Wideorejestrator, rejestrator trasy, DVR - all inclusive

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

01 gru 2016 16:46

https://pl.aliexpress.com/item/TCOL-Nov ... 56147.html
Czy ktoś może ma takie cudo ?
Na wcześniejszej stronie ktoś wrzucił to cudo.
Chyba nie ma lepszej konstrukcji kamery od tej ......
W żaden sposób widać, że nie przeszkadza, kable poukrywane.
Tylko najważniejsze pytanie ..... Co z tylnym czujnikiem w lusterku ?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

01 gru 2016 17:46

Kamuflaż świetny, ale z obrazem trochę gorzej, wg mnie porównująć "surówki" ta Viofo A119 nagrywa obecnie najlepszy obraz - ma najwyższą rozdzielczość, ale nie "sztuczną" bo wysoki jest też bitrate.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

01 gru 2016 20:07

emilemil napisał(a):
Pitrek napisał(a):
czaru$90 napisał(a):Jutro umówiłem się na odbiór Xiaoyi Yi Dash Camera za 250PLN. Dam znać jak otrzymam i przetestuję :) Dzięki za włączenie się w dyskusję. :drinkingcheers:


Czekam na recenzje !


NIe masz czasem zablokowanej skrzynki, PW nie moge do Ciebie wyslac


Że ja? :szok: Nic o tym nie wiem i dostawałem PW od innych, ale już patrzę ustawienia ;)

Momo
Klubowicz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 30 sty 2016 13:15
Lokalizacja: Loooodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 SW, 1400 Pb 109KM
2009

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

01 gru 2016 21:11

Wypowiem się odnośnie G1W, konkretnie to mam wersje G1WC czyli z kondensatorem zamiast baterii.
Zalety:
- tania, przynajmniej kiedyś, teraz na allegro chodzą po prawie 250 zł, moim zdaniem lepiej już dołożyć 80 zł i kupić podstawowe Mio
- dobra jakość obrazu w dzień jak i w nocy
Wady:
- to moja 2 kamera, pierwsza nie trzymała daty i godziny, po pewnym czasie padły przyciski, kupiona na allegro wiec wymienili mi na nową
- kondensator pozwala na 2s pracy bo odcięciu zasilania...
- brak osobnej baterii do podtrzymania daty i godziny, po 3 dniach bez odpalania auta trzeba ustawić godzinę i datę
- jak włączę zapłon na kilka sekund po czym odpalę auto to kamera gaśnie i już sama się nie włączy ;) Trzeba wyciągać kabel, co więcej potrafi się tak przywiesić że trzeba ją odłączyć na kilka sekund
- dwa razy miałem tak że kamera się zawieszała po uruchomieniu, pomogło formatowanie karty
- soft nie jest przystosowany do kondensatora, w sensie są opcje jak w wersji z bateria

Podsumowanie:
- za 150 zł ok, więcej nie jest warta. Nie daje 100% pewności że się włączy, a przecież po to kupujemy kamerę

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

01 gru 2016 21:23

No to faktycznie, w mojej opinii takie zachowanie kamery jest dyskwalifikujące, bo wiadomo że jak odpalamy auto, to między zapłonem a startem silnika z reguły czekamy te 2s, a przy odpalaniu napięcie zanika na pół sekundy, więc jeżeli kamera reaguje na zapłon a na start silnika już nie, to w zasadzie nie wiemy czy jedziemy z nagrywaniem czy bez :/ U mnie w Note apka też w takiej sytuacji potrafi się czasem zawiesić i trzeba resetować :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

01 gru 2016 21:26

Może lekko odejdę od tematu bo nie chcę zakładać nowego ......
Powiedzcie mi, od czego jest ta z tyłu soczewka/czujnik przy lusterku wstecznym ?
Z przodu to wiem, że jak z tyłu jadą za nami, to automatycznie się przyciemni, ale z tyłu lusterka ?
Czujnik oświetlenia do zmiany z dziennych na mijania jest na konsoli przy szybie.

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

02 gru 2016 11:48

Kozak_Barabasz napisał(a):Powiedzcie mi, od czego jest ta z tyłu soczewka/czujnik przy lusterku wstecznym ?


lusterkowy czujnik zmierzchu

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

02 gru 2016 16:41

i co on daje ?
BO tak jak wcześniej napisałem, czujnik zaciemniania lusterka znajduje się z przodu.

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

02 gru 2016 22:22

Co by się w dzień nie przyciemniało.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

03 gru 2016 09:58

Wszystko jasne ;) Dzięki ;)

Czyli ta kamerka w zabudowie lusterka z mojego linka nie będzie dobra ?

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

09 gru 2016 19:53

Heja!
Pomózcie ludzie wybrać dobry sprzęt, jestem kompletnie zielony. Budżet do 900 PLN. Chciałbym full HD, w dobrym FPSie tak, żeby nawet z nocnych filmów dało się odczytać rejestrację. Moduł GPS byłby spoko, ale niewymagany. Zapisanie pliku po kolizji - super sprawa. Przyczepianie - chyba do szyby - takie są najlepsze? Nie znam się... No i jeszcze jakbyście poddali pomysł jak podpiąć go na stałe do mojej kolumbryny bez zajmowania zapalniczki czy gniazda do zasilania - czy to jest w ogóle możliwe? Czy takie coś mogą mi zrobić w ASO jeśli ich o to poproszę? Liczę na sugestię :-) Z góry dzięki!

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

09 gru 2016 23:05

Moja kobieta zrobiła wywiad i postanowiła kupić mi kamerkę do samochodu (na gwiazdkę).
Zamówiłem to cudo
Pewnie z miesiąc będzie szło więc na testy przyjdzie pora. Chyba nie ma nic lepszego jeśli chodzi o integralność z samochodem.
Wygląda to jak kamera do czytania pasów, więc o niej będę wiedział tylko ja.
Ma łączność wifi więc na smartfonie można podglądać wideo jak i przegrywać.
Oczywiście w przypadku kolizji zapisuje zdarzenia jak i poprzez przycisk. Optyka sony- zobaczymy co to przyjdzie :D (szkoda tylko, że będzie już po świętach :(

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

09 gru 2016 23:54

CareK napisał(a):Heja!
Pomózcie ludzie wybrać dobry sprzęt, jestem kompletnie zielony. Budżet do 900 PLN. Chciałbym full HD, w dobrym FPSie tak, żeby nawet z nocnych filmów dało się odczytać rejestrację. Moduł GPS byłby spoko, ale niewymagany. Zapisanie pliku po kolizji - super sprawa. Przyczepianie - chyba do szyby - takie są najlepsze? Nie znam się... No i jeszcze jakbyście poddali pomysł jak podpiąć go na stałe do mojej kolumbryny bez zajmowania zapalniczki czy gniazda do zasilania - czy to jest w ogóle możliwe? Czy takie coś mogą mi zrobić w ASO jeśli ich o to poproszę? Liczę na sugestię :-) Z góry dzięki!

Za tyle to polecam to co ja mam :-) Mivue 658 :-) filmik z tej kamerki kilka postów wcześniej. Ma GPS i jak to się nazywa exterm HD i hdr .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

10 gru 2016 09:17

Ja mam kamerę mini0806 i tam ładowarka ma dodatkowo wyjście USB do którego podpinam telefon.
Koszt kamery to jakieś 100$
Wysłane z telefonu Mate 9

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

12 gru 2016 09:58

rafalg31 napisał(a):Za tyle to polecam to co ja mam :-) Mivue 658 :-) filmik z tej kamerki kilka postów wcześniej. Ma GPS i jak to się nazywa exterm HD i hdr .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nie zastanawiając się długo obejrzałem kilka testów, poczytałem trochę i zdecydowałem się na to samo urządzenie. Czy możesz opisać krok po kroku którędy puściłeś kabel? Widzę, że masz też C2, więc fajnie by było jakbyś opisał (łopatologicznie) oraz może jakieś fotki zrobił poglądowe ;-) Na pewno się przydadzą!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

12 gru 2016 18:40

Ja puściłem podsufitką do prawego słupka A, potem pod uszczelką do wysokości dolnej krawędzi schowka, pod schowkiem na przegrodzie czołowej i kabel wychodzi mi z konsoli centralnej koło gniazd zasilania.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

12 gru 2016 18:56

pioter napisał(a):Ja puściłem podsufitką do prawego słupka A, potem pod uszczelką do wysokości dolnej krawędzi schowka, pod schowkiem na przegrodzie czołowej i kabel wychodzi mi z konsoli centralnej koło gniazd zasilania.

Ja podobnie tylko lewą stroną. Też do zapalniczki a w drugim mam ładowarkę do telefonu. Można podpiąć w podsufitce gdzieś przy górnych lampkach na stałe ale tu już właśnie ASO by to lepiej zrobiło (było w tym wątku już o tym). Ja mam zamiar to zrobić jak będę zmieniał lusterko na fotochromatyczne ale zebrać się nie mogę :-)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

13 gru 2016 07:47

Panowie, ja w sprawach manualnych mówiąc szczerze jestem kiepski niestety dlatego prosiłbym o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie jak tą podsufitkę rozebrać i tą uszczelkę ściągnać? Mio przyjedzie zapewne jutro :-D

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

13 gru 2016 07:52

Niczego nie rozbierasz ! Po prostu upychasz kabel między szybą a podsufitką jakimś cienkim i tępym narzędziem. Uszczelki też nie ściągasz tylko pondoszisz jej krawędź i upychasz tam kabel. Między podsufitką a uszczelką drzwi kabelek wpychasz pod osłonę słupka.

Wysłane z telefonu Mate 9
Ostatnio edytowano 13 gru 2016 21:48 przez Yankee, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Videorejestrator- warto chyba go mieć

13 gru 2016 08:09

No i wszystko jasne! Dzięki wielkie :-)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl