Czujnik zderzeniowy

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
soniacz
 

Czujnik zderzeniowy

09 cze 2013 16:06

Od niedawna świeci mi sie kontrolka ABS - ceed był pod komputerem i błąd został skasowany, ale kontrolka za kilkadziesiąt kilometrów znów się zapaliła, najpierw na chwilę, potem na stałe. Skasowany błąd dotyczył prawego przedniego czujnika zderzeniowego , który podobno był zawieszony (kasował go nie koniecznie wielki fachowiec). Zastanawiam się, czy to czujnik do wymiany (co podobno bardzo rzadko się zdarza) czy może wystarczy przeczyścic styki itd., a może to kwestia taśmy przy kierownicy. Generalnie auto nie jest serwisowane. Czy ktoś może poradzić co zrobić, aby koszt nie był duży:)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: czyjnik ABS

09 cze 2013 18:29

Po pierwsze - czujnik zderzeniowy i czujnik ABS to zupełnie dwie różne sprawy, więc nie myl pojęć.

soniacz napisał(a):Czy ktoś może poradzić co zrobić, aby koszt nie był duży:)


Wymieniłbym czujnik, to dla mnie za istotny element bezpieczeństwa, by ryzykować jego niezadziałanie w krytycznym momencie. Skoro nie serwisowałeś auta to poszukaj czujnika w internecie (np. w naszych partnerskich sklepach), zlecić wymianę w jakimś warsztacie z kompem, żeby potem skasowali błąd w ECU, bo inaczej check będzie się świecił dalej. Oczywiście nowy, dobry (koszt około 250 zł) a nie z Allegro, podobno z gwarancją sprzedającego, że działa ... iiam
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
soniacz
 

Re: Czujnik zderzeniowy

12 cze 2013 17:33

podobno nie ma zamienników, tylko oryginał i koszt ponad 400 - jeżeli ktoś wie o zamienniku to podeślijcie link. Słyszałem, że może to tylko kwestia wiązki dochodzącej do czujnika i tej opcji się trzymam - w przyszłym tyg udaję się do elektromechanika

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl