[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krzysiek.kpk
 

Re: Tarcze+klocki przód

29 sty 2014 19:39

Ja mam założone Mikody nawiercane i nacinane, niestety są bardzo głośne. Natomiast skuteczność w porównaniu do fabrycznych jest spora, zwłaszcza po kilkukrotnym hamowaniu podrząd z wyższych prędkości. Fabryczne tarcze starczyły mi by nie skłamać na około 30tyś - zwichrowały się :(
Pozdrawiam
KPK

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Tarcze+klocki przód

29 sty 2014 20:20

krzysiek.kpk napisał(a): Fabryczne tarcze starczyły mi by nie skłamać na około 30tyś - zwichrowały się :(
Pozdrawiam
KPK


A koło dwumasowe z wymianą przy 42 tys km zapomniałeś ukradkiem dodać? Psipadek?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
krzysiek.kpk
 

Re: Tarcze+klocki przód

29 sty 2014 20:56

gisio napisał(a):
A koło dwumasowe z wymianą przy 42 tys km zapomniałeś ukradkiem dodać? Psipadek?


Gisio jaki to ma związek z tematem??

Pełna inwigilacja!!!
to już nawet niemożna nic powiedzieć, bo od razu wypomną,
ja nie mam nic do ukrycia,
jeszcze Ci powiem, że przy okazji wymienili mi sprzęgło, docisk i wysprzęglik, a wymienili bo serwis nie wiedział co się dzieje. Po oględzinach stwierdzili, że koło spokojnie jeszcze by polatało ze 100tyś km, a sprzęgło było bez zarzutu. Więc wszystkie te elementy mam młodsze o 40tyś od auta.
Natomiast wracając do tarcz, zwichrowanie mogło wystąpić w sytuacji gdy na gorących tarczach wjechałem do dużej kałuży, o co w mojej miejscowości nietrudno - nazywają ją Warszawską Wenecją!!!!

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Tarcze+klocki przód

10 lut 2014 15:56

Ja właśnie też muszę wymienić klocki z przodu i tak się zastanawiam co założyć. Wybieram z pośród 3: Textar, TRW,ATE (od najtańszych do najdroższych). Jak myślicie na co się skusić? Oryginalne to cena nie powiem jaka... Koszt wymiany w ASO klocków na przód to ok. 100 zł, a orientuje sie ktoś ile kosztuje wymiana płynu hamulcowego w ASO?

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Tarcze+klocki przód

22 lut 2014 10:11

TRW,ATE - wybierz któreś z tych,to dobre i godne polecenia firmy,lepiej moim zdaniem dołożyć i wiedzieć co masz w swoim samochodzie. Jaki budżet tak generalnie posiadasz na ten cel?

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Tarcze+klocki przód

27 lut 2014 15:24

TRW,ATE - wybierz któreś z tych,to dobre i godne polecenia firmy,lepiej moim zdaniem dołożyć i wiedzieć co masz w swoim samochodzie. Jaki budżet tak generalnie posiadasz na ten cel?


Nie mam jakiegoś ograniczenia strasznego ale np. nie widzę sensu kupować EBC za 350 zł. oryginalne to też chora cena (zwłaszcza że się dość szybko zużywają).

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

27 lut 2014 20:32

Do mnie właśnie dotarła paczka z z kompletem na przód i tył z Textara. :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Tarcze+klocki przód

28 lut 2014 14:37

mireda71 napisał(a):Do mnie właśnie dotarła paczka z z kompletem na przód i tył z Textara. :mrgreen:


Właśnie wczoraj załozyli mi klocki Textara przód i tyl :ha

Tak z ciekawości zapytam o cene kompletu :??

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

28 lut 2014 18:23

sevi napisał(a):
mireda71 napisał(a):Do mnie właśnie dotarła paczka z z kompletem na przód i tył z Textara. :mrgreen:


Właśnie wczoraj załozyli mi klocki Textara przód i tyl :ha

Tak z ciekawości zapytam o cene kompletu :??

709 PLN z dostawą.Jak po niedzieli będzie ładna pogoda to trzeba się zabrać za wymianę. :D

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Tarcze+klocki przód

28 lut 2014 22:05

mireda71 napisał(a):
sevi napisał(a):
mireda71 napisał(a):Do mnie właśnie dotarła paczka z z kompletem na przód i tył z Textara. :mrgreen:


Właśnie wczoraj załozyli mi klocki Textara przód i tyl :ha

Tak z ciekawości zapytam o cene kompletu :??

709 PLN z dostawą.Jak po niedzieli będzie ładna pogoda to trzeba się zabrać za wymianę. :D


Ale to chyba razem z tarczami ma się rozumieć :??

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

01 mar 2014 00:21

sevi napisał(a):
Ale to chyba razem z tarczami ma się rozumieć :??

Oczywiście,to cały komplet,klocki i tarcze na przód i tył. :)

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Tarcze+klocki przód

01 mar 2014 08:04

I jak te textary się spisują?

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

01 mar 2014 09:31

Jeszcze nie założyłem ;-) ale słyszałem dobre opinie,w przyszłym tygodniu się przekonam
Postarałem się i udało mi się wymienić dzisiaj tylne hamulce :mrgreen: ,klocki musiałem lekko podpiłować żeby swobodnie ruszały się w zacisku,innych problemów nie było.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Tarcze+klocki przód

01 mar 2014 23:33

Tomasz napisał(a):I jak te textary się spisują?


Świeżo założone, brzytwy :ha

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

12 mar 2014 14:13

mireda71 napisał(a):Jeszcze nie założyłem ;-) ale słyszałem dobre opinie,w przyszłym tygodniu się przekonam
Postarałem się i udało mi się wymienić dzisiaj tylne hamulce :mrgreen: ,klocki musiałem lekko podpiłować żeby swobodnie ruszały się w zacisku,innych problemów nie było.

Dzisiaj uporałem się również z przodem,klocki i tarcze nowe :D ,na wrażenia jeszcze za wcześnie,jak przejadę trochę kilometrów to dam znać!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

12 mar 2014 15:17

A jednak u mnie też właśnie się skończyły klocki, co ciekawe i przód i tył... :pick_priv , ale i tak długo wytrzymały, 95 tys....
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tarcze+klocki przód

12 mar 2014 17:30

Ryba4 napisał(a):A jednak u mnie też właśnie się skończyły klocki, co ciekawe i przód i tył... :pick_priv , ale i tak długo wytrzymały, 95 tys....

Moje wytrzymały 99500 :mrgreen: a właściwie klocki by jeszcze dały radę tylko tarcze miały już wymiar minimalny.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

12 mar 2014 20:57

No w sumie powiedzieli mi, że jeszcze te 5 tys pociągną, może rzeczywiście dociągnę żeby ładna okrągła liczba na blacie była? :ha
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Tarcze+klocki przód

13 mar 2014 00:26

No to moje tylko 65 tyś dały rade. Zostało jeszcze jakies 2 mm okładzin ;-)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

13 mar 2014 00:44

No to ja mam podobno 4 mm, dużo, mało?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl