[C2] ABS Kia Ceed II

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bmwteam1
 

Re: ABS Kia Ceed II

30 wrz 2015 14:49

Witam. Miałem identyczny problem mało nie zginąłem przez ten pi... ABS. Po przyjeździe do serwisu powiedzieli że znają ten problem, wgrali nowe oprogramowanie i wszystko jest ok. Tylko dlaczego klientów nie informują i nie wzywają do serwisów?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ABS Kia Ceed II

30 wrz 2015 14:52

bmwteam1 napisał(a):Tylko dlaczego klientów nie informują i nie wzywają do serwisów?



Może dlatego, że nie wiedzą czy ten problem występuje u tego konkretnego klienta?


Dopiero po dwóch latach użytkowania zauważyłeś to?

AUTOR WĄTKU
bmwteam1
 

Re: Poważny problem z ABS

30 wrz 2015 14:53

Bo występował już w kilkunastu lub kilkudziesięciu takich autach wcześniej... Między innymi w ich zastępczym samochodzie...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Poważny problem z ABS

30 wrz 2015 14:55

I to ma oznaczać, że występuje także w Twoim?
Co najmniej dziwny tok rozumowania...

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: ABS Kia Ceed II

30 wrz 2015 14:57

szczur75 napisał(a):Może dlatego, że nie wiedzą czy ten problem występuje u tego konkretnego klienta?


Jeżeli problem dotyczy oprogramowania to chyba Kia ma listę samochodów z konkretnym oprogramowaniem.
Problem występuje tylko w określonych warunkach, można 10 lat jeździć i nie zauważyć.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
bmwteam1
 

Re: Poważny problem z ABS

30 wrz 2015 14:59

A na podstawie jakiego toku rozumowania są przeprowadzane akcje serwisowe? Jeśli kilkadziesiąt osób danego modelu auta z tego samego okresu produkcji zgłasza identyczną wadę to można przecież wywnioskować że z całą partią sterowników jest coś nie tak i lepiej sprawdzić wszystkie wcześniej niż czekać aż ktoś zginie zanim zdąż zgłosić do serwisu problem.... Tak działają ogłaszane przez pewne firmy akcje serwisowe...

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: ABS Kia Ceed II

30 wrz 2015 15:10

argo napisał(a):chyba



I na tym opierasz swoją tezę. :ha

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Poważny problem z ABS

30 wrz 2015 15:10

bmwteam1 napisał(a):lepiej sprawdzić wszystkie



Opisz w jaki sposób należało by to zrobić.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Poważny problem z ABS

30 wrz 2015 16:29

Kolego bmwteam1 demonizujesz ;)
Problem jest/był widoczny, kilka nowych C2 miało takie objawy i po aktualizacji softu (czasem chyba dwukrotnej) problem ustępował (od dłuższego czasu już było cicho na ten temat), ale nie można mówić, że problem dotyczy WSZYSTKICH pojazdów. Oczywiście rozumiem Twoje zdenerwowanie, sprawa nie dotyczy błahostki.
Wiedziałbyś o tym, gdybyś po zarejestrowaniu się na forum był łaskaw użyć wyszukiwarki, poszukać odpowiedniego tematu i się w nim dopisać, a nie tworzyć nowego. A przepraszam, już widzę, że musiałem napisać w dwóch tematach na raz.. no tak, właściciele BMW oczekują od życia 2x więcej :ha Tym razem darujemy (pod warunkiem, że jeszcze uzupełnisz profil jak należy i przywitasz się w odpowiednim dziale), ale za dublowanie tematów jest check od razu diabloo
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

15 lis 2015 15:07

Zobaczcie na ten film https://www.youtube.com/watch?v=cz5pjDbvL2Y czy tak powinien działać ABS? Coś z nim chyba nie tak... to drugie dobicie pokazuje, że jak zaczął działać to już potem nie hamował wcale...

Miałem podobną sytuację ostatnio i wjechałem gościowi w tył (na szczeście bez poważnych szkód - rysa na zderzaku). Było mokro, niewielka prędkość max 20 km/h, odległość od poprzedzającego samochodu ok 10 m, zmiana świateł, hamulec zdecydowanie w dół, auto lekko przyhamowało potem odpuścił (jakby bulgnięcie) i zanim zdążył zwiększyć ciśnienie w układzie (miałem wrażenie że trwa to wieczność), auto dobiło do zderzaka. Nie uświadczyłem szybkiej reakcji w postaci naprzemiennego hamowania i odpuszczania. Może powiecie za mała odległość była i mokro, ale ja jestem pewien, że gdyby to działało, bądź nie było tego g...a wcale, to bym wyhamował.

Wielokrotnie testowałem na śliskim, są momenty że działa ok i jest szybka reakcja w postaci naprzemiennie odpuszczania i poślizgowego hamowania, a jest tak że "bulgnie", odpuści i potem "wieczność" aż zacznie hamować. A jak to u Was wygląda?

Dodam, że sprawdzili i niby nowy soft jest, ale sami wiecie jak jest z tym aso... wkrótce znów każe im sprawdzić...

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

15 lis 2015 19:10

zahamuj w rozwalonej/wyjeżdżonej dylatacji na jakimś wiadukcie z predkością powiedzmy minimum 70 km/h ... wrażenie murowane (zero jakichkolwiek hamulców-kompletne ich wyłączenie, pedał skała) przez min 10m)

albo prawe koła jadą po śniegu, lewe koła po suchym asfalcie- hamulców praktycznie nie ma...

ciekawe czy zgłaszanie tego cokolwiek da, czy przypadkiem TTTM


Całe życie jeździłem autem bez ABS, który nabyłem już w nodze i w większości warunków zatrzymam się szybciej niż z tym cudownym ABS, jedynie sterowność pojazdu pozostaje in plus... ale co z tego ze moge uciekać jak po jednej stronie auto a po drugiej krawężnik na pół koła... w drugim aucie pozwalał na to bezpiecznik i ABS śpi... tutaj niestety ale niespodzianki sie zdarzają. Widocznie jeszcze sie nie nuczyłem tym hamować..
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

16 lis 2015 09:01

Na pewno ten typ tak miał, ale po wymianie softu da się to poprawić/naprawić. W zeszłym roku zgłaszałem (jeden z pierwszych postów w tym temacie) to w salonie KIA i Panowie nic na ten temat nie widzieli (na tamten okres miałem najnowszy soft), natomiast w tym roku na przeglądzie okresowym na wstępie poinformowano mnie, że jest nowy soft i będę miał aktualizację (ileś tam wersji do przodu) z uwagi na nieprawidłowości w działaniu ESP, co niby miało związek ze zgłaszanymi przeze mnie wcześniej nieprawidłowościami w działaniu ABS.

No i powiem, że po wymianie, kilka razy próbowałem sprowokować/wymusić wcześniejsze dziwne zachowanie ABSu i to mi się nie udało. Wygląda na to, że teraz jest dużo lepiej. Od razu dodam, że ABSu mi nie wyłączyli na stałe bo ze dwa razy mi zadziałał od wakacji :) Na moje wyczucie ABS załącza się teraz wtedy kiedy powinien czyli przy zablokowanych kołach, przy gwałtownym hamowaniu, jednak na nierównej, dziurawej drodze nie powoduje wcześniejszego zjawiska czyli całkowitego odpuszczania hamulca. ABS działa, ale auto zwalnia, a nie sunie bezwładnie do przodu.

Tak więc jeżeli ktoś ma problem z ABS to szybko na wymianę softu bo nie ma co ryzykować jazdy z takim "udogodnieniem" :)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

16 lis 2015 13:55

ciekawe czy w moim przypadku (15 miesięczne auto) wyszła jakaś aktualizacja... takie skromne pytanie do szczura :ha
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

16 lis 2015 15:31

No z tego co pisałem wyżej ta aktualizacja, którą mi zapodano to kwestia ostatniego roku (w zeszłym roku, sierpień-wrzesień ASO twierdziło, że wszystko jest OK i soft jest na dany moment najnowszy, a poza tym TTTM i nie dzieje się nic złego na próbach), więc jeżeli nie odwiedzałeś ASO w ciągu tych 15 miesięcy możesz się podjechać i dopytać. Na moje subiektywne odczucie poprawa jest zdecydowana.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

16 lis 2015 15:46

byłem miesiąc temu na 30.000 i jedynie co dostałem to wydruk ze wszystko Ok, żadnych błędów. Nic mi nie mówiono ze coś zaktualizowano... Skoro rok temu byłeś i był stary oznacza że wyszedł nowy.... ASO przybywam...

Dzięki :)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

16 lis 2015 18:22

Ok to i ja do nich zaglądnę :)

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

17 lis 2015 07:15

butter18 napisał(a):byłem miesiąc temu na 30.000 i jedynie co dostałem to wydruk ze wszystko Ok, żadnych błędów. Nic mi nie mówiono ze coś zaktualizowano... Skoro rok temu byłeś i był stary oznacza że wyszedł nowy.... ASO przybywam...

Dzięki :)


Ja byłem na przeglądzie po jakoś pod koniec sierpnia b.r i na wstępie się dowiedziałem, że "poza standardowymi czynnościami, jakie przewiduje przegląd będzie aktualizacja softu bo mój jest "kilka wersji" starszy, a wyszły jakieś poprawki związane z działaniem ESP, co rozwiąże zgłaszane przeze mnie w zeszłym roku dziwne działanie ABS"
Sam od siebie bym się pewnie już o ten ABS nie pytał skoro rok wcześniej TTTM, nauczyłem się z tym żyć i jeździć :)
Dziwne jest jednak to, że chronologicznie to chyba byłeś na swoim przeglądzie po mnie, więc też powinieneś już mieć wszystko aktualne. Ciekawe czy da się w jakiś sposób sprawdzić wersje wgranego softu? Można by to jakoś porównać.

Na pocieszenie dodam, że w Hyundaiu i40 jest identyczna bajka. Widać ta sama stajnia :)

max_krk napisał(a):Ok to i ja do nich zaglądnę

Nie wiem gdzie serwisujesz, ale jakby co podjedź do Pateckiego bo to tam byłem na swoim przeglądzie.

AUTOR WĄTKU
max_krk
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

17 lis 2015 17:23

Ja byłem u Pateckiego w maju i nic nie mówili o aktualizacji (nie pytałem), więc niedługo zaglądnę i zapytam. Wersje pewnie można sprawdzić przez obd2, tylko jak stwierdzić czy ma się tą najnowszą?

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

18 lis 2015 08:25

No tego to raczej nie stwierdzimy, można by co najwyżej spróbować to porównać między dwoma samochodami.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: [C2] ABS Kia Ceed II

19 lis 2015 02:19

max_krk napisał(a):Wersje pewnie można sprawdzić przez obd2, tylko jak stwierdzić czy ma się tą najnowszą?


Kupujesz GDS wraz z licencją i sam sobie sprawdzasz... ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl