i jestem poszkodowanym

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: i jestem poszkodowanym

14 cze 2012 20:49

teon napisał(a): Najbliżej masz na ul. Oczapowskiego 15

Rzeczywiście mam rzut beretem - podjadę zapytam.
A sprawczyni jest ubezpieczona w Liberty Direct więc dziś już nic nie załatwiłem bo telefonicznie (tylko i wyłącznie) są dyspozycyjni od 8 do 19ej :pałka
Jutro od rana mygun z biurokracją mybomb

edit
16.06
Pokazałem błotnik w S-Plusie i otrzymałem odpowiedź : Nie zrobimy ( naprawimy bez lakierowania) bo błotnik jest pozałamywany na kantach.
Co do ubezpieczyciela sprawcy wszelkie sprawy załatwiają telefonicznie lub e-mail'owo nawet chcieli żebym sam zrobił fotki szkody i im wysłał @em (co skwitowałem salwą śmiechu) Teraz czekam na telefon od rzeczoznawcy który ma przyjechać i opisać auto , następnie mam czekać od 7 do 10 dni bo na @a dostanę kosztorys
Także mam czekać..czekać..czekać

Wojtku wystarczy kliknąć "edytuj" w prawym górnym rogu ;)
P13
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

c22
 

Re: i jestem poszkodowanym

18 cze 2012 07:08

dwie szkoły - robić, nie robić?
gdy zrobisz, będziesz zadowolony, będzie oko cieszyć, będziesz pieścić... do następnej ryski.
przy sprzedaży nie wiesz, kto będzie kupującym, czy będzie biegać z miernikiem dookoła samochodu, czy nie powie ci, że pół samochodu jest przeszczepione, aby zbić cenę.
jeśli nie zrobisz, przyzwyczaisz się w przeciągu kilku dni, tygodni, a przy sprzedaży będzie widać, co tak tak prawdę było, że to nie jest efekt kolizji drogowej, tylko efekt nieuwagi i przetarcia. kwestia dogadania się czy kupuje w takim stanie jak jest czy trzeba to zrobić i wtedy podnieść cenę o kilkaset złociszy.
w pierwszym przypadku proponuję bezwzględnie dokonać dokumentacji fotograficznej.

co do szpachlowania błotnika - to ekstremum i jeśli ktoś da ci gwarancję, że wszystko będzie ok, to uciekaj. błotnik jest cienki, elastyczny a nałożony szpachel będzie miął tendencję do pękania. ja zdecydowałbym się na wycięcie i wstawienie nowego elementu - jak najmniej szpachlu.

cieniowanie - bardzo dobra szkoła, która "oszukuje" oko, ale wszystko zależy tak naprawdę od tego, z jakiego systemu będzie dobierany kolor - w tych tańszych większe prawdopodobieństwo wykonania cieniowania, w tych droższych mniejsza - może się okazać, że dobrany kolor będzie świetnie pasować i cieniowanie [dodatkowy wydatek] niepotrzebne.

innym czynnikiem, jaki będzie odpowiedzialny za ew. zmianę "koloru", to klar, który może zmienić odcień lakieru - jedne wpadają w barwę czerwoną, żółtą lub niebieską.
to ostatni etap i gdy okaże się, że po nałożeniu klaru odcień się zmieni, lakiernikowi nie uśmiecha się, aby robił wszystko jeszcze raz. nie zdziwię się gdy powie "trzeba było zgodzić się na cieniowanie".

na koniec taka konkluzja - nie jest istotne kto będzie robić - pan kaziu w garażu, czy autoryzowana lakiernia, która ma podpisaną umowę z salonem kia. dobry lakiernik jest najważniejszym czynnikiem, taki, który pracuje na sprawdzonych materiałach, od lat, a nie co zmienia produkty co kilka tygodni, bo gdy dojdzie do ew. reklamacji, za kilka miesięcy, za rok, to on nie będzie wiedział, jakie produkty były użyte na malowany element.

namieszałem? :D

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: i jestem poszkodowanym

18 cze 2012 07:41

c22 napisał(a):namieszałem?

Raczej nie bo po sobotnich rozmowach w różnych warsztatach padało jedno stwierdzenie : wymieniać błotnik wiec już mam wstępne plany co do naprawy : ASO Malibu - bezgotówkowo. Robię u nich przeglądy , poprzednia naprawę też u nich zrobiłem zero problemów . Kwestia jeszcze co powie ( jak wyceni) rzeczoznawca z którym dziś mam się spotkać.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

hacker
 

Re: i jestem poszkodowanym

18 cze 2012 07:53

Gizmo jeśli Ci powie, że do naprawy błotnik to pisz odwołanie, że nie zgadzasz się na naprawę elementów blacharskich w stosunkowo nowym aucie! Bez zastanowienia możesz to napisać nawet przy nim i mu to dać :D

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: i jestem poszkodowanym

18 cze 2012 07:54

c22 napisał(a):ja zdecydowałbym się na wycięcie i wstawienie nowego elementu - jak najmniej szpachlu.


Przednie błotniki są przykręcane -więc nic nie trzeba wycinać. Kiedyś tak miałem jak w serwisie nie mieli zastępczego a trzeba było szybko naprawić, że podjechałem raz - dobrali lakier (15 minut), potem bez udziału auta malowanie (zaufaliśmy, ze oryginalny błotnik nie trzeba spasowywać) i potem drygi raz wstawiłem auto na dwie i pół godziny na demontaż uszkodzonego i przykręcenie pomalowanego błotnika - wyszło cacy, szczeliny równe, prawie zero śladu naprawy (nawet mój serwis ma specjalne klucze, aby nie uszkodzic lakieru podczas odkręcania/przykręcania pomalowanych śrub), a jak potem po eksploatacji zabrudzenia w zakamarkach się wyrównały z resztą auta to już nie byłoby mądrego, coby naprawę bez dużego trudu wypatrzył.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Piotr13
 

Re: i jestem poszkodowanym

18 cze 2012 10:53

Wojtku postaraj się, żeby przy wycenie rzeczoznawcy był Pan Seweryn. W moim przypadku podpowiadał/pokazywał rzeczoznawcy co dodatkowo należałoby wpisać do wyceny bo jest uszkodzone/zarysowane. I tak dzięki niemu przez delikatną (prawie niewidoczną) ryskę na chromie atrapy chłodnicy została ona wymieniona na nową :good

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: i jestem poszkodowanym

18 cze 2012 14:05

Piotr13 napisał(a):Wojtku postaraj się, żeby przy wycenie rzeczoznawcy był Pan Seweryn.

Akurat w czasie kiedy Ty pisałeś posta rzeczoznawca zapoznawał się z autem. Nie odczuwałem takiej potrzeby abym miał się spotkać we trzech. Zresztą rzeczoznawca robi opis auta a "spece z Liberty" robią kosztorys. W luźnej rozmowie podpytałem jak rzeczoznawca widzi tą naprawę. Wymiana błotnika i malowanie - odparł ale głos wiodący ma Liberty proszę poczekać ....za 4-5 dni otrzyma pan @owo kosztorys.
Wk...a mnie to cale czekanie ale cóż poszkodowanemu to i wiatr w oczy wieje :evil: Mam nadzieję ,że nad morze (a jadę 15go lipca) pojadę zrobionym autem :pałka
Edit.
Wczoraj otrzymałem kosztorys z Liberty - koszt naprawy 716zł ( błotnik - 203,30zł , lakierowanie 304zł , robocizna 75zł , Vat -133zł )
Pozostawię to bez komentarza
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: i jestem poszkodowanym

04 lip 2012 00:16

Gizmo121 napisał(a):Edit.
Wczoraj otrzymałem kosztorys z Liberty - koszt naprawy 716zł ( błotnik - 203,30zł , lakierowanie 304zł , robocizna 75zł , Vat -133zł )
Pozostawię to bez komentarza

Upoważniłem ASO Malibu do reprezentowania mnie w dalszym toku sprawy.
Kosztorys naprawy w/g warsztatu: robocizna - 168zł , koszty dodatkowe 31.50zł , lakierowanie - 954,99zł , części zamienne - 515,32zł sumarycznie ( z VAT) - 2053,87zł - zaakceptowany przez ubezpieczyciela. Auto wstawione do warsztatu 03.07 - planowany odbiór 06.07
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: i jestem poszkodowanym

07 lip 2012 12:27

Gizmo121 napisał(a): planowany odbiór 06.07

Auto odebrane...lśniące , błyszczące. W słońcu nie widzę różnicy w odcieniu lakieru. Dużym zaskoczeniem było to ,że auto zostało wysprzątane w środku...także wielkie ukłony i podziękowania p.Sewerynowi i jego ekipie z dobrą pracę hii Zawsze mogę liczyć na ASO Malibu :good
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Poprzednia strona
Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl