No i stało się........ przywaliłem

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

No i stało się........ przywaliłem

15 sty 2008 23:24

Wczoraj ok 12.00 jechałem sobie drogą pomiędzy Lesznowolą a Warszawą. Słoneczko ostro świeciło. Przede mną jakieś 200m jechał VW Passat. Nagle ni z tego ni z owego widzę, że passat stoi. Niestety nie wyhamowałem :( Brrr i przywaliłem. Niestety passat miał hak, który narobił sporo zniszczeń, prędkość była niewielka - poduszki nie wystrzeliły. Co do zniszczeń to hak zrobił dziurę w zderzaku i chłodnicy, zniszczona została atrapa oraz wyłamały się reflektory. Maska pogięta i boki podniosły się trochę.
Ceedek wylądował w warsztacie blacharskim ASO KIA w Pruszkowie. Bardzo miły Pan powiedział, że zniszczenia niewielkie i roboty na 2-3dni, ale jest problem z częściami, szczególnie z reflektorami na które minimalny czas oczekiwania to 3 tygodnie :( ASO Pruszków i AS Motors w Nadarzynie nie udostępnią mi samochodu zastępczego, bo podobno ich nie mają. Trudno mam jeszcze dwa dostawcze, jakoś się przemęczę, ale jak ktoś nie ma alternatywy to brak samochodu zastępczego to duży, nawet ogromny problem.
Mam nadzieję, że naprawa nie będzie ciągnąć się w nieskończoność i dostawa części do mojego ceedka będzie sprawniejsza niż dostawa podnośnika szyb, opisywana przez jednego z kolegów.

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

15 sty 2008 23:33

eh ... :cry:

Tyle dobrze Âże nikomu nic siĂŞ nie staÂło!!

Oczywista proÂśba ÂżebyÂś zapodaÂł fotki w miarĂŞ moÂżliwoÂści.

NadchodzÂą jakieÂś czarne dni dla Cee'dĂłw bo to juÂż 2gi przypadek w ostatnim czasie o tragedii.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

16 sty 2008 07:59

kurde tylko wspolczuc!
Mamy nadzieje ze Tobie nic nie jest
Solidaryzujemy sie w bolu z powodu uszkodzenia kijanki :cry: :cry:

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

16 sty 2008 08:14

A jakbyś sam kupił lampy ? (były na allegro )
Napisz jeszcze jak wyglądała pomoc Asistance ,czy długo czekałeś i jaka była ich reakcja ?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 08:15

ecj ja co jestem w aso to stoi jakis rozwalony

reflektorki są na alegro

AUTOR WĄTKU
wilam
 

16 sty 2008 08:39

Hazael, współczucia. Mam nadzieje, że szybko i bez żadnych problemów naprawią Ci auto. Najważniesze, że Tobie się nic nie stało.

AUTOR WĄTKU
gp
 

16 sty 2008 08:41

"ASO Pruszków i AS Motors w Nadarzynie nie udostępnią mi samochodu zastępczego, bo podobno ich nie mają."

Generalnie pech (sam chwile temu, na szczęście nie kijanką, tak przywaliłem).
Ale z tym ASO to podwójny. A w pakiecie ubezpieczeniowym nie ma tego? Fakt, że nie sprawdzałem punkt po punkcie w umowie, ale goście w Krakowie (RM Filipowicz) mówili mi, że z rekomendowanym pakietem Alianza jest samochód zastepczy, pod warunkiem że naprawa trwa dłużej niz 2 dni robocze i samochód przyjedzie do ASO na lawecie. Przy stłuczce za granicą ponoc od razu jest zastepczy - ktoś już musiał korzystać z grupowiczów? jakieś doświadczenia?

pozdr
gp

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 08:50

o ciekawostki
ja rozumiem jak by w tydzień to robili to jeszcze ale że ktoś części sobie nie potrafi zorganizować to czemu ma cierpieć najważniejsza osoba- klient
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 08:52

Dziękuję za wyrazy współczucia, całe szczęście nic mi się nie stało.
Assistance (mam ubezpieczenie w PZU) zadziałał bardzo sprawnie, pojawili się po 20 minutach. Sympatyczny pan załadował kijaneczkę i pojechaliśmy do serwisu, kiedy okazał się, że nie dostane samochodu zastępczego, pan z assistance odwiózł mnie do domu.

Co do lamp na Allegro to te które widziałem, miały uszkodzone zaczepy - czyli tak jak moje teraz mają. U mnie właśnie klosze są całe ale zaczepy się wyłamały.

Jeżeli chodzi o fotki, to nie wiem czy zdołam zrobić, ponieważ samochód jest już w serwisie, jutro ma go oglądać rzeczoznawca i po tym mają go rozbierać. Niestety nie będę do tego czasu w Pruszkowie, także raczej fotek mieć nie będę.

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 08:54

sensor napisał(a):o ciekawostki
ja rozumiem jak by w tydzień to robili to jeszcze ale że ktoś części sobie nie potrafi zorganizować to czemu ma cierpieć najważniejsza osoba- klient


Niestety logistyka części stoi na bardzo niskim poziomie :(

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 08:58

nie tylko logistyka

raczej powiedziałbym że nic puki co nie stoi na normalnym poziomie
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 09:00

<span>gp</span> napisał(a):A w pakiecie ubezpieczeniowym nie ma tego? Fakt, że nie sprawdzałem punkt po punkcie w umowie, ale goście w Krakowie (RM Filipowicz) mówili mi, że z rekomendowanym pakietem Alianza jest samochód zastepczy, pod warunkiem że naprawa trwa dłużej niz 2 dni robocze i samochód przyjedzie do ASO na lawecie. Przy stłuczce za granicą ponoc od razu jest zastepczy - ktoś już musiał korzystać z grupowiczów? jakieś doświadczenia?



Ja mam ubezpieczenie w PZU, które nie oferuje samochodu zastępczego dla sprawcy tylko dla poszkodowanego. Strasznie to wkurzające, bo to ja płacę 2800 za rok a nie poszkodowany buli AC :twisted:

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 09:02

sensor napisał(a):nie tylko logistyka

raczej powiedziałbym że nic puki co nie stoi na normalnym poziomie


to prawda od obsługi przez sprzedaż po serwis jest na poziomie polmozbytu z lat 70-80 ubiegłego wieku :twisted:

AUTOR WĄTKU
cris102
 

16 sty 2008 09:46

a gdzie w Pruszkowie miesci się ASO Kia ?

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

16 sty 2008 09:47

a jest jeszcze cos takiego jak Kia Assistance macie naklejke na szybie? Podobno tam lepiej dzwonic bo od razu przyjezdza laweta z kija!

AUTOR WĄTKU
Escobar
 

Re: No i stało się........ przywaliłem

16 sty 2008 09:50

Hazael napisał(a): ale jest problem z czĂŞÂściami, szczegĂłlnie z reflektorami na ktĂłre minimalny czas oczekiwania to 3 tygodnie :( .


Nie rozumiem, :?

1. dzien 1 - ustalono reflektory do wymiany, e-mail do centrali, ta wysyla kolejny do Korei z zamowieniem
2. dzien 2/3 - przygotowanie zamowienia, wysylka z Korei
3. dzien 6/7 - towar w Polsce, oclony
4. dzien 8 - ASO zaklada je do Twojego samochodu

to skÂąd sie biora 3 tygodnie, po za tym - lampy to chyba nie jest jakis nietypowy element i w kraju w ktorym podobno sprzedano 7000szt cee'd (juz nie pamietam gdzie przeczytalem) wypadalo by miec z 10-15 kompletĂłw "na stanie"....

Jezeli rzeczywiscie bedziesz czekaÂł 3 tygodnie to bardzo daleka jeszcze droga przed KIA w Polsce. Zakladam oczywiscie ze czesci ida z Korei, no bo jakby mialy byc z Zyliny to max do 48h powinno to trwaĂŚ. Swoja droga ciekawe czy niemiecki klient tez czeka 3 tygodnie....


pozdrawiam i zycze szybkiej naprawy i oby przepowiednie z ASO o 3tygodniach sie nie sprawdziÂły.

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

16 sty 2008 09:53

surtoip napisał(a):a jest jeszcze cos takiego jak Kia Assistance macie naklejke na szybie? Podobno tam lepiej dzwonic bo od razu przyjezdza laweta z kija!


Tam dzwonisz jak masz awarie mechaniczną, do wypadku assistance wysyła ubezpieczyciel

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

Re: No i stało się........ przywaliłem

16 sty 2008 09:55

Escobar napisał(a):
Hazael napisał(a): ale jest problem z czĂŞÂściami, szczegĂłlnie z reflektorami na ktĂłre minimalny czas oczekiwania to 3 tygodnie :( .


Nie rozumiem, :?

1. dzien 1 - ustalono reflektory do wymiany, e-mail do centrali, ta wysyla kolejny do Korei z zamowieniem
2. dzien 2/3 - przygotowanie zamowienia, wysylka z Korei
3. dzien 6/7 - towar w Polsce, oclony
4. dzien 8 - ASO zaklada je do Twojego samochodu

to skÂąd sie biora 3 tygodnie, po za tym - lampy to chyba nie jest jakis nietypowy element i w kraju w ktorym podobno sprzedano 7000szt cee'd (juz nie pamietam gdzie przeczytalem) wypadalo by miec z 10-15 kompletĂłw "na stanie"....

Jezeli rzeczywiscie bedziesz czekaÂł 3 tygodnie to bardzo daleka jeszcze droga przed KIA w Polsce. Zakladam oczywiscie ze czesci ida z Korei, no bo jakby mialy byc z Zyliny to max do 48h powinno to trwaĂŚ. Swoja droga ciekawe czy niemiecki klient tez czeka 3 tygodnie....


pozdrawiam i zycze szybkiej naprawy i oby przepowiednie z ASO o 3tygodniach sie nie sprawdziÂły.


mĂłj tok rozumowania byÂł podobny, ale niestety rozczarowaÂłem siĂŞ. Z ciekawostek to najdÂłuÂższy czas oczekiwania jest na prawy reflektor, lewy dostĂŞpny jest od rĂŞki.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

16 sty 2008 17:11

Znowu pozostaje tylko współczuć. Oby jak najmniej takich przykrych niespodzianek było :D

AUTOR WĄTKU
rav
 

16 sty 2008 18:38

Wyrazy największego współczucia, a najbardziej współczuje kontaktu z serwisem. Najważniejsze, że Tobie nic się nie stało. :)

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl