc na drugi dzieù pan przyjecha³ naszym ceedem pod dom i odebra³ samochód zastêpczy.
W dodatku NIE BYÂŁO ÂŻADNEJ AWARII, tylko wina obsÂługi (gdybym byÂł na miejscu nie byÂłoby sprawy). Wszystko byÂło zaÂłatwione szybko, sprawnie i nie kosztowaÂło nas ani grosza, tylko poprosili Âżeby dolaĂŚ paliwa do auta zast. tyle ile byÂło wyjeÂżdÂżone przez ten dzieĂą - ale to zrozumiaÂłe.

Sensor ¿yczê Ci ¿ebyœ ju¿ nigdy nie mia³ problemów z autkiem i firm¹ KIA, bo chyba ju¿ wykorzysta³eœ limit nieszczêœÌ :)

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

17 sty 2008 18:50

surtoip napisał(a):a jest jeszcze cos takiego jak Kia Assistance macie naklejke na szybie? Podobno tam lepiej dzwonic bo od razu przyjezdza laweta z kija!


Witam.
W ostatnią sobotę byłem zmuszony zadzwonić na kia asistance. Kijanka poprostu odmówiła posłuszeństwa!! Rozrusznik bardzo dziwnie kręcił (podobny objaw do wieszających się szczotek rozrusznika). Zadzwoniłem na numer kia asistance gość dość szczegółowo wypytał o miejsce w którym jestem dane użytkownika i po ok40min. podjechała laweta (bez kijanki zapasowej) Pan z pomocy drogowej pooglądał posłuchał rozruchu zapiął kable do akumulatora i kijanka ożyła!! Podejrzewałem że może to być słaby akuś ale ten dźwięk rozruchu mnie zmylił.

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

18 sty 2008 22:50

less napisał(a):moÂże nie jest jeszcze za póŸno, albyÂś zamĂłwiÂł sobie lampki od Pro_ceeda. Wg mnie sÂą znacznie ³¹dniejsze szczegĂłlnie gdy masz ciemny kolor lakieru

Powinny pasowaÌ a dla ubezpieczyciela to bez ró¿nicy


Dzisiaj by³em w serwisie, panowie sprawdzili czy pasuj¹ lampy od pre_cee'da i pasuj¹. Wygl¹daj¹ fenomenalnie. Widzia³em je na srebrnym, z jednej strony zwyk³y a z drugiej od pro_ceed - ró¿nica jest kolosalna (na korzyœÌ pro).
WiĂŞc zamĂłwiÂłem. DziĂŞki less za podpowiedÂź. Jak mi zrobiÂą sidka to wrzucĂŞ fotki.

AUTOR WĄTKU
TomM
 

19 sty 2008 12:01

No to będzie ładny tuning wizualny. Może niedługo zobaczymy więcej ceedów z lampami od pro_ceeda. Ciekawe za ile można je kupić?

Jak widać nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło. :D

AUTOR WĄTKU
teon
 

19 sty 2008 12:54

No i moÂżna pomyÂśleĂŚ teÂż nad grilem, moÂże od pakietu sportowego (jest ciut inny) albo XR. PodobnÂą sytuacjĂŞ miaÂł jeden uÂżytkowinik z czeskiego forum cee'da i wÂłaÂśnie przy okazji wymieniÂł sobie grill.

AUTOR WĄTKU
less
 

19 sty 2008 14:17

Dzięki less za podpowiedź. Jak mi zrobią sidka to wrzucę fotki.


Nie ma sprawy, sam bym chętnie wymienił (choć nie z takiego powodu jak TY) szczególnie że mam czarne autko więc super by pasowały. A fotki koniecznie wrzuć.
Ostatnio edytowano 19 sty 2008 14:43 przez less, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

19 sty 2008 14:35

o grilu już tez myślałem (ze wymienić przy okazji)

a co jestem w aso to widze walonego ceeda
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

19 sty 2008 21:20

<span>Hazael</span> napisał(a):Dzisiaj byÂłem w serwisie, panowie sprawdzili czy pasujÂą lampy od pre_cee'da i pasujÂą. WyglÂądajÂą fenomenalnie. WidziaÂłem je na srebrnym, z jednej strony zwykÂły a z drugiej od pro_ceed - ró¿nica jest kolosalna (na korzyœÌ pro).


http://www.mobile.de/SIDpCN.duGL6sRfqgq ... 297520511&

BiaÂły kolor ale autko super wyglÂąda z tymi ÂświatÂłami od pro-ceeda i wydaje mi siĂŞ ze jest to wersja z pakietem sportowym (fotele obszyte biaÂła nicia). MIAZGA :!: .

AUTOR WĄTKU
xedo
 

30 sty 2008 12:43

no niestety i ja mia³em ma³¹ przygode;/ Stoj¹c na œwiat³ach wjecha³ w ty³ mojego cee'da 2 blondynki w fieœcie (~98rok). Na szczêœcie prêdkoœÌ nie by³a za du¿a no ale... Po zobaczeniu przodu fordzika lekko siê przerazi³em ale po spojrzeniu na cee'da okaza³o siê ¿e nic wielkiego siê nie sta³o:). Panie z forda mia³y zderzak pêkniêty atrapa wypad³¹ no i tam jakieœ szk³o te¿ sie pojawi³o na jezdni, a na cee'dzie pozosta³ œlad w postaci czarnej kreseczki 2cm d³ugoœci na górze tylnego zderzaka. Nawet czujniki parkowania dzia³a³y:). Szkoda tylko ¿e trzeba czekaÌ d³ugo na czêœci...;/ pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Woody
 

30 sty 2008 13:46

Ja mialem stluczke 'parkingowa' no i na czesci czekalem 5 dni ( drzwi pasazera przod i tyl i tylni blotnik) a sama naprawa trwala kolejne cztery dni. czesci ASO zamawia dopiero po wizycie rzeczoznawcy. No ale ja dostalem od ASO auto zastepcze bez zadnego gadania :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl