Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wisnia505
 

Re: Rejestrator trasy

12 lip 2013 19:00

Witam
Mam pytanko do mądrych tego forum. Dziś zebrałem się i chciałem prowadzić kabel zasilajacy od zapalniczki do lusterka ale posiadam lusterko fotochromatyczne do którego już dochodzi zasilanie (przynajmniej tak mi się wydaje) czy mogę bez problemu się w to wpiąć z kablem od dvr?? Ponieważ na lusterku i tak zapala się dioda.

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Rejestrator trasy

01 sie 2013 14:51

Pytanie czy lusterko dostaje bezpośrednio 12V czy może np. 5V. Jak rozbierzesz okolice lusterka, to powinieneś mieć tam jakieś gniazdo. Zmierz napięcie i będziesz wiedział.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Rejestrator trasy

03 sie 2013 22:30

Wolty to jedno, ampery to drugie. Dlaczego nikt o to nie pyta?
Z uśmiechem na twarzy czytam czasami tego typu pytania :ok

AUTOR WĄTKU
wisnia505
 

Re: Rejestrator trasy

04 sie 2013 05:06

Bo z amperami można sobie poradzić. Np zmieniając bezpiecznik na większy. A z 5V już trchę trudno zrobić 12V. Więc trudno się pyta o coś na co zna się odpowiedź. :) a jeśli masz na myśli czy kable wytrzymają dodatkowe 200mA to gwarantuje Tobie że tak. :)

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: Rejestrator trasy

19 lis 2013 13:47

pal2303 napisał(a):Witam
mam na stałe Mio MIVue 358 z kartą 32GB jakość filmów w dzień b.dobra i widać ziarno w totalnej nocy ale nie na tyle żeby uniemożliwiło oglądanie. Film 1920x1080 i na 32BG jakieś 8-10 godzin nagrania w pętli. Ważny jest szklany obiektyw to daje sporo przy gorszym oświetleniu. Reszta jak wyżej: oprogramowanie, czujnik przeciążeń. Następny model ma jeszcze GPS - co umożliwia narzucenie filmu na mapy googla - ale to jak co to może być kijem zarówno na kogoś jak i na kierowcę.
Czy się przydaje? Na pewno kierowca jeździ ciut spokojniej wiedząc że sam się nagrywa, ale jak co to może pewne sprawy dość szybko udowodnić, niestety do pełni szczęścia powinien mieć kamery dookoła auta :) a to już czyste szaleństwo i konkurencja dla googla?
Co do jakości filmu to przed zakupem polecam pooglądać filmy dla porównania na youtubie z różnych kamer i wybrać złoty środek pomiędzy jakością a ceną.


Hej. Od tygodnia też śmigam z Mio 358. Jest nieźle - dopóki słońce nie zajdzie rejestracje widać wyraźnie :)
Denerwują mnie na razie dwie rzeczy:
- 720p ma szersze pole widzenia niż 1080p. WTF?
- Gdy mam włączony czujnik parkowania i gdy włączę zasilanie podczas gdy on jeszcze nagrywa w trybie czujnika, to nie przełączy się automatycznie w tryb normalnego nagrywania tylko będzie cały czas nagrywał z trybu czujnika...

Teraz kombinuję, żeby dorobić sobie zasilanie niedaleko lusterka, bo kolejny wiszący kabel jest męczący no i za bardzo zwraca uwagę na parkingach :)

Avatar użytkownika
moscow
Brygadzista
 
Posty: 79
Dołączył(a): 24 kwi 2012 22:05
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Szczecińska

Re: Rejestrator trasy

20 lis 2013 22:23

Ja niedawno zainstalowałem u siebie BlackVue DR550GW-HD 2CH (dwa kanały, przednia kamera 1080p@30Hz, tylna 720p@30Hz).
W dzień - obraz rewelacja. Po zmroku jest w sumie lepiej niż się spodziewałem, ale nie idalnie. Jest trochę "śniegu" i generalnie tablice rejestracyjne są czytelne tylko jak jest mało ruchu. Nie da się praktycznie przeczytać numeru samochodu jadącego z naprzeciwka. To oczywiście dotyczy nocy.
Co do podłączenia zasilania, to postąpiłem zgodnie z instrukcją i upchnąłem kabelek w podsufitce nad szybą i później wzdłuż słupka i tak dalej aż do dołu. W sumie całkiem łatwo wszystko weszło bez robierania czegokolwiek (poza wyjęciem panelu przy bezpiecznikach). W tej chwili całość podpięta jest pod zapalniczkę, ale docelowo chcę jeszcze doinstalować moduł Magic Power Pro, który umożliwia pracę urządzenia na postoju z zabezpieczeniem rozładowania akumulatora. Niestety bez dodatkowego źródła zasilania kamerka ta ma tyle podtrzymania, żeby się ładnie pożegnać.
Kabelek do tylnej kamery też poszedł po podsufitce, ale w drugą stronę, dalej uszczelkami drzwi i szczelinami w plastikowych panelach. Kabel ma spory zapas. Mi zostało prawie dwa metry, które upchnąłem delikatnie w tylnej części podsufitki.
Do całości dołączone fajne oprogramowanie, które pozwala oglądać materiał synchronicznie z dwóch kamer. Oczywiście są takie dodaktowe informacje jak akcelerometry, położenie na mapie, prędkość.
Konstrukcja wydaje się być dość dobrze przemyślana. W sumie małe niedogodności na które się na razie natknąłem, to oprócz wspomnianych nocnych zdjęć i braku podtrzymania na baterii - konieczność wypięcia zasilania i kabla drugiej kamery, żeby dostać się do karty SD (w sumie w większości przypadków chyba nie będzie jej trzeba wyciągać, bo materiał można podejrzeć za pomocą aplikacji na telefonie lub tablecie po podłączeniu do WiFi kamery).
Cee'd M 1.6 (126) DOHC MY12 HB SIRIUS SILVER (18-05-2012)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
treeskel
 

Re: Rejestrator trasy

10 mar 2014 13:28

Zakładając wątek nie sądziłem, że od momentu poruszenia tematu do chwili posiadania rejestratora upłynie mi tyyyle czasu..."life się to nazywa :P" aleee... już MAM! :)
Od prawie miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Mio358. Wybór padł na ten sprzęt ze względów estetycznych i częściowo pozytywnych doświadczeń z MIO.
Sprzęcik kolorystycznie idealnie pasuje do stylizacji wnętrza procka - grafitowy z pomarańczowym akcentem.
Kolejnym istotnym - jak wcześniej wspominałem- czynnikiem jest wielkość urządzenia i wpływ na widoczność ( wygaszanie ekranu po krótkiej chwili aby nie dekoncentrować kierowcy).
szpula napisał(a):Teraz kombinuję, żeby dorobić sobie zasilanie niedaleko lusterka, bo kolejny wiszący kabel jest męczący no i za bardzo zwraca uwagę na parkingach :)

Również się nad tym głowiłem... i chyba mam rozwiązanie w sumie dobre... Kabelek mam na stałe, zwisa mi tylko ok 5-7cm tuż nad lusterkiem. Od punktu nad lustrem można wcisnąć kabel pod podsufitkę i poprowadzić go w lewą stronę aż do słupka... później wyskoczę na zewnątrz i zrobię kilka fotek jak to u mnie wygląda..
szpula napisał(a): Gdy mam włączony czujnik parkowania i gdy włączę zasilanie podczas gdy on jeszcze nagrywa w trybie czujnika, to nie przełączy się automatycznie w tryb normalnego nagrywania tylko będzie cały czas nagrywał z trybu czujnika...

Jest jeszcze jeden "mankament".. kiedy wciśniesz opcję zdarzenie to aby wyjść z tego trybu trzeba wyłączyć urządzenie... chyba żę jest inaczej, tylko ja nie potrafię :P

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: Rejestrator trasy

10 mar 2014 15:14

No ja to w końcu dałem do ASO.
Wrzucili w podsufitkę, na lewy słupek i do skrzynki z bezpiecznikami (dzięki temu mam zapalniczkę i zasilanie wolne na dole). Wrzucone do systemu, że robione przez ASO, więc gwarancja działa. Oczywiście zasilania nie ma, gdy kluczyk wyjęty.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Rejestrator trasy

11 mar 2014 21:19

Zdjęcia po montaż poprosimy :)

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Rejestrator trasy

13 mar 2014 16:07

szpula napisał(a):Wrzucone do systemu, że robione przez ASO, więc gwarancja działa.

A co ma do tego gwarancja?
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: Rejestrator trasy

13 mar 2014 22:51

Uwaga, montaż dodatkowego wyposażenia, takiego jak:
- pakiety stylizacyjne nadwozia, okna dachowe, haki holownicze,
- a w szczególności sprzętu audio-video, alarmowego, nawigacyjnego oraz innych, których montaż wymaga ingerencji w oryginalną instalację elektryczną pojazdu, jest dozwolony tylko i wyłącznie w Autoryzowanych Warsztatach KIA. Montaż poza siedzibą Autoryzowanych Warsztatów KIA oraz wspomnianych Warsztatach będzie skutkował utratą gwarancji na oryginalne elementy pojazdu, na które montaż dodatkowego wyposażenia może mieć bezpośredni lub pośredni wpływ negatywny.

(z Książki Gwarancyjnej, strona 27).

Grzebanie przy skrzynce z bezpiecznikami jest dla mnie (jak i dla mojego ASO) ingerencją w oryginalną instalację elektryczną (mimo, iż jest to całkowicie odwracalne).

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Rejestrator trasy

13 mar 2014 23:08

No ja muszę przyznać, że uważam to za logiczne, DRLe montowałem w ASO, tzn oni tylko podłączali, wiadomo że domorośli elektrycy mogą coś skopać, a potem wio do ASO że się instalacja skopała na gwarancji..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: Rejestrator trasy

28 cze 2014 23:35

Kupiłem Shadow gt550, kąt 140 stopni; najważniejsze co to ma przesłonę 1.6 czyli dużo jaśniej jak 95% pozostałych.

nagrywane 1920x1080 30fps w najwyższej jakości (ale bez wspomagania led);
filmik 3 minuty 340mb - te na rapidgator są 100% bo youtube mocno kompresuje ścinając jakość

dzień:
http://youtu.be/hOJDH52QnO4
http://rapidgator.net/file/434382eae43e ... 5.MOV.html

noc:
http://youtu.be/77dBLP9O5TY
http://rapidgator.net/file/a81450956335 ... 7.MOV.html
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Rejestrator trasy

28 cze 2014 23:44

jakosc b.dobra...nawet odprysk na szybie widac ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Rejestrator trasy

05 lip 2014 07:43

Ja w jednym zamontowałem Media-tech U-Drive Mirror BT MT4046.

Obrazek

To co tam autor pisze jest nie precyzyjne, bo po pierwsze wyświetlacz możemy jak w każdym wyłączyć, a drugą zaletą jest tak, że jeśli lusterko mamy ustawione pod pewnym kątem, to możemy poziom skorygować kręcąc obiektywem.
W drugim samochodzie dałem Prestigio RoadRunner 300 i jakoś daje radę ;-)

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Rejestrator trasy

05 sie 2014 15:45

szpula napisał(a):No ja to w końcu dałem do ASO.
Wrzucili w podsufitkę, na lewy słupek i do skrzynki z bezpiecznikami (dzięki temu mam zapalniczkę i zasilanie wolne na dole). Wrzucone do systemu, że robione przez ASO, więc gwarancja działa. Oczywiście zasilania nie ma, gdy kluczyk wyjęty.

Też się zastanawiam nad zleceniem takiej operacji w ASO i w związku z tym mam pytanie - Ile zapłaciłeś za montaż?

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: Rejestrator trasy

05 sie 2014 17:55

Około 135zł (po 10% rabacie)

AUTOR WĄTKU
Rick
 

Videorejestrator- warto chyba go mieć

14 sie 2014 21:38

Rok temu zakupiłem videorejestrator po zdarzeniu, po którym miałem sporo kłopotów (wypadek, sąd, wyrok). Gdybym go miał sprawa byłaby czysta dla mnie i bez żadnych konsekwencji a tak...
Dwa dni temu wracając z wakacji, jadący z przeciwka pojazd jakby mnie nie zauważył i zaczął manewr wyprzedzania. nie miałęm szans na reakcje, na szczęście uderzył i rozwalił moje lewe lusterko. Zatrzymałem sie... ale on jednak uznał ze nie warto i pojechał dalej. Pojawia sie pytanie kto winien?... Wg mnie on bo przekroczył oś jezdni, ale bez świadków trudno to stwierdzić... Na szczęcie mam kamerę o której wspomniałem i która jak należy zarejestrowała całe zajście.
Przyjechałęm do domu, zadzwoniłęm na policje, gdzie mnie poinformowano, ze bez problemu moge sprawe zgłosić w miejscu zamieszkania, co na drugi dzień zrobiłem. Policjanci stwierdzili jednoznacznie ze fajna kamerka i wszystko widać jak na dłoni i, że takie sprawy już mieli.
Gosćiowi grożą dwa paragrafy, tzn kolizja i ucieczka.
Zobacze jak to sie wszystko potoczy.
Poinformuje czy tylko materiał Video wystarczy, czy moze trzeba bezie jednak szukać dodatkowych świadków, którzy na nagraniu również są.

Poniżej zdjęcie tuż przed uderzeniem.
Obrazek

Jest takie stare powiedzenie: jeśli chcesz na kogoś liczyć, licz na siebie...

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

14 sie 2014 23:53

wystarczy wideo... na tej samej podstawie ścigaja i KARAJĄ wszystkich sprawców z YT, albo zgłaszanych przez kierowców...

swoją drogą także intensywnie szukam kamerki, po tym jak wracając z Wroc jechał idiota, który na krajówce bez pobocza 3 krotnie wyprzedzał w sposób zmuszający niemal do zatrzymania tych z naprzeciwka ( na 3ciego)... gdybym miał kam odrazu poszedł by tel na policje, a tak sobie mogłem....
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Rick
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

15 sie 2014 07:05

Wiem, ze dobra kamera to spory wydatek, ale jak uczą moje i innych moich znajomych doświadczenia powoli staje sie niezbędnym wyposażeniem auta. Życia oczywiście nie uratuje, ale w wielu sytuacjach uchroni kieszeń przed wydatkami za które zapłacić powinni sprawcy, no i jest jeszcze jeden element... wychowawczy. Na drodze nie ma bezkarności, a tak jak w moim przypadku gość nieźle sie zdziwi ze jednak nie uszło płazem. Może następnym razem zatrzyma sie i sprawdzi czy nie zrobił innym szkody albo krzywdy.
Co do kamery to ja mam model mio 358, i gdyby nie to, ze dobrze nagrywa jest mała i prosta, nie kupiłbym jej drugi raz. 3 krotnie ja wymieniałęm w przeciągu 2 tygodni bo sie psuła. Teraz działą, choć jej głośnik strasznie charczy. Bateria wystarcza na góra 15-20 min, szkoda. Ale za to obraz żyleta, no i zapracowała na siebie a to chyba najważniejsze.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl