[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 mar 2014 01:21

mireda71 napisał(a):
mireda71 napisał(a):Jeszcze nie założyłem ;-) ale słyszałem dobre opinie,w przyszłym tygodniu się przekonam
Postarałem się i udało mi się wymienić dzisiaj tylne hamulce :mrgreen: ,klocki musiałem lekko podpiłować żeby swobodnie ruszały się w zacisku,innych problemów nie było.

Dzisiaj uporałem się również z przodem,klocki i tarcze nowe :D ,na wrażenia jeszcze za wcześnie,jak przejadę trochę kilometrów to dam znać!

Przejechałem z nowymi hamulcami ok. 350 km z czego 200 km po autostradzie i wrażenia są bardzo pozytywne :ok ,żadnych pisków czy nadmiernego grzania się nie stwierdziłem,hamują bardzo dobrze i co mnie troszkę zdziwiło :o jest mniejszy opór toczenia tzn. jak stoję pod światłami to tam gdzie kiedyś nie musiałem trzymać auto na hamulcu to teraz muszę bo się lekko toczy ale to chyba dlatego,że zaciski oraz tłoczki są wyczyszczone i nasmarowane i lepiej odbijają.

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 mar 2014 15:18

Też założyłem klocki Textar na przód( w tamtym tygodniu) i jest ok. Na początku troszkę popiskiwały (jakieś 70 km) i teraz cisza. Jestem zadowolony a cena dobra.

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 mar 2014 15:33

@up

I dobrze, że jest kolejne potwierdzenie dobrej jakości części Textar. Nie wiem dlaczego, ale na kilku forach piszą o Textarach jako o "taniej chińszczyźnie", tymczasem ja sam przy najbliższej okazji będę mocno zastanawiać się czy by nie założyć tych tarcz od firmy Textar, a mam dojścia do tańszych więc zapłaciłbym dosłownie grosze..

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 mar 2014 16:54

Ryba4 napisał(a):No to ja mam podobno 4 mm, dużo, mało?


No nie ma się czym chwalić.
Średni europejski jest sporo dłuższy ;)








P.S. 4mm to już niewiele. Na 2 mm jest ustawiony czujnik akustyczny, czasem go nie słychać. Na kilka tysi km zostało, ale pamiętaj o zagrożeniu zniszczenia tarcz - czujniki są tylko na dwóch z czterech klocków na osi.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 mar 2014 20:13

a ja wam powiem, że jakość hamulców wychodzi przy szybkiej jeździe, ja np w Soulu najbardziej byłem zadowolony z oryginałów a wszystkie zamienniki łącznie z klockami TRW nie zdały niestety egzaminu. niestety klocki oryginalne są drogie ale miękkie a co za tym idzie szybko się zużywają - w moim przypadku 18-20kkm.
oceniając jakość hamulców weźcie pod uwagę swój styl jazdy B)

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 mar 2014 20:23

I dobrze, że jest kolejne potwierdzenie jakości części Textar. Nie wiem dlaczego, ale na kilku forach piszą o Textarach jako o "taniej chińszczyźnie", tymczasem ja sam przy najbliższej okazji będę mocno zastanawiać się czy by nie założyć tych tarcz od firmy Textar, a mam dojścia do tańszych więc zapłaciłbym dosłownie grosze..


Wydaje mi się, że do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem, można kupić wszystko (nie mówię o strasznym badziewiu albo bezmareksie) tylko po co? Textar wydaje mi się, że nie jest takim badziewiem (szedł na pierwszy montaż do BMW i VW). Jak zaczniesz szukać opinii to ile ludzi tyle teorii. Ale nadal uważam, że oryginalne klocki nie są warte swojej ceny (przynajmniej do Ceeda).

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

19 mar 2014 23:04

szczur75 napisał(a):4mm to już niewiele. Na 2 mm jest ustawiony czujnik akustyczny, czasem go nie słychać. Na kilka tysi km zostało, ale pamiętaj o zagrożeniu zniszczenia tarcz - czujniki są tylko na dwóch z czterech klocków na osi.


Dlatego już zamówiłem komplet na przód i tył Brembo i w poniedziałek wymiana
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tarcze+klocki przód

29 mar 2014 14:01

Dziś zakupiłem klocki na przód firmy TRW ( za 127zł w Intercars) i przy zmianie kół na letnie wymienię również i klocki .
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

01 kwi 2014 16:24

Ja kupiłem zestaw Brembo, jakby co to podaję nry części:

  • P30034 - przód (100 zł brutto)
  • P30025 - tył (100 zł brutto)

Wymiana u Pateckiego 100 zł brutto za oś.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tarcze+klocki przód

08 kwi 2014 20:45

W których sklepach kupowaliście klocki Textara?

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

12 kwi 2014 13:42

rawemon napisał(a):W których sklepach kupowaliście klocki Textara?

Ja kupowałem tutaj.
http://allegro.pl/textar-tarcze-klocki- ... rcze-18841
Wszysko było OK :good tylko,że ja kupowałem cały komplet.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

20 maja 2014 22:16

Ja mam komplet Textara na tylnej osi i jest wszystko w porządku, kiedys Textara miałem w poprzednim samochodzie i też były ok. Co do nacinanych to w Punto miałem komplecik ATE, faktycznie hamulce był bardziej skuteczne od pozostałych, ale jednak był halas i lekkie wibracje przy hamowaniu przez te nacięcia. Kolcki ATE na nacinanych tarczach wytrzymały mi wtedy około 30 tysięcy. Następnie kupiłem Ferodo i po 9 tysiącach nie było klocków :D
Teraz przymierzam się do zamiany całego kompletu na przednie osi w Kijance, wybiorę ATE, Brembo, TRW etc a może i Textara :-) w zależnosci jakie ceny będą w Iparts :)
Oryginalne wytrzymały mi po jakieś 60 tysi bo już 2 komplety mam zjeżdzone, choć nie wiem co mi za drugim razem wsadzili w ASO, rzekomo oryginalne, ale dowiem się jak będę zmieniał w najbliższym czasie.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Tarcze+klocki przód

06 cze 2014 23:45

Koledzy temat oczywiście przeczytałem. Natomiast powiedzcie proszę, jakie klocki proponujecie na pierwszą wymianę do fabrycznych tarcz. Przebieg 83 k, klocki praktycznie na wykończeniu. Tarcze wyglądają dość dobrze, więc szkoda je wymieniać.

Chciałbym to tak dobrać, aby nie było przypadkiem żadnych pisków przy hamowaniu i aby tarcze wytrzymały do końca ten drugi komplet klocków.

Rozmyślam między Ferodo, ATE, Textar.


Z tego co widzę w sklepię internetowym KIA, na pierwszy montaż szły klocki firmy MOBIS. W ASO około 350 zł na przód, 300 zł tył, więc średnio się opłaca.


Co polecacie?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

11 cze 2014 12:07

Zobacz mój post, 5 wyżej. Właśnie do fabrycznych tarcz założyłem takie i jak na razie jest ok.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

mapet_wroc
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 09 mar 2014 22:53
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 110KM
14, M

Re: Tarcze+klocki przód

11 cze 2014 14:24

Mój kolega z pracy zakupił sobie do ceeda tarcze i klocki firmy MIKODA model GT ( nawiercane, wentylowane, malowane ). Hamują i wyglądają rewelacyjnie. Cena przystępna na alledrogo. Jak u mnie sie będą kończyły tez sobie takie zamontuje. Ja osobiscie przed zima zakladalem klocki textar. Tak samo jak koledze przez ok 100 km popiskiwaly ale pozniej sie dotarly i jest ok. Przejechane na nich ok 15 tys i wygladaja ok

AUTOR WĄTKU
PeZet
 

Re: Tarcze+klocki przód

15 cze 2014 17:52

Ja też posiadam tarcze MIKODA GT - nacinane i nawiercane + klocki zakupione u nich w zestawie. Na zestawie zrobione jak narazie 2-3tys. km i wrażenia są więcej niż pozytywne. Wreszcie czuję, że mam hamulce. Odczuwalnie krótsza droga hamowania, na autostradzie nie odczuwa się nawet po kilku hamowaniach z prędkości ponad autostradowych jakiegokolwiek spadku siły hamowania. Testowane również na kilkudziesięciu kilometrach odcinków górskich/rajdowych w Kotlinie Kłodzkiej - pomimo ciągłego przyspieszania i hamowania brak odczucia tzw. fadingu. Poprzedni zestaw Boscha wytrzymał na przedniej osi 15 może 20kkm, tarcze były dwa razy w tym czasie przetaczane, bo ciągle biły i poszły do śmieci. Jeśli ktoś poszukuje dobrych hamulców to naprawdę polecam MIKODĘ.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

05 lip 2014 02:35

Na moje klocki z przodu już chyba też przyszedł czas, coś popisukje lewa strona, byc może czujnik akustyczny daje znać. Wiecie na, którym klocku jest on umieszczony? Klocek zewnętrzny ma jakieś na oko 4-5 mm niestety nie wiem jak klocek wewnętrzny, muszę zrzucić koła i zdjąć zaciski :-)

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

05 lip 2014 08:51

ja w Soulu mam nowiutki kpl Boscha (tarcze + klocki) i też piszczy B)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Tarcze+klocki przód

05 lip 2014 15:46

Tyle ze wydaja lekki pisk podczas jazdy, a nie podczas hamowania :-)

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

Re: Tarcze+klocki przód

05 lip 2014 18:11

spytam się Was przy okazji wątku o tarczach hamulcowych czy drgania kierownicy przy hamowaniu z dużej prędkości (np. 120-130 wzwyż) choć chyba nie zawsze te może być wina tarcz hamulcowych? zauważyłem to w swoim ceedku II ale ma dopiero zrobione 21 tys. km wiec nie wiem co może być przyczyną? dodam, że nie jest to jakoś bardzo mocno wyczuwalne ale jednak (szczególnie przy okazji manewrów hamowania po dynamicznym wyprzedzaniu i chowaniu w kolumnę samochodów kiedy trzeba szybko ponownie zwolnić), kurcze staram się oszczędzać hamulce i zawieszenie, może ktoś z Was ma podobne objawy w nowym ceedku, no i ewentualnie czy w 1,5 rocznym ceedzie i podanym przebiegu jest to na gwarancji??

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl