[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Amil
 

[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

30 wrz 2013 10:57

Witam moje pytanie jest takie jakie tarcze + klocki przód polecacie:

CZytając forum jedni mówią że Textar jest kiepski, inni że dobrze sobie radzi.

Żadnej opoini i Bosch`u i Brembo jak się sprawują nie znalazłem. Stąd moje pytanie co wybrać czy te:

Bosch`a z klockami Bosch`a:

http://allegro.pl/tarcze-bosch-klocki-p ... 02709.html

czy Brembo z klockami jakimiś no name (dopytam co to za klocki i ile powinny wytrzymać )

http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 06667.html

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 141
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Tarcze+klocki przód

30 wrz 2013 11:55

A gdzie w tej pierwszej aukcji jest napisane, że klocki są Bosch'a? Wg mnie to ani pierwsza, ani druga aukcja nie podaje informacji jakiej marki są klocki. Mało tego na obu aukcjach widzę również logo TRW jeśli chodzi o tarcze.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Tarcze+klocki przód

30 wrz 2013 13:29

Ja w połowie lipca wymieniłem tarcze i klocki na obu osiach na Textara. Przejechałem na tym do chwili obecnej około 5kkm i nie narzekam. :) Hamulce sprawują się bez zarzutu, a w porównaniu do fabrycznego zestawu, moim zdaniem, hamują o wiele lepiej. :good Więc z czystym sumieniem poleciłbym np. taki zestawik.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Tarcze+klocki przód

30 wrz 2013 18:41

Witam. ja mam założone na przód Textara przejechałem 45 tyś i działają bez zarzutu.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Tarcze+klocki przód

30 wrz 2013 18:51

Wielu sobie chwiali nasze rodzime MIKODY
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Amil
 

Re: Tarcze+klocki przód

03 paź 2013 11:44

To mówicie że ten textar robi w miarę zestawy hamulcowe? a ktoś może wypowiedzieć się na temat innych firm ?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tarcze+klocki przód

03 paź 2013 18:12

Amil napisał(a):To mówicie że ten textar robi w miarę zestawy hamulcowe? a ktoś może wypowiedzieć się na temat innych firm ?


Warte zachodu tarcze: Brembo, Textar, Ate, Ferodo, Blueprint, DBA, Hawk, Zimmerman (ale gładkie), Jurid
Warte zachodu klocki: Ate, Ferodo, Textar, Jurid, Hawk, Carbone Lorraine

To z tych co przetestowałem.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

07 paź 2013 15:35

Pamiętajcie że Brembo ma 2 fabryki w PL i jedną z nich właśnie jeszcze rozbudowuje
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tarcze+klocki przód

08 paź 2013 08:36

Jak nie masz zapędów rajdowych i nie katujesz układu to generalnie do zwykłej, cywilnej jazdy wystarczą Ci dobre, markowe produkty, np. tych producentów podanych przez szczura. Są tacy, co twierdzą, że jak założyli Textrara to przy wychyleniu stopy o 14,36 stopnia i wilgotności względnej powietrza 78% zaobserwowali zjawisko delikatnego uskoku przyczepności na 6 cm obwodu opony w trzeciej fazie hamowania, a na Brembo tego nie mieli, ale to takie żeby dodać sobie ważności i zgrywać nie wiadomo jakiego fachurę. Do tej pory jeździłeś na fabrycznych tarczach, które podobno są be, a czy auto Ci nie hamowało?
Kiedyś bardziej zwracałem uwagę na producenta klocków, bo po wycofaniu azbestu pierwsze produkty niektórych marek potrafiły piszczeć, ale teraz to już się ujednoliciło.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 gru 2013 07:38

Jeśli by ktoś chciał sam sobie zmienić klocki i tarcze to znalazłem filmiki.http://www.youtube.com/watch?v=T4JYuK7w_fM przód http://www.youtube.com/watch?v=YD2KwM5KVts tył.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 gru 2013 10:31

pioter napisał(a):Do tej pory jeździłeś na fabrycznych tarczach, które podobno są be, a czy auto Ci nie hamowało?


A Ja chciałbym dodać, że takie stwierdzenia nie są obiektywne, bo aby sprawdzić jak działają fabryczne zestawy w porównaniu do innych, trzeba byłoby tarcze i klocki wymienić zaraz po wyjechaniu autem z salonu. Po kilkudziesięciu km po wymianie tarcz i klocków na jakikolwiek nowy zestaw auto zdecydowanie lepiej hamuje, a to nie oznacza przecież że fabryczny zestaw jest be. Po kilku latach nie ma możliwości dokładnego porównania. Ja pamiętam tylko tyle.. że na początku auto doskonale hamowało, zresztą było wiele takich komentarzy że przy hamowaniu auto "staje dęba". Po kilku latach okazuje się, że zdecydowanie przebywa liczba niezadowolonych z fabrycznych zestawów :)

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 gru 2013 14:10

A wie ktoś czy do ceedów 1 i 2 generacji idą identyczne klocki bo na allegro jakoś niejasno pisze różne widzę grubości klocków.Szkoda potem wyrzucić jeśli się nie nadadzą. http://allegro.pl/klocki-textar-przod-hyundai-i30-kia-ceed-carens-ii-i3773197708.html konkretnie czy te nadadzą się do ceeda 2 generacji?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tarcze+klocki przód

22 gru 2013 16:52

Z tego co wiem to cee'd I, IFL i II mają takie same klocki.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
iparts
 

Re: Tarcze+klocki przód

30 gru 2013 11:25

Textar to zamienniki więc nie ma co porównywać do Brembo czy ATE, ale jest to dosyć dobra marka. Niestety nie miałem przyjemności używać części Textara, ale z opinii znajomych nie slyszalem raczej nic co mogłoby odstraszać.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tarcze+klocki przód

30 gru 2013 17:55

iparts napisał(a):Textar to zamienniki więc nie ma co porównywać do Brembo czy ATE


A przepraszam: Brembo czy ATE to nie są zamienniki?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Tarcze+klocki przód

30 gru 2013 18:45

szczur75 napisał(a):
iparts napisał(a):Textar to zamienniki więc nie ma co porównywać do Brembo czy ATE


A przepraszam: Brembo czy ATE to nie są zamienniki?


Chyba tak, bo klocków Textara używałem w F125P w latach 70-tych ubiegłego stulecia, gdy o Brembo i ATE nikt nie słyszał

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tarcze+klocki przód

30 gru 2013 19:06

mziutek napisał(a):
szczur75 napisał(a):
iparts napisał(a):Textar to zamienniki więc nie ma co porównywać do Brembo czy ATE


A przepraszam: Brembo czy ATE to nie są zamienniki?


Chyba tak, bo klocków Textara używałem w F125P w latach 70-tych ubiegłego stulecia, gdy o Brembo i ATE nikt nie słyszał


Aha. Fajnie czegoś się nauczyć. Czegoś nowego... :lol:

AUTOR WĄTKU
iparts
 

Re: Tarcze+klocki przód

02 sty 2014 14:57

Faktycznie mój błąd, po prostu nie wiedzieć czemu pisałem Textar myśląc o całkiem innym producencie - nieważne w sumie jakim żeby nie robić niepotrzebnych reklam. Chyba wszystko przez to noworoczne napięcie i pośpiech, oby tylko na drodze nie popełnić takiej gafy :) . Jeszcze raz przyznaje się do pomyłki i życzę szczęśliwego nowego kolegom ! :ha

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Tarcze+klocki przód

10 sty 2014 18:31

Witam planuje zakup tarcz przód i tył wpadła mi aukcja tarcz robionych w Polsce. Może macie jakieś opinie czy produkt jest dobry czy może zły itp. link http://allegro.pl/tarcze-mikoda-1106-gt-kia-ceed-pro-ceed-przod-i3830313168.html

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Tarcze+klocki przód

10 sty 2014 19:19

Są fatalne, omijać. Tak samo jak omijać wszystkie nacinane czy nawiercane tarcze - pierdoła, która w przeciętnym cywilnym wozie tylko przeszkadza, a nie pomaga.

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl