wypadek ceeda

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kurek
 

wypadek ceeda

29 gru 2007 23:10

Witam wszystkich użytkowników ceeda combi.Dziś wjechał we mnie maan tak tir w boczne drzwi pasażera od strony kierowcy samochód jest w rodzinie od 2 ch miesięcy i normalnie został zdemolowany trafienie w tylne koło.pasażerrów z tyłu nie było tylko .zona obok jestesmy cali i zdrowi poduszka niestety nie wystrzeliła tzn kurtyna z tyłu poza tym dostałem w łokiec pólką podłokietnika w drzwiach i boli mnie ręka ogólnie mm doła taki fajny samochód był

AUTOR WĄTKU
lalas
 

29 gru 2007 23:55

współczuje :cry: dobrze, że wy jesteście cali

AUTOR WĄTKU
kamileek8
 

30 gru 2007 02:00

współczucia :( :(

a czyja była wina?

jak masz AC to kupisz sobie nowe autko.. (to tak w ramach pocieszenia) ;]

AUTOR WĄTKU
kurek
 

30 gru 2007 11:14

Dzieki za dobre słowo-w poniedziałek mam nadzieje bedzie już rzeczoznawca i zadecyduje co dalej,AC było ale nie wiem sam w tej chwili czego ja chce. :( samochód naprawde ma mocne blachy,jak już "ostygłem" po wszystkim to pooglądałem sobie ocynki są pod sam dach tak,że te 7 lat na blachy to nie sciema,pozdrawiam i kwestia ograniczonego zaufania na drodze bądzcie rozsądni.

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

30 gru 2007 14:44

kamileek8 napisał(a):jak masz AC to kupisz sobie nowe autko.. (to tak w ramach pocieszenia) ;]

czy to nie jest tak, że ubezpieczyciel na siłe będzie chciał naprawiać?
A w ogole auto nie jest nowe i biorac pod uwagę spadek ceby po wyjściu z salonu to chyba trzeba będzie dołożyć do nowego auta.

A tak w ogóle to dobrze, że wam się nic nie stało, więc chyba te gwiazdek ma znaczenie.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

30 gru 2007 14:57

Wiem ze to glupie w takiej chwili ale moze wrzycisz jakies foty. Co do airbagow to widac dobrze ze nie wystrzelily bo jestescie cali - dzieki Bogu.

Nic sie nie przejmuj. Jak samochod do kasacji to nie pozwol go naprawic tylko bierze kase z ubezpieczenia i kupuj kolejna kijanke.

Trzymajcie sie!

AUTOR WĄTKU
kurek
 

30 gru 2007 16:50

Wrzuce, jutro postaram się zrobić samochód stoi już u mechanika a ja nie miałem głowy do zdjęć pozdrawiam kijaków

AUTOR WĄTKU
cris102
 

Jesteśmy..

30 gru 2007 20:19

Jesteśmy z Wami w trudnych chwilach, niech nasze słowa i klubowa solidarności, chociaż w małej cześci pomogą przerwać te trudne dni.
Trzymajcie się!!!

AUTOR WĄTKU
Obellix
 

Re: wypadek ceeda

30 gru 2007 21:04

kurek napisał(a): niestety nie wystrzeliła tzn kurtyna z tyłu


Nie jestem specjalistą, ale skoro z tyłu pasy nie były zapięte tzn że nie było potrzeby, żeby tylnia poduszka wystrzeliła. Wystrzał każdej poduszki to ogromny huk. W trakcie kolizji nie są odpalane wszystkie poduszki, tylko te, które SRS uzna za potrzebne, żeby nie uszkodzić słuchu osób w aucie.

AUTOR WĄTKU
_soma_
 

30 gru 2007 22:17

oskarq napisał(a):
kamileek8 napisał(a):jak masz AC to kupisz sobie nowe autko.. (to tak w ramach pocieszenia) ;]

czy to nie jest tak, że ubezpieczyciel na siłe będzie chciał naprawiać?
A w ogole auto nie jest nowe i biorac pod uwagę spadek ceby po wyjściu z salonu to chyba trzeba będzie dołożyć do nowego auta.

A tak w ogóle to dobrze, że wam się nic nie stało, więc chyba te gwiazdek ma znaczenie.


ja mam w pakiecie allianz, ze podczas kasacji czy kradziezy oddaja kwote z faktury

pozdr

AUTOR WĄTKU
danek
 

30 gru 2007 22:47

Najważniejsze, że jesteście cali,a samochód spełnił swoją rolę.
Potwierdzam, że Allianz przez pierwszy rok oddaje całą wartość na jaką była zawarta polisa.

AUTOR WĄTKU
psz2906
 

Re: wypadek ceeda

30 gru 2007 23:14

Obellix napisał(a):
kurek napisał(a): niestety nie wystrzeliła tzn kurtyna z tyłu

Wystrzał każdej poduszki to ogromny huk. W trakcie kolizji nie są odpalane wszystkie poduszki, tylko te, które SRS uzna za potrzebne, żeby nie uszkodzić słuchu osób w aucie.


czy to mozliwe??? cała rodzina uwielbia słuchac muzyki!
:?

AUTOR WĄTKU
psz2906
 

30 gru 2007 23:15

trzymamy kciuki i zyczymy powodzenia

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

Re: wypadek ceeda

31 gru 2007 08:56

psz2906 napisał(a):
Obellix napisał(a):
kurek napisał(a): niestety nie wystrzeliła tzn kurtyna z tyłu

Wystrzał każdej poduszki to ogromny huk. W trakcie kolizji nie są odpalane wszystkie poduszki, tylko te, które SRS uzna za potrzebne, żeby nie uszkodzić słuchu osób w aucie.


czy to mozliwe??? cała rodzina uwielbia słuchac muzyki!
:?


He he he dobre sobie

Warto poczytac instrukcje - z poduszkami jest tak, ze odpalane sa te ktore sa najbardziej potrzebne w danym momencie.

Pomyslcie sobie taka sytuacje, jedziecie i macie wypadek czolowy z nadjezdzajacym samochodem, odpalaja sie wszystkie poduchy, a po chwili ktos wjezdza w wasz bok i wtedy kurtyny to juz flaki.

Dlatego ten system SRS dziala tak ze jak mamy czolowke to odpali tylko przednie, no chyba ze uzna ze jeszcze jedna z kurtyn sie przyda (patrz test EURONCAP). I jak dostaniesz w bok to odpala sie kurtyny i boczne a nie czolowe.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

02 sty 2008 09:36

uf to całe szczęście
mam nadzieje że nie odpalily bo nie musiały -DAJ FOTKI
bo jak nie odpaliły bo sie popsuły to diabloo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 sty 2008 12:15

Kurek - najważniejsze że nic wam się nie stało. Samochód trudno - są ubezpieczenia, kupisz nowy albo naprawisz. Co do poduszek - trafienie było w tylne lewe koło, więc system mógł zdecydować o braku konieczności odpalania poduszek i jest to normalne.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 sty 2008 08:17

przez rok??? a nie przez 6 miesięcy ???????? tak ja czytałem w folderku


sprawdźcie u siebie jak macie jak rok to mam jeszcze czas aby przypier.............. :D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
prt
 

09 maja 2008 20:36

przepraszam, że to odgrzewam, ale trafiłem na ten wątek i strasznie jestem ciekaw, jak się skończyła ta historia ze smutnym początkiem.

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

28 lip 2008 14:07

no wlasnie.. kolega kurek tez mial jakeis fotki wrzucic..

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

29 lip 2008 12:05

oskarq napisał(a):
kamileek8 napisał(a):jak masz AC to kupisz sobie nowe autko.. (to tak w ramach pocieszenia) ;]

A w ogole auto nie jest nowe i biorac pod uwagę spadek ceby po wyjściu z salonu to chyba trzeba będzie dołożyć do nowego auta.

Nie tak do końca - wszystko zależy od ubezpieczenia. Za radą agenta poprzedniego ubezpieczyciela dopilnowałem żeby ubezpieczenie pokrywało 100% do ostatnie minuty, ostatniej godziny, ostatniego dnia trwania ubezpieczenia.
Obrazek
Ecodriving rules!

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl