No i stało się........ przywaliłem

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Boski
 

30 sty 2008 14:09

i w mój tyłek ktoś na swiatłach wjechał hmm dziwne te skłonności kierowców innych samochodów do przyglądania się z bliska naszym kijankom

AUTOR WĄTKU
xedo
 

01 lut 2008 17:14

w aso powiedzieli ze caÂłkowity koszt wyniesie 1200zÂł. Jak bĂŞdÂą mieli zderzak to siĂŞ z nami skontaktujÂą i zrobiÂą to w jakieÂś 2godzinki:). WÂłaÂściciel powiedziaÂł Âże od poczÂątku roku juÂż 9cee'dĂłw przyjechaÂło do poprawek blacharskich ( stwierdziÂł Âże ceedziarki dobrze hamujÂą:) )

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

01 lut 2008 17:17

<span>Boski</span> napisał(a):i w mój tyłek ktoś na swiatłach wjechał hmm dziwne te skłonności kierowców innych samochodów do przyglądania się z bliska naszym kijankom


Hipnotyzujący urok ceedowej pupci. :D

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

01 lut 2008 17:40

xedo napisał(a):( stwierdził że ceedziarki dobrze hamują:) )


I muszę przyznać panu z ASO rację (nawet jeśli mówił to pół serio) - na jeździe próbnej wystarczyło mi lekkie naciśnięcie hamulca a już leciałem trochę do przodu. Hamulce są naprawde mocne więc trzeba uważać na swoje "kupry" ... chociaż i tak chyba lepiej żeby ktoś stuknął z tyłu niż wpakować się w kogoś przodem :)

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

01 lut 2008 21:24

ojjjjjjjjjjjjjjjj musiało bolec

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 lut 2008 16:06

Potwierdzam opinię o bardzo mocnych hantlach w Kijance - jak się przesiadam z Foki to przez pierwsze kilka "zwolnień" mój nos zdecydowanie leci w stronę szyby a żona grymasi, jak z Kijanki przesiądę się do Foki to na pierwszym skrzyżowaniu mam stresa czy nie wyjadę komuś swoimi drzwiami pod machę :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

02 lut 2008 16:51

Nie potwierdzam opinii o mocnych hamulcach w Kii - moim zdaniem są najwyżej przeciętne, co zresztą potwierdzają testy hamowania na 100 metrach...

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

02 lut 2008 18:10

<span>KZ</span> napisał(a):Nie potwierdzam opinii o mocnych hamulcach w Kii - moim zdaniem sÂą najwyÂżej przeciĂŞtne, co zresztÂą potwierdzajÂą testy hamowania na 100 metrach...

zgadzam siĂŞ w 100% w testach z innymi kompaktami cee'd byÂł na bakier z hamulcami

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

02 lut 2008 18:41

Nie wiem jak testy ale moja Kijanka staje dęba jak wcisnę hamulec i robi to na pewno lepiej od Focusa.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Konio
 

02 lut 2008 23:30

A ja bym to nazwał czułością hamulców a nie skutecznością. Po prostu w kijance wystarczy miziać pedał (nieźle to brzmi :D) a już ostro hamuje. Na jeździe próbnej też mało zębów nie zgubiłem na szybie.

AUTOR WĄTKU
Boski
 

03 lut 2008 00:13

hamulce w kijance sa ok ale wszystko mozna poprawić. Dlatego tez oryginały zamierzam po ich wyeksploatowaniu wymienić na coś lepszego bembo ferodo co by z 3m uszczknąć więcej

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6523
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 lut 2008 16:25

Niech będzie i czułość - efekt jest taki że staję dosyć szybko w porównaniu z co niektórymi innymi użytkownikami dróg.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
moon
 

26 mar 2008 13:41

Dokładnie- czułość. U mnie w marei są zasadniczo lepsze hamulce niż w ceedzie, ale trzeba dość mocno je przycisnąć aby zadziałały ostro. Lekko nacisnięte- lekko działają.Subiektywnie- gdy wsiadłam na jeżdzie próbnej- wydawały się ostre ale testy i offen dane nie potwierdzają tego.

Mam podobne odczucia jak przesiadam się z marysi do nowego scudo- tam wystarczy musnąć i auto hamuje ostro. Pewnie to jak układ kierowniczy elektryczny- po przesiadce ze starszego auta można mieć subiektywne wrażenie nie panowania nad autem, ale mozna się przyzwyczaić.

Co do logistyki- IMO typowe dla nowego modelu auta. Tym bardziej, że prawdopodobnie sprzedaż przekroczyła tą planowaną i logistyka pewnie będzie długo szwankować.
Ja do nowego scudo na kabelek łaczący instalacje głosników z magnetofonem czekam w ASO od grudnia. Kolor [biały] dobierali 3 tygodnie. Nie wiedzą jak podłączyć elektryczne lusterka i w fiacie też nie wiedzą równiez od grudnia. Miske olejową do marei... cóż- nie wdrożona do produkcji [ a silnik pracuje w multiplach i duplo], skrzynia biegów do palio- reperowali ponad miesiąc, przy okazji zamówili cała inna skrzynię.

Generalnie ASO- wszystkich marek radzą sobie slabo- sprzedaż nowych, serwisowanych aut rośnie i będzie rosnąć i aprowizacja czesci będzie wciąż niewystarczająca. To co słyszałam o serwisach Toyoty czy Opla pociesza mnie niezmiernie- korzystam z aut Fiata i poza opisanymi przypadkami działa względnie poprawnie [np. nie tak jak Toyota, która nie chce naprawiac na gwarancjo aut- bo zawsze jest wina osoby 'nieprawidłowo eksploatacyjnej lub w oplu gdzie potrafi oddać bardziej popsute auto niż wzieli].

Myslę, że jak ktoś chce tanio i od razu- to golf 2 generacji, szrot i podnosnik po domem. Tanio, od razu i logistyka zalezna od klienta.

AUTOR WĄTKU
Gaj
 

26 mar 2008 16:59

Wojtas napisał(a):
<span>Hazael</span> napisał(a):Dzisiaj byÂłem w serwisie, panowie sprawdzili czy pasujÂą lampy od pre_cee'da i pasujÂą. WyglÂądajÂą fenomenalnie. WidziaÂłem je na srebrnym, z jednej strony zwykÂły a z drugiej od pro_ceed - ró¿nica jest kolosalna (na korzyœÌ pro).


http://www.mobile.de/SIDpCN.duGL6sRfqgq ... 297520511&

BiaÂły kolor ale autko super wyglÂąda z tymi ÂświatÂłami od pro-ceeda i wydaje mi siĂŞ ze jest to wersja z pakietem sportowym (fotele obszyte biaÂła nicia). MIAZGA :!: .


MoÂżecie daĂŚ dziaÂłajÂący link do tego zdjĂŞcia?

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

26 mar 2008 17:06

W testach hamulce ceeda są w ścisłej czołówce : 36m ze 100km/h.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 mar 2008 17:08

rawemon napisał(a):W testach hamulce ceeda sÂą w ÂścisÂłej czo³ówce : 36m ze 100km/h.


MoÂżesz przytoczyĂŚ co to za testy ? Bo to albo pomyÂłka albo jakaÂś bzdura i nie sÂądzĂŞ Âżeby ktokolwiek majÂący wiĂŞksze pojĂŞcie o samochodach uwierzyÂł w 36 m Cee'da....

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

26 mar 2008 17:28

<span>Gaj</span> napisał(a):Możecie dać działający link do tego zdjęcia?


poszukam ale nie wiem czy znajdę bo to auto było na aukcji i chyba się sprzedało dlatego się nie otwiera.

pozdr

AUTOR WĄTKU
JuJinn
 

26 mar 2008 17:38

KZ napisał(a):
rawemon napisał(a):W testach hamulce ceeda sÂą w ÂścisÂłej czo³ówce : 36m ze 100km/h.


MoÂżesz przytoczyĂŚ co to za testy ? Bo to albo pomyÂłka albo jakaÂś bzdura i nie sÂądzĂŞ Âżeby ktokolwiek majÂący wiĂŞksze pojĂŞcie o samochodach uwierzyÂł w 36 m Cee'da....


Prosze uprzejmie: dokÂładnie 36.8 m na zimnych http://www.kia.pl/onas/downld/164%20Czy ... 0Swiat.pdf

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 mar 2008 18:23

http://www.kia.pl/onas/downld/133%20Azj ... 0Swiat.pdf

Te samo pismo - 40 metrów. Panowie - 36 metrów to ma 911-ka z węglowymi tarczami a nie kompakt za 50 tysięcy...

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

26 mar 2008 19:27

moon napisał(a):DokÂładnie- czuÂłoœÌ. U mnie w marei sÂą zasadniczo lepsze hamulce niÂż w ceedzie, ale trzeba doœÌ mocno je przycisn¹Ì aby zadziaÂłaÂły ostro. Lekko nacisniĂŞte- lekko dziaÂłajÂą.Subiektywnie- gdy wsiadÂłam na jeÂżdzie prĂłbnej- wydawaÂły siĂŞ ostre ale testy i offen dane nie potwierdzajÂą tego.

Mam podobne odczucia jak przesiadam siê z marysi do nowego scudo- tam wystarczy musn¹Ì i auto hamuje ostro. Pewnie to jak uk³ad kierowniczy elektryczny- po przesiadce ze starszego auta mo¿na mieÌ subiektywne wra¿enie nie panowania nad autem, ale mozna siê przyzwyczaiÌ.

Co do logistyki- IMO typowe dla nowego modelu auta. Tym bardziej, Âże prawdopodobnie sprzedaÂż przekroczyÂła tÂą planowanÂą i logistyka pewnie bĂŞdzie dÂługo szwankowaĂŚ.
Ja do nowego scudo na kabelek ³acz¹cy instalacje g³osników z magnetofonem czekam w ASO od grudnia. Kolor [bia³y] dobierali 3 tygodnie. Nie wiedz¹ jak pod³¹czyÌ elektryczne lusterka i w fiacie te¿ nie wiedz¹ równiez od grudnia. Miske olejow¹ do marei... có¿- nie wdro¿ona do produkcji [ a silnik pracuje w multiplach i duplo], skrzynia biegów do palio- reperowali ponad miesi¹c, przy okazji zamówili ca³a inna skrzyniê.

Generalnie ASO- wszystkich marek radz¹ sobie slabo- sprzeda¿ nowych, serwisowanych aut roœnie i bêdzie rosn¹Ì i aprowizacja czesci bêdzie wci¹¿ niewystarczaj¹ca. To co s³ysza³am o serwisach Toyoty czy Opla pociesza mnie niezmiernie- korzystam z aut Fiata i poza opisanymi przypadkami dzia³a wzglêdnie poprawnie [np. nie tak jak Toyota, która nie chce naprawiac na gwarancjo aut- bo zawsze jest wina osoby ''nieprawid³owo eksploatacyjnej lub w oplu gdzie potrafi oddaÌ bardziej popsute auto ni¿ wzieli].

MyslĂŞ, Âże jak ktoÂś chce tanio i od razu- to golf 2 generacji, szrot i podnosnik po domem. Tanio, od razu i logistyka zalezna od klienta.


oj bez urazy - marea lepsze hamulce od cee'da - no bez przesady. tak siĂŞ skÂłada, Âże jeÂździÂłem fiatem bravÂą i tam hamulce byÂły raczej sÂłabe. jakoÂś trudno mi sobie wyobraziĂŚ, Âże marea tak znacznie odbiega od bravy.... bo nie odbiega... jeÂśli siĂŞ nie mylĂŞ to marysia ma z tyÂłu bĂŞbny... jak brava...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl