[C1 i C1FL] Tarcze i klocki przód/tył

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

10 sty 2014 20:43

red napisał(a):Są fatalne, omijać. Tak samo jak omijać wszystkie nacinane czy nawiercane tarcze - pierdoła, która w przeciętnym cywilnym wozie tylko przeszkadza, a nie pomaga.


nie generalizuj :? . mi do Soula takie by się przydały bo zwykłe się bardzo szybko przegrzewają w trasie :twisted: te tańsze pewnie są nienajlepsze ale jakieś firmowe powinny być OK, o ile oczywiście klocki będą dobrze dobrane B)

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Tarcze+klocki przód

10 sty 2014 20:55

roberto napisał(a):nie generalizuj :? . mi do Soula takie by się przydały bo zwykłe się bardzo szybko przegrzewają w trasie :twisted: te tańsze pewnie są nienajlepsze ale jakieś firmowe powinny być OK, o ile oczywiście klocki będą dobrze dobrane B)

Nacinane, nawiercane itd. będą tylko zbierały syf (dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego), będą głośniejsze albo mniej skuteczne (cały czas mowa o przeciętnych cywilnych autach i układach hamulcowych) i szybciej zżerały klocki. Jakiej marki masz te tarcze i klocki? Jak są porządne, to może w Soulu fabryczny układ hamulcowy jest kiepsko dobrany i wtedy tylko wymiana tarcz i zacisków na większe, można też zacząć od lepszego płynu hamulcowego. Wszystkie te nacinane/nawiercane są potrzebne dopiero przy bardzo dużych mocach aut i odpowiednich układach hamulcowych (no i same tarcze wtedy kosztują), tak to więcej szkody niż pożytku.

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Tarcze+klocki przód

10 sty 2014 23:50

Jeździłem na tych nacinanych i nawiercanych Mikodach i z hamulców byłem bardzo zadowolony. Ciężko mi powiedzieć, czy są super hiper ekstra, bo mogę się odnieść tylko do fabrycznych. Nie zauważyłem też, żeby klocki mi się szybciej zużywały (miałem bodajże Ferodo, ale głowy nie dam - w którymś wątku kiedyś pisałem)...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

11 sty 2014 00:40

red napisał(a):
roberto napisał(a):nie generalizuj :? . mi do Soula takie by się przydały bo zwykłe się bardzo szybko przegrzewają w trasie :twisted: te tańsze pewnie są nienajlepsze ale jakieś firmowe powinny być OK, o ile oczywiście klocki będą dobrze dobrane B)

Nacinane, nawiercane itd. będą tylko zbierały syf (dokładnie odwrotny efekt od zamierzonego), będą głośniejsze albo mniej skuteczne (cały czas mowa o przeciętnych cywilnych autach i układach hamulcowych) i szybciej zżerały klocki. Jakiej marki masz te tarcze i klocki? Jak są porządne, to może w Soulu fabryczny układ hamulcowy jest kiepsko dobrany i wtedy tylko wymiana tarcz i zacisków na większe, można też zacząć od lepszego płynu hamulcowego. Wszystkie te nacinane/nawiercane są potrzebne dopiero przy bardzo dużych mocach aut i odpowiednich układach hamulcowych (no i same tarcze wtedy kosztują), tak to więcej szkody niż pożytku.


w Soulu póki co najlepiej sprawuje się komplet oryginalny :szok niespodzianka co? na odwrót jak w Ceedzie ale tak jest. Dramatu jakiegoś nie ma bo to służbowe i w tym roku będzie zmiana, ale wszystkie zamienniki które miałem były kiepskie. a najgorsze (do fabrycznych tarcz) były klocki TRW - tak mi przegrzały i wyorały tarcze, że jak się skończyły i pojechałem teoretycznie na ich wymianę, to nie chcieli mnie wypuścić na nich z serwisu B) no i na pierwszych oryginałach przejechałem 18tys, a na tych TRW 32tys :?

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Tarcze+klocki przód

11 sty 2014 09:19

roberto napisał(a):w Soulu póki co najlepiej sprawuje się komplet oryginalny :szok niespodzianka co? na odwrót jak w Ceedzie ale tak jest. Dramatu jakiegoś nie ma bo to służbowe i w tym roku będzie zmiana, ale wszystkie zamienniki które miałem były kiepskie. a najgorsze (do fabrycznych tarcz) były klocki TRW - tak mi przegrzały i wyorały tarcze, że jak się skończyły i pojechałem teoretycznie na wymianę samych klocków, to nie chcieli mnie wypuścić na nich z serwisu B) no i na pierwszych oryginałach przejechałem 18tys, a na tych TRW 32tys :?

Ja z kolei póki co na fabryczny setup Ceedowy nie narzekam, tyle, że u mnie jest tarcza 400mm. Przynajmniej jest teraz z jakiego modelu przeszczepiać, jeśli ktoś u siebie z hamowania nie jest zadowolony :) Co do TRW - możliwe, że klocki były za twarde do fabrycznych tarcz i stało się to co piszesz - powinno się jednak dobrać klocek pod tarczę. Co do zamienników ostatnio słyszałem sporo dobrego o ATE Ceramic, ale osobiście jeszcze nie miałem do czynienia.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tarcze+klocki przód

11 sty 2014 10:50

red napisał(a):u mnie jest tarcza 400mm

Poniosło Cię troszkę. :he

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Tarcze+klocki przód

11 sty 2014 14:08

szczur75 napisał(a):Poniosło Cię troszkę. :he

16 cali, czy to znaczy, że Kia mnie zrobiła w konia czy źle to odczytuję? ;) A faktycznie ile są - 330mm, right?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Tarcze+klocki przód

11 sty 2014 15:41

Popatrz na tarcze. Porównaj z wielkością felgi. Zastanów się...;)

AUTOR WĄTKU
Twoje-Dywaniki_pl
 

Re: Tarcze+klocki przód

14 sty 2014 14:10

Wszystko na dobrą sprawę zależy od tego jaki budżet posiadasz na ten cel,ale ja polecam zastanowić się nad firmą TRW- nie zawiedziesz się,ponieważ sam mam i chwale sobie,można na nich polegać.

AUTOR WĄTKU
roberto
 

Re: Tarcze+klocki przód

14 sty 2014 19:06

Twoje-Dywaniki_pl napisał(a):Wszystko na dobrą sprawę zależy od tego jaki budżet posiadasz na ten cel,ale ja polecam zastanowić się nad firmą TRW- nie zawiedziesz się,ponieważ sam mam i chwale sobie,można na nich polegać.


rozumiem, że masz komplet TRW :?? mi klocki tej firmy zarżnęły w Soulu oryginalne tarcze :evil: a grzały się jak piec w hucie B)

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Tarcze+klocki przód

14 sty 2014 19:30

Właśnie kupiłem tarcze TRW z tego co szukałem to chyba znalazłem najtańszą ofertę link http://allegro.pl/trw-tarcza-hamulcowa-kia-ceed-sportage-hyundai-i30-i3875959198.html

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tarcze+klocki przód

15 sty 2014 11:43

Ja mam 95 tys na blacie ciągle na fabrycznym sprzęcie i od początku nie jestem zadowolony z hamulców w tym aucie (mimo, że jak widać za wiele ich nie używam), już fabryczne auto ma droę hamowania chyba coś ponad 42 merty, co jak na dzisiejsze standardy jest porażką, a co dopiero jak ktoś już ma trochę użyte tarcze i klocki.
red napisał(a):Ja z kolei póki co na fabryczny setup Ceedowy nie narzekam, tyle, że u mnie jest tarcza 400mm. Przynajmniej jest teraz z jakiego modelu przeszczepiać, jeśli ktoś u siebie z hamowania nie jest zadowolony

Nie rozumiem? Właśnie się zastanawiałem czy nie można zaadaptować jakiegoś innego układu hamulcowego?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
skała
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 sty 2014 14:56

Witam
Taki sam problem jak inni w doborze tarcz i klocków do mojego Ceed'a.
Kolega Szczur75 podał listę producentów klickó i tarcz które warto kupować, jednak nadal mam wątpliwości. Poniżej linki do aukcji które mnie zainteresowały:
do tej pory byłem skłonny zamówić BOSCHA
http://allegro.pl/bosch-tarcze-klocki-p ... 62780.html
jednak po waszych wypowiedziach zastanawiam się jeszcze nad Brembo (choć nie wiem czy klocki tez są Brembo, w mojej Yamaszce bardzo dobrze się spisują tego producenta):
http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 24355.html
polecacie również Textar
http://allegro.pl/textar-tarcze-klocki- ... 56624.html
no i znalazłem jeszcze SBS i tu już mam mieszane uczucia
http://allegro.pl/tarcze-i-klocki-przod ... 51923.html
Które polecacie??
Dzięki za pomoc

AUTOR WĄTKU
andrewtiger
 

Re: Tarcze+klocki przód

19 sty 2014 22:04

Witam

Ja wymieniłem hamulce na komplet TRW.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tarcze+klocki przód

20 sty 2014 07:46

skała napisał(a):Które polecacie??


Z tego zestawu wybrałbym Brembo.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 142
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Tarcze+klocki przód

20 sty 2014 11:03

Bosch - najdroższe z proponowanych. Nie wiem czy warto.
Wygląda, że w zestawie Brembo tylko tarcza jest sygnowana tą marką, a klocki są "wysokiej jakości" (cokolwiek to znaczy).
Texstar - tarcze i klocki są dziełem tej firmy. Kupiłem zestaw na wszystkie koła jakieś 10kkm temu. Początkowo odgłosy popiskiwania dochodziły z jednego koła. Teraz cisza. Nie mam zastrzeżeń do działania hamulców (lepsze niż to co miałem fabrycznie).
SBS - ogłoszenie podaje, że są dziełem SKANDINAVIAN BREAK SYSTEM czyli co to za firma? Od przerw (break) czy od hamulców (brake)? Firmy nie znam, a co do samego sprzedawcy to po takim ogłoszeniu, podchodziłbym do niego z przerwą (chciałem powiedzieć - rezerwą) ;)
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Tarcze+klocki przód

20 sty 2014 13:32

Wiosną zakładam na przód nowy komplet tarcza + klocki i wybór padł na Textar, choć sam nie miałem nigdy do czynienia (przynajmniej świadomie) z produktami tej firmy. Swój wybór oparłem na opiniach użytkowników - 99% pozytywne.

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Tarcze+klocki przód

20 sty 2014 13:41

Najlepszy zestaw na jakim jeździłem to tarcze TRW i klocki ATE.

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Tarcze+klocki przód

21 sty 2014 12:05

Ja jeździłem na tarczach Bosch + klocki ATE i też sprawowały się świetnie.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
lysy8702
 

Re: Tarcze+klocki przód

27 sty 2014 15:41

czytałem na temat tych tarcz Mikoda na innych forach i większość opinii jest bardzo pozytywnych jak spisują się dobrze w BMW czy Alfie to czego mają źle działać w Kijance . Sam mam sobie takie kupić tylko czekam aż oryginały się skończą . A kolega red na pewno nawet ich nie widział ale wie że są złe . Co chodzi o klocki to proponuję EBC Green stuff sam na nich jeżdżę bardzo pozytywne opinie mają też TRW Cotec i ATE Ceramic i są trochę tańsze następne pewnie kupię któreś z tych

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl