Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

15 kwi 2012 22:02

Będzie ciężko, nie jestem prawnikiem. Większość aparatu sprawiedliwości działa w takich sprawach z automatu po najmniejszej lini oporu. Dobrym sposobem byloby nagranie tak jak wczesniej wspomniano pracy tych sygnalizatorow. Tylko musisz sie pospieszyc bo jak naglosnisz sprawe to zaraz naprawia i po ptakach. Ja bym sie skupił na znaleIeniu jakiejś prawidłowości w ich działaniu. Może takie anomalia sa tylko raz dziennie , raz w tygodniu, o konkretnej godzinie albo w jakims cyklu. Może coś jest błędnie z przejsciem na sygnal pulsacyjny pomaranczowy i puszcza na jeden sygnalizator o jakiejs godzinie sygnał i to ciebie zmyliło. U mnie w mieście byla taka sytuacja, że kobieta miala sklep spożywczy który zamykała codziennie okolo dziewiątej i jechała do domu, jak przez skrzyżowanie ze światłami obok. Niefart chciał, że raz skonczyła około 10 w nocy.Jadac do domu wlasnie o 22 swiatła na tym skrzyzowaniu zmienily sie w tryb pulsacyjny ona jak jechala widziała, że pali się zielone widoczność ograniczona od semafora do skrzyżowania też jest jeszcze parę metrów i władowała się pod TIRa, który wiechał na pulsacyjnym. Jej matka, pasażerka, która jej tego dnia w czymś w sklepie pomagała zgineła na miejscu.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 10:05

a ja bym poprosil o ta audycje zeby ktos ja nagral bo nie mam mozliwosci jej wysluchac

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 11:49

Audycja w radiowej 3 do wysłuchania reportażu Tomasza Jeleńskiego zapraszamy dziś o 18.15 :thanks

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 12:53

Woody napisał(a):a ja bym poprosil o ta audycje zeby ktos ja nagral bo nie mam mozliwosci jej wysluchac

będzie na stronie emil-tv.pl juz o 18:25

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 17:04

Ja jestem ślepy więc nie widzę w ogóle jak się światła zmieniają, ale często przecież jest tak że nawet jeśli kierunek "dół-> góra" dostał zielone to nie znaczy, że w tym samym czasie zielone dostał "góra->dół" albo że trwało tyle samo, więc po tym nagraniu nie widzimy kompletnie jakie światło miał ziomek w którego motto wydzwonił..

edit

właśnie słucham - Motto piękna kur*a poleciała, wstydziłbyś się! :lol: :lol: Pamiętajcie, że w Polsce zielone nie "oznacza, że mogę", ono oznacza że możesz rozważyć dalszą jazdę, ale lepiej zastanów się 3x czy na pewno musisz, bo policja i tak Ci udowodni, że nie musiałeś i nie mogłeś..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 17:26

http://emil-tv.pl/smierc-tez-moze-miec-zielone/ - tu można odsłuchać i poczytać o kulisach

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 17:31

Dokładnie. Ryba przytoczył dobry argument. Zielone nie oznacza, że możemy na pewniaka lecieć przez skrzyżowanie...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 17:50

motto, wysłuchałem właśnie audycji i jak dla mnie przełomu nie ma. Spodziewałem się po zapowiedziach, że będzie moment, kiedy reporter stojąc na skrzyżowaniu krzyknie "Faktycznie, i tu i tu zielone"! NIc takiego, po prostu reportaz o skrzyżowaniu, gdzie po zamontowaniu sygnalizacji dochodzi do większej ilości zdarzeń niż przed, ale niewiele więcej. A że ludzie mówią o tym, że podobno ktos tam miał zielone i drugi też? Cóż, niedaleko Trzemeszna w Wylatowie podobno UFO kręgi w zbożu robiło ...
Dlaczego więc po zamontowaniu sygnalizacji jest więcej bęcek? Może to wpływ, ze jak nie było kolorofonów, to kierowcy z kierunku miasto/Kruchowo z dużą rozwagą podchodzili do przejeźdżania i dobrze obserwowali drogę, a po zamontrowaniu wzrosła liczbna chętnych na trzecią fazę zielonego? Może być też, że z powodu ukształtowania terenu, jakiejś infrastruktury,etc. w pewnych warunkach zdolności postrzegania i oceniania nadawanych sygnałów przez kierowców moze byc zakłócona albo nawet wypaczona - jakieś odbicia, refleksy, etc. Jest jeszcze oczywiscie możliwość błędnego zaprogramowania, ale to wyjdzie tylko wtedy, kiedy konserwator/programista dobrowolnie się przyzna, z reportażu natomiast jasno wynikło, ze GDDKiA ocenia pracę sygnalizacji wzorowo.
Dlatego podkreślę, ze brakuje tu po prostu twardego dowodu w stylu nagrania video pokazującego, że zielone dla kierunków kolizyjnych się na tym skrzyżowaniu potrafi wyświetlić.
Niestety, po wsyłuchaniu reportażu słabo widzę szansę na wygranie przez Ciebie sprawy, wręcz zerowo, bo monitoring potwierdza, że kierowca Puga miał zielone, a o tym, ze było je dla CIebie świadczy tylko Twoje słowo. Jedyne co może wzbudzić wątpliwości to widoczny fakt, że o 21:04:45 dla kierowcy Peugeota podczas zmiany z czerwonego na zielone żółte zapaliło się na 0,5 sekundy, więc zgodnie ze słowami pana profesora 10 krotnie za krótko w stosunku do wymagań.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 17:54

Przeczytaj teraz to co na stronie, dziennikarz będzie zeznawał... Poza tym mnie to nie boli, za chwilę odbieram nowe auto, mi się nic nie stało, właściwie to mógłbym machnąć ręką i nic nie robić, ale obiecałem kilku ludziom, że pomogę nagłośnić temat. Gdyby chodziło tylko o wygranie sprawy masz napisane na stornie co mógłbym zrobić...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

16 kwi 2012 18:52

motto napisał(a):Poza tym mnie to nie boli, za chwilę odbieram nowe auto, mi się nic nie stało


Rozumiem, że ten pasażer odwieziony do szpitala nie miał zwolnienia powyżej 7 dni i sprawa jest traktowana jak kolizja a nie wypadek (czyli sąd z KW a nie KK).
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
madmax
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 09:57

Czytam te posty i akurat wysłuchałem reportaż w Trójce. Jedno co mnie uderza w wielu postach to przypisywanie winy Motto,. Może nie lubicie zbytnio Kolegi, bo nie zawsze z wami się zgadzał, ale akurat po wysłuchaniu tego nagrania a szczególnie wypowiedzi burmistrza z Trzemeszna jestem przekonany, że z tą sygnalizacją coś jest nie tak. Motto jest walczakiem i swoje wywalczy. A jemu zdaje się bardziej chodzi o to, by tam NAPRAWDĘ nie doszło do tragedii. Motto jestem z Tobą ! Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości, madmax

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 10:04

Ja tam uważam że motto ma rację, coś musi być na rzeczy, tylu ludziom się nie przywidziało.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 10:29

madmax napisał(a):Może nie lubicie zbytnio Kolegi


Tu lubienie nie ma nic do rzeczy i nie przypominam sobie, aby ktokolwiek jakoś specjalnie naszego sympatycznego speca do CB z Włocławka (pozdrów tam Generała) nie lubił.
Staramy się po prostu podejśc do sprawy obiektywnie, a sam motto przyznaje, że film działa na jego niekorzyść. Ale nikt z nas tu nie wykluczył, że motto ma rację - tylko udowodnienie, że też miał zielone będzie w świetle nagrania cholernie trudne - no bo przeciez niby sygnalizacje mają zabezpieczenia przed wyświtleniem równoczesnych zielonych dla kierunków kolizyjnych. Jedyna szansa to twarde udowodnienie (np. nagraniem filmowym), że sygnalizacja działa nieprawidłowo lub przyznaniem się odpowiedzialnej osoby za jej zaprogramowanie lub konserwcję, że był błąd w jej pracy - a widzisz pana konserwatora, który dobrowolnioe bierze winę na siebie i pragnie mieć bankowo postawione zarzuty "spowodowania zagrozenia dla bezpieczeństwa w ruchu lądowym"? Słyszałem oczywiscie wypowiedzi tych osób w stylu "bo jedna moja znajoma też tak miała", czy nawet "tez tak miałem, no o włos od tragedii" - niestety, dla sądu nie stanowią one dowodu, to tylko pogłoski. Twardym dowodem będzie nagranie z monitoringu (więc pan z Peugeota miał zielone) i oświadczenie GDDKiA, że zrobili sprawdzenie i sygnalizacja pracowała prawidłowo - więc motto miał cały czas czerwone. I przy całej sympatii dla motto - podejrzewam, ze wniosek sądu będzie tylko jeden.
Dlatego sam poważnie zastanawiam sie nad kupnem i montażem DVR - jakby motto z tym podróżował to sprawa byłaby momentalnie do rozstrzygnięcia i nie byłoby problemu z udowodnieniem, że też miał zielone.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
grj
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 14:48

>http://emil-tv.pl/smierc-tez-moze-miec-zielone/ - tu można odsłuchać i poczytać o kulisach
no fajnie, ale brzmi to troche jak rozmowa o UFO....

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 21:15

Mnie ta kolizja nie boli, pisałem. Ze starego wyszedłem z plusem, za nowe będę płacił mniej niż za stare, mi się nic nie stało, nawet jakby mieli orzec że to moja wina i nie uda mi się nic z tym zrobić to trudno, ubezpieczenie kupuje firma leassingowa a nie ja, wiec żadnych zniżek nie tracę. Więc po co to wszystko? Bo widziałem dziewczynę z lekko oszpeconą twarzą po kolizji na tym skrzyżowaniu, bo rozmawiałem z Panią która mieszka obok skrzyżowania i normalnie ma dość budzenia w nocy przez huk walących w siebie aut i zastanawiania się czy tym razem nikt nie zginął, bo widziałem psychicznie zgniecioną panią Wiolettę, która chyba cały czas siebie obwinia, mimo, ze wśród sąsiadów ma opinie kapelusznika jeżdżącego bardzo asekuracyjnie, w końcu, bo słyszałem tych wszystkich ludzi z którymi rozmawiał p. Tomek (byłem kilka metrów obok). W reportażu jest gość który mówi zielone tu tu i tu i to pierwsza osoba spotkana w ciągu 3 min od momentu kiedy na parkingu wysiedliśmy z samochodu. W końcu bo wk**** mnie policja w Gnieźnie udająca że nie ma sprawy. Lub jak mówił House mam nadczynność tarczycy i takie zachowanie jest objawem. Dlatego nie zostawię tego i mogą się spodziewać pozwów.

ps. Największe wrażenie robią jednak tubylcy zatrzymujący się praktycznie na zielonym świetle przed skrzyżowaniem.
Ostatnio edytowano 17 kwi 2012 21:19 przez motto, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 21:17

motto napisał(a):W końcu bo wk**** mnie policja w Gnieźnie udająca że nie ma sprawy. Dlatego nie zostawię tego i mogą się spodziewać pozwów.

Jestem z Tobą całym sercem :!! Ja niestety ciągle nie mam czasu walczyć o swoje i "świetnie" na tym wychodzę.. :/ Dobrze że są jeszcze ludzie którzy mają nerwy na to.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 21:41

motto zapewne masz racje i szacun ,że chcesz walczyć z całą tą polską biurokracją ale już się tak utarło w tym naszym kraju że dopiero jak będą ofiary to może coś się zmieni (oby na lepsze) :thanks :good
PS.Może napisz do programu "Uwaga" w TVNie. Oni lubią takie zawiłe sprawy. B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

17 kwi 2012 21:49

Widzę, że motto to kolejny uparciuch jak neo. :D Oby Ci się udało coś wskórać. Tak na marginesie to w Ropczycach na Podkarpaciu też były takie cyrki na nowej obwodnicy, że dochodziło do kolizji, bo światła nawalały. Nie mam pewności jak na dzisiaj, ale zawsze tam szczególnie uważam...

AUTOR WĄTKU
motto
 

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

18 kwi 2012 03:37

http://forum.gniezno.com.pl/viewforum.php?f=80
Zerknijcie kto jest moderatorem... :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Cee'd to jednak bezpieczny samochód...

18 kwi 2012 07:32

Przeciez to forum policyjne, bo tylko zabójstwa, kradzieże, menele - jakoś nie widziałem tam wątku "Dzisiaj w kinie" lub "Zbiórka emerytów pod blokiem - akcja sadzimy kwiatki". Podejrzewam, że oglądalność forum jest generowana prawie wyłącznie z komputerów pracowników KP w Gnieźnie ... :ha
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl