Parowanie szyb

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

06 sty 2009 10:51

wracając do parowania szyb....pamiętam te czasy młodości (gdy miałem 18 lat) gdy jeździłem polonezem i w jednej ręce trzymałem kierownicę a w drugiej szmatę do wycierania zaparowanych szyb, kto nie przeżył ten nie wie. :wink: 8-)

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

06 sty 2009 12:17

<span>wroceed</span> napisał(a):kto nie przeżył ten nie wie

ja pamiętam, ale z malucha - miałem parę lat a ojciec zawijał z gąbeczką taką specjalną kupioną w reichu :wink:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 sty 2009 12:33

pioter

1. ZIMNY START to 500km przebiegu -nie grzanie silnika !
2. coś z tym odmrażaczem jest jednak -bo jak skrobię tylko przednią szybę to się nie robi mokra w środku -z clio Pani żona ma takie same spostrzezenia

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

06 sty 2009 18:48

U mnie w Cee'dzie miaÂłem takie okres (ze 3 miesiÂące temu) Âże pieroĂąsko mi zaczĂŞÂły parowaĂŚ szyby - wszystkie, przednie i tylnie.
Momentalnie po wejÂściu do auta robiÂło siĂŞ mleko na szybach i klima nie mogÂła sobie z tym nijak daĂŚ rady.

Dopiero po jakimœ czasie wyczai³em ¿e ojciec kupi³ jakiœ "wynalazek" do czyszczenia szyb co siê okaza³o to gówno mia³o jak¹œ t³ust¹ konsystencje i robi³o pieroùskie smugi.

Kupi³em Clina z alkoholem do czyszczenia szyb i po dok³adnym oczyszczeniu szyb problem znikn¹³ jak za dotkniêciem czarodziejskiej ró¿d¿ki :)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

06 sty 2009 19:57

<span>zurek</span> napisał(a):4. Czego używacie do usuwania śniegu z dachu

ja do tych celów używam predkości oraz wiatru ;)

AUTOR WĄTKU
novee
 

06 sty 2009 20:39

e2rdo napisał(a):
<span>zurek</span> napisał(a):4. Czego używacie do usuwania śniegu z dachu

ja do tych celów używam predkości oraz wiatru ;)


tylko uważaj, bo jak bryła zmarznietego śniegu pierdyknie facetowi za Tobą w szybę, to już nie będzie tak śmiesznie :twisted: Ja tak załapałem cios z plandeki TIRa na autostradzie, na szczęście szyba wytrzymała.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

06 sty 2009 21:56

<span>novee</span> napisał(a):tylko uważaj, bo jak bryła zmarznietego śniegu pierdyknie facetowi za Tobą w szybę, to już nie będzie tak śmiesznie Twisted Evil Ja tak załapałem cios z plandeki TIRa na autostradzie, na szczęście szyba wytrzymała.


:-) Widziałem niedawno, jak na zakręcie z jadącej przede mną ciężarówki z plandeką zsunęła się z dachu ... tafla lodu i rozprysnęła na przeciwnym pasie. Gdyby ktoś akurat podjechał, to miałby gorąco.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

07 sty 2009 00:04

dlatego trzeba zachować odstęp bo sobie można zrobić ziazi :)

Ja miałem przypadek że kolesiowi z dachu samochodu urwała się drabina aluminiowa, zatańczyła ślicznie na jezdni i wylądowała 10cm od mojej maski.
Jakimś cudem kilka sekund przed jej uwolnieniem się z dachu moje oczy skierowały się właśnie na nią i byłem gotowy na awaryjne hamowanie widząc że jakoś luźno jest przymocowana :evil:

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

07 sty 2009 01:00

Heh, w Lee-Motors opowiadali mi, że komuś kto świeżo odebrał ceeda, z poprzedzającej go ciężarówki ze śmieciami poremontowymi, na wybojach na maskę spadła muszla klozetowa :)
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

07 sty 2009 01:42

Wracając do śniegowego tematu - ja zawsze oczyszczam z białego puchu wszystkie elementy auta - nie tylko dla tego "z tyłu", ale i dla siebie - nic mnie tak nie wkurza, jak pajda śniegu oderwana z maski waląca o szybę :twisted:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

07 sty 2009 06:08

A nic tak nie denerwuje jak kierownik jedzie autem całkowicie zawalonym śniegiem. Stopu czy kierunków nie widać a najczęściej są to PH.
A co do duużych aut to faktycznie trza uważać bo kierownicy z TIR-ów mają w d...ie zrzucenie tafli lodu z naczepy. Tylko czasami się nie da bo są zaplombowane naczepy. Kiedyś dostałem taką taflą w bok dostawczego. Skutek- blacha pogięta a kierownik rozłożył ręce. :evil:

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

07 sty 2009 10:01

Niebezpieczna rzecz taka paczka z lodem. Staram się unikać spotkań z TIRem na rondzie po zewnętrznej. Paczki spadają z prawej strony burty. Miejcie się na baczności :wink:

Wracając po świętach na co drugim skrzyżowaniu leżały takie niespodzianki !
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl