Akademia doskonalenia technik jazdy

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Akademia doskonalenia technik jazdy

18 kwi 2016 15:15

Brawo! clapping Oby więcej kierowców miało takie podejście do własnych umiejętności bo większość to "miszczowie" kierownicy którzy wszystko wiedzą najlepiej!

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Akademia doskonalenia technik jazdy

19 kwi 2016 05:12

nobos napisał(a):Chciałem zapytać czy ktoś kiedyś może był na tego typu szkoleniu w akademiach bezpiecznej jazdy? Sporo jeżdżę - bywam świadkiem różnych dziwnych i śmiesznych sytuacji. Umiejętności i czujność za kółkiem to podstawa. Ale wiem, że jeszcze sporo mi brakuje do mistrza kierownicy.


A co potrzebujesz wiedzieć? Bo chyba nie chcesz wiedzy czy ktoś był w takiej akademii. Ja osobiście nie byłem od strony kursanta ponieważ po latach w sporcie samochodowym raczej mi to na plaster ale koledzy prowadzą i czasem się udzielałem więc coś mogę Ci podpowiedzieć.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Akademia doskonalenia technik jazdy

19 kwi 2016 13:39

A sprawdzałeś szkołę bezpiecznej jazdy Tomka Kuchara?
Na kijankach ją prowadzi ;-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Akademia doskonalenia technik jazdy

19 kwi 2016 19:02

nobos napisał(a):Chciałem wiedzieć, czy warto. No mistrzowi kierownicy to raczej nie będzie to potrzebne. Ba, mistrz kierownicy może szkolić innych :)
Zastanawiałem się nad czymś takim w Kielcach: SJS: http://szkolajazdysubaru.pl/klienci-indywidualni

Co powiesz? Śmigałeś kiedyś na kieleckim torze?


Za mistrza się nie uważam, może taki Loeb to owszem. Ale każda taka szkoła, która oferuje tor i byłych zawodników da Ci odpowiedź co tak naprawdę potrafisz. Raczej mistrzem po kilku godzinach nie zostaniesz, trochę treningu na to potrzeba, ale świadomość czego się nie umie i pokora zawsze są przydatne na drodze. A może zainteresuje Cię, że coś tam zaczniesz robić dalej. Myślę, że masz dobry pomysł. Wybierz sobie szkołę, którą masz najbliżej, nie ma sensu przemieszczać się przez pół Polski. Kilka razy byłem w Kielcach. Tor jak tor, raczej na odcinek leśny nie wpuszczą kursantów, to dość niebezpieczna zabawa i nikt raczej nie ryzykuje a sam miał dość śliską nawierzchnię, a jak było mokro to już niezłe lodowisko.

AUTOR WĄTKU
marektrans
 

Re: Akademia doskonalenia technik jazdy

21 lis 2016 13:12

Witaj, ja byłem i naprawdę jest to jedna z lepszych inwestycji w życiu. Nie miałem pojęcia jak samochód może się zachowywać w ekstremalnych sytuacjach. I okazało się, że moja reakcja była zła i prowadziła do większych kłopotów. Więc uważam, iż warto zaliczyć tego typu szkolenie.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Akademia doskonalenia technik jazdy

21 lis 2016 18:49

Naszych trzech klubowiczów w konkursie "wiedza o marce Kia" podczas VIII zlotu wygrało kursy bezpiecznej jazdy .
Obrazek
PS. niedawno wbito pierwszą łopatę pod "Driveland Polska" w Słabomierzu ( koło drogi nr50 między Żyrardowem a Mszczonowem)
Obrazek
Więcej info na fb: https://www.facebook.com/DriveLandPolska/
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re: Akademia doskonalenia technik jazdy

21 lis 2016 19:46

Na zdjęciu powyżej widzisz mój brzuch tu masz linka do naszego forum, gdzie się trochę chwalimy zdjęciami.
Z ręką na sercu mogę polecić, świetni wykładowcy, świetna zabawa, no i kijankami się rozbijaliśmy - bajka
viewtopic.php?f=11&t=8408&p=167990#p167990
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl