[C2] ABS Kia Ceed II

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
blondyn70
 

[C2] ABS Kia Ceed II

25 lut 2014 18:02

Jestem posiadaczem Kia Ceed 1,6 GDI od 4 miesięcy. Mam pytanie ABS jest bardzo czuły . Przy np:wilgotnej nawierzchni uruchamia się bardzo szybko ABS ( nawet przy prędkości ok 50km/h i gwałtownym hamowaniu ,nie awaryjnym).W ciągu 4 miesięcy uruchomił mi się chyba z 6 razy ( nie mówię o lodzie czy śniegu )
Wcześniej miałem Passat 1.9 2002 r . ABS uruchomił mi się przez 6 lat może z 10 razy. W serwisie mówią ,że Kia Ceed II tak już ma .Czy tak jest naprawdę i trzeba się po prostu przyzwyczaić ?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ABS Kia Ceed II

25 lut 2014 18:38

Hej.

Zwróć uwagę czy dzieje się to tylko przy nachylonej drodze, czy też na płaskim.

AUTOR WĄTKU
blondyn70
 

Re: ABS Kia Ceed II

25 lut 2014 18:41

Właściwie tylko na płaskim

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ABS Kia Ceed II

25 lut 2014 20:02

Podaj mi VIN na PW.

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: ABS Kia Ceed II

26 lut 2014 00:53

Ja to czuję jak mi pedał odbija przy 15-20km/h podczas hamowania gdy lewe koła są ja jombach, a prawe na kostce brukowej (na sucho i mokro)...

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: ABS Kia Ceed II

26 lut 2014 09:26

Może to być też kwestia opon.
Ja u siebie nie zauważyłem problemów na suchej i mokrej nawierzchni ale na oblodzonej ABS załączał się bardzo szybko, szybciej niż w innych samochodach którymi jeździłem.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: ABS Kia Ceed II

26 lut 2014 09:49

Ja to mam na letnich Hankookach z fabryki i zimowych Continentalach TS850. Oczywiście gdy hamowanie jest na równej nawierzchni to o niczym takim nie ma mowy.
Może to nie tylko ABS, ale też jaki inny system tutaj działa?

AUTOR WĄTKU
apap
 

Re: ABS Kia Ceed II

26 kwi 2014 15:56

Ostatnio zacząłem po forach szukać info o co chodzi z tym ABS w KIA. Ostatnio zdarzyło mi się kilka razy prawie zejść na zawał kiedy samochód przez ABS praktycznie nie hamuje. Dotyczy to oczywiście wszelkich nierówności na drodze : kostka brukowa, przejazdy kolejowe, itp. Nie jest to mój pierwszy samochód z ABS, ale to jakaś porażka konstrukcyjna (źle zestrojony ABS i zawieszenie). Kilka dni temu wjeżdżałem do garażu podziemnego o dość dużym nachyleniu, powierzchnia specjalnie poząbkowana i o mało nie zatrzymałem się na ścianie. Hamulce złapały dopiero na samym dole na równej powierzchni. Zleciałem po tej pochylni praktycznie bez żadnego hamowania. Porażka. Pierwszy i ostatni raz KIA. A już mi się ten samochód spodobał.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ABS Kia Ceed II

26 kwi 2014 16:42

Byłeś w ASO to zgłosić?
Ostatnio edytowano 27 kwi 2014 10:55 przez szczur75, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
apap
 

Re: ABS Kia Ceed II

26 kwi 2014 17:48

Jest jakiś soft który to zmienia? Wydawało mi się zawsze że to sprawa mechaniczna.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ABS Kia Ceed II

26 kwi 2014 17:53

Podaj mi VIN na PW.

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: ABS Kia Ceed II

26 kwi 2014 20:33

Wydaje mi się, że mogę mieć coś podobnego.

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 10:23

Ja podobnie (jak pisałem wyżej), ale na szczęście aż takich ostrych przypadków nie miałem...

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 15:44

A ja mam nadzieje, źe nie mam czegoś takiego (zbyt czułego ABS). Jadąc dziś po mokrej, nierównej wykonanej z czerwonej cegły jeszcze przed wojną drodze, korzystając z okazji źe nic zamną nie jedzie zahamowałem - ABS ani się nie załączył a auto szybko się zatrzymało. Prędkość znaczna nie była ok. 40 km/h
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
blondyn70
 

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 16:18

apap napisał(a):Ostatnio zacząłem po forach szukać info o co chodzi z tym ABS w KIA. Ostatnio zdarzyło mi się kilka razy prawie zejść na zawał kiedy samochód przez ABS praktycznie nie hamuje. Dotyczy to oczywiście wszelkich nierówności na drodze : kostka brukowa, przejazdy kolejowe, itp. Nie jest to mój pierwszy samochód z ABS, ale to jakaś porażka konstrukcyjna (źle zestrojony ABS i zawieszenie). Kilka dni temu wjeżdżałem do garażu podziemnego o dość dużym nachyleniu, powierzchnia specjalnie poząbkowana i o mało nie zatrzymałem się na ścianie. Hamulce złapały dopiero na samym dole na równej powierzchni. Zleciałem po tej pochylni praktycznie bez żadnego hamowania. Porażka. Pierwszy i ostatni raz KIA. A już mi się ten samochód spodobał.


Pisz do Kia na ich serwisową infolinię.Może jak będą mieli więcej takich e-maili to wreszcie coś zrobią.Minie odpisali ,że w/g nich jest wszystko ok ale przekażą info do producenta :evil:
Z tego co się dotychczas dowiedziałem to mieli od początku produkcji tego modelu podobno 12 nowych oprogramowań ABS

AUTOR WĄTKU
blondyn70
 

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 16:48

Adam Garstka napisał(a):A ja mam nadzieje, źe nie mam czegoś takiego (zbyt czułego ABS). Jadąc dziś po mokrej, nierównej wykonanej z czerwonej cegły jeszcze przed wojną drodze, korzystając z okazji źe nic zamną nie jedzie zahamowałem - ABS ani się nie załączył a auto szybko się zatrzymało. Prędkość znaczna nie była ok. 40 km/h

Ale jeśli masz auto tak jak w opisie z 2007 roku to nie o tym mowa.My mamy problemy z nowym modelem 2012.

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 17:18

A ja mam jeszcze nowszy model :ha - jak w opisie (mam dwa ceedki).
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
blondyn70
 

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 17:26

Adam Garstka napisał(a):A ja mam jeszcze nowszy model :ha - jak w opisie.

Jeśli tak to masz szczęście,że jest ok.Bo taki numer w momencie kiedy się tego najmniej spodziewasz może przyprawić o zawał ;(
A swoją drogą zobacz kiedyś tak koło 60 k/h tak ,żeby podbiło koła

AUTOR WĄTKU
apap
 

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 17:30

Umawiam się do serwisu, zobaczymy co powiedzą. Nie mam za dużo optymizmu bo ostatnio słyszę najczęściej, że ten typ tak ma. Do tej pory chodziło o duperele: nieprecyzyjna zmiana biegów, wiecznie zaparowane szyby i nieskuteczny przewiew, nieskuteczna klima, dziwne zachowania wspomagania, ściąganie samochodu (samo się naprawiło). Zawsze słyszałem że wszystko jest w porządku. No ale tutaj to można się zabić.
Jaki będzie ciąg dalszy dam znać.

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: ABS Kia Ceed II

27 kwi 2014 17:31

Będę czujnie obserwować zachowanie ABS, bo mam go (ceeda) zaledwie dwa tygodnie.
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl