[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

05 lip 2014 19:25

lalas napisał(a):Tyle ze wydaja lekki pisk podczas jazdy, a nie podczas hamowania :-)


no tak, a podczas hamowania buczą jak nabiorą temperatury

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

05 lip 2014 19:45

to fakt czasami słychać buczenie

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Tarcze+klocki przód

06 lip 2014 00:14

Coś kosztem czegoś. Według ostatnich testów redakcyjnych motorów, auto światów itp. czasopism, ceed 2 ma najskuteczniejsze hamulce spośród samochodów kompaktowych średniej klasy. Miażdży konkurencje (octavie, meganki i inne) zatrzymując się ze 100 km/h w granicach około 35,5 m i nie wydłużając drogi po rozgrzaniu.


Opinia potwierdzona nawet przez Adam Kornackiego w programie "zakup kontrolowany". Bardzo chwalił skuteczność układu hamulcowego ceeda 2, który wziął udział w jednym z odcinków (ceed wygrał). :-)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

06 lip 2014 05:01

No ale my tu rozmawiamy o C1 i Soulu. C2 to inne auto a więc inna bajka. I nie pisz proszę, że coś kosztem czegoś, hamulce mają hamować a nie hałasować - to nie instrument muzyczny, żeby wydawały dźwięki :twisted:

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Tarcze+klocki przód

20 lip 2014 00:07

Nadchodzi powoli czas i na mnie 163000 i kończy się 2 zestaw klocków (zamiennik) oraz fabryczne tarcze z przodu.

Ja czytając forum myślę o Textarach/Mintex/Pagid. Doradcy mówia mi ATE, a kolega włoch mówi, że w życiu nie zamontował do samochodu nic innego niż zestaw Brembo z klockami Brembo.
Nawet ostatnio do Insigni w PL zarzucił.

No i teraz serce mówi Brembo, rozum ATE a forum Textar. A jeszcze jest Mintex lub Pagida z grupy Textara.

Ostatecznie po rozmowie z mistrzem "FERODO" będzie BREMBO z klockami Ferodo. Zestaw dobierany przez samego Mistrza.
Instalacja w sobotę, a później docieranie.

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze+klocki przód

22 lip 2014 09:32

mookie16 napisał(a):Nadchodzi powoli czas i na mnie 163000 i kończy się 2 zestaw klocków (zamiennik) oraz fabryczne tarcze z przodu.

Ja czytając forum myślę o Textarach/Mintex/Pagid. Doradcy mówia mi ATE, a kolega włoch mówi, że w życiu nie zamontował do samochodu nic innego niż zestaw Brembo z klockami Brembo.
Nawet ostatnio do Insigni w PL zarzucił.

No i teraz serce mówi Brembo, rozum ATE a forum Textar. A jeszcze jest Mintex lub Pagida z grupy Textara.

Ostatecznie po rozmowie z mistrzem "FERODO" będzie BREMBO z klockami Ferodo. Zestaw dobierany przez samego Mistrza.
Instalacja w sobotę, a później docieranie.


Mógłbyś dać namiar ze szczegółami na ten zestaw? Seria/model
muszę też kupić prędko coś i dać majstrowi do założenia :/
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 lip 2014 09:34

Dam znac dzis przed wieczorem jak odbiore od Mistrza Ferodo.

Mozesz ewentualnie szybciej sam sie z nim skontaktowac: www.hamulce.net

Dzieki znajomosciom K-Dev zamontuje mi w sobote i po dotarciu zdam relacje.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 lip 2014 16:46

rozmawiałem ostatnio ze znajomym, który ma warsztat ale też i sporo samochodów już się w jego życiu przewinęło i bardzo zachwalał Zimmemann'y. Są co prawda troche droższe ale wg mnie w granicach przyzwoitości. Jak mi się skończą w Cee'dzie to chyba spróbuję, ale jeszcze chwile to potrwa - auto ma dopiero niecałe 27kkm :?

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze+klocki przód

22 lip 2014 18:20

Ja jednak zamówiłem brembo tarcze + klocki z iparts.pl

Jak założę i prztestuję, zdam realcję.
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 lip 2014 22:27

No jak dla mnie to byloby jakies 3-4 lata ;) juz sie nie moge doczekac soboty. Slyszalem o zimmerach ale do 90 KM diesla to jak dla mnie chyba przerost formy nad trescia. Co prawda hamulce zatrzymuja rozpedzona mase a nie konie mechaniczne. Dobrze ze jest taki wybor i roznorodnosc to jest o czym pogadac ;)

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

23 lip 2014 05:41

Zależy jak kto jeździ - ja w Soulu narzekam na hamulce i to bardzo - co byś nie włożył to się przegrzewają. Jedynie oryginały dają radę, ale są za drogie więc gościu od floty nie chce ich wkładać ;(

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Tarcze+klocki przód

23 lip 2014 15:30

roberto napisał(a): co byś nie włożył to się przegrzewają.(



masz na mysli zapach, czy miększy pedał?
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

23 lip 2014 20:15

mam na myśli zajeb...ty hałas przy dohamowaniu i mega efekt fadingu po trzecim dohamowaniu ze 180 do 90 (ciężarówa) na autostradzie. Na oryginałach tego nie ma...

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Tarcze+klocki przód

23 lip 2014 20:19

mookie16 napisał(a):Dam znac dzis przed wieczorem jak odbiore od Mistrza Ferodo.

Mozesz ewentualnie szybciej sam sie z nim skontaktowac: http://www.hamulce.net

Dzieki znajomosciom K-Dev zamontuje mi w sobote i po dotarciu zdam relacje.


Tarcze Brembo 09.9574.40
klocki FERODO FDB 1869

W sobotę docieranie :ha

AUTOR WĄTKU
handy_boy
 

Re: Tarcze+klocki przód

28 sie 2014 23:16

Witam,
chciałem zapytać jak te docieranie i późniejsze użytkowanie ?

woocioo
Klubowicz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 12 sty 2014 21:51
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska

Re: Tarcze+klocki przód

29 sie 2014 15:15

Ja kupiłem cały komplet Brembo. Po przejechaniu kilkudziesięciu km chyba zaczęły dobrze hamować. Z tego co wiem, nie można też świeżych tarcz i klocków od razu grzać na maksa - czytaj nie należy ostro hamować.
Tyle w temacie.
Ja kupiłem Brembo i po kilkuset km nie narzekam.
Polecam przy okazji sklep iparts.pl
Jeśli się poprosi o rabat, to są skłonni coś tam obniżyć :)
PRO CEE'D 2.0 DOHC 140KM 2007r

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Tarcze+klocki przód

29 sie 2014 23:05

U mnie rowniez rewelacja. Przejechane juz prawie 3 k km i sa swietne. Pierwszy 1000 km bardzo delikatnie a teraz wg potrzeb. Faktycznie duzo lepsze wyniki niz mobis. Swietnie zachowuja sie klocki w warunkach miejskich i naszych kochanych autostradowych gdzie co chwile trzeba hamowac ze "140" do 80

AUTOR WĄTKU
handy_boy
 

Re: Tarcze+klocki przód

31 sie 2014 23:47

A więc jutro zamówię taki sam zestaw jak masz mookie16, a przy okazji sprawdzę co z tym rabatem.

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Tarcze+klocki przód

01 wrz 2014 09:49

Po 75 kkm :? na przeglądzie założony komplet Textara (382 zł). Pierwszy 1000 km przejechany wszystko OK nic nie piszczy nie grzeje się, auto hamuje dobrze.

AUTOR WĄTKU
handy_boy
 

Re: Tarcze+klocki przód

10 wrz 2014 23:06

No i w końcu po wielu problemach (nie polecam iparts) tarcze Brembo i klocki Ferodo są już na swoim miejscu. Po przejechaniu 100 km stwierdzam, że felgi grzeją się, lecz nie wiem jak było przedtem, dlatego trudno mi się ustosunkować (mam nadzieję, że na początku to normalne). Aktualnie mam jeszcze tydzień na dotarcie i 5 tys km w 2 tygodnie przede mną.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl