Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

c22
 

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

05 lut 2014 22:14

Ola, dlaczego gdy ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą, nie wyrejestrowałaś samochodu?
czy po wyrejestrowaniu, kupiec "wraku" napotkałby problemy z ponowną rejestracją po "reanimacji"?

wydaje mi się, że tak i wtedy na drogi nie "wypływałyby reanimowane wraki".

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

05 lut 2014 22:53

Pewnie ubezpieczyciel wypłacił różnicę między wartością auta przed kolizją i ceną wraku - żeby odzyskać pieniądze należy sprzedać wrak auta, a nie można wyrejestrować samochodu bez jego złomowania. Pozostała koleżance sprzedaż wraku , który nowy właściciel może przerejestrować na siebie.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

05 lut 2014 23:23

zucio1 napisał(a):- żeby odzyskać pieniądze należy sprzedać wrak auta, a nie można wyrejestrować samochodu bez jego złomowania.

Otóż to.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

06 lut 2014 07:57

c22 napisał(a):Ola, dlaczego gdy ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą, nie wyrejestrowałaś samochodu?
czy po wyrejestrowaniu, kupiec "wraku" napotkałby problemy z ponowną rejestracją po "reanimacji"?

wydaje mi się, że tak i wtedy na drogi nie "wypływałyby reanimowane wraki".


Ale nawet nie było takiej opcji. Ubezpieczyciel wycenił wrak na ponad 6 koła, wypłacił różnicę i wskazał dokładnie kto to za tą kwotę odkupi zapewniając mnie że transakcja jest bezpieczna i ubezpieczyciel wszystko monitoruje. Co więcej wrak odkupiła ode mnie firma z nazwą auta powypadkowe czy jakoś tak. To jest standardowa procedura likwidacji szkody całkowitej w przytłaczającej większości przypadków. Sorki, nie stać mnie było żeby przekazać na szrot ze stratą tych ponad 6 tysi... a i z ubezpieczycielem nie chciało mi się bujać. Teraz to ja też mądrzejsza jestem i zupełnie inaczej likwidowałabym tą szkodę, zwłaszcza że po szkodzie też trochę nas wyru...li w du...ę, zarówno TU jak i parking na którym fura stała po wypadku jak i laweciarz co ją holował, ale to już inna inszość. Co więcej w umowie którą podpisałam z firmą, której pieczątka z nazwą widnieje na umowie, co ode mnie wrak odkupiła to jest dokładnie opisane że samochód rozbity i wypisane dokładnie co było uszkodzone, więc stwierdziłam że wszystko OK i fura pójdzie na części bo przecież nikt tego naprawiał nie będzie. Standardowo zgłosiłam sprzedaż do wydziału komunikacji i w papierach w urzędzie znajduje się kopia tej umowy sprzedaży.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

szpula
 

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

06 lut 2014 09:06

A mogłabyś napisać na czym was orżnęli? Tak, żeby w razie czego wiedzieć na co uważać :)

maestro
 

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

06 lut 2014 10:02

Wydaje mi się że w dyskusji mylone jest kilka rzeczy...
To że po wypadku/uszkodzeniu stwierdza się szkodę całkowitą oznacza jedynie to, że naprawa auta jest dla ubezpieczyciela nieopłacalna, nie oznacza to jednoznacznie, że auto powinno trafić na złom i zostać wyrejestrowane.
W ramach ciekawostki..... W mojej firmie kilka lat temu był służbowy polonez caro wartości nie większej niż 2 tys. zł...z pełnym ubezpieczeniem autocasco....miał niewielką stłuczkę w wyniku czego nastąpiło uszkodzenie zderzaka, pęknięta lampa, minimalnie podgięta maska, plus błotnik, który na dobrą sprawę wystarczyło trzy razy klepnąć, nawet nie lakierować .... efekt .. szkoda całkowita.

Każde auto jeśli się da może zostać naprawione i po przejściu badań technicznych dopuszczone do ruchu i tak było pewnie w tym przypadku. Inną sprawą jest to że ktoś stara się oszukać pisząc w ofercie że auto bezwypadkowe i to należałoby piętnować, a nie sam fakt, że ktoś naprawił auto, które miało stwierdzone przez ubezpieczyciela szkodę całkowitą.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

06 lut 2014 11:27

OK, tylko w przypadku poldka nikt by nie robił takiej afery bo tak jak mówisz, wartość byle naprawa przewyższa wartość auta (a dkoładnie 70% wartości uta bo tyle z reguły jest w OWU przy likwidacji z AC), a skoro w "względnie" świeżym aucie jest całka tzn, że uszkodzenia musiały być spore skoro przekroczyły 100% wartości auta (likwidacja z OC sprawcy). Idą dalej aby zobrazować mechanizm, jeżeli półroczne audi A8 warte powiedzmy 450 tys zł ma dzwona i szkoda jest likwidowana z OC sprawcy i zapada całka to jakie muszą być "obrażenia", że naprawa przekracza 100% wartości auta sprzed wypadku? Zwłaszcza, że w takich przypadkach kosztorys naciąga się maksymalnie na malowanie i klepanie wszystkiego jak najniższym kosztem, a przy Poldku z AC wylicza się wszystko wg ASO.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

maestro
 

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

06 lut 2014 12:16

W przypadku poldka... było tak, że udało się przekonać rzeczoznawcę aby wpisał jedynie uszkodzenie lampy i cos tam jeszcze i dzięki temu samochód pojeździł jeszcze dwa lata.
Myślę, że każdy przypadek jest inny. Przywołując przypadek Audi zresztą sam to potwierdzasz :) Szkoda całkowita nie równa się konieczności złomowania auta, aczkolwiek może. Koniec kropka.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

06 lut 2014 16:35

acieslin napisał(a):
c22 napisał(a):Ola, dlaczego gdy ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą, nie wyrejestrowałaś samochodu?
czy po wyrejestrowaniu, kupiec "wraku" napotkałby problemy z ponowną rejestracją po "reanimacji"?

wydaje mi się, że tak i wtedy na drogi nie "wypływałyby reanimowane wraki".


Ale nawet nie było takiej opcji. Ubezpieczyciel wycenił wrak na ponad 6 koła, wypłacił różnicę i wskazał dokładnie kto to za tą kwotę odkupi zapewniając mnie że transakcja jest bezpieczna i ubezpieczyciel wszystko monitoruje. Co więcej wrak odkupiła ode mnie firma z nazwą auta powypadkowe czy jakoś tak. To jest standardowa procedura likwidacji szkody całkowitej w przytłaczającej większości przypadków. Sorki, nie stać mnie było żeby przekazać na szrot ze stratą tych ponad 6 tysi... a i z ubezpieczycielem nie chciało mi się bujać. Teraz to ja też mądrzejsza jestem i zupełnie inaczej likwidowałabym tą szkodę, zwłaszcza że po szkodzie też trochę nas wyru...li w du...ę, zarówno TU jak i parking na którym fura stała po wypadku jak i laweciarz co ją holował, ale to już inna inszość. Co więcej w umowie którą podpisałam z firmą, której pieczątka z nazwą widnieje na umowie, co ode mnie wrak odkupiła to jest dokładnie opisane że samochód rozbity i wypisane dokładnie co było uszkodzone, więc stwierdziłam że wszystko OK i fura pójdzie na części bo przecież nikt tego naprawiał nie będzie. Standardowo zgłosiłam sprzedaż do wydziału komunikacji i w papierach w urzędzie znajduje się kopia tej umowy sprzedaży.

Mój teściu do dzisiaj wymienia się pismami z Rzecznikiem ubezpieczonych i Link4 w sprawie odszkodowania (pomijam odszkodowanie o utracie zdrowia), bo "wspaniały :lol: Link4" nie chce zapłacić pełnej kwoty za postój wraku na płatnym parkingu-Rzecznik poparł żądania teścia-i tylko dzięki uprzejmosci właściciela parkingu nie musimy wnieść różnicy, której nie chce opłacić Link4. Ale to już temat na inny polemikę.ł
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

06 lut 2014 22:12

Wspaniały Link 4, każdy taki sam, ja miałam polisę w Allianz....

1. Parkowanie tylko do czasu przyjazdu rzeczoznawcy zwraca ubezpieczyciel, różnicę musiałam pokryć.
2. Laweciarz wystawił rachunek, który też w całości nie oddali
3. Bujałam się trochę ze sprzedażą bo ta firma co wskazali jako odkupca wraku to przyjechała chyba dopiero za tydzień, pomimo natychmiastowego kontaktu po otrzymaniu informacji od ubezpieczyciela
4. Wbrew pozorom to były niebagatelne kwoty, bo dzień parkowania to około 100 PLN, na tej całej imprezie (holowanie + postój) byłam w plecy około 1 kPLN.

Jakbym wiedziała wcześniej to bym kazała holować sobie na podwórko i nie zapłaciłabym więcej za holowanie niż 350 PLN i zanim laweciarz by mi zapakował samochód to bym ustaliła że 350 albo niech spier....la. A ile nerw i przepychania, wydzwaniania itp. Potem to już machnęłam ręką na bitwę z ubezpieczycielem, szkoda zdrowia...

A no i teraz to bym kazała ubezpieczycielowi sobie w du...ę wsadzić ten wrak, niech sobie sami go sprzedają... choćbym miała do sądu iść...
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Łukasz
 

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

20 lut 2014 21:00

Może ja dorzuce swoje dwa grosze.
Szkoda całkowita zasądzona jest wtedy gdy naprawa auta przekracza bodaj 60% wartości rynkowej (ale tutaj moge się mylić).
W moim przypadku gość z ASO z Katowic dwoił i troił,naliczał rabaty na robocizne, części żeby tylko auto uratować od szkody całkowitej. W przypadku aut na gwarancji lub naprawy w ASO koszt jest niestety duży i w wielu przypadkach przesądził że auto poszło "na szrot".
Ja swojego wraka sprzedałem (z pomocą likwidatora) firmie spod Wa-wy która de facto zarobiła na tym 5tysi. Po jakimś czasie zadzwonił do mnie miły Pan z ASO z Mazur że kupił moje auto poskładał sobie do kupy i chciałby zarejestrować ale ja go nie wyrejestrowałem. Więc tak jak w przypadku Oli ktoś zarobił a w papierach sprzedaż odbyła się bez pośrerdników.

less
 

Re: Kijanka Oli zreanimowana jako bezwypadkowa!

20 lut 2014 21:48

Łukasz napisał(a):Może ja dorzuce swoje dwa grosze.
Szkoda całkowita zasądzona jest wtedy gdy naprawa auta przekracza bodaj 60% wartości rynkowej (ale tutaj moge się mylić)

Tak może być w przypadku ubezpieczenia AutoCasco i wówczas wynika to z OWU umowy ubezpieczenia choć jest to raczej 70-80 %. W przypadku naprawy z OC sprawcy masz prawo naprawiać do 100 % wartości

Poprzednia strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl