Parowanie szyb

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Younior
 

Parowanie szyb

09 lis 2007 13:51

Witam,

Jak Wy sobie radzicie z tym problemem. Bo ja jezdze z wlaczona non-stop klima, jak tylko ja wylacze to mi paruja szyby i nie zabardzo wiem jak tego uniknac ;)

Pozdrawiam

szano
Kierownik zmiany
 
Posty: 131
Dołączył(a): 04 wrz 2007 07:38
Lokalizacja: Żory
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2014, L+Limitowana

09 lis 2007 13:55

może masz włączony obieg wewnętrzny :D

AUTOR WĄTKU
Younior
 

09 lis 2007 14:14

Mow mi jeszcze:>

mam samochod od 2 miesiecy i od tego samego czasu staram sie zajrzec do instrukcji, ale ciagle brak czasu albo checi ;)

Chodzi o ten guziczek przy przycisku A/C ktory ilustruje takie koleczko i koleczka z A w srodku?

PS. mam automatyczna klime

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 lis 2007 13:26

dokładnie bodaj pod A/C jest włącznik na rodzaj obiegu powietrza z zewnątrz lub z wewnatrz

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

10 lis 2007 19:03

U mnie to samo gdy jadę sam to spoko jak z rodziną wszystkie szyby parują dopiero po kilkunastu minutach jest ok czy ktoś ma z tym podobne problemy? :(

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

10 lis 2007 19:23

Ano dzieje się tak. Jedną z przyczyn powolnego odparowania może byc brudny już filtr klimy. Generalnie jest to zjawisko normalne. Kwestia tylko jak szybko się wentylacja z tym upora. Ja robie w ten sposób, ze uchylam na 10 mm szybę. Do tego po myciu szyb od wewnątrz przecieram środkiem typu "anty fog" . Na statoilu bodaj 11 zł. Działa.
Włączam też ogrzewanie tylnej szyby i przy okazji odparowuja lusterka boczne.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

10 lis 2007 19:37

Po dwóch miesiącach brudny filtr -masakra!!!!Tyle czasu jeżdze autkiem to chyba nie to ?

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

10 lis 2007 19:59

<span>AndrzejM</span> napisał(a):Po dwóch miesiącach brudny filtr -masakra!!!!Tyle czasu jeżdze autkiem to chyba nie to ?


Napisałem ,że jedną z przyczyn. Nie wiedziałem jak długo jeżdzisz. Może np. masz wode na dywanikach gumowych albo lekko wilgotne welurowe i paruje wtedy az miło. To kolejne przyczyny. Generalnie ustawic wentylację na full i po bólu. No i nie oczekuj, że zejdzie to w 15 sek. Czas moze byc różny zależnie od wilgotności powietrza.

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

10 lis 2007 20:10

To podejrzewałem/ wilgotność w samochodzie /oczekiwałem potwierdzenia od innych .

AUTOR WĄTKU
lemur
 

10 lis 2007 21:37

Ja jeżdżę niecałe 2 miesiące z automatem z wyłączoną klimą i zero problemów z parowaniem.
Może być wilgoć wewnątrz a może być filtr...
Ciekawe czy w ASO by skasowali za sprawdzenie?

AUTOR WĄTKU
sevi
 

11 lis 2007 21:02

Ja automatyczne odparowywanie mam wyłączone i puszczam tylko sam nawiew i jest ok. Oczywiście boczne szyby parują ale w niczym mi to nie przeszkadza :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 lis 2007 20:12

zamknięty obieg
brudny filtr
polecam "wytrzepac filtr" przynajmniej
bardzo łatwo otwieramy schowek-przekręcamy w środku po prawej i lewj pokrętła -z dołu schowka od zew strony wyciągamy 2 bolce -odłączmy po prwej stronie siłownik schowka _WYCIĄGAMY SCHOWEK
potem wysoko wysoko w środku mocno jest zaslepka filtra -z prawej strony jest zatrzask -otwieramy 0-wyciągmy zaślepka- wyciągamy filtr................
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
lemur
 

12 lis 2007 23:22

A mamy dział Adam Słodowy - zrób to sam?
Najlepiej supportowany zdjęciami...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lis 2007 15:29

mogłbym Wam zrobić instrukcje foto ale potem i tak za duze zdjęcia będa i nie da się wkleic
lece własnie zakładać filterek bo wyciągałem zmierzyć bo chcę sobie kupić jakies zamienniczki
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
prez
 

05 gru 2007 13:51

Ja mam ponad 2-miesięcznego SW z auto-klimą. Jak mi się cała rodzina zapakuje np. w deszczowy dzień (włącznie z ogonami) to zanim zapale klimę szyby podparują. Ale po włączeniu klimy i nawiewu na przednią szybe, który sprytnie domyslnie ustawia sie na max nawiew w ciagu parunastu sekund szyby robia się suchutkie i jest OK. Auto-klima w moim egzemplarzu działa wzorowo. Ze nie wspomne, że zapomniałam juz co to znaczy drapac szyby :))))

AUTOR WĄTKU
rafek81
 

28 lip 2008 14:13

tak to jest w samochodach z klima ze maja specyficzny obieg powietrza i do odparowania szyb potrzeba odpalic klime.. naszczescie potrzeba kilku sekund by zaparowanie calkowicie zniknelo.. co do plynow anty-fog to jest to doraznie bo dzialaja max. 3-4 godizny po tym czasie nawet producent podaje zeby psikac znowu a w praktyce po 2 godiznach znowu paruje dodatkowo w trasie takie pryskanie anty-fog-iem co 2 godiznki jest niebezpieczne.. lepiej w deszczowe odpalic klime..

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Odparowywanie

03 sty 2009 10:37

Wczoraj 10 minut diabloo żeby odparowała przednia szyba (fakt że była pokryta zmarzniętym śniegiem).
Niestety nawiew na FULL, klima włączona, ale co z tego jeżeli wieje nie na szybę ale wzłuż jej płaszczyzny. Dopiero przystawienie ( o zgrozo jak w maluchu) kawałka tektury - w tym przypadku przydała się mapa Polski - skierowało nawiew na szybę i wtedy moment i wszystko suchutkie.
Czy Wy też macie z tym problem tj. czy u Was również przy ustawieniu na FULL wieje wzdłuż szyby, czy na nią.
Wg mnie jest coś nie tak z wyprofilowaniem listwy podszybowej.
Może macie jakiś patent na ten problem , bo w ASO swego czasu stwierdzili, że tak wszystkie mają (TTTM :D )
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

03 sty 2009 20:09

mi mój manual dzielnie radzi sobie z parowaniem szyb
wystarczy tylko na chwile włączyć klimę, nawet bez nawiewu na szybę i pary nie ma ;)
zresztą bardzo ciężko mi zaparować szyby
nawet jak jadę przy obiegu zamkniętym to dopiero po kilkunastu minutach powoli zaczynają parować boczne szyby przy lusterkach
w tedy to znak że trzeba wyłączyć obieg zamknięty i para znika ;)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

03 sty 2009 20:58

nawet jak jadę przy obiegu zamkniętym to dopiero po kilkunastu minutach powoli zaczynają parować boczne szyby przy lusterkach


przy zamkniętym obiegu najpierw parują tylne boczne i tylna z grzałką :P

w ruchu oczywiście. Nie na postoju.
Mój manual też daje radę. Dłużej się czeka na odparowanie jak zalega woda na wycieraczkach.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

03 sty 2009 22:30

<span>George</span> napisał(a):przy zamkniętym obiegu najpierw parują tylne boczne i tylna z grzałką

no tez fakt :P
ale jak tam paruje to mi jeszcze nie przeszkadza,
jak dojdzie do przednich bocznych to znak aby włączyć A/C ;)

Następna strona
Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl